Banki visszavett ingatlanok, árverések (Interjú Dr. Wagner Annamáriával)

Ha érdekel az ingatlanok világa, bizonyára találkoztál már a banki visszavett ingatlanok kategóriájával, illetve az árverésre kínált ingatlanokkal. De vajon hogyan működnek, és hol van ebben a poén? dr. Wagner Annamáriával beszélgettünk a témáról, jó szórakozást kívánok! :)
Ha eladnád a lakásodat, vagy vásárolnál, fordulj hozzám!
mlinarikmarton.hu/irj-nekem/
Az alábbi linken tudod megrendelni az "Ingatlanostudás könyveket":
ingatlanostudas.hu
A zárt tartalmak eléréséhez válts VIP csatornatagságot!
/ @mlinarikmarton

Пікірлер: 100

  • @VS-sv7ox
    @VS-sv7ox Жыл бұрын

    A +60 napos fizetési halasztást NEM KÖTELES megadni a végrehajtó, tehát mindenki arra készüljön, hogy 30 napon belül az árverés végétől számítva fizetni KELL! A hiteles rész hülyeség, lakáshitelből nem lehet árverésen vásárolni, értékbecslés stb., minden jóval több idő a bank részéről, mint a rendelkezésre álló 30 napos fizetési ablak. Az árverési előleget meg elbukja az árverési vevő ha nem fizet időben, ami ugye 10%. Nem kevés pénz. Az árverési jegyzőkönyv aláírásának időpontjára csak annyit mond a törvény, hogy 15 napon belül kell aláírni, tehát a végrehajtó hiába szólít fel a licit megnyerése utáni napon, hogy mondjuk másnap jelenjünk meg és fizessünk, nyugodtan kérhetünk másik időpontot! Ne ijedjünk meg a levéltől amit kapunk, amiben "felszólítom, és amennyiben" baromságok vannak! Jár nekünk a 15 nap! Ha a 15. napon fizetünk, akkor ki tudjuk használni a 30 napos fizetési határidőt, hiszen az aláírástól számított 15 napon belül kell fizetni. Azért is fontos kitolni a fizetést 30 napra, mert az adós jogorvoslati kérelmet nyújthat be az árverés végén, amit a bíróságnak MEG KELL vizsgálnia, és addig áll az egész ügy. Ez általában pár hónap. Az adósnak 15 napja van fellebbezni, és ha fellebbez, akkor NEM KELL FIZETNÜNK A BÍRÓSÁGI DÖNTÉSIG!! Ha viszont már fizettünk, akkor nem kapjuk vissza a pénzt, hiába áll a dolog még hónapokig. Ha kitoljuk 30 napra a fizetést, akkor jó eséllyel tudjuk, hogy nyújtott-e be jogorvoslati kérelmet az adós, hiszen 15 napja van rá. A végrehajtó KÖTELES megmondani, hogy jött-e jogorvoslati kérelem! A jogorvoslati kérelemmel az adós általában csak időt húzni tud, kivéve, ha valamit tényleg elrontott a végrehajtó. Ez ritkán fordul elő. Ettől függetlenül a bírósági végzésig nem a végrehajtónál pihen a pénzünk, hanem nálunk van, ami 10-20-30-100 milliónál nagyon nem mindegy. Főleg a jelenlegi kamatok/infláció mellett. Még rengeteg dologról lehetne írni ami nem hangzott el, komolyan fel kell készülni, ha az ember így akar ingatlant venni.

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    Жыл бұрын

    A tájékoztatás nem volt teljes körű, nem is ez volt a szándékunk. De nagyon köszönöm a kiegèszítést!

  • @pasztiamina

    @pasztiamina

    Жыл бұрын

    Na ez a komment önmagában hasznosabb volt mint a videó, köszi!

  • @robertbalogh1529

    @robertbalogh1529

    Жыл бұрын

    Ha kihasználom a 30 napom, közben jön az adós részéről jogorvoslati kérelem. Erre hivatkozva bojkottálom a kifizetést akkor nem kell attól tartanom hogy bent marad az úgynevezett foglalóm az az a 10% és a végrehajtó iroda elárverezi másnak?

  • @VS-sv7ox

    @VS-sv7ox

    Жыл бұрын

    @@robertbalogh1529 Nem te bojkottalod a kifizetest, hanem az a torveny, hogy NEM KELL fizetned. A vegrehajto mar elarverezte, te megnyerted, a birosag meg eldonti helyt ad-e a jogorvoslati kerelemnek vagy sem. Ha nem, akkor majd utana fizetsz, es tied az ingatlan. Ha helyt ad, akkor meg visszakapod 10%-ot. Vegrehajtasi torvenyt olvasd el, neten fent van, ott reszletesen es pontosan le van irva, hogy mi az arveres menete.

  • @robertbalogh1529

    @robertbalogh1529

    Жыл бұрын

    @@VS-sv7ox köszönöm az információt!

