Biebrzański Park Narodowy

Film o fascynującym przyrodniczo miejscu. Biebrzański PN jest jednocześnie jednym z największych terytorialnie parków narodowych w Europie. W filmie można znaleźć niezwykłe ujęcia zwierząt, w tym licznych gatunków ptaków, roślin, a także malowniczych pejzaży. Film wzbogacony o ujęcia z balonu i animacje.

Пікірлер: 102

  • @helenaboryczka281
    @helenaboryczka281 Жыл бұрын

    Piękne są dzieła Boże.

  • @agnieszkaasparagus

    @agnieszkaasparagus

    Жыл бұрын

    To dzieło ewolucji

  • @agnieszkaasparagus
    @agnieszkaasparagus Жыл бұрын

    ten pomysł z krówkami na wolnym spacerku -GENIALNY !

  • @BeataPrusak
    @BeataPrusak3 жыл бұрын

    Piękny i wartościowy film. Brawa dla autorów

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Piękne ukłony w imieniu wszystkich autorów!

  • @rawa5457
    @rawa54573 жыл бұрын

    Świetny film. Tysiące lat ludzie żyli tam w symbiozie z przyrodą, a przyroda biebrzańska żyła tam wyłącznie dzięki ludziom, co dopiero "geniusze" nauki z tytułami zauważyli, kiedy tą przyrodę zaczął szlak trafiać po wykolegowaniu stamtąd ludzi. Nikomu wcześniej do łba nie przychodziło, że elementem rezerwatu przyrody może być tradycyjna gospodarka człowieka, którą zniszczyły mrzonki "wielkich" budowniczych socjalistycznej gospodarki z malutkimi rozumkami. Nie jest to problem tylko Biebrzy, tak socjalizm wytresował młode pokolenia rolników wbijając im do łbów "korzyści" wynikające z melioracji bagien, osuszania oczek wodnych i trzęsawisk, wycinania śródpolnych zadrzewień a nawet rosnących gęsto niegdyś po miedzach drzew owocowych oraz... zaprowadzania wielkich monokultur oderwanych od rzeczywistości i praw przyrody. "Każdy kłos na wagę złota", ha ha ha. Teraz mamy suche, jałowe pola, zdegradowane nawozami sztucznymi, chemią "ochrony" roślin i ciężkim sprzętem zdatnym bardziej na wielkie budowy niż do uprawy ziemi. Oczywiście o jakości żarcia z tych "plonów" nawet nie warto wspominać. Niestety niewiele się zmieniło, mimo że leśnicy i przyrodnicy wreszcie zauważyli, że tradycyjna gospodarka człowieka jest elementem warunkującym przetrwanie polskiej przyrody i bez tej gospodarki utrzymanie lokalnej unikalnej przyrody jest bardzo kosztowne to nadal skradziona ludziom wolność gospodarcza i wolność dysponowania swoją własnością spoczywa w łapach idiotów/konfidentów z rządzących klik politycznych tego cholernego Ubekistanu, zmuszających rolników swoją skorumpowaną przez koncerny polityką rolną do światowego wyścigu szczurów, a w praktyce doprowadzając ich do ruiny. Unijne dyrektywy rolne, weterynaryjne, gospodarcze, podatkowe nie są niczym innym tylko kontynuacją budowy "wielkiej" socjalistycznej gospodarki, mrzonek "wielkich budowniczych", skretyniałych biurw siedzących w swoich cieplutkich kurwidołkach i realizujących swoje schizofreniczne wizje rabunkowego "ulepszania" doskonałego świata. Tfu! To jest główny powód porzucania tradycyjnych form gospodarki rolnej, wyniszczenia puli genetycznej miejscowych odpornych ras zwierząt i roślin uprawnych oraz degradacji środowiska przyrodniczego i zdrowia ludzkiego. Pora pozbyć się tych PASOŻYTÓW.

