Az elmúlt 1,5 év tapasztalatai talajélet szempontjából (komposzthagyó mulcsozás, geotextíl nélkül)

Пікірлер: 22

  • @BordRline
    @BordRline11 ай бұрын

    Csodálatos, hogy Gyulai Iván tanításai így terjednek! 🥰🥰🥰 nagyon szép gratulálok hozzá. Szomorú Miklóst még nem ismerem, mindenképp keresek tőle is tanulmányokat ❤ Köszönöm, hogy megosztottad!

  • @egykertmuveszvlogol

    @egykertmuveszvlogol

    11 ай бұрын

    Igen, egyik követendő útirányom ő. Ajánlom még figyelmedbe a Becsüld meg a Földet! c. filmet (angolul: Kiss the ground), netflixen elérhető. Hatásos, elgondolkoztató tartalom.

  • @BordRline

    @BordRline

    11 ай бұрын

    @@egykertmuveszvlogol közben megkerestem Szomorú Miklóst, akkor látom, hogy én őt is ismerem, itt szoktam nézni a videóit, "Egy kertész kertje" néven fut 🙂 Ha nem tévedek, a Kert tv csatornával is dolgozott együtt. Köszi az ajánlást 💗 További jó kertészkedést!

  • @egykertmuveszvlogol

    @egykertmuveszvlogol

    11 ай бұрын

    @@BordRline Igen, dolgozott és dolgozik is. Lesz Mcmenemy Márkkal közös kertészkedős sorozata idén ősztől a Spektrum Home csatornán, érdemes követni azt is majd! Köszönöm, viszont kívánom! :)

  • @editmadarassi-papp2686
    @editmadarassi-papp268611 ай бұрын

    Köszönöm, nagyon tetszett.

  • @szilvianemeth4467
    @szilvianemeth446711 ай бұрын

    Nagyon sokat lehet tanulni a videóitokból! Köszönjük! :)

  • @norbertlaszlo284
    @norbertlaszlo2844 ай бұрын

    Gyulai Iván azt is javasolja, hogy a "gyomokat" ne gyökerestől húzzuk ki a földből, hanem a föld felett vágjuk el őket, ezáltal elkerülve további gyomok előbújását, illetve a gyökér a földben lassan elbomlik majd, ezáltal a talajt, a talajéletet is segíti.

  • @katalinjanosi-juhasz9396
    @katalinjanosi-juhasz939611 ай бұрын

    nagyon szép kert

  • @egykertmuveszvlogol

    @egykertmuveszvlogol

    11 ай бұрын

    Köszönöm!:)

  • @csabapolyak3950
    @csabapolyak39503 ай бұрын

    Szia! Látom, az ágyásban nagyon sok Indás pimpó (Potentilla reptans) van, sajnos nálam is, hozzám gyanítom a mulccsal jött be. Hogy lehet kiírtani, mert nálam már tele van vele az ágyás, mindenhol a növények között, egyesével kihúzni nem is lehet, beleszeked, újrahajt. Van valami javaslatod?

  • @egykertmuveszvlogol

    @egykertmuveszvlogol

    3 ай бұрын

    Sűrű növényültetés, hogy az életerős és szinte teljesen zárt lombozatot nevelő évelőtenger annyira beárnyékoljahosszútávon hogy kipusztuljon, illetve magam is gyökerestől szedegetem rendszeresen. Illetve igyekszem rájuk minél több növényi nyesedéket tenni, ezzel "elfolytani."

  • @andusia-aa
    @andusia-aa11 ай бұрын

    Nagyon szuper videó, köszi! Én az érdes napszemvirággal küzdök, gyönyörű, imádom, de amikor a másfél méteres magasságú virág elárasztotta több virágágyásomat és elnyom mindent, na akkor jön a küzdelem. Ráadásul nem bírom rászánni magam, hogy csak úgy kidobjam a kihúzott töveket, mindig megpróbálom átültetni, ezért baromi lassan haladok. :D Már gondoltam arra is, hogy jövőre májusban felére visszavágom őket (chelsea chop), és ha nem nőnek meg másfél méterre, akkor akár még maradhatnak is. Neked van ilyen virágod, amivel folyton küzdesz? A verbéna nem számít, mert az nem nyomja el a többi virágot, kis légies, fényáteresztő. :)

  • @egykertmuveszvlogol

    @egykertmuveszvlogol

    11 ай бұрын

    Jövőre tőosztani fogom pont a napszemvirágot. Szeretem én is, de már nagyon terjed. Érdemes alkalmazni a chelsea chop-ot. A pompás ligetszépe szaporulatait kell kordában tartanom. :) (Verbéna még a fűben is kikelt.)

