База сеньйора | Фундаментальні знання | Раціональність мислення | Технічне інтервʼю

Ғылым және технология

З кожним наступним інтервʼю задаюся питанням - чи потрібно сеньйорам фундаментальні знання? У сучасному світі, де технології розвиваються зі швидкістю світла, сеньйори повинні бути озброєні не тільки досвідом, а й фундаментальними знаннями.
Сеньйор, який знає кожен нюанс свого стеку, можуть швидко діагностувати проблеми, знаходити елегантні рішення та наставляти молодших розробників. Без фундаментальних знань прийдеться боротися, щоб адаптуватися і залишатися актуальним. Вони будуть покладатися на середніх розробників або GPT, щоб заповнити прогалини в своїх знаннях, що може призвести до помилок і неефективності.
З іншого боку, сеньйор з міцною основою в фундаментальних принципах зможе швидко зрозуміти нову технологію і застосувати її до своєї роботи. Вони будуть лідерами у своїй галузі, прокладаючи шлях для інновацій та успіху інженерної команди.
Тож чи потрібні сеньйорам фундаментальні знання? Абсолютно! Це їхня суперсила, яка дозволяє їм залишатися на вершині своєї гри в епоху постійних технологічних змін.
Гості:
Oleks Maistrenko / oleksandrmaistrenko
Konstantin Semenenko / ksemenenk0
Alexander Denysiuk / alexdenisyuk
Volodymyr Tsap / voatsap
Обговорення на каналі:
t.me/deadopsclub/1065
Buy Me a Coffee
www.buymeacoffee.com/deadops
Приєднуйся до DeadOpsClub
/ @denysvasyliev
00:00 Хрестова викрутка для Kubernetes
02:50 Чи потрібна сеньйорам база - гості ефіру
12:50 Байка Майстренка. Сеньйор у команді
18:35 Базовий рівень та модель OSI
23:20 Матриця компетенції досі валідна?
29:00 Kubernetes - нетиповий кейс
39:10 Системність мислення
45:40 Де ця База, що всі шукають
53:18 Основи LLM - це новий OSI
54:40 Ідеальна співбесіда та фреймворк Цапа
01:00:00 Базові знання як інтерфейс до команди
01:09:50 Тьфу на ваш linux або дно спеціаліста
01:13:20 Ну що, валим? Валим!
01:17:00 Таланти та інженери
01:21:30 Дідівські поради та Enjoyneering
01:24:24 Раціональність мислення
01:37:00 Jira ескалатор та ChatGPT
01:41:00 F*king Screenshot Marketing

Пікірлер: 49

  • @logcom482
    @logcom482Ай бұрын

    Подивитися до кінця і не на 2х) Дійсно багато чого інтересно можна для себе почерпнути і побачити що там відбувається за кулісами) Дякую!

  • @MrPermyakovsv
    @MrPermyakovsvАй бұрын

    Дякую, хлопці. Круті мужики обговорюють круті штуки. Сам завжди на співбесідах приділяю увагу базі бо вважаю це вкрай важливим для справжнього інженера.

  • @bogdantimchenko4829
    @bogdantimchenko4829Ай бұрын

    Хлопці велике Дякую! Корисно, цікаво та мотивує. Я завжди шукаю систематику до інформації яку я хочу вивчити щоб знання розумно накладалися та додавали одні одного. Не розуміння цієї систематики напевно і є тім що я дуже бажаю виправити. Це як ти колись пропустив якись уроки та нажаль не наздогнав і не знаходиш що саме. Приємно було послухати!

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    Ай бұрын

    дякую за фідбек, системний підхід, доречі, навіть коли щось пропустив, дозволяє легше заповнювати пробіли або навіть додумати, що там повинно бути і далі просто даблчек для підтвердження.

  • @neironus
    @neironusАй бұрын

    Діди рулять)!!!