  • @sydneypl2848

    @sydneypl2848

    2 жыл бұрын

    Ra Wa, ta tendencja występuje na całym świecie. Pierwsze to zmechanizowane, wielkie gospodarstwa nastawione na ogromny zysk. Pochodzę z rolniczej rodziny, z północnego Mazowsza. Nikt nie likwidował małych śródpolnych zagajników, drzew na miedzach. Było to schronisko dla zwierząt, jak zające, kuropatwy, bażanty. W uprawie maszynami przeszkadza to. Jak to można zmienić? Śródpolne małe stawy zalewane wiosną wodą, zlikwidowano. Lęgły się tam kaczki za mojego dzieciństwa. Tę dewastację przyrody dokonano na całym świecie i dokonuje się. 29 lat mieszkam w Australii. Tutaj dokonano gwałtu na przyrodzie. Pozdrawiam serdecznie Zdzisiek R.

  • @rawa5457

    @rawa5457

    2 жыл бұрын

    @@sydneypl2848 Prawda. Zwłaszcza widoczne jest to w USA. Wielu Amerykanów zorientowało się, że to ślepa uliczka. Oni są najbardziej schorowanym narodem świata. To co produkują ich przemysłowe farmy jest niejadalne, tzn. można to jeść ale smakuje to jak G-o i gwarantuje utratę zdrowia. Zabawne jest, kiedy ci amerykańscy "pionierzy" tzw. permakultury np. Joel Salatin z przejęciem prawią o "swoich epokowych odkryciach" w prowadzeniu zdrowej gospodarki rolnej, a co jeszcze wczoraj było podstawą polskiego rolnictwa i znane było a nawet jeszcze jest znane w Polsce od pokoleń. Naturalnego bilansu między fauną a florą na gospodarstwie i zasad obiegu tej materii w przyrodzie nie da się niczym zastąpić. Najlepszego! Panie, w tej Australii.

  • @sydneypl2848

    @sydneypl2848

    2 жыл бұрын

    @@rawa5457 , amerykańskie bydło jest karmione hormonem wzrostu ( growth hormone) , dlatego import amerykańskiej wołowiny jest zabroniony do Unii Europejskiej. U nas w Australii jest reklama naszej , australijskiej wołowiny - " no growth hormone". Pozdrawiam, serdecznie Zdzisiek , starający się - o ile możliwe- jeść zdrową żywność.

  • @rawa5457

    @rawa5457

    2 жыл бұрын

    @@sydneypl2848 Najlepszego!😁😁

  • @radosawolszewski3642
    @radosawolszewski36422 жыл бұрын

    Moje piękne miejsce z dzieciństwa, Kocham Cię Biebrza!

  • @piotrbajena8921

    @piotrbajena8921

    2 жыл бұрын

    Ludzie zrobili se tam eięxi w nia

  • @krzysztofulla6753
    @krzysztofulla67533 жыл бұрын

    Dobrze ,że takie filmy pokazują bo nie długo nie będziemy mieć połowę tych ptaków

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Bardzo bym tego nie chciał...

  • @magdalenaszcz7055

    @magdalenaszcz7055

    3 ай бұрын

    Nie jest tak źle. Mamy coraz większą świadomość jak chronić naturę, szczególnie młodzi ludzie.

  • @jagodamarzec3745
    @jagodamarzec37453 жыл бұрын

    Piękne obrazy , cudo Boże.Dziekuje.💐

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    To ja dziękuję za piękne słowa

  • @sweet.gunner
    @sweet.gunner3 жыл бұрын

    Ale świetny lektor! Cały film zresztą też 💖 nie sądziłam że może mnie ten temat zaciekawić a jednak 😊

  • 2 жыл бұрын

    Coś fantastycznego

  • @MariaJulia-cw2yc
    @MariaJulia-cw2yc2 жыл бұрын

    Orliki mają swoją bazę także w Karkonoszach. Ich populacja jest bardzo mała.Film wspaniały!

  • @alicjaklemensowicz763
    @alicjaklemensowicz7632 жыл бұрын

    Moja kochana Biebrza.

  • @beatasol1165
    @beatasol11652 жыл бұрын

    Biebrza my love♥️

  • @frankgradus9474
    @frankgradus94743 ай бұрын

    Rewelacja !

