Час це лише ілюзія? "Парадокс убитого дідуся".

Ғылым және технология

Час - одне з основних понять фізики та філософії, одна з ключових точок відліку усього нашого життя. Але в останні роки, вчені всерйоз заговорили про те, що часу може насправді не існувати взагалі.

Пікірлер: 293

  • @jeksonbaks9511
    @jeksonbaks951121 күн бұрын

    Коментар в підтримку каналу, дякую за відео

  • @DarkJeki-ri2qr
    @DarkJeki-ri2qr20 күн бұрын

    Коментар для розвитку та просування каналу. Так тримати.

  • @vladyslav1495
    @vladyslav14953 күн бұрын

    Подорожі в часі можливі, але тільки в майбутнє і тільки при русі зі швидкістю близькою до швидкості світла, тільки на долі секунди і тільки по відношенню до нерухомих предметів ☝🏻

  • @user-gv8xk7jv4p
    @user-gv8xk7jv4p16 күн бұрын

    Ч ас - це гарний інструмент для організаціі нашого життя і довкілля. . Полки що віе працює, і це добре.)

  • @avaheih

    @avaheih

    9 күн бұрын

    це фундамент вашого існування і буття як такого.

  • @PrimalVoidMusic
    @PrimalVoidMusic14 күн бұрын

    Я так розумію, відео цілковито згенероване штучним інтелектом. І люди з недосвідченим поглядом цього навіть не помітять. В цікавий час ми живемо, машина все більше замінює людей.

  • @net.A3_ECM6

    @net.A3_ECM6

    13 күн бұрын

    Але ж, ми незламні. Треба просинатися скоріш, то й стане усе ясніше.

  • @VAOBAR

    @VAOBAR

    11 күн бұрын

    На 3:51 голова аж почала напрягатися поки, а часу нема, час зара, а точніше щойно, тобто вже минуле😂

  • @user-hm9og4lv8o

    @user-hm9og4lv8o

    5 күн бұрын

    Навіть, якщо так, то автор все ж вносив свої корективи. Бо штучний інтелект з українською так не товаришує. Або просто нагло плагіатить з статей у інтернеті.

  • @user-ui6et5xr6z
    @user-ui6et5xr6z20 күн бұрын

    Дуже цікаво, що є хоч щось, до чого люди не дібралися, бо не підвладно , а значить є Творець, який знає що таке час і відкривє то скромним людям у майбутньому 😊

  • @user-vc1mz5oh9j

    @user-vc1mz5oh9j

    18 күн бұрын

    Звичайно є творець але він не з людських фантазій.

  • @jen4ik_namaha

    @jen4ik_namaha

    14 күн бұрын

    колись так думали про ті речі, які зараз є банальними

  • @avaheih

    @avaheih

    9 күн бұрын

    Ніхто нічого Вам відкривати не буде. Ви маєте подорослішати і знайти відповіді самостійно, без допомоги інших рас і космічних народів, яких ви називаєте вашим "богом" або ""богами".

  • @allasokol9287
    @allasokol928720 күн бұрын

    Дякую, цікава ідея. часу, у людському примітивному розумінні, нема. Однак, час є щось інше, чого ми ще не розуміємо, або розглядаємо його, як занадто пласке поняття.

  • @avaheih

    @avaheih

    9 күн бұрын

    вам народження і смерть дають ясно зрозуміти про існування і реальність часової плинності як такої, на рівні природи навколишнього середовища і вашого життя персонально.

  • @user-xt8kl3xw1h
    @user-xt8kl3xw1h20 күн бұрын

    Ця "сенсаційна" заява подібна тому, що "гравітації не існує". І якщо розібратися, то правильно сказати, що сили такої не існоє, а існуе викривлення простору вплив якої ми сприймаємо як вплив якоїсь сили. Тобто все воно існє, але має ішу природу від того, як хтось собі думав. Так має кольори та інше. Коли пишуть, зо чогось "не існє", це сприймається як "Діда Мороза не існує" і сприймається як те, що науковці даремно їдять свій хліб десятиріччами і не здатні у базових питаннях розібратися взагалі - чи існує чи ні щось.

  • @konan47

    @konan47

    20 күн бұрын

    Світ майя-то чого немає.По вірі дано,змінив віру перейшов границю Ісус.

  • @user-ml4kd7lb9r

    @user-ml4kd7lb9r

    19 күн бұрын

    час існує завдяки розширенню Всесвіту. Нема розширення - нема часу.