  • @lallerkiraly
    @lallerkiraly Жыл бұрын

    Érdekes volt, jó téma. Köszi.

  • @mobilpro9569
    @mobilpro9569 Жыл бұрын

    érdekes téma, köszi a videót!

  • @andreaschuld7889
    @andreaschuld7889 Жыл бұрын

    Hasznos videó volt, köszönjük!

  • @margitpalagyine4764
    @margitpalagyine4764 Жыл бұрын

    Nagyon jól összefoglalt előadás volt. Közérthető, valós helyzeteket, minden apró, de fontos részletre kiterjedő jogszabályi és gyakorlati tényezök figyelembe vételével. Közel 30 évig Inyt. - ként dolgoztam, ami itt elhangzott, az hiteles. Gratulálok.

  • @katalinkabodi8832
    @katalinkabodi8832 Жыл бұрын

    Szerintem is sok javítani való lenne ebben a posztban. Például az sem igaz, hogy a közműtartozásokat is megörökli az árverési vevő. Kizárólag a víztartozás esetében van így. A villany és a gáz esetében csak a visszakapcsolás terheli a vevőt. Persze 6 hónap után, mivel új bekötésnek számít ez is lehet tetemes összeg. Szívesen vennék én is egy új videót ebben a témakörben egy tapasztaltabb és pontosabb ismeretekkel rendelkező szakembertől.

  • @jozsefnyeste6397
    @jozsefnyeste6397 Жыл бұрын

    Kedves Márton, nagyon rózsaszínű a riport a valósághoz képest. Életemben kétszer licitáltam. Egyszer egy olyan osztatlan közös tulajdonú teremgarázsra, amit csak én tudtam, hogy hányas számú beálló, és érdekes módon a licit utolsó napjára megjelentek 2-3 másik licitáló is, akik jól felverték az árat, miután látták, hogy nekem kell a garázs beálló. A második esetben egy tárolóra licitáltam, közvetlen a teremgarázs melletti, tehát ha beállok a kocsival, nem tud hozzáférni a tárolóhoz. Elindult a licit, az utolósó napon meg is tettem zárás előtt 5 órával az első licitet, majd indulnunk kellett sielni. Gondoltam nem gond, megérkezünk a licit vége előtt fél órával, és majd az apartmanból újabb licitet adok. Persze közben a beépített ember rámlicitált. Viszont valamiért külföldről a szerver nem engedett belépni, így a beépített ember nyerte a licitet. A vége az lett, hogy indoklás nélkül azonnal törölték az árverést (mert ehhez joguk van állítólag) majd nem írtak ki rá évekig újabb licitet, valamiért nem volt sürgős az árverezés. így megy ez, megkelett volna említeni ezt is... Ez egy kökeméyn maffia világ, ellenőrizetlenűl, korlátlan jogkörrel.

  • @spxram4793

    @spxram4793

    11 ай бұрын

    Ezt csak megerösiteni tudom. Nemetorszagban elek, itt ugyanigy van. Egyetlen megoldas : olyan ingatlanügynököt megbizni licitre, aki ezt szolgaltataskent kinalja. Negativan megfogalmazva : megfizetni a maffiat, hogy neked dolgozzon. Sztem az egesznek racionalis hattere van : ha nincs "kontarkodo" privat licitelö, akkor a hatterben leosztott megegyezesek minimal arat garantalnak a profi resztvevöknek. Ezt csak teljesen "nevtelen" liciteljarassal lehetne elkerülni, amihez sok-sok piaci szereplö erdekein kellene atlepnie a törvenyhozasnak.

  • @balika1984

    @balika1984

    7 ай бұрын

    Az összes árverésre az utolsó pillanatban lilcitál az emberek többsége, tök független ez tőled. Nem felverik az árakat, hanem egymásra licitálnak. Te is tudod azt mondani, hogy nem kéred és ha így teszel akkor az árverési nyertes köteles megvenni, nincs beépített ember meg ilyesmi. Vagy ha nem veszi meg, bukja a beszállót. Pont ezért. Azt, hogy csak te tudtad hányas számú beálló, teljesen irreleváns, mert az a pénz ami neked számít, van akinek kerekítési hiba és úgy van vele, hogy ha megveszi X millióért és kiadja Y ezerért, akkor jó, és tökmindegy, hogy hol van a garázs. Én is pl úgy vettem nyaralót, hogy oda sem mentem megnézni, hogy milyen állapotban van valójában, csak képeket láttam. Ikerházas nyaraló, azaz két oldala van, mindkettő árverezve volt (állami cég volt a tulajdonos mindkettőben). Az enyémre csak én licitáltam, a másik felére senki. Aztán a következő körben - két hónappal később - 3 millióval többért vették meg, mint amennyiért meg lehetett volna nyerni két hónappal azelőtt, mert volt 6 licitáló és mindenki addig ment ameddig neki megérte volnva. Én is az utolsó pillanatban licitáltam egyébként, konkrétan az utolsó 1 órában. Szerencsére akkor más nem volt.