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 ай бұрын

    Dziękuję :)

  • @hannahumerczyk4749
    @hannahumerczyk47493 жыл бұрын

    Super super dziękuję bardzo ❤️😇

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Bardzo Proszę

  • @michal151994
    @michal1519942 жыл бұрын

    33:43 piękny widok. Widoczne na tym ujęciu ptaki odpowiadają ponad połowie obecnej liczebności biebrzańskich kogutów cietrzewia...

  • @p.desmond8732
    @p.desmond87324 ай бұрын

    Uroczo ogląda się te ujęcia i animacje sprzed, podejrzewam, ładnych paru lat ;)

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    4 ай бұрын

    :) film powstał w roku 2001, a więc mozna powiedzieć jest już archiwalnym...

  • @ochronaprzyrody4332
    @ochronaprzyrody4332 Жыл бұрын

    W filmie wystąpił śp. Wiktor Wołkow fotograf przyrody, do końca wierny kliszy , slajdom, zwykły a zarazem niezwykły człowiek którego miałem szczęście poznać, kilka udzielonych przez niego mi wskazówek - rad, od razu zaowocowało że moje zdjęcia zostały zauważone na wystawach, a te wszystkie inne cudowne rady z internetu typu mocne nie mocne punkty, szkoda czasu, trzeba wstawać o świcie, pakować sprzęt i w teren i wiedzieć co się chce zrobić, co chcesz pokazać na tych zdjęciach a mniej skupiać się na idealnej ostrości, zobaczcie zdjęcia Wołkowa są jak obrazy malowane.

  • @janszarkowski8933
    @janszarkowski89333 жыл бұрын

    świetny film, wielkie dzięki!

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Bardzo dziękuję.

  • @eugeniuszswietochowski3375
    @eugeniuszswietochowski33753 жыл бұрын

    Spodobało mi się

  • @stanisawbartoszek5683
    @stanisawbartoszek56833 жыл бұрын

    Z wielką przyjemnością obejrzałem wspaniały film, z pięknym komentarzem, który przywołuje wspomnienia z moich wielokrotnych pobytów nad Biebrzą. Pierwszy, to rok 1994, ostatni 2016. Na przestrzeni tych lat obserwowałem zachodzące tam zmiany. Gratuluję! Subskrybuję, a przy okazji zapraszam do mnie. Oczywiście moja praca nie dorównuje Pańskiej, ale może coś się spodoba. Pozdrawiam serdecznie

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Bardzo dziękuję. Chętnie do Pana zajrzę... Słysząc o Pana wielokrotnych wizytach nad Biebrzą, pozwalam sobie na pewną poufałość, mając nadzieję, że będę dobrze zrozumiany, a więc - Pozdrawiam biebrzniętego!

  • @stanisawbartoszek5683

    @stanisawbartoszek5683

    3 жыл бұрын

    @@maciejszelachowski2324 Chętnie przyjmę taki pseudonim. Pozdrawiam:)

  • @leoncjuszmalinowski1154
    @leoncjuszmalinowski11543 жыл бұрын

    Może reintrodukcja dzikich krów byłaby dobrym rozwiązaniem dla tych terenów? To jest coraz bardziej popularny sposób w Europie. W niemczech, we Holandii, na Łotwie, na Białorusi już chodzą stada dzikich krów. Kupiłem sobie niedawno ciekawą książkę na ten temat autorstwa pana Waltera Frischa

  • @hoqsai

    @hoqsai

    2 жыл бұрын

    A było tam napisane ile krowy produkują dwutlenku węgla? Poza tym komu dzikie krowy są potrzebne? Żeby było więcej wilków i padlinożerców?

  • @beatafarasiewicz5615

    @beatafarasiewicz5615

    2 жыл бұрын

    @@hoqsai A wiesz ile twój samochód wydziela trójących spalin? Ten dwutlenek węgla dwudziestu krów byłby niczym wobec wyziewów z fabryk, samochodów itp. No a co z łosiami, jeleniami....?