  • @MrSerogKa
    @MrSerogKaАй бұрын

    Дякую за відео! я мене таке відчуття, що у вас я б на сіньора не пройшов)))

  • @olegauckenthaler8417
    @olegauckenthaler84177 күн бұрын

    Слухав як подкаст тому не знаю хто є хто , але пан з львівським акцентом це девопс головного мозку ) нагадує мою бабцю яка підходила з поломантм годинником, швейною машинкою, лопатою etc і казала давай зроби і в неї був той самий аргумент ти - інженер😂. Бабця теж родом з під Львова. Львівщина край інженерів 🎉

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    7 күн бұрын

    Ой, передав Володі! Дяка!

  • @olegauckenthaler8417

    @olegauckenthaler8417

    6 күн бұрын

    Це Вам дякую за крутий неформатний україномовний контент на айті теми без реклами і навʼязування якихось патернів окрім моделі ОСІ але це як отченаш всі мають знати 😅

  • @yrochniak
    @yrochniak26 күн бұрын

    Від колеги з минулої компанії почув дуже цікавий критерій для співбесіди на сеньйора: якщо на співбесіді я вивчив/почув від кандидата щось нове - це сеньйор. Для мене це прям був інсайт свого часу.

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    26 күн бұрын

    мабуть це критерій "сеньйорності" інтерв'юерів? ;)

  • @yrochniak

    @yrochniak

    26 күн бұрын

    @@DenysVasyliev це продовження теми про "неможливо все знати". Якщо кандидат розповів про щось, чого ти не знав; це не обовʼязково про профнепридатність, можливо, людина копала трохи в інший бік, ніж ти - і це прикольно, особливо, коли вже давно працюєш і багато чого бачив

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    26 күн бұрын

    @@yrochniak з цим ок. з прикольно. чи може це бути критерієм - питання. А якщо людина копала саме так як в ти?

  • @yrochniak

    @yrochniak

    26 күн бұрын

    @@DenysVasyliev ну тоді вже треба думати чи потрібен другий ти в команді, гг :)

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    26 күн бұрын

    @@yrochniak цікаво чи взяли би ми самі себе в команду... )

  • @vox7441
    @vox7441Ай бұрын

    Приівіт, що робити якщо хочеться в айті але рівень математики 2+2=4? Дуже лякають алгоритми та задачі, як вчитисяз ними боротися? Та хто в Укр якісно навчає на сис/лінукс адмінів?

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    Ай бұрын

    я готувався от так kzread.info/dash/bejne/oq2YldiEmrGYoLA.html

  • @pasterclan

    @pasterclan

    Ай бұрын

    Друже якщо ти справді хочеш потрапити у цю індустрію, єдине що тобі потрібно, приблизно цілий вантажний корабель напружений мотивацією, яка буде як паливо для автомобіля штовхати тебе вперед. Адмініструванню можуть навчити якісні курси, не 4 місячні. Я вчився комплексному адмініструванню майже три роки. Головне дай собі відповідь на питання, навіщо воно тобі дійсно потрібно.

  • @vox7441

    @vox7441

    Ай бұрын

    @@pasterclan тому що компи подобаються, а в нас ніхто не навчає сис адмінмтву або мережам

  • @pasterclan

    @pasterclan

    Ай бұрын

    @@vox7441 спробуй курс молодого бійця в porta one, у них є 4 місячний безплатний курс, лише треба почекати коли буде набір. Там реально отримаєш розуміння та прокачаєш свій скіл, але у нис дуже жорсткі вимоги, тобі і самому буде інтересно.