  • @Tamsin53
    @Tamsin53 Жыл бұрын

    Ezt a csajszit azért hívtad el, hogy felszedd később. :D

  • @aladarnagy7890

    @aladarnagy7890

    Жыл бұрын

    Azért hívtam. Talán irigykedsz??? :D

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    Жыл бұрын

    Mintha én írtam volna, köszönöm

  • @gaborszabo7392

    @gaborszabo7392

    Жыл бұрын

    @@Mlinarikmarton Csak bele ne keveredjél a Völner- Schadl ügybe! :)

  • @Loggan23

    @Loggan23

    Жыл бұрын

    Mindenki önmagából indul ki. Nekem is szimpatikus a hölgy ;)

  • @oticasi

    @oticasi

    4 ай бұрын

    vannak ennél jobbak is középszerű....

  • @peterjonescsatorna
    @peterjonescsatorna Жыл бұрын

    engem érdekelne ilyen bank ingatlan. Ez szuper video volt, sok hasznos info.

  • @andreafusti-molnar7087
    @andreafusti-molnar7087 Жыл бұрын

    Kezdő érdeklődőnek bizonyára hasznos lehet a videó... de elég sok javítani való rész van benne! 😊

  • @kollaristvan941
    @kollaristvan941 Жыл бұрын

    60 napon belül elég szerezni hitelt. 😀 Az érintett ingatlan hitelezésénél az a baj, hogy be kéne jutnia az értékbecslőnek, ami nem kicsit nehézkes lehet. Viszont ha másik ingatlanra veszünk fel hitelt, az működhet. Csak a megfelelő bank megfelelő fiókjának megfelelő ügyintézőjét kell megtalálni hozzá...

  • @belakgabor2963
    @belakgabor296311 ай бұрын

    Megnéztem , meghallgattam. Igazából ami bennem kérdés maradt, ki a búbánat akar lakott, haszonélvezeti joggal terhelt, résztulajdont stb venni? Pláne lelakott leélt négy falat egy tetővel 🤷. És akkor nem biztos hogy meg tudom tekinteni előtte, kitenni a benne lakot nem tudom, hát … marad a lottó😊

  • @Cipotalp
    @Cipotalp11 ай бұрын

    Fiatal vagyok és éppen ingatlanvásárlás előtt vagyok :) Eléggé sokat nézegetem a piacot mostanság, hogy hova is költözhetnék. Valszeg év végén vagy következő évtől veszem meg első ingatlanomat. Nem véletlenül nézem minden alkalommal a videóidat mivel végre aktuális lett nekem is a dolog. Köszönöm a hasznos tanácsokat! 😊 Munkatársaim nem igazán tudnak spórolni önerőre pedig mind mérnökök meg programozók vagyunk. Én meg már alig várom, hogy eladósíthassam végre magam XD

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    11 ай бұрын

    Ha fiatal vagy, akkor itt az idő eladósodni. És nem pejoratíve mondom.

  • @spxram4793

    @spxram4793

    11 ай бұрын

    @@Mlinarikmarton Egyetertek. Lakast berelni, az atlagember eletenek legnagyobb marhasaga. Amint van vmi jövedelem, tessek vasarolni, akar csak egy 1szobast - onnan mar sokkal könnyebb tovabblepni nehany ev utan a 3szobasba, megtartani az 1szobast, azt berbeadni stb.

  • @mihalyczibi6093
    @mihalyczibi60937 ай бұрын

    Akkor ha jól értem, egy magánszemély is vásárolhat ingatlant vagy tulajdont részt, amennyiben ismeri az eljárás menetét, és regisztrál?

  • @robertjuhasz8324
    @robertjuhasz8324 Жыл бұрын

    Kedves Márton és Anna, a birtokbaadás részt át kellene futnotok mert ez így nem igaz.

  • @andrasbabarczy1243

    @andrasbabarczy1243

    Жыл бұрын

    Ha beköltözhetően vásárolunk,a birtokbaadást külön írásban kell kérni,ha ez elmarad jogvesztő hatájú!Csak a lényeg maradt ki....

  • @baloghrobert3215

    @baloghrobert3215

    Жыл бұрын

    @@andrasbabarczy1243 Ez így igaz, sok Fontos részlet nem hangzott el. A birtokbaadási kérvényt követően 30 nap mire jogerőre emelkedik ( eddig van ideje fellebezni, illetve időt húzni az adósnak), amelyet egy plusz 60 napos periódus követ mire a helyi jegyző birtokbaadásban közreműködik. Ez összesen minimum 90 nap.

  • @andrasbabarczy1243
    @andrasbabarczy1243 Жыл бұрын

    Az ügyvédnő szaktudása nem győzött meg....