  • @hoqsai

    @hoqsai

    2 жыл бұрын

    @@beatafarasiewicz5615 Nie wiem bo jeżdżę rowerem. Ale rozumiem o co chodzi. To co napisałem to raczej ciekawostka na którą jednak niektórzy wegetarianie kładą niesłabnący nacisk, podobnie jak np. niektórzy w UE czepiają się i krytykują Polskę, że używamy zbyt wielu kopalń i opału w rodzaju węgla. Nic nie mam do dzikich krów. Pozdrawiam!

  • @dana4531
    @dana45312 жыл бұрын

    Brawo pjeknie👍💚

  • @NN-cp3ve
    @NN-cp3ve3 жыл бұрын

    Dziękuję za przepiękny film przyrodniczy, dzięki któremu mogłam "zabrać" moje dzieci na wycieczkę, którą musiałam przełożyć z wiadomych powodów.

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Bardzo proszę, ale jak będzie Pani tylko mogła proszę odwiedzić te miejsca osobiście, oczywiście razem z dziećmi :)

  • @NN-cp3ve

    @NN-cp3ve

    3 жыл бұрын

    @@maciejszelachowski2324 Z ogromną przyjemnością🙂

  • @magdairobert8827
    @magdairobert88273 жыл бұрын

    Stare czasy. Biebrza strasznie zmieniła się od tego czasu. Poznaję ujęcia, przy których wspólnie pracowaliśmy. Ja w tym czasie zrobiłem swój autorski film" Pola tętniące życiem", jest na You Tube, a teraz filmowałem dla National Geographic. Pozdrawiam Robert Dróżdż

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Witaj Robercie! Gratuluję filmu! A co do zmian... cóż... to jest już w takim razie film archiwalny :)( Pozdrawiam!

  • @rosaselvatica8091
    @rosaselvatica80913 жыл бұрын

    Świetny film, lektor też doskonały😁

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Bardzo się cieszę :)

  • @danielpietruczuk5811
    @danielpietruczuk58113 жыл бұрын

    Piekny film

  • @czestergepart1795
    @czestergepart17953 жыл бұрын

    Super film🙂

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Super że się spodobał!

  • @gutekgutowski5166
    @gutekgutowski51663 жыл бұрын

    Podziwiam profesura profesórów xd układających tekst do tego materiału ❤️

  • @szymonzygmunt6283
    @szymonzygmunt62834 жыл бұрын

    Piękne i fascynujące. Szkoda tylko,że już nigdy nie zobaczymy tego samego :(

  • @rrozpoznawanie4634

    @rrozpoznawanie4634

    4 жыл бұрын

    Nie przesadzaj spaliło się 9,5 % parku wiem że to dużo ale na szczęście nie 100. Natura sobie poradzi pod czujnym okiem człowieka

  • @rrozpoznawanie4634

    @rrozpoznawanie4634

    4 жыл бұрын

    @Sylwia wejdź na stronę parku dowiesz się wszystkiego.

  • @agataqueen1804

    @agataqueen1804

    4 жыл бұрын

    szymon zygmunt Szale przyrody zawsze się regenerują. Wszystko będzie dobrze. Szkoda tylko, ze dyrektor tego parku stracił pracę...

  • @rrozpoznawanie4634

    @rrozpoznawanie4634

    4 жыл бұрын

    @@agataqueen1804 bo pisszczury wszystko muszą zniszczyć. Im nie potrzebni ludzie myślący, kreatywni, pasjonaci Im trzeba ludzi posłusznych a najlepiej fanatyków.

  • @agataqueen1804

    @agataqueen1804

    4 жыл бұрын

    qwer 78 dokładnie

  • @piotrklosowicz4064
    @piotrklosowicz40643 жыл бұрын

    Dobry film

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Cieszę się...

  • @zofiaroman4409
    @zofiaroman4409 Жыл бұрын

    Mieszkam bardzo blisko parku

  • @kamilk1983
    @kamilk1983 Жыл бұрын

    Wodniczka tak dla jasności występuje w Polsce jeszcze na polesiu lubelskim, dokładniej w Poleskim Parku Narodowym

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    Жыл бұрын

    Super! Kiedy robiłem ten film 20 lat temu BBN chwalił się, że jest tylko u nich. Prawdziwy cud, że wtedy udało się nam nakręcić ten rozśpiewany "drobiazg".