  • @user-xt8kl3xw1h

    @user-xt8kl3xw1h

    19 күн бұрын

    @@user-ml4kd7lb9r а оскілки розширення є, значить і час є. і завтра чи черз тиждень це не зміниться, щоб вже настав час для таких заяв

  • @avaheih

    @avaheih

    9 күн бұрын

    Викривлення простору, це наслідок впливу Часової Сили, - а не причина. Те, що ви через свою розумову обмеженість нездатні сприймати Часову Силу, як і безліч інших законів та діючих сил Всесвіту, не говорить що цих сил не існує і не заперечує їхнє існування. Поки що, 90% вашої науки, це теорії та гіпотези в стилі релігійного фанатизму або фанатичної віри.

  • @konan47

    @konan47

    8 күн бұрын

    @@avaheih час така сама ілюзія як маса(вага).неможливо визначити вагу планети бо її не існує так і час в космосі невизначений.

  • @user-qi3lt2yw5x
    @user-qi3lt2yw5x20 күн бұрын

    Ну, от і почалося. Я вже деякий період усвідомив, що "часу не існує, бо його скільки завгодно"...якщо серйозніше то - якщо взяти англійську то є таке слово TEMPORALITY від слова TEMP - це певна швидкість. А отже, час - це стала величина кругообігу та взаємодії матерії у всесвіті, стала!!! А отже її можна ігнорувати, або визначати як не змінну за будь яких умов. Адже ми не знаємо наскільки ділиться матерія, ми навіть складові атому ще досліджуємо. Питання швидкості взаємодії матерії лежать у субквантовій площині. Тому швидкість не може бути пов'язана з часом бо вона і є час, але час для всієї матерії! , так звана, "теорія струн", а простіше ПОЛЯ, що казав Тесла - "поля реальні, бо на них, як трава, як дерева, як врожай, росте матерія"...а отже і ми. Тому час може бути, як константа, або не бути!!! А зупинити час, це означає зупинити увесь Всесвіт, або навіть змусити Всесвіт рухатись у зворотному напрямку!!! Уявіть потужність, що перевищує потужність всього Всесвіту!!!

  • @user-bl5jt6lw6o

    @user-bl5jt6lw6o

    20 күн бұрын

    Тут мені сподобався ще один коментар: -"час, це вектор ентропії".

  • @user-qi3lt2yw5x

    @user-qi3lt2yw5x

    20 күн бұрын

    @@user-bl5jt6lw6o тоді, як всесвіт може бути у певному стані ентропії? Адже, для всеосяжності вектору потрібний певний масив, ряд виборки. Я не бачу, поки що, як можна виміряти частоту всесвіту, а саме це і є -temporality-!

  • @konan47

    @konan47

    20 күн бұрын

    Час-співідношення періодів.Його не існує існують лише періоди простору які відрізняться структурою(як колір це різні по довжині хвилі),а структуру міняє вібрація(спочатку було слово(вібрація))

  • @user-qi3lt2yw5x

    @user-qi3lt2yw5x

    20 күн бұрын

    @@konan47 Теорітезувати можна майже усе, проте, йдеться про виключення часу із рахування фізичних величин. Про біблійні фрази я не можу сказати, але в мене недостатньо фактів на підтримку, як і на спростування Бога. Тож це не можливо обговорювати без припущення існування останнього!

  • @konan47

    @konan47

    20 күн бұрын

    @@user-qi3lt2yw5x До цього людство ще не розвинулось бо багато що із карткового дому може зламатись.Ось візьмемо теорію відносності вона працює лише коли об'єкти,суб'єкти і величини різні,але якщо вони однакові відносність відсутня 1=1 це таж одиниця і відрізнити і виділити чсстину вже тупик.

  • @user-qu3kg7ds4p
    @user-qu3kg7ds4p20 күн бұрын

    Дивився фільм Мітіо Каку про багатовимірність Всесвіту.Так от,він зі спілкування з сотнями вчених,в т.ч.і фізиків,робить висновок,що Всесвіт має 11вимірів-найбільше доказів науки стверджують ,що 10фізичних вимірів,а 11-е -так званий "простір Бога",де немає ні часу,ні простору,нічого звичного нам,ніякої обумовленості.Так людоньки-як ми,тривимірники,заручники часу,можемо міркувати вірно про 11-мірний Всесвіт,лише крихтою якого є наш світ.?Це-як істота-площинник з 2-мірного плаского світу буде міркувати про наш тривимірний світ.Та ми взагалі не розуміємо,що таке час , знаємо лише залежність його перебігу від гравітації та швидкості руху

  • @tryslavihor6533

    @tryslavihor6533

    15 күн бұрын

    для чотирьохмірників достатньо цього: Час це бог Год (God). Погода - те що дає бог, гадати - питати у богів, гідність - одна із духовних (божественних) якостей. Год, година - міра часу. Год - бог часу.