  • @canehurri349

    @canehurri349

    Жыл бұрын

    ...de más igen...

  • @nemethandrea561

    @nemethandrea561

    Жыл бұрын

    engem sem

  • @yx8074
    @yx8074 Жыл бұрын

    Szerintem rongyrázás és műmájerek helyett térj vissza a régről megszokott szakmai és minőségi videókhoz!

  • @NikolettaMuhari
    @NikolettaMuhari Жыл бұрын

    Biztos nagyon jó szakértő a hölgy, de olyan robotszerűen és mereven magyaráz, hogy nehezen érthető és szinte élvezhetetlen.

  • @AzUniverzumUraesParancsoloja

    @AzUniverzumUraesParancsoloja

    Жыл бұрын

    A közös tulajdon birtokbavételét is össze vissza magyarázza, mert utal arra, hogy nincs természetbeni megosztás a tulajdonostársak között és persze, hogy csak az ‘eszmei tulajdoni hányadot’ tudja ‘birtokba venni az új tulajdonos, de ezt rengetegen összetévesztik a fizikai arányokban való birtokbavétellel! Ha egy műsorban a műsorvezető / interjúvoló száját akár csak egyszer elhagyja az a mondat, hogy ‘Nem értem, de én nem vagyok jogász!’ Akkor az egész műsor pont nem érte el a célját!

  • @hazkftbetlen9393
    @hazkftbetlen9393 Жыл бұрын

    Kedves Márton ,az ingatlan megtekintése telefonszám mindig a végrehajtó telefonszáma a tulajdonos számát ki sem adhatja a végrehajtó,tehát ezzel nem érünk semmit ,nem fognak be engedni az utcáról meg lehet nézni .

  • @Revolution014

    @Revolution014

    Жыл бұрын

    Ezeknek az ingatlanoknak egy jó részét hirdetik a piacon is, nekem így többször sikerült már bejutnom és még körbevezetést is kaptam.

  • @AzUniverzumUraesParancsoloja
    @AzUniverzumUraesParancsoloja Жыл бұрын

    A műsor egyharmadában végig a követelésvásárlásról volt szó, ami a hétköznapi embernek márcsak azért is elérhetetlen, mert azt faktoring cégek végezhetik MNB engedély alapján. ‘Szép pofika Annamária’ erre nem tért ki és a Marci is nagy nehezen úgy mentett becsúszással szögletre, hogy ez a nagyobb pénzügyi befektetőknek való. Hát, akkor mi a fészkes fenéért foglalkoztatok ezzel ennyit?! Sok laikus marhának elkezd járni az agya és felrobbantja a guglit, meg majd halálba idegesítik a faktoring cégek call centereit, hogy ők jöttek banki követelést vásárolni! 😱🤯😭

  • @VS-sv7ox

    @VS-sv7ox

    Жыл бұрын

    Vasarolhat kovetelest maganszemely is, csak uzletszeruen nem vegezheto a tevekenyseg igy. A koveteles megvasarlasakor nyilatkoznia is kell a maganszemelynek, hogy nem uzletszeruen haszonszerzes celjabol vasarol. Hogy eladja-e a kovetelest a kovetelo az mar mas kerdes, altalaban nem. Bank biztosan nem, koveteleskezelok kozul is csak nehany. En vettem mar kovetlest ugy, hogy arveresen megvettem egy fel ingatlant, utana pedig a masik felen levo kovetelest, amit kesobb elengedtem az ingatlanhanyadert cserebe. Pont olyan macera mint amilyennek hangzik, csak kiveteles esetben eri meg, nagyon ki kell szamolni. Fun fact, ha maganszemelykent vesz az ember kovetelest, akkor hiaba veszi meg mondjuk a 20 milliot 10-ert, sikeres behajtas eseten a 20 utan jar a vegrehajtonak a jutalek.

  • @AzUniverzumUraesParancsoloja

    @AzUniverzumUraesParancsoloja

    Жыл бұрын

    @@VS-sv7ox Korrekt, gyakorlatban tesztelt válasz! Köszönöm! Azzal a bizonyos nyilatkozattal kapcsolatban maradjunk annyiban, hogy szürkezóna. Nem elvetendő, de ha az MNB bele akarna magyarázni üzletszerűséget, akkor szerintem tudná úgy csűrni-csavarni, ahogy akarná. Ha pedig bíróságon támadná meg az illető az ilyen szigorú jogértelmezést, hát akkor sok szerencsét kívánok, hogy ki mellé állna a bíróság. A lényeg, hogy ha radar alatt megy a repülés, akkor tényleg elmehet…