  • @kamilk1983

    @kamilk1983

    Жыл бұрын

    Film świetny! Pozdrawiam 🙂

  • @longliveutube
    @longliveutube3 жыл бұрын

    Teraz wiemy skąd pochodzi wyraz "zacietrzewienie".

  • @krzysztofzakrocki2210

    @krzysztofzakrocki2210

    2 жыл бұрын

    Jest też nowy wyraz "przeptasznie"

  • @mariusztynik5518
    @mariusztynik55182 жыл бұрын

    Wychodzi na to iż wcześniej ludzie zacofani , wyposażeni w archaiczne kosy dali rade !!! A obecnie mimo ewolucji się nie da ???

  • @bucboc4839
    @bucboc48393 жыл бұрын

    bylem tam i mieszkalem 5 lat,mialem juz dosc bobruw i łosi

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    wspÓłczuję

  • @gutekgutowski5166
    @gutekgutowski51663 жыл бұрын

    ❤️❤️❤️

  • @gutekgutowski5166
    @gutekgutowski51663 жыл бұрын

    W sumie za dużo rzeczy można podziwiać ten materiał

  • @piotrbajena8921
    @piotrbajena89212 жыл бұрын

    Zdania się nie zaczyna od alee 😂😂😂😂😂😥😥😥😥😥😥😥😥😥

  • @josemartinezgonzalez2450
    @josemartinezgonzalez24503 жыл бұрын

    Faltan caballos salvajes y bisontes europeos 🤝🇪🇸

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Lo siento, pero bisontes europeos está en un Parque National - Białowieski Park Narodowy. Pero caballos salvajes - Bieszczadzki Park Narodowy :) Saludos

  • @josemartinezgonzalez2450

    @josemartinezgonzalez2450

    3 жыл бұрын

    @@maciejszelachowski2324 Gracias por la información.

  • @ilonka7942
    @ilonka79423 жыл бұрын

    👍👍

  • @tedemez
    @tedemez3 жыл бұрын

    Pozdrawiam.

  • @marekjozwiak5390
    @marekjozwiak53903 жыл бұрын

    Znakomity film. Kandydatow na ew. splyw kajakowy jej nurtem przestrzegam przed plywaniem w lipcu i sierpniu i poza tym w okresie duzych upalow. Nad rzeka nie ma lasow i miejsc aby cshronic sie w cieniu. Pamietam z lat 80-tych zupelnie poronione plany osuszenia bagien nadbiebrzanskich.

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Dziękuję. Z ciekawostek jakie usłyszałem nad Biebrzą (nie wiem czy to prawda) ale podobno Stalin zaproponował Polsce do wyboru budowę PKiN albo elektrowni torfowej na terenach obecnego BBN...

  • @marekjozwiak5390

    @marekjozwiak5390

    3 жыл бұрын

    @@maciejszelachowski2324 Nie wydaje mi sie zeby Stalin patrzyl tak daleko w przyszlosc...... Natomiast jako czlowieka ktory kocha - tak tyl ko takie slowo jest mozliwe - przyrode Mazur i Suwalszczyzny chcialbym ewentualnie zainteresowac Pana sprawa utworzenia Mazurs kiego Parku Narodowego.....O Suwalszczyznie nie pisze bo na szczescie udalo sie na czas utworzyc Wigierski Park Narodowy. O utwo rzenie Mazurskiego PN zabiegal jeszcze prof. Wladyslaw Szafer...... Do dzisiaj nie mozna zalatwic owej sprawy pomimo ze szczegolowa dokumentacja przygotowana przez niezyjacego owczesnego Dyrektora MPK Grzegorza Wagnera i dr Jerzego Kruszelnickiego czeka na zastosowanie. Im bardziej pada deszcz tym bardziej pada deszcz........ Pozdrawiam serdecznie

  • @bezkadru
    @bezkadru Жыл бұрын

    Zapraszam na filmik z miejscowości położonej w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. kzread.info/dash/bejne/goh41MGkaK3Hm7w.html 🏖️☀️😁

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    Жыл бұрын

    Z przyjemnością!