  • @user-jy4gw7fn8k

    @user-jy4gw7fn8k

    Ай бұрын

    ​@@vox7441 Ніхто не навчає, і не буде навчати. Люди яких ти прослухав в цьому інтервью, вклали в цю сферу 15+ років роботи в ентерпрайзі. А в цілому скоріш за все 80-90% свого життя в ІТ. І що цікаво скоріш за все прийшли з адміністрування(яке в ті бородаті часи вимагало всього і ДБА, і програмування, і адміністрування) І всі ці знання зараз виглядають дуже логічними та простими, особливо коли вони з такою легкістю їх подають. Але за цими твердженнями роки та роки спроб і помилок. Тут ще треба зрозуміти, що ти хочеш опанувати. ДевОпс? То особисто моя думка, що вскочити сюди без бекграунду не вийде. Зараз, мабуть, найпростіше(найкоротший шлях), це "европейский шлях". Тобто, ти встрибуеш як девелопер(программіст) і по троху уходиш в оперейшн. Тобто, не тільки "в мене на компі все працює". А вже і тягнеш лямку, за те як воно себе поводить під лоадом, деплоїш свій код на оточення, траблшутиш і т.д. Ну і таки основи основ прийдется пройти самому, звантаж(або купи та постав поруч з компом) для початку таненбаума компьютерные сети, він приклав руку до створення інтернету таким як ти його зараз знаєш з самих основ. А далі як піде, готуйся до років і років вивчення всього що було і все що з'являється.

  • @dark4igi
    @dark4igi22 күн бұрын

    на рахунок бази і терраформ так я згоден, що ти не інженер тому що можеш створити ресурси за допомогою терраформа ти інженер тому що ти створюєш інфраструктура в хмарі яка дає можливість працювати продукту, а тераформ приносить зручність, порівняно з якимось самописним скриптом який спілкуєтся з апі, або повторюваність і версіонування порівняно з клікОпс так що вкид про користувачів терраформ - не інженери, не зарахований (як мінімум не на половину)

  • @sub_rossa
    @sub_rossaАй бұрын

    Щодо OSI, читаю ByteByteGo, кажуть, що ця модель не дуже відповідає реальним кейсам, і можна використовувати тільки для educational purposes) тому тут краще вже про TCP/IP питати на співбесіді

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    Ай бұрын

    в наші часи все працювало:) і зараз працює. цікаво які саме кейси приводяться як ті, що не відповідають?

  • @sub_rossa

    @sub_rossa

    Ай бұрын

    @@DenysVasyliev основна проблема в тому, що це чисто теоретична модель, яку так і не імплементували на відміну від TCP/IP, деякі з протоколів її взагалі не враховують. Її досі всюди вивчають, тому шо це типу ‘cтандарт', але по суті практично не застосовують, хіба що для якогось загального розуміння нетворкінгу) Є ще цікава нова mодель RINA, де мережу не ділять на леєри, а об’єднують в процеси, які комунікують між собою, вона виглядає більш актуальною

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    Ай бұрын

    @@sub_rossa Цікаво як можна описати MPLS, ICMP та JPEG в альтернативних моделях?

  • @sub_rossa

    @sub_rossa

    Ай бұрын

    @@DenysVasyliev в цій моделі комунікація на рівні процесів, а не інтерфейсів, тому спеціалізовані протоколи навіть не потрібні) і ще прикольна штука, що айпішки приховані і комунікація тільки по назві аплікейшина і port-id, відпадає потреба у NAT, фаєрволах, в теорії це мало б бути більш секюрно І ще цікаво, що ці розробники вважають, що DNS взагалі був великим кроком назад, треба було просто придумати адреси вищого рівня ніж IP) але то все на стадії дослідження ще, тому подивимось що вийде через років 10

  • @sub_rossa

    @sub_rossa

    Ай бұрын

    @@DenysVasyliev в цій моделі комунікація на рівні процесів, а не інтерфейсів, тому спеціалізовані протоколи навіть не потрібні) і ще прикольна штука, що айпішки приховані і комунікація тільки по назві аплікейшина і port-id, відпадає потреба у NAT, фаєрволах, в теорії це мало б бути більш секюрно І ще цікаво, що ці розробники вважають, що DNS взагалі був великим кроком назад, і треба було просто придумати адреси вищого рівня ніж IP, але то все на стадії дослідження ще, тому подивимось що вийде через років 10