  • @VS-sv7ox

    @VS-sv7ox

    Жыл бұрын

    @@AzUniverzumUraesParancsoloja Ez abszolut igaz, az ugyvedem es a koveteleskezelo jogi kepviselete is azt mondta, hogy akar egy tranzakciora is ra lehet fogni az uzletszeruseget. Mondjuk ha a kovetelest elengedem a fedezeti ingatalnert cserebe, majd azt eladom birtokbavetel utan azonnal profittal, akkor ez meg is all. A torveny azt hiszem az evi egynel tobb koveteles megvasarlasat mar automatikusan uzletszerunek tekinti maganszemely eseteben, de erre most nem tennem oda a kisujjam, kikeresni meg lusta vagyok. Ellenben az eletszerusege annak, hogy a felugyeleti szervnel az ember latoterbe kerul, szerintem csekely. Az egy dolog, hogy ralatnak a koveteles atruhazasara, de szerintem nincs a rendszerben olyan beepitett pont, ami koveti a koveteles jovojenek utjat. Ha mondjuk a kovetelest elengedem az ingatlanert cserebe, akkor az adasvetlei bemegy a NAV-nak es a foldhivatalnak. Az egyik kiroja az illeteket, a masik vizsgalja az ingatlan atruhazasi szerzodes alakisagat. Eddig terjed a hataskoruk, es nem tovabb, majd ha eladom az ingatlant, arrol ismet csak ok tudnak. A maganszemelyek koveteles vasarlasa szerintem annyira mikroszkopikus szegmens, hogy az evi eggyel biztosan nem foglalkoznak. Kerdes, hogy az evi tobb kibukna-e, vagy ott is csak arra apellalnak, hogy a nyilatkozattol amit tenni kell, mar mindenki elriad.

  • @AzUniverzumUraesParancsoloja

    @AzUniverzumUraesParancsoloja

    Жыл бұрын

    @@VS-sv7ox Örülök, hogy egy profi beszélgetőtársra leltem! Szerintem kettőnknek kellett volna Marcival elkészíteni ezt a videót! Ne bántsuk nagyon Marcit, mert eddig tök jó videókat csinált, egy-két gyengébb belefér! 😁

  • @VS-sv7ox

    @VS-sv7ox

    Жыл бұрын

    @@AzUniverzumUraesParancsoloja Elmeny volt, en is koszonom! Marci videoi arra tokeletesek, hogy felkeltsek az erdeklodest, egyebkent meg a szabadidejeben csinalja ezeket, nem rohato fel neki a tokeletlenseg. Az egyetlen dolog amit megfontolandova tennek a helyeben, hogy amikor nagyon nem mozgok otthonosan egy temaban, akkor tenylegesen olyat hivok meg, aki mindenre tudja a valaszt, es nem csak elmeletben. Maskulonben az lesz, mint ebben az videoban is, hogy nehany temaban erezhetoen vak vezet vilagtalant, lasd hitelbol vegyuk meg az arvereses ingatlant es hasonlok. Es mivel egyik fel sem (foleg egy jogasz kamerak elott) akar hulyenek latszani, elkezedenek dadogva osszehordani mindenfelet, ami meg tavolabb viszi oket a valosagtol.

  • @blizardo13
    @blizardo13 Жыл бұрын

    8:18 Ingyen regisztráció nélkül meg lehet nézni! Felesleges regisztrálni addig amíg nem akar vásárolni valaki.

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    Жыл бұрын

    Így van, de a licitáláshoz regisztráció kell.

  • @timwhite7537
    @timwhite7537 Жыл бұрын

    Látom, mások már írtak a bírtokbaadás részre. Először is valóban úgy van, hogy kérni kell a birtokbaadást és nem csak úgy magától adja birtokba a végrehajtó. A jogszabály pedig igen, úgy szól, hogy az árverés napjától, azonban a valóságban az árverési jegyzőkönyv aláírása után 30 nappal lehet kérni a birtokbaadást. Ha pedig a végrehajtó adja birtokba, akkor nem a vevőnek kell kitenni, hanem a végrehajtó intézkedik, mégpedig a kitűzött napon rendőr is megjelenik, ha szükséges intézkedik és a vevő úgy kapja birtokba. Ha vannak benne cuccok, akkor vagy őriztetni kell valahol vagy lezárják 1 hónapra az ingatlant. Ha nem vitte el a régi tulaj akkor az eladóé - ami persze többnyire egy szemétdomb és lomtalanítani kell. Amit írok mind tapasztalat is nem elmélet. Érdekességképp most lesz egy birtokbaadási per, mivel az eredeti végrehajtótól (aki birtokba akarta adni az ingatlant) átvette egy másik végrehajtó aki egy sima jegyzőkönyvvel elutasította a birtokbaadási kérést mivel az 1 nappal előbb érkezett - az árverési jegyzőkönyv aláírása utáni 30 nap eltelte előtt. Ergo kell egy bírósági kör is, csupán idő és pénzkidobás - amit persze lehet majd kérni az adóstól aki nem adta bírtokba magától egy újabb fizetési meghagyásos körben.

