Baśń o Sinobrodym. Dlaczego kobietom tak trudno realizować siebie | Autosabotaż | Biegnąca z wilkami

„Kobieta może mieć sny o drapieżcy kiedy w jej życiu dominuje stagnacja lub zbytnie zadowolenie z siebie”. C.P. Estes
To nagranie będzie o jednym z ważnych konfliktów jakie się wydarzają w świecie wewnętrznym kobiet. Konflikt tłumaczący dlaczego tkwią w nieodpowiednich związkach, nie mogą zmienić pracy, porzucają swoje pasje...
Co jest inne niż się wydaje? Czego wolałabym nie wiedzieć? Co we mnie zostało zabite? Każde z tych pytań jest kluczem do samej siebie.
#biegnacazwilkami #autosabotaż #psychologia
Podobne filmy:
• "Tęsknota silnej kobie...
• "Tęsknota silnej kobie...
KANAŁ: / @kamilakazmierczak
🔔 Kliknij dzwoneczek, aby otrzymywać info o nowościach!
INSTAGRAM: / kam.kazmierczak
FACEBOOK: / psychoterapiakamilakaz...
TIKTOK: / psychosprawy
BLOG: kamilakazmierczak.pl/blog/
MAIL: kamilaakazmierczak@gmail.com
Kim jestem?
Kamila Kaźmierczak - psycholog, psychoterapeutka Gestalt. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Pasjonują mnie związki między ludźmi, niuanse i subtelności, które tworzą klimat danej relacji. Na tym kanale opowiadam o relacjach z innymi i z samym sobą, a w gabinecie pomagam osobom doświadczającym kryzysu w związku, doświadczających rozstania lub przygotowujących się do tego, cierpiących z powodu zaburzeń nastroju i lęku.
Pracuję także z osobami doświadczającymi problemów związanych z poczuciem własnej wartości, trudności w kontakcie ze światem i chcącymi się rozwijać, by móc podnosić jakość swojego życia.
Moją pracę magisterską pisałam na temat z obszaru narcyzmu i do dziś szczególnie interesuję się zaburzeniem narcystycznym jak i psychopatią oraz tym, jak prezentują się w relacjach.

Пікірлер: 64

  • @Nowyswiat1
    @Nowyswiat129 күн бұрын

    O matko🙀🙀❤️ Co za niesamowity odcinek ❤️❤️❤️

  • @powanovany
    @powanovany Жыл бұрын

    Kur... Ile w tym prawdy, Boziu, przekazane w super stylu. Pozdrawiam. SinoBrody. :)

  • @SylwiazLodzi
    @SylwiazLodzi Жыл бұрын

    To był piękny odcinek. Ciekawie pani opowiada podając swoje przykłady. Słuchałam zadziwiona i wiele się dowiedziałam. Bardzo, bardzo dziękuję. Wahałam się nad kupnem tej książki. Teraz po obejrzeniu pani kupię ją.

  • @salmaj.5621
    @salmaj.5621 Жыл бұрын

    Dlatego tak cenna jest psychoterapia i głos terapeuty, który powtarza głośno i wprost, to o czym mówimy sami w naszej nieświadomości, jednocześnie zagłuszając to. Dziękuję za kolejny ciekawy temat :) !

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Жыл бұрын

    O tak, zwłaszcza przy upartych strategiach samoutrudniania warto posłuchać co my sobie urządzamy :) dzięki!

  • @implikacja9128
    @implikacja9128 Жыл бұрын

    Kochana! Bardzo to przepiękne! Rośnie serce patrząc na Twój wzrost i myśl o tym, jaki cudny ma to wpływ na świat! Wielu zwrotów cudowności! ❤

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Жыл бұрын

    Dziękuję! :)

  • @agnieszkalepka3959
    @agnieszkalepka39592 ай бұрын

    Niejednokrotnie taki sen jest jawa ,osobisty nauczyciel wyciągnie z nas nasz potencjał. Dziękuję ❤

  • @agatawokulska8600
    @agatawokulska86004 ай бұрын

    Coś wspaniałego ! Ja wcześniej historię o Sinobrodym znałam jedynie ze słyszenia, to jest : nawet nie jej treść a sam tytuł, a tu okazuje się, że to taka skarbnica mądrości. Dziękuję za ten materiał, niesamowita interpretacja i analiza. Pani jest niezwykła !

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    4 ай бұрын

    Serdecznie dziękuję! Polecam książkę „Biegnącą z wilkami”, tam jest dużo dobrego :)

  • @evilyvonne
    @evilyvonne Жыл бұрын

    Super wykład. Totalnie mnie Pani kupiła stwierdzeniem, że inne zwierzęta są od ludzi mądrzejsze. Zgadzam się z tym w stu procentach. Jesteśmy tak daleko od natury, że błądzimy w życiu jak dzieci we mgle.