  • @pasterclan
    @pasterclanАй бұрын

    Зараз для мене не зрозумілі вимоги роботодавців, коли вони у своїх вакансіях на посаду Джуна системного адміністратора ставлять вимогу знання dev, ansible,terraform, і ти їм кажеш, ок я це знаю(тільки тому що мені це цікаво), а навіщо воно вам, тобі відповідають дуже ухивливо, а саме цікаве це те що ти з цими знаннями не отримуєш офер, а потім дізнаєшся що на посаду запросили особу без цих знань, і ти такий ОК, що це було

  • @oleksiihead

    @oleksiihead

    Ай бұрын

    Думаю вони не сильно заморочуються і копіпастять Недавно попросили мене оцінити двох кандидатів, запитав чи є якісь вимоги. Мені скинули, я почав дивитися в то все і воно мені здалося дуууже знайомим. І точно, я перевірив - то була копіпаста моїх скілів з мого cv

  • @saszko1979

    @saszko1979

    Ай бұрын

    Фільтруйте пропозиції роботодавців, дізнавайтесь від знайомих що за компанія, які цінності в неї, які фідбеки... І навіть якщо Вас не взяли це не значить, що Ви втратили) Зараз пропозицій мало, але це не повід йти працювати і не розвивати те що тобі до вподоби, що драйвить. Упіхів у пошуку цікавої роботи на різних площадках і розвитку!

  • @barracudawest1270
    @barracudawest1270Ай бұрын

    Дякую за чергове чудове відео. Але я не погоджуюся з Володимиром Цапом стосовно того хто такий інженер. З його слів складається враження що якщо ти не програмуєш на класичній мові програмування, а тільки описуєш кодом інфраструктуру то ти не інженер. Інженер це, в першу чергу, mindset. Бо якщо міряти такими категорія як сказав Володимир, то якщо спитатися у олдів віку 60+ то і php то не програмування а суто компроміс між дизайнерами та розробниками. А якщо згадати олдів наших олдів то вони взагаллі вважали якщо ти не знаєш асемблер то тобі тут нічого робити. Ще один момент від Володимира стосовно співбесіди. Він розказував про кандидата який їм підходить але що б збити ціну він і його колега почали валити кандидата. Дуже, дуже, дуже хренова ідея! Так от я був у схожій ситуації збоку кандидата. Тільки неприємні відчуття і враження, в першу чергу про компанію та тих хто співбесідував. Мені дали офер але я його не підписав. Крім того протягом декількох років я відмовив мінімум 3 друзів-знайомих талановитих ДевОпсів розглядати пропозиції цієї компанії.

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    Ай бұрын

    Дякую за прямий відгук - передам Володі на комент

  • @volodymyrtsap3672

    @volodymyrtsap3672

    Ай бұрын

    Інженер розуміє що відбувається нище по стеку коли він програмує інфраструктуру кодом. Ті хто просто перекладають з вимог в тасці на мову інфраструктурного коду, і не розуміють, що відбувається нище по стеку є "перекладачами" чи "кодерами". Але це не є добре чи погано, просто це не інженерія(на мою субєктивну думку). Щодо тої співбесіди, то було 13 років назад, і це було неправильно, я привів цей приклад, з дісклеймером що і таке було. Зараз звісно я таке не практикую

  • @barracudawest1270

    @barracudawest1270

    Ай бұрын

    @@volodymyrtsap3672 Z Я згоден звами що інженер мусить розуміти що відбувається навколо тобто виходити трохи далі за межі своєї відповідальності і розуміти для чого він це робить. На мою не меньш субєктивну думку) все таки це погано коли "просто перекладають з вимог в тасці на мову інфраструктурного коду", але нажаль буває так що всім пофігу бо в проекті шалений раш і в тебе тупо немає часу копати в глиб і всторони. Тому так і виходить - копі паста з таски в IaC. Стосовно співбесіди, так я почув що ви так не робите, провсяк випадок скажу що я не критикую і не осоуджую вас, просто хотів поділитися вічуттями людини яка була з протележного боку столу. Надзвичайно неприємний експіріанс.

