БЪЛГАРИТЕ РАБОТИЛИ В ГЕРМАНИЯ 🤷 ЩЕ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИ В БЪЛГАРИЯ 🤷

/ @jivotvzhuzhbina
Нови данъци за българите работещи в Германия: Какво да очакваме?
Скорошните промени във данъчното облагане между България и Германия ще засегнат хиляди българи, които работят като гастарбайтери в Германия. Новите данъци ще засегнат техните доходи. Но кои ще бъдат най-силно засегнати?
Сезонните работници, които изкарват за няколко месеца в най-голямата европейска икономика, са сред най-засегнатите от тези промени. Нека разгледаме подробно какво да очакваме и как това ще засегне българските работници в Германия.
Станете член на канала, за да получите достъп до предимства:
/ @jivotvzhuzhbina
Абонирай се за канала "Живот в чужбина" / @jivotvzhuzhbina
Идеята на този канал е да обедини на едно място истории от живота на българи в чужбина. И ето ни тук това е мястото където всеки да може да разкаже за своя живот в чужбина. Всеки има различна съдба и ще е интересно да се разкаже и да се покаже в youtube. Интересно ми е какъв е живота в Германия, Франция, Италия, Испания, Гърция, САЩ, Турция, Русия и т.н. Всеки е добре дошъл тук да си разкаже историята за живота извън България, или да разкаже история добра или лоша свързана с някоя страна.
Ще се радвам на всеки да се свърже с мен на
мейл: ZhivotvChuzhbina@web.de
или в страницата в Фейзбук ето линк:
/ zhivotvchuzhbina
Или в Инстаграм:
zhivotvchuzhbin...
Тел. номер за Watsapp, Viber: +4915123298747 (изпращайте само видео и аудио по темата Живот в чужбина, текст и позвънявания ще бъдат игнорирани)
Примерни теми за който да говорите или разкажете като искате да участвате в този канал:
1. Започнете с кратко представяне
2. За коя страна ще говорите и какво ви заведе там?
3. Колко време сте там или сте биле там?
4. Как сте с местния език и как се справяте с нещата там?
5. Учите ли местния език и как?
6. С какво се занимавате там?
7. Как определяте живота там?
8. Носталгия към България, роднини и приятели?
9. Споделете неща специфични за жилищата, колко време трябва да се наеме, как се дават жилищата, правила и такси и т.н. ?
10. Харесва ли ви природата и времето там?
11. Води ли се нормален живот от заплата, социални помощи и т.н. ?
12. С какви проблеми се сблъсквате там?
13. Как са часовете при лекар и институции?
14. Какви са ви отношенията с местните, със другите чужденци и нашите сънародници ?
15. Как определяте хората в институции, полиция, лекари, магазини и т.н. ?
16. Колко струва примерно: транспорта, бензина, хляба, лекарства, дрехи и т.н.?
17. Колко са детски добавки и други неща свързани с децата?
18. За коя страна ще ви е интересно да чуете история ?
Да тук е мястото където историите за живота в различните държави ще са на едно място. Надявам се да Ви е полезно и интересно.
"Един за всички, всички за един" концепцията, че на едно място ще са всички ваши, наши истории от живота и случки в чужбина.
*Отказ от отговорност! Правете си допълнителни проучвания за нещата казани в клиповете, защото може да има разминавания с действителността или разминавания поради различни населени места и местни закони. Това са просто клипове, ако имате някакъв конкретен проблем, решавайте го с професионални консултанти, адвокати, счетоводители и т.н.

Пікірлер: 31

  • @krasimiragozmanova9290
    @krasimiragozmanova929027 күн бұрын

    Много полезна информация! Благодаря Ви!

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    27 күн бұрын

    Благодаря

  • @user-vs5lf4rn2k
    @user-vs5lf4rn2k28 күн бұрын

    Супер Благодаря за полезната информация!❤

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    28 күн бұрын

    Благодаря

  • @galyademirova1610
    @galyademirova1610Ай бұрын

    Не забравяйте, че ако живеете повече от 183 дни в годината в Германия то вие подлежат на дан. облагане в Германия. Ако единият съпруг живее в България, а другият постоянно в Германия. Този който живее в Германия е длъжен за подаде дан. декларация и да упомене доходите и данъцште на този който живее в България. Новата промяна е приета защото хората които са работили по-малко от 183 дни в годината си подаваха дан.декларация и си възстановявана данъка. НО те бяха длъжни да обявят този доход от Германия като подадат дан.декларация в България. Промяната е за тарикатите.

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    Ай бұрын

    Да

  • @user-vs5lf4rn2k
    @user-vs5lf4rn2k28 күн бұрын

    Постояно работещи с бълг. договор ,също ли се плаща данъци

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    28 күн бұрын

    Това не знам

  • @petyadimitrova4437
    @petyadimitrova4437Ай бұрын

    Може ли в отделна тема да засегнете данъчното облагане в Германия. ( За трайно заетите имам в предвид). Благодаря ви предварително!