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    Жыл бұрын

    Köszönöm!

  • @zse1113

    @zse1113

    Жыл бұрын

    Nekem is van saját tapaaztalat. Hiába kértem a végrehajtót, hogy a jogszabály szerint adja birtokba a lakást, közölte, hogy oldjam meg magam. Ha az aláírás utáni 30 napon belül nem sikerül birtokba vennem (nem megy ki a tulaj), akkor ezt jelentsem be, ezt követően 2 hónap múltán fognak intézkedni. És ebben a lakó esetleges fellebbezése nincs is benne.

  • @timwhite7537

    @timwhite7537

    Жыл бұрын

    @@zse1113 Ezt hogy érted? Elküldtél határidőn belül egy tértivevényes levelet hogy kérem az ingatlant a végrehajtó adja birtokba és erre egy végzésben vagy jegyzőkönyvben azt irta oldja meg maga? Mert ha igen, akkor annak jogkövetkezményei lehetnek és lehet tenni.

  • @timwhite7537

    @timwhite7537

    Жыл бұрын

    @@zoltantoth5962 Én a birtokbaadás hogyanjára írtam. Igen az én esetember is az utolsónál a veszélyhelyzetre tekintettel húzódott el másfél évig, illetve a második végrehajtó döntése miatt a bírósági per végéig. Szerencsés esetben a költségeket lehet kérni egy új eljárásban a volt tulajdonostól.

  • @zse1113

    @zse1113

    Жыл бұрын

    @@timwhite7537 Mikor benn voltam a végrehajtói irodában, intéztem az árverés utáni szerződés aláírását, a fizetést, stb., akkor kèrdeztem, hogy akkor az átadás hogy lesz, hiszen a jogszabály szerint a végrehajtó végzi a birtokbaadást hatósági jelenléttel - ahogy te is írtad. Erre közölték, hogy ők ezzel nem foglalkoznak, oldjam meg magam! Ha a határidőig nem megy ki a volt tulaj, akkor tegyek bejelentést. Én erre vártam, nem sokkal a határidő lejárta előtt szóltam a volt tulajnak, hogy ki kéne költözni, mire hisztérikus rohamot kapott, kiderült, hogy a végrehajtó egy szót nem szólt neki semmiről. Azt tudta, hogy van végrehajtás, de hogy ki kell költöznie, pontosan mikor és hogyan, arról nem tudott semmit. Így 3-4 napja maradt, hogy összekapkodjon mindent és kiköltözzön. Én meg ugye, azt tudtam, hogy ha a határidőig nem adja át nekem a lakást, akkor írásban be kell jelentenem hivatalosan a határidő utolsó napjáig, máskülönben évekig nem lehet kitenni. Izgalmas volt a vége.

  • @ludasmatyi3x1
    @ludasmatyi3x1 Жыл бұрын

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de más nyomorából hasznot húzni... Tudom van aki rászolgált, de a többség szerintem nem. Az emberek dolgokhoz való hozzáállása alakítja a jövőnket.

  • Жыл бұрын

    Mit jelent a közérdekű használati jog?

  • @annamariawagner4779

    @annamariawagner4779

    Жыл бұрын

    Ptk. 5:164. § [A közérdekű használati jog] (1) Ingatlanra közérdekből, a jogszabályban feljogosított személyek javára - hatóság határozatával - szolgalmat vagy más használati jogot lehet alapítani. A használati jog alapításáért a korlátozás mértékének megfelelő kártalanítás jár.

  • Жыл бұрын

    @@annamariawagner4779 köszönöm!

  • @barabasgy
    @barabasgy Жыл бұрын

    "a bank felmondta a szerződést és az ingatlan így a tulajdonába kerül..." ezt honnan szedte a költő?????

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    Жыл бұрын

    Én már láttam olyan tulajdoni lapot ahol a bank volt az ingatlan tulajdonosa, ugyhogy előfordulhat. De nyilván nem egy lépésben történik a dolog

  • @BrendaLee-vd4cd
    @BrendaLee-vd4cd Жыл бұрын

    Újat nem hallottam tőle,de ha nem működne a dolog, akkor hogyhogy minden,szinte minden ingatlanra jut 1,1licitáló? Arra figyeljetek mikor tették fel a lakást és a licitálás lezárásának utolsó napjait is nézni kell etc....pl. ha kinéztétek az adott lakást amit december végén árverésre tették közzé,annak Valentin napján mennie kell,szóval nem kell jogi diploma,de tényleg oda kell figyelni 🕳️☝️

  • @VS-sv7ox

    @VS-sv7ox

    Жыл бұрын

    Messze nem jut minden ingatlanra licitáló, a Folyamatos Árverések alatti több ezer ingatlanra egyáltalán nem volt vevő, azért vannak oda belistázva. Már új rendszer van a lejárattal is, három ütemben 3x20 naping lehet licitálni, 19.00-nál el is mondja ezt a csaj. Ha az első ütemben nincs licit, akkor megnyílik a második, majd a harmadik. De ha az első ütemben van licit, akkor az árverés kezdetét követő 20. napon vége a meccsnek.