  • @barracudawest1270

    @barracudawest1270

    Ай бұрын

    @@volodymyrtsap3672 Я згоден звами що інженер мусить розуміти що відбувається навколо тобто виходити трохи далі за межі своєї відповідальності і розуміти для чого він це робить. На мою не меньш субєктивну думку) все таки це погано коли "просто перекладають з вимог в тасці на мову інфраструктурного коду", але нажаль буває так що всім пофігу бо в проекті шалений раш і в тебе тупо немає часу копати в глиб і всторони. Тому так і виходить - копі паста з таски в IaC. Стосовно співбесіди, так я почув що ви так не робите, провсяк випадок скажу що я не критикую і не осоуджую вас, просто хотів поділитися вічуттями людини яка була з протележного боку столу. Надзвичайно неприємний експіріанс.

  • @barracudawest1270

    @barracudawest1270

    Ай бұрын

    @@volodymyrtsap3672 я не знаю що сталося, чи то мене забанили чи ше яка фігня, але я чомусь пишу цей коммент а він зникає... Я згоден звами що інженер мусить розуміти що відбувається навколо тобто виходити трохи далі за межі своєї відповідальності і розуміти для чого він це робить. На мою не меньш субєктивну думку) все таки це погано коли "просто перекладають з вимог в тасці на мову інфраструктурного коду", але нажаль буває так що всім пофігу бо в проекті шалений раш і в тебе тупо немає часу копати в глиб і всторони. Тому так і виходить - копі паста з таски в IaC. Стосовно співбесіди, так я почув що ви так не робите, провсяк випадок скажу що я не критикую і не осоуджую вас, просто хотів поділитися вічуттями людини яка була з протележного боку столу. Надзвичайно неприємний експіріанс.

  • @vitalii_kalinichenko
    @vitalii_kalinichenkoАй бұрын

    Я правильно зрозумів Володю, що, якщо ти не можеш напряму закодити АРІ кубєра, то ти не інженер;)?

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    Ай бұрын

    хто це? кого ти нам привів? :)

  • @vitalii_kalinichenko

    @vitalii_kalinichenko

    Ай бұрын

    @@DenysVasylievслєсаря, напевно, з викруткою на 13))) Ден, Володя знову намемив у тебе)))

  • @volodymyrtsap3672

    @volodymyrtsap3672

    Ай бұрын

    Ну сінйор має вміти з API кубером працювати напряму, і знати хоч якусь мову програмування. Я вважаю це базовими навичками для сенйорних інфраструктурних інженерів.

  • @vitalii_kalinichenko

    @vitalii_kalinichenko

    Ай бұрын

    @@volodymyrtsap3672ок. Але у мене питання. УявлЯємо потенційну ситуацію. Я пиляю проект з використанням пайтонівського модуля к8с. Або навіть йду далі і реалізую на реквестс свій клас. Витрачаю час на розробку, точно в підтримці це буде дуже непросто і точно це сильний оверхед, плюс я закладаю складність в пошуку інженерів. Навіщо? Я розумію, коли команда, маючи надзвичайно специфічні задачі, пише crd на go - тут може бути смисл. Але напряму спілкуватись з АРІ в проді? Чи я неправильно зрозумів?

  • @BohdanKulchytskyi
    @BohdanKulchytskyiАй бұрын

    знову бідні сеньори....

  • @DenysVasyliev

    @DenysVasyliev

    Ай бұрын

    бідні бо дурні? :)

  • @ievgenmajor3301
    @ievgenmajor3301Ай бұрын

    Таке собі. Вологі мрії.

  • @vitalii_kalinichenko

    @vitalii_kalinichenko

    Ай бұрын

    Зі свого досвіду можу сказати, що не вологі мрії ;) Залежить від вас, як ви будуєте процес і чи готові нести відповідальність, бо описаний шлях сильно складніший за класичний по ексельці в аутсорсі. Але тут як ви то побудуєте

Келесі