  • @RA13witness
    @RA13witness8 күн бұрын

    Дуже цікава тема ! Це як квантова сплутаність , об'єкт є і не є одночасно , так само і з часом.

  • @sashkos.2415
    @sashkos.241510 күн бұрын

    Дякую за чудову працю

  • @Siryi_Wolf
    @Siryi_Wolf21 күн бұрын

    Час нерозривно пов'язан із простором, неможливо ж одночасно знаходитись у двох різних частинах простору. Чим швидше твоє переміщення у просторі тим повільнішим буде твій час, а на швидкості 99,99999% від швидкості світла час просто зупиняється тому просто неможливо летіти ще швидше. Час-простір одне ціле, не можна розглядати час окремо, це як на нуль помножити.)))

  • @igorkinakh

    @igorkinakh

    20 күн бұрын

    Ключове слово ТВОЄ. Логічно, якщо швидкість лімітована, процеси мали би сповільнюватись. Колесо СТОЇТЬ на асфальті, якщо при обертанні верх рухається 100 км/г, середня 50, а низ продовжує СТОЯТИ! Тобто, швидкість світла не є максимальною, а середньою при наявності амплітуди чи спіну. Дивуватися з електрону котрий не обігнав світло не варто. Дивує густина фотонів)

  • @Siryi_Wolf

    @Siryi_Wolf

    20 күн бұрын

    @@igorkinakh Це я намагаюсь максимально все спростити, бо самі вчені намагаючись розповісти як це працює, переходять на якийсь україно-клінгонський суржик на 3-й хвилині лекції і я вже ніхєра не розумію взагалі.))

  • @justspartak

    @justspartak

    20 күн бұрын

    Времени не существует в реальности, это иллюзия ума. Мы всегда пребываем в настоящем моменте, здесь и сейчас. Как и нет пространства. Движется ум и тело, а мы всегда пребываем в состоянии покоя.

  • @Siryi_Wolf

    @Siryi_Wolf

    20 күн бұрын

    @@justspartak Амінь. Згоден на 100%, Будда те саме каже, отже нас вже троє!

  • @Elektric505

    @Elektric505

    19 күн бұрын

    Хіба можна сказати що фотони перебувають у без часовому просторі ( ніби в стані спокою) ?

  • @alexfox417
    @alexfox41721 күн бұрын

    Привіт класне відио

  • @AnatolyTraxel
    @AnatolyTraxel20 күн бұрын

    час - це всього-навсього одиниця виміру руху. (в наручному годиннику це вимір руху маятника, в атомному годиннику - вимір руху електронів). Тому не існує ні майбутнього ні минулого, фізично існує лише _зараз_. Майбутнє - це просто прогноз руху. Минуле - лише пам'ять і досвід цього руху. Питати чи існує час це наче питати чи існує джоуль. Звичайно ж джоулі існують, як одиниця виміру енергії а не як окреме фізичне явище. Ось і все. Тому питання - чи можна потрапити в минуле, настільки ж абсурдне як і питання - чи можна потрапити в джоуль. -п-фффф ...

  • @svitlana_2011

    @svitlana_2011

    13 күн бұрын

    "...не існує майбутнього чи минулого ...існує лише _зараз_..." 🤔цікава теорія ,Ваш комент декілька раз прочитала ,зачепилися Ваші слова думкою 🤔

  • @AnatolyTraxel

    @AnatolyTraxel

    13 күн бұрын

    @@svitlana_2011 отже, Ви зрозуміли

  • @lyutyy24

    @lyutyy24

    13 күн бұрын

    Логіка в цьому є, але не погоджуюсь з подорожами в часі, бо людина це пилюка, піщинка, ми нічого крім нашої планети не дослідили досконало, та навіть зараз всесвітній океан вивчений на 4%, всесвіт лише видимий досліджено мінімально, все що далі невідомо лише теорії, якщо вірити теорії про метавсесвіт подорожі можливі, їх безкінечна кількість і самі вони безкінечні (всесвіти) тож можна повернутися в бажаний час, головне питання як це зробити…

  • @user-ws5tq2mt8n

    @user-ws5tq2mt8n

    12 күн бұрын

    ? Час - одиниця виміру? Ок буду знати, що вас не існує... Джоуль - енергія Метр - відстань Секунда - час Так, в секунду потрапити не можна, але кожен з нас постійно рухається на певну відстань за певних проміжок часу і на це витрачається якась кількість енергії...