  • @Danny-bv6zv
    @Danny-bv6zv Жыл бұрын

    Szerintem senkit nem kell sehonnan kitenni, addig, míg bármilyen hajlandósága van rendezni a tartozását ! Sok esetben olyan emberekkel, akik ledolgozták az életüket, úgy járnak el, mint valami utolsó bűnözővel !

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    Жыл бұрын

    Vajon beszélt-e itt valaki arról, hogy hajlandóság esetén kiteszik az adóst a lakásából...?

  • @Danny-bv6zv

    @Danny-bv6zv

    Жыл бұрын

    @@Mlinarikmarton Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, elfogadom, hogy akár félre is lehet érteni, mert nem konkretizáltam. Viszont, nyilván ez alapból jogszabályba ütközik, tehát nem lehet téma. Ez már innentől politika, de hozzáteszem, hogy csak arra gondoltam, hogy a jogszabályokkal van a probléma. Az emberek 99 %-a számára teljesíthetetlen feltételekkel van a probléma és mindez sokszor kamatok meg egyéb levegő költségek miatt. Ez nyilván nem szorosan idetartozó téma, de elhangzott egy mondat, ami kihozta ezt belőlem, persze ebből nyilván kiderül, hogy én nem vagyok egy ingatlan guru.

  • @borzix1997
    @borzix1997 Жыл бұрын

    A legtöbb kockázati tényező I ? Könyörgöm, aki ennyire nem szavakész, mint ez a nő, az miért nem írásban kommunikál? 20:54-kor miféle ingó árverésről beszél? Ingatlanok árverése a téma!

  • @szilvialadiszlaidesz9412
    @szilvialadiszlaidesz941210 ай бұрын

    Jó napot kívánok hogy tudom önt elérni?

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    10 ай бұрын

    mlinarikmarton.hu

  • @editbokorneilles6840
    @editbokorneilles6840 Жыл бұрын

    Alapvető az adós tájékoztatása, szomorú, hogy a saját lakásából ki lehet tenni valakit. Fontos, hogy az adóst minden információval segíteni kellene, nem mindenki ért a digitális világhoz. Mi lenne, ha befektetés helyett, valós építkezést folytatnának, nem elvenni kell az emberektől, hanem hozzá tenni az életükhöz. . Saját két kezével építsen.

  • @laszlonagy6632
    @laszlonagy66329 ай бұрын

    Igazából senki sem együttműködő. A megtekinthetőség telefonszáma a végrehajtó irodája ahol kedvesen közlik,hogy nem tudnak segíteni. Az adós nevét, elérhetőségét nem árulják el. Marad a tulajdonlap lekérése meg a social média és ha mázlid van akkor csak kedvesen küld el .... a tulajdonos. A másik kedvenc: közműtartozás ellenőrzése. Telefonon gyakorlatilag lehetetlen. Személyesen talán...(nem) de kell a kölcsönös szimpátia az ügyintéző hölggyel. Végül: ha ügyes vagy és körbe jártál mindent amit csak lehet és meg a szerencse faktor is veled van, nincs más aki licitál tiéd az ingatlan. Ja .. hogy névtelenül lehet fellebbezni az árverés jogosságát illetően. 😅

  • @peterveres9127

    @peterveres9127

    6 ай бұрын

    Csak a vízszolgáltatóval van probléma. Ha van tartozás addig nem kötnek szerződést az új tulajdonossal amíg ez nincs rendezve. Viszont ezt előre a szolgáltató nem mondja meg, hogy milyen összegű a tartozás. A többi szolgáltató esetében nincs gond, minden további nélkül kötnek új szerződést és az estleges tartozást majd ők intézik a régit ulajdonossal.

  • @Jozefinho1
    @Jozefinho1 Жыл бұрын

    Nekem már annó a VK-nál azt mondta a regisztrációmkor az ügyintèző. " Beregisztrálhat, befizetheti, de ne bízzon abba, hogy itt fog ingatlant venni". Sokszor le volt már jó előre zsírozva, főleg a szemèlyes árverèsek, amik vicc kategória. Van mèg hová fejlődni ezen a tèren😆

  • @Mlinarikmarton

    @Mlinarikmarton

    Жыл бұрын

    Régen valóban. De az online árverésekkel is ez a helyzet?