  • @koyokoya75
    @koyokoya7511 ай бұрын

    Szia! Nagyon hasznos videó volt!🙏❤ Mesélnél majd egyszer arról,h hogyan kezdődött Nálad a kertészkedés? Tanulod is valahol, vagy hobby szinten műveled? És hogyan jött a Templom kert művelése az életedbe? Elnézést, ha volt már szó erről, lehet h lemaradtam róla, puszta kíváncsiság. Nagyon köszönöm! 🤗

  • @egykertmuveszvlogol

    @egykertmuveszvlogol

    11 ай бұрын

    Szia! A volt Kertészeti Egyetemen végeztem, 2021. januárjában, mint okleveles tájépítész és kertművész, azaz városi terek, parkok és családiház kertek tervezője vagyok. Kerttervezőként dolgozom és emellett csinosítom a szülőfalum templomkertjét, amit 2021. őszén kezdtem, mindig is éreztem indíttatást arra, hogy lehetne még több minden ott. Korábban is rendben volt tartva, de az ápolt gyep és fenyő, illetve tujasor kombinációnál többet érdemelne - gondoltam és szerencsére megvalósíthattam az elképzeléseimet. A növények iránti szeretetem és a kertészkedés alsós korom óta érdekel. Nekem ez egyben feltöltődés is, a munkámhoz pedig jó tanulás, hogy amiket tanultunk növényeket egész szezonban láthatom, figyelhetem és tanulhatok róluk még többet, így érzem még hitelesebbnek a terveket, amiket készítek. Röviden, ennyi. :) Amúgy még nem volt róla szó a csatornán.

  • @koyokoya75

    @koyokoya75

    11 ай бұрын

    Nagyon köszönöm a válaszod! Volt egy megérzésem azzal kapcsolatban, h komoly tudással bírsz, és nem csak a hobby kertészkedés hajt. 😊 Nagyon szeretem a tartalmakat amiket készítesz, több kertszerető barátnak ajánlottam a csatornát. Soha ne hagyd abba!🙏🤗😍

  • @evamariatoth-majoros5628
    @evamariatoth-majoros562811 ай бұрын

    Kedves Kertművész! Nagyon jók videók. Most lehetőségem volt lemulcsozni a virágos kertjeimet, saját mulccsal. Fáinkról levágott viszonylag száraz ágakat darálták le ( egy vagyonért, 15 ezer Ft volt óránként!). Két kérdésem lenne: az első, hogy ezek nem voltak kezelve semmivel, mekkora az esélye annak, hogy gombásodjanak a növények? Illetve a másik, hogy viszonylag vastag réteg a mulcs, ezen tavasszal a hagymások pl át tudnak törni? Vagy ott le kell szedni, ahol kelnének? Elnézést kérek ezért a buta kérdésért, de erről szerintem még senki se beszélt.... Tudom, az erdőben az avar alól kibújik, ami akár, és itt? Köszönöm szépen a segítséget!

  • @egykertmuveszvlogol

    @egykertmuveszvlogol

    11 ай бұрын

    1. Kevés az esély arra, hogy a lerakott nyesedék gombásodást okozzon a növényeken. Ezért inkább a huzamosabb ideig tartó párás, esős, hűvös idő lehet felelős. Mindenféle betegség ellen a talajélet javításával, a növények erősítésével tehetünk, természetes anyagokkal. Pelletált trágya, huminsav, csalánléoldat stb. 2. Nálam is takarva vannak az ágyások, tavaly ültettem több, mint 100 tulipánhagymát és könnyedén átbújtak a fenyőkéreg rétegen, ami kb. 10 cm vastag.

  • @kiss.izolda
    @kiss.izolda10 ай бұрын

    2:40 Jó lenne néhány császárkorona. Lehetne tesztelni, hogy működik agyagos talajon. Nálunk homokos talajon úgy néz ki, hogy igen, de úgy tudom, hogy azon hatékony a szaggal riasztás.

  • @egykertmuveszvlogol

    @egykertmuveszvlogol

    10 ай бұрын

    Köszönöm a tippet, kipróbálom.

  • @Lizi46
    @Lizi4611 ай бұрын

    A Dudaritban van rengeteg huminsav. Egy bakonyi kirándulással egybekötve Dudarról nagy zsákkal hozható.

  • @neobeu

    @neobeu

    4 ай бұрын

    Üdv! Hol van pontosan a hely ahol található? Érdekelne ,mert amúgy csillagászti árban arulják.