  • @beatii7643
    @beatii7643 Жыл бұрын

    Kamilo jesteś świetna w tym co robisz👌 Dziękuję Serdecznie ❤️❤️❤️

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Ай бұрын

    🙏🏻 dziękuję!

  • @zuosliwosc
    @zuosliwosc Жыл бұрын

    Znalazłam Twój kanał przypadkiem, ale słucham z zafascynowaniem i lekkim przerażeniem - przede mną jeszcze sporo pracy nad sobą. Słuchałam już kilku podcastów o psychologii i muszę przyznać, że Ty mówisz w jasny i przystępny dla słuchacza sposób - zamiast odruchy wyłączenia filmu w połowie chętnie włączam kolejny odcinek. Dzięki za nagranie i powodzenia w rozwijaniu kanału

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Ай бұрын

    Bardzo dziękuję!

  • @asguardian3city
    @asguardian3city Жыл бұрын

    Przywiedziony ciekawym zbiegiem okoliczności - słucham od kilku dni książki "Bajki rozebrane", którą napisały panie Tatiana Cichocka i Katarzyna Miller - odsłuchałem i postanowiłem podzielić się recenzją. Wspomniane autorki również przywoływały książkę C.P. Estés ale skupiały się na innych aspektach i sensie baśni o Sinobrodym. Po odsłuchaniu ich przemyślen doszedłem do wniosku, że autorka Tańczącej z wilkami może zbyt mocno podsycać wewnętrznie głeboki feminizm, żeym to wytrzymał, ale w tym, co opowiadasz, w ogóle go nie widzę. Może więc i w Tańczącej go nie ma, a wprowadziły go autorki "Bajek rozebranych"? I skończy się tym, że zamiast odpowiedzi, człowiek dostaje tylko kolejne pytania xD Ten film zachęcił mnie do zapoznania się z omawianą książką, należy się referal za polecenie :) za zdanie "nowa prawda rozlewa się po naszej świadomości jak krew po jedwabnych sukniach w baśni" przyznaję nagrodę publiczności w kategorii "obraz malowany słowem". Miłej zimy, wewnętrznego ciepła i korzystnych promocji życzę :)

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Жыл бұрын

    Kiedyś sama rozumiałam Baśń o Sinobrodym bardzo dosłownie i w tym kontekście wydawała mi się jakoś skośna wobec mężczyzn. Ale teraz widzimy, że to aspekt kobiecej psychiki który może dotyczyć tak związku jak pracy, pasji… czy sprzątania. I dzięki za wspomnienie „Bajek rozebranych”, chętnie sięgnę po jeszcze kilka pytań ;)

  • @grakowal8947
    @grakowal8947 Жыл бұрын

    Fantastyczny materiał. Wracam do książki, którą czytałam jakieś 9 lat temu. Byłam wówczas na zupełnie innym etapie życia. Pozdrawiam i dziękuje za ten film.

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Ай бұрын

    Ach te powroty po latach:) dziękuję!

  • @Aneirol
    @Aneirol Жыл бұрын

    Akurat w śnie gdy skaczemy z okna można łatwo uzyskać świadomy sen, ja lubię.

  • @katerinasimon7445
    @katerinasimon7445 Жыл бұрын

    Dziękuję

  • @kamilakozielska6816
    @kamilakozielska68162 ай бұрын

    Przez wiele lat miałam powracający sen o psychopatycznym mężczyźnie, który mnie śledzi, obserwował, próbował złapać, raz nawet "wrzucił" mi do domu przez okno pozbawione skóry ociekające krwia trupy matki z małym dzieckiem (jak madonna z Dzieciątkiem). W ostatnim z tych snów skonfrontował się z nim i uciekłam, wezwałam policję. I ten sen już nie wraca. Cóż, wygląda na to że to jakiś archetyp. Pozdrawiam serdecznie. Dzięki za ten wspaniały kanał!

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Ай бұрын

    Dziękuję bardzo za to, że się Pani podzieliła. Myślę, że te słowa mogą być wkładem w rozumienie przykładu "rozprawienia się" z własnym Sinobrodym. I gratuluję :)

  • @moniasz16
    @moniasz16 Жыл бұрын

    Dziękuję ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  • @PoliAnna-qc4nf
    @PoliAnna-qc4nf Жыл бұрын

    Świetny kanał, b. ciekawy materiał, szkoda że nie trafiałam na takich super terapeutów. Czy mogłaby Pani polecić widzom jak znaleźć dobrego terapeutę?