  • @Jozefinho1

    @Jozefinho1

    Жыл бұрын

    @@Mlinarikmarton Igen, ő konkrètan az onlinera mondta, a szemèlyesen tapasztaltam. Ez vidèk, de szerintem kb ugyanez lehet mindenhol. Persze biztosan lehet venni is, eddig nekem nem sikerült. Mèg 😁

  • @VS-sv7ox

    @VS-sv7ox

    Жыл бұрын

    @@Jozefinho1 Meseld el kerlek, hogyan lehet "lezsirozni" elore egy online arverest? A legmagasabb licit nyer es kesz! A regi szemelyes arvereseknel sokszor jottek kopasz bohocok fenyitgetni, meg szemmel verni, de annak vege. Rengeteg ingatlant vettem mar az MBVK arveresein, mind Budapest vagy Pest megye, tehat a "zsirosbodonbol", ha ugy tetszik. Soha semmilyen gyanus dolog nem volt, rengetegszer nagyon sokan licitaltunk, a rendszer korrekten mukdodott stb.

  • @baloghrobert3215

    @baloghrobert3215

    Жыл бұрын

    @@Jozefinho1 Az online árverésen nem tudsz mit "zsirozni", aki a magasabb licitet üti rá, az nyeri meg, ilyen egyszerű.

  • @szabolcsviszlai4662

    @szabolcsviszlai4662

    Жыл бұрын

    @@baloghrobert3215 már hogyne lehetne, teljesen bevett szokás. Valaki berak mondjuk 1 fabatka licitet. Utána jön egy "üzletember" 2 fabatkával. Az üzletember megbíz egy hajléktalant, hogy tegyen 100 fabatkás licitet, ami felé már senki nem fog menni. A licit végével a homeless nyilván nem fog fizetni, így a második licitálóé lesz az ingatlan.

  • @balkazsolt
    @balkazsolt Жыл бұрын

    Szép is... okos is... féljünk Tőle? :)

  • @yx8074

    @yx8074

    Жыл бұрын

    A hölgyre az egyik opció talán igaz.

  • @ferencmurvai6376
    @ferencmurvai6376 Жыл бұрын

    A FOLYAMATOS ÁRVERÉSEN LÉVŐ INGATLANOKNÁL VAN OLYAN LEHETŐSÉG,HOGY A VÉGREHAJTÓNAK EGYÖSSZEGBEN KIFIZETEM A VÉGREHAJTÁSBAN MEGHATÁROZOTT ÁRAT ÉS NEM TESZI ÁRVEREZÉSRE?

  • @VS-sv7ox

    @VS-sv7ox

    Жыл бұрын

    Nincs. A folyamatosnal ha befizeted a 10%-ot, akkor atkerul "rendes"-be, es szepen ugyanugy megindul a licit 20-40-60 napra. A vevo kivetelevel minden erdekelt celja a legmagasabb ar elerese, es ez igy korrekt.

  • @ferencmurvai6376

    @ferencmurvai6376

    Жыл бұрын

    @@VS-sv7ox Köszönöm

  • @tomitomi3569
    @tomitomi3569 Жыл бұрын

    Abban a csunya amerikaban sokkal egyszerubb ilyen ingatlant vasarolni. Majd csak lemasoljatok, bar ahhoz kell meg egy par evtized, ha egyaltalan eleg lenne. Diohelyban, ures ingatlanokat ad el a bank es nem tehet ra extra profitot, csak annyit kerhet erte, amennyivel bebukta a volt tulaj. Lenne mit masolni a lelemenyes magyarnak 😅😅😅

  • @VS-sv7ox

    @VS-sv7ox

    Жыл бұрын

    A "diohelyban"-t most hagyjuk, de azert kicsordult a konnyem, mikor ezt "ly"-nal elolvastam. Milyen extra profitrol beszelsz, meg milyen bankokrol? Erted egyaltalan, hogy hogyan mukodik a dolog? Nem a bank arverez, hanem a vegrehajto, es a licit celja, hogy a leheto legmagasabb aron menjen el az ingatlan. A bank nem adhatja el a lakast, vegrehajtast ker ra a vegrehajtonal, utana pedig nyilvanos online arveresen elarverezik az ingatlant. Ha van egy hazon 40 millio tartozas, es elmegy 80-ert, akkor 40 millio megmarad a tulajdonosnak. Senkinek semmi extra profitja nincs. A vegrehajtonak a jutaleka esetleg... Az amerikia verziot nem is ertem, mi az, hogy "csak annyit kerhet erte, amennyivel bebukta a volt tulaj? Szep is lenne, ha az 1 millio dollaros hazamat a 100.000 tartozasom miatt elviszik, es nekem nem marad semmi. A magyar rendszer teljesen korrekt. Angliaban is licitalok, sokkal kormonfontabb es tobb a buktato.

  • @BPFACTS88

    @BPFACTS88

    Жыл бұрын

    @@VS-sv7ox TomiTomi valoszinuleg a tipikus floridaba kivandorolt raktaros, aki neha beir egy-ket kommentet magyar feluletekre hogy itt minden szar, kint meg minden jo

Келесі