  • @karolinadec8583
    @karolinadec85833 жыл бұрын

    Tak stąd pochodzę i od dzieciństwa się lecze żadnej pomocy nikomu nie życzę takich ludzi i leczenia gehenny bez człowieka

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Bardzo mi przykro i współczuję. Pozdrawiam serdecznie.

  • @karolinadec8583

    @karolinadec8583

    3 жыл бұрын

    @@maciejszelachowski2324 Dziękuję 💔

  • @mrowkolew8055
    @mrowkolew80556 ай бұрын

    Ciekawy film 👍

  • @MarianBoruta
    @MarianBoruta3 жыл бұрын

    Jak nazywa się ścieżka dźwiękowa przewijajaca się między 20 min a 30 ?

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    3 жыл бұрын

    Jest to kompozycja (zgranie) dźwięków natury nagranych podczas kręcenia filmu z tak zwanymi efektami synchronicznycznymi (trzepot skrzydeł, plusk wody etc.)

  • @janlach3540
    @janlach3540 Жыл бұрын

    Słowianie to nie plemię a grupa etniczna zamieszkująca w różnym odsetku w kolejnych epokach całą Europę, Jaćwingowie to plemię słowiańskie z domieszką staro europejską i prawdopodobnie ugrofińską.

  • @tomek1862
    @tomek18622 жыл бұрын

    Kto był lektorem? Dobry głos ma. W napisach nie jest wymieniony.

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    2 жыл бұрын

    Rzeczywiście!!! To jakieś skandaliczne niedopatrzenie!!! Bardzo przepraszam, przede wszystkim PIOTRA BOROWCA znakomitego lektora!

  • @tomek1862

    @tomek1862

    2 жыл бұрын

    @@maciejszelachowski2324 lektor z górnej półki. Dobry głos ma. Film BPN który Pan zrobił, był moim ulubionym filmem przyrodniczym. Dzięki niemu dwa razy wybrałem się nad Biebrze.

  • @kera9095
    @kera9095 Жыл бұрын

    13:31 co on złapał?

  • @maciejszelachowski2324

    @maciejszelachowski2324

    Жыл бұрын

    Od 20 lat zachodzimy w głowę 😄

  • @grzegorzzietek8719
    @grzegorzzietek87193 жыл бұрын

    Witam ,widzieliście na filmie 0.57 na rzece był krokodyl !!! :) Hahaha

  • @rawa5457

    @rawa5457

    3 жыл бұрын

    :):):) To samo mi się skojarzyło. Krokodyl biebrzański. :):):)

  • @justynak1049

    @justynak1049

    3 жыл бұрын

    Wyglądało jak krokodyl ,to była jakaś kłoda.😁

  • @rawa5457

    @rawa5457

    3 жыл бұрын

    @@justynak1049 :):):) Nie wierzysz, że na Podlasiu w Biebrzy są krokodyle? Ło, Pani, to Ty jeszcze nie widziałaś jakie tam krety wychodzą z ziemi.:):):)

  • @justynak1049

    @justynak1049

    3 жыл бұрын

    @@rawa5457 😁🤗

  • @adamfydrych300
    @adamfydrych300 Жыл бұрын

    Bagno tutaj i my tutaj a wy lepiej urzędniki gadajcie jaki to interes macie...

  • @stanislawsobolewski8022
    @stanislawsobolewski80222 ай бұрын

    Propagandowy film,zrobiony dla przyciagniecia turystow, materialy krecone kupe lat temu, tego juz nie ma. Biebrza zarasta w zatrwazajacym tempe przez rosliny inwazyjne , takie jak trzcina , palka wodna i krzewy. Wyginely ptaki, ryby i drobna zwierzyna, wzrosla jedynie liczebnosc losia i wilka. Wzwiazku z ograniczeniem dzilalnosci gospodarczej i pobieranie oplat przez Park, czarno widze przyszlosc Biebrzy. Dodam ze mieszkam 100 m. od rzeki i z przykroscia obserwuje dewastacje przez zle zarzadzanie urzednikow z Brukseli.