  • @fanka-natury-fanka-gor7134.
    @fanka-natury-fanka-gor7134. Жыл бұрын

    Czy pierwowzorem Sinobrodego nie był Gilles de Rais? Tak przy okazji. warto słuchać siebie. Gdy czujemy niepewność, to głos wewnętrznego rozsądku, może być przesadzony, ale nie musi. Jak śpiewa Madonna: "Ból oznacza, że coś jest źle", jeśli dobrze tłumaczę. Nie ma co do tego dopisywać filozofii, tylko zastanowić się, czy ta niepewność nie ma konkretnych podstaw. Bardzo dobra audycja.

  • @kamilafurtak8688
    @kamilafurtak8688 Жыл бұрын

    Zamiast mężczyzny w mroku śniło mi się bombardowanie. Nie rozumiałam tego snu ale teraz widzę analogię... Dziękuję za materiał 😊

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Ай бұрын

    🙏🏻

  • @alicjacieslak6122
    @alicjacieslak6122 Жыл бұрын

    Bardzo fajny materiał i bardzo ważny temat ❤️

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Ай бұрын

    🙏🏻

  • @sylwesterazicki81
    @sylwesterazicki81 Жыл бұрын

    coraz lepsze te filmy. zainteresowały mnie dwa aspekty tej historii: 1.męski aspekt animus, który obserwuje u mojej 6-cio letniej córki, i którego zauważam, staram się szanować, pozwalać istnieć, co jest ciekawym zadaniem. fajnie, że teraz mogę to nazwać. 2. jakie mity i historie dotyczyłyby mężczyzny/chłopca, który musi walczyć/uciekać z drapieżną kobietą/matką/kochanką? (poza Edypem, bo chyba tu Edyp raczej walczy z ojcem o względy matki) taki autosabotaż w męskim wykonaniu.

  • @asguardian3city

    @asguardian3city

    Жыл бұрын

    Na gorąco - sprawdziłbym bajki o: głupim Jasiu, Królowej śniegu, kołacze mi się jeszcze jedna w głowie, ale nie mogę jej obezwładnić, dam znać jak sie zmęczy

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Жыл бұрын

    Myślałam, ale niestety nie przychodzą mi teraz do głowy mity i historie które dotyczyłyby mężczyzny/chłopca mierzącego się z drapieżną kobietą. Co do Edypa - nie widziałabym tego jako autosabotaż. Edyp walczy o prawo dostępu do tego czego zapragnie i musi zostać pokonany, żeby zrozumieć, że nie wszystko dostanie. W ten sposób uczy się tracić i uznawać, że w świecie są ograniczenia.

  • @mardock86
    @mardock86 Жыл бұрын

    grammanazi: 1:39, Węgry w dopiełniaczu to: "Węgier"

  • @rozwojosobisty2442
    @rozwojosobisty2442 Жыл бұрын

    Rozwija pani skrzydła. Każdy kolejny film ma coraz wyższy poziom. Pani praca jest nam potrzebna.

  • @SuperFakty
    @SuperFakty Жыл бұрын

    Dziękuję za przedstawienie kobiecej wersji baśni. Męska wersja wydaje się być bardziej oczywista (przynajmniej dla mnie), choć pewnie nie spodoba się kobietom. Otóż sinobrody to typowy mężczyzna, ma swoje wady ale jeśli go zaakceptujesz i nigdy nie zdradzisz będziesz miała dobre życie. Zdrada (działanie za plecami) niszczy relację, ale bardziej niszczy kobietę. Niestety z opowiadania wynika, że żadna kobieta nie jest w stanie dochować wierności i każda zdradzi mężczyznę. A on niczego się nie nauczy i będzie szukał kolejnej. Siostry (koleżanki) mogą mieć swój udział w tej zdradzie ale nie są w stanie później pomóc dziewczynie, mogą co najwyższej przyprowadzić braci, bo tylko inni mężczyźni mają dość siły by ją uratować. W ogólnym ujęciu, jest to opowieść o świecie, w którym mężczyźni tworzą reguły a kobiety je łamią, czyniąc porozumienie niemożliwym. Obecnie feminizm tworzy nowe reguły bardziej korzystne dla kobiet, ale skutek będzie taki, że sinobrody postanowi unikać kobiet i w ten sposób nadal nie dojdzie do porozumienia. Pozdrawiam.

  • @szerdysfoto6449
    @szerdysfoto64492 ай бұрын

    Intuicja mi podpowiada, że pewnie tem filmik ma moc terapeutyczną ale analiza cała jest kluczeniem, lawirowaniem i naciąganiem. Ale być może to zbyt skomplikowane dla mojego rozumku męskiego. Doceniam intencje i konkluzje.