  • @AnatolyTraxel

    @AnatolyTraxel

    12 күн бұрын

    @@user-ws5tq2mt8n Чи існую я - знаю лише я, і те приблизно. Ви можете інтерпретувати лише енергії які дійшли до ваших органів відчуттів коли реальність об'єктивно вже змінилась. Але можна вигадати одиницю виміру реальності і поміряти ;) Правда, ми всерівно мірятимемо енергію і її рух бо решта -абстракції нашого інтелекту. ( Якщо вам подобається міряти ці абстракції - я не проти. Для того ми й вигадали абстрактну науку - математику.

  • @olgashinkaryuk3911
    @olgashinkaryuk391119 күн бұрын

    Час - це різні періоди життя всього існуючого, а життя дане лише однією Особою-Творцем. Придумувати можна все що завгодно - це наш дар від Творця, але не все, що ми придумуємо, навіть будучи "великими" ученими є правда...

  • @user-qk8mt5vm3e
    @user-qk8mt5vm3e5 күн бұрын

    Час це те чим ми можемо керувати індивідуально

  • 20 күн бұрын

    Дякую! Звичайно - все ілюзія! Але кожен із нас це усвідомить коли прийле ЙОГО час.

  • @flashmob-of-stupidity

    @flashmob-of-stupidity

    20 күн бұрын

    Це все ілюзія. Піди в тцк, онови дані. Перепиши на мене машину, квартиру і зарплату скидай мені. Це ж бо все ілюзія. Писаки ютубні.

  • @Abcde-fr1kj

    @Abcde-fr1kj

    10 күн бұрын

    @@flashmob-of-stupidityнаше життя є ілюзією. Як і всесвіт. Як і наші думки. Через те, що смерть людини також є ілюзорною. Ніхто не підтвердить, що вона, як матерія чогось вічного, насправді зникла. Тому питання з часом, так само, як і питання з вічністю, далеко не завжди можна зрозуміти, через те, що ми сприймаємо час під призмою людства та руйнівних процесів, які відбуваються з організмом завдяки дії певних факторів, і чим «довше» вони діють, що не зовсім є точним, так як все буде залежати від саме сили та масштабу їхньої дії, то тим більше людина іде до умовного кінця. Тут цікавий ще момент стосовно того, чи ці фактори взагалі діють, вважаючи відносність часу. Наскільки людина взагалі існує в одному просторі. Звісно, тут багато цікавого. І, на мою думку, існує просто щось набагато більше, елемент якого ми називаємо часом. Але що це саме - ми не дізнаємося. Можливо - це просто інший вимір, тому ми його не можемо змінити через те, що не потрапили в нього. Можливо, коли в майбутньому зможуть перетнути відомий нам барʼєр часу, то щось проясниться. Але це, ймовірно, буде навіть не в цьому всесвіті)

  • @Abcde-fr1kj

    @Abcde-fr1kj

    10 күн бұрын

    @@flashmob-of-stupidityстосовно машини, квартири, чи тцк, або навіть номеру своєї картки, особистих документів, паспорту і тощо - це все тільки в цьому житті. Не знаю, наскільки ще після нього щось є можливим, проте…не зациклююсь. Навіть без паспорту, грошей і квартири людина може жити навіть у своїй ілюзії, якщо вона цього хоче. Але, найчастіше, вмирають ті, у яких це все є. Парадокс), людство занадто безцінне та недосконале до нових відкриттів у своїй свідомості заради того, щоб почати вірити. В будь-що. Або в будь-кого. Але мати якусь жагу. На сьогодні у більшості вона відсутня. Тому..цікаво, як час повʼязаний з долею людини, а можливо, він і є нею?)

  • @user-tr3ny1ex8c
    @user-tr3ny1ex8c13 күн бұрын

    Саме так, час - "в нашій голові", як і весь інший Всесвіт.

  • @user-bo1jh4bs5z
    @user-bo1jh4bs5z17 күн бұрын

    У нашому вимірі час існує ,саме в нашому тривимірному просторі .У більш численних вимірах існує відсутність часу ,а саме вічність.