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    Ай бұрын

    Да ще се опитам! Благодаря много за идеята!

  • @v.borisova3108
    @v.borisova3108Ай бұрын

    Който е данъчен клас 1, по закон не е длъжен да подава данъчна декларация въобще в Германия, но ако един път подаде трябва да се подава. В България с ПИК код на НАП влизате и виждате готовата ви данъчна декларация, т.е. това което НАП е намирило за вас, просто потвърдите. Освен това, когато жинееш повече от 183 г. ки ДАНЪЧНО ЗАДЪЛЖЕНИЕ НА ГЕРМАНИЯ, т.е. няма общо с България, защото в този случай си данъчно задължено лице на Германия и трябва да декларираш свитовния си доход т.е. всичко, което някъде по света си изкарал, примерно наем от къща в Испания. Канете българи, който са Данъчни консултанти, Адвокатите защото когато се дава информация от хора професионалисти нивото е друго.

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    Ай бұрын

    da

  • @galinstefanov3102
    @galinstefanov310229 күн бұрын

    Подайте документи за гражданство.

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    29 күн бұрын

    Все още не

  • @MirelaDimitrova
    @MirelaDimitrova29 күн бұрын

    Член 14 Доходи от трудово правоотношение 1. Като се имат предвид разпоредбите на чл. 15 до чл. 18, заплати, надници и други подобни възнаграждения, получени от местно лице на едната договаряща държава въз основа на трудово правоотношение, се облагат с данък само в тази държава, освен ако трудът се полага в другата договаряща държава. Ако трудът се полага по този начин, така получените възнаграждения могат да се облагат с данък в тази друга държава. 2. Независимо от разпоредбата на ал. 1, възнаграждение, получено от местно лице на едната договаряща държава за положен труд в другата договаряща държава, се облага само в първата посочена държава, ако: а) получателят пребивава в другата държава за период или периоди ненадвишаващи общо 183 дни във всеки дванадесет месечен период, започващ или завършващ в съответната данъчна година, и б) възнаграждението е платено от работодател или за сметка на работодател, който не е местно лице на другата държава, и в) възнаграждението не е за сметка на място на стопанска дейност, което работодателят притежава в другата държава. 3. Разпоредбите на ал. 2 не се прилагат по отношение на възнаграждение за положен труд в рамките на преотдаване на професионална работна сила. 4. Независимо от предходните разпоредби на този член, възнаграждение, получено за положен труд на борда на кораб, речен кораб или самолет, използвани в международния транспорт от предприятие на едната договаряща държава, може да се облага с данък в тази държава.

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    28 күн бұрын

    да

  • @popadiata
    @popadiataАй бұрын

    Обикновенно ти плащат 1400евро и другите ги вземаш на черно кеш и ти връщат поне 1300 евро а данъчната декларация ако започнеш да я правиш край трябва всяка година да я правиш но по отделно никога заедно със твоята пловинка.при правене на декларацията си плати на човек който разбира 30евро 😂

  • @v.borisova3108

    @v.borisova3108

    Ай бұрын

    Това виц ли е 30 Е на някой на черно. Ако отидеш в данъчна кантора е в пъти повече.

  • @jivotvzhuzhbina

    @jivotvzhuzhbina

    Ай бұрын

    da

  • @galyademirova1610

    @galyademirova1610

    29 күн бұрын

    Задължително е да подаваш дан. декларация в Германия само и единствено, ако си семеен- имате Lohnsteuer 3/5, ако е 4-4 също -ако семеен работещ в Германия повече от 183 дни в годината, а съпруг-а работи в България подава се дан.декларация в Германия с данните за двамата. -ако си регистриран като сомоосигуряващ се - ако си регистриран като самоосигуряващ и работиш на тр. договор Ако веднъж подадеш декларация и си Lohnsteuerklas 1 не е задължително да подаваш всяка година. Защото При Lohnsteuerklas 1 не могат да ти удържат по-малко данък. Тук нещата са фиксирани. Обикновено подават хората заради разходите като пътни, медицински разходи, които не се поемат от здр.каса.

  • @galyademirova1610

    @galyademirova1610

    29 күн бұрын

    ​@@v.borisova3108 за 30€ никой който е отговорен няма да си мръдне пръста.

  • @galyademirova1610

    @galyademirova1610

    29 күн бұрын

    Ist man mit Steuerklasse 1 verpflichtet eine Steuererklärung abgeben? Накратко ако сте дан.клас 1 законът не Ви задължава. Bei Steuerklasse 1 hast du zwar nicht die geringsten Abzüge, aber auch nicht, wie oft behauptet, die höchsten Abzüge. Steuerklasse 1 verpflichtet dich nicht zur Abgabe einer Steuererklärung. Die Abgabe lohnt sich aber in der Regel.

Келесі