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Ай бұрын

    Kluczenie i lawirowanie byłoby nawet osadzone w polu i w temacie części baśni;) Polecam zajrzeć do tekstu źródłowego, może tam moc terapeutyczna ujawni się w bardziej przystępnej formie. Pozdrawiam serdecznie!

  • @szerdysfoto6449

    @szerdysfoto6449

    Ай бұрын

    @@kamilakazmierczak Z Pani zdolnosciami interpretacji nawet książka telefoniczna może mieć glębokie , symboliczne znaczenie i terapeutyczną wartość ;)) P.S. niniejszy komentarz służy wyłącznie rozrywce i to prawdopodobnie tylko mojej, także proszę nie brać go do siebie ;)

  • @totylkojaaaaa
    @totylkojaaaaa10 ай бұрын

  • @krystynasamborska9041
    @krystynasamborska9041 Жыл бұрын

    Witam Pani Kamilo! Z książki "Biegnąca z wilkami" - opowieść o Sinobrodym, opowiada Pani o kobiecie która ubrała się w swój ulubiony strój, wcześniej wyszorowawszy podłogi...jak Pani rozumie ten aspekt wyszorowania podłóg? Pozdrawiam ciepło Krystyna :)

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    Жыл бұрын

    Ja to rozumiem tak, że ta kobieta prawdopodobnie bardzo przesiąkła atrybutami roli „pani domu”, choć to mogło nie być w ogóle „jej” i ta cześć jej kobiecej sumienności nie pozwoliłaby zostawić po sobie jakkolwiek rozumianego nieporządku. A Pani jak to rozumie? :)

  • @krystynasamborska9041

    @krystynasamborska9041

    Жыл бұрын

    @@kamilakazmierczak Serdecznie dziękuję za odpowiedź, jest Pani kochana! "Biegnąca z wilkami" studiuję od 20 lat - jest genialnie napisana! I po 20 latach (mam łzy w oczach ze szczęścia) trafiam na Pani wykłady. Przez 20 lat zadawałam sobie pytanie na temat szorowania tych podłóg i Pani odpowiedź potwierdziła mi to, co wiedziałam od młodości (a nie wiedziałam i nie umiałam co z tym zrobić?). Byłam świadoma ogromnego lęku przed tym aby ktokolwiek dowiedział się, że robię coś nie tak. "Broń boże" zostawić po sobie jakiś nieporządek, nie tylko ten w materialnym otoczeniu ale zawsze być ok. Starannie ukrywałam swoje słabości. Uchodziłam za kobietę bez problemów, zawsze uśmiechniętą. Zawsze się ze wszystkim (dosłownie) ukrywałam. Czystość, nienaganny ubiór, wysławianie się itd. znany mechanizm profesjonalistki. Tylko, że pod tym była bezradna (prawie 0 animusa) kobieta. Całe Życie odrzucałam siebie (były próby), wszystko i wszystkich. Np. gdy ktoś zamawiał u mnie usługę ja przyjmowałam postawę "żeby tylko nie przyszedł" - no i nie przychodził, no i brak dochodów, błędne koło.Rezultatem tego jest osamotnienie, brak własnego mieszkania, niska emerytura, wciąż nieudane próby nawiązywania fajnych kontaktów. Przyciągałam wciąż narcyzów. Korzystałam przez wiele lat z psychoterapii. Niestety autodestrukcja zamiast maleć jeszcze bardziej się pogłębiała. Dlatego zaczęłam autoterapię i korzystam z książek i YT gdzie trafiłam na Panią. Dziękuję Wyższemu Ja! Dzięki moim doświadczeniom i wiedzy chcę pomagać innym i normalnie, godnie i szczęśliwe żyć. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas, niech wróci ta energia do Pani w formie jakiej sobie Pani życzy!!! Krystyna :)

  • @karolinakosikowska1812

    @karolinakosikowska1812

    Жыл бұрын

    @@krystynasamborska9041innym można pomoc jak najpierw pomoże Pani sobie. Stad najpierw powinno być „pomoc samej sobie” a nie podawanie „pomagania innym”. To ładnie brzmi i dobrze wyglada ale tylko człowiek silny psychicznie i zdrowy może podeprzeć innych. To tak jak w samolocie: najpierw matka nakłada maskę tlenowa sobie, dopiero potem dziecku.