  • @Roar_of_Death
    @Roar_of_Death20 күн бұрын

    Час це рух уявіть що усі між атомні кваркові квантові процеси зупинилися та не рухаються. Від так ми не можемо відрахувати паузу. Незалежно від того скільки б вона тривала. Тобто час наявний лише в системі вимірювання та при спостерегечеві. Якщо немає одного або іншого відлік часу невідомий.

  • @Serg283

    @Serg283

    15 күн бұрын

    Тобто часу не існує, а існує рух матерії. Час існує лише у свідомості розумних істот, які таким чином вимірюють рух

  • @Roar_of_Death

    @Roar_of_Death

    15 күн бұрын

    @@Serg283 так би мовити час це рух вид з боку))

  • @Serg283

    @Serg283

    15 күн бұрын

    @@Roar_of_Death час це таке ж поняття як "зелене", "м'яке" або "солодке"). Всесвіт нічого не знає про такі речі, це ми самі собі придумали

  • @phonedrive1243
    @phonedrive124318 күн бұрын

    Теорія підтвердила -геніально!

  • @VolodymyrLysenko
    @VolodymyrLysenko20 күн бұрын

    Час це зміни. Щоб виявити зміни потрібна "пам'ять". Немає пам'яті - немає часу.

  • @Serg283

    @Serg283

    15 күн бұрын

    Отже час існує лише у свідомості розумних істот

  • @user-eq9ns3xe2h
    @user-eq9ns3xe2h20 күн бұрын

    Дяка !

  • @user-ev9nl7ne3d
    @user-ev9nl7ne3d20 күн бұрын

    Дякую

  • @user-ef7gl7zc4l
    @user-ef7gl7zc4l16 күн бұрын

    „І сказав Бог: Нехай постануть світила на небозводі, щоб розрізняти день від ночі, і нехай будуть як знамення, які визначають пори, дні та роки.“ (1 М. 1:14) „На все свій час, усякій справі в цім житті - своя пора. … Час плакати і час сміятися, час сумувати й час танцювати.“ (Екл 3:1,4) Значить час є

  • @strannik90

    @strannik90

    4 күн бұрын

    І сказала адекватна людина: ви в 21му сторіччі вірите в бога? А чому не в Перуна? В вас що освіти не має? Ви шо на приколі? Оце ви смішні. Евангеліє від Ісаака Ньютона. 1й закон

  • @user-wc2ir1oj5z
    @user-wc2ir1oj5z20 күн бұрын

    Як що так ,що не існує,то чому я відчуваю час ,не маючи годинника?... Навіть в ночі у темряві коли ,раптом прокинулась,відчуваю котра година.Я завжди цє ,пояснювала собі,що мабуть існує біологічний годинник. А може це відчуття суб'єктивне?

  • @Genadej1

    @Genadej1

    19 күн бұрын

    воно, звісно ж, суб'єктивне, бо біологічні годинники в організмах "йдуть" по різному, коли напідпитку, наприклад, час взагалі летить, а коли щось болить, то він так повільно тягнеться

  • @lenalena8071
    @lenalena807119 күн бұрын

    Дякую ❤

  • @user-wb4io8un5g
    @user-wb4io8un5g20 күн бұрын

    Час-це вимір процесу руху, існування відносно чогось когось.Вимірив цих може бути багато.. У Всесвіті все можливо -навіт ь повернути частільки разом з часом повертається і буття.

  • @user-lb9sd7kq2y
    @user-lb9sd7kq2y20 күн бұрын

    Доброго. Про вбитого дідуся. Унук зможе потрапити в минуле ( якщо людство доживе то тих технологій коли зможе зчитувати інформацію з всесвіту)тільки як глядач змінити нічого не зможе. Думка не моя, десь прочитав😊

  • @vikmason9582
    @vikmason958212 күн бұрын

    На 0:34 місто Бердянськ я з цього краю. Завжди кайфував з цього годинника

  • @borisobelets4893
    @borisobelets48937 күн бұрын

    Зрозуміло, що нічого не зрозуміло. Дякую

  • @user-hm9og4lv8o

    @user-hm9og4lv8o

    5 күн бұрын

    Все зрозуміло, автор просто свідомо не нав'язував свою думку

  • @user-lr7ju2xu4g
    @user-lr7ju2xu4g16 күн бұрын

    Хотів був подивитись ,але часу нема.

  • @Andrii1973
    @Andrii197320 күн бұрын

    Дякую автору за працю.

  • @dmytrofilipiev8384
    @dmytrofilipiev838413 күн бұрын

    Може час існує у такому вигляді який ми не усвідомлюємо. Як равлик який живе