Базовий урок із пайки різних компонентів. Монтаж і демонтаж. Розбір складностей і нюансів.

В цьому відео я розповім як паяти. Покажу на практиці пайку різних елементів, як правильно демонтувати елементи. Також розглянемо різні складнощі і нюанси які можуть виникнути.
00:00 - Спайка двох проводів
3:33 - Пайка світлодіоду на плату
7:34 - Пайка проводів до плати
10:10 - Пайка конденсатора до плати
11:49 - Пайка USB роз'єму до плати
13:12 - Пайка позолоченого штекеру
17:09 - Пайка алюмінію
20:39 - Демонтаж USB роз'єму із плати
29:40 - Чому важливо мати паяльник з регулюванням температури
31:05 - Як очистити обгоріле жало
32:06 - Трохи про жала та їх види
32:22 - Як очистити запаяний отвір
33:14 - Нюанси пайки напівпровідників

Пікірлер: 7

  • @yuliiaafanasenko5925
    @yuliiaafanasenko592526 күн бұрын

    дякую) побільше такого україномовного контенту 🙂

  • @viacheslavkarpenko2162
    @viacheslavkarpenko216228 күн бұрын

    Дуже пізнавальне відео для початківців. Однозначно рекомендую до перегляду. Мінімум води максимум корисної інформації. Автору моє шанування!!!

  • @mr.hornet6003

    @mr.hornet6003

    28 күн бұрын

    Дякую за високу оцінку від радіолюбителя!!!

  • @vavarust
    @vavarust26 күн бұрын

    Дякую за відео, робіт ще на цю тематику! Але об'єктивно 300градусів це навіть забагато

  • @mr.hornet6003

    @mr.hornet6003

    26 күн бұрын

    Думаю це все залежить від паяльника, я не заміряв наскільки точно цей вимірює температуру. Пробував паяти на 280 градусів, то по відчуттях важкенько прогріваються. Також це може залежати від припою, мій не найкращий для пайки. Тому я і так кажу у відео: приблизно 300 градусів. В цілому згоден, раніше, на іншому паяльнику я паяв на 280-290 градусів.

  • @ZSERGZ

    @ZSERGZ

    13 күн бұрын

    @vavarust На фенах и 380 и 420 выставляют и чипы паяют. Какой припой, какой флюс, какая площадка, какая деталь... Нет никакой конкретной температуры для пайки.

  • @ZSERGZ
    @ZSERGZ13 күн бұрын

    Видео хорошее. Правда. Спокойное, доступное, последовательное, лаконичное. Новичкам самое то. Но. )) Не в обиду, но мне больно было смотреть на две вещи )) 1. На канифоль. )) Это г... мамонта годится только для лужения больших и толстых жал, совковых или авроровских паяльников или проводов 2-4 и более квадрата. )) Куда жалко и совсем необязательно наносить флюс. )) В радиолюбительстве канифоль хоть твёрдая, хоть жидкая давно должна остаться в дедушкином прошлом. )) 2. Не мог смотреть на то, как ты долго припаиваешь всё и залуживаешь. Как паяльником елозишь всё вокруг да около по 10 секунд, если не больше, пока припаяешь. ) Походу надо температуру повыше или жало побольше. Ну блин, там буквально одна секунда просто коснуться паяльником и сразу пшик и запаяно красивой капелькой, ну как так? ) А ещё я был в шоке от того, сколько ты флюса наносил. )) Тебе флюса не жалко?)) Или ты очень обеспеченный молодой человек?)) Да я чтоб тот светодиод припаять потратил бы флюса как две крупинки сахара, по крупинке на каждый контакт. )) А ты навалил его, вроде не контакт светодиода, а чип BGA выпаивал. )))

Келесі