  • @krystynasamborska9041

    @krystynasamborska9041

    Жыл бұрын

    @@karolinakosikowska1812 Droga Karolino, dziękuję za odzew i Twoje uwagi. Prawda zawsze jest pośrodku. Pomagając innym pomagamy sobie. Ten przykład z maską odnosi się do aspektu nadopiekuńczych matek. Pozdrawiam ciepło Krysia

  • @krystynasamborska9041

    @krystynasamborska9041

    Жыл бұрын

    @@maamiss5561 Czy rozpoznałaś i zrozumiałaś jakie emocje były tego powodem? Jakimi mechanizmami się posługiwałaś?

  • @merkhava
    @merkhava Жыл бұрын

    12:10 uczy bycia miłą i grzeczną i czyni z tego największą fasadę w życiu.

  • @ukasz6562
    @ukasz6562 Жыл бұрын

    Kobiety już takie są, widzą to co chcą widzieć a nie jakie jest to w rzeczywistości :) A spróbuj je przestrzec przed kimś to jesteś atakowany, a jak to co mówiłeś sprawdza się to na słowa "a nie mówiłem" dostajesz "spierd...j odpier...l się" :) Jak mówiła dr Półtawska "kobiety są głupie bo idą za mężczyznami" jak baranki za pasterzem :) A gdy oddadzą się takiemu to zamykają sobie drogę do pokochania jakiegokolwiek innego mężczyzny :)

  • @Obserwator11

    @Obserwator11

    5 ай бұрын

    Niestety schemat skryptu wyboru jest wgrany pod skórę. By go odszyfrować potrzeba sięgnąć własnego dna swojej " hujowatosci ". I doszukać się tam niedojrzałości własnej i mnóstwa różnych mechanizmów obronych, przekonań i lęków.

  • @magdalenamariaperkowska5822
    @magdalenamariaperkowska582210 ай бұрын

    Czemu nie mam głosu....

  • @forymar
    @forymar Жыл бұрын

    "Złapała Tatarzyna, a Tatarzyn za serce trzyma..." Bardzo ciekawa analiza kobiety Jokera - Harley Quinn, polecam kzread.info/dash/bejne/fnh_0JKTlJWveZc.html

  • @pppppwrgythcdtjhg66
    @pppppwrgythcdtjhg66 Жыл бұрын

    Dlatego trudno realizować im siebie, bo bardzo często są leniami i myślą, że mężczyźni mają im coś dawać (zasoby).

  • @justynah8347

    @justynah8347

    Жыл бұрын

    Otóż to.

  • @Obserwator11

    @Obserwator11

    5 ай бұрын

    Bzdury. Żyłam z kimś bardzo trudnym, dla kogo byłam zasilaczem, i narzędziem do realizowania jego pomysłów. Pracowałam po 16h, odkładałam ile mogłam, a teraz ten super były mąż chcę mnie żywcem obedrzec ze skóry twierdząc, że w połowie on sam się do tego przyczynił. Wspomne, ze to zdiagnozowany alkoholik, narcyz złośliwy i psychopatyczny.

  • @gregkrauze6470
    @gregkrauze647011 ай бұрын

    Ta opowieść jest chyba nie tylko o kobietach. Moja ex stwierdzila kiedyś że jestem naiwny. Jakoś zawsze chciałem wierzyć że nie spotykam i nie spotkam naprawdę złych ludzi bo tacy to jakaś wielka żadkość

  • @bartoszrzepkowski9394
    @bartoszrzepkowski9394 Жыл бұрын

    Bardzo cenne refleksje. Jednak mam nadzieję że nie podsycają nastrojów feministycznych jak i mam nadzieję Pani nie jest feministką I nie utożsamia się z ruchem który krzywdzi mezczyzn i kobiety. Kobiety nie pragną tyranow jak owy sinobrody ale też nie pragną mezczyzn ROWNYCH SOBIE ! Pragną i porządają mezczyzn silniejszych od siebie którzy dadzą im bezpieczeństwo i wsparcie (nie będąc tyranami). Przydałby się jakiś materiał w obronie przed tą pułapką.

  • @barbarawojciechowska7847

    @barbarawojciechowska7847

    Жыл бұрын

    Niech Pan przeczyta "Biegnącą z wilkami". Dzięki tej książce i opowieściom takim jak "Sinobrody" moje przyjaciółki i ja odzyskałyśmy sibie dla siebie i innych!

  • @szymonpakulski628
    @szymonpakulski6282 ай бұрын

    To się przyda również mężczyznom

  • @kamilakazmierczak

    @kamilakazmierczak

    2 ай бұрын

    To się bardzo cieszę.

  • @michaldee
    @michaldee29 күн бұрын

    Będzie coś o tym dlaczego mężczyźni wybierają kobiety, które nie trzeba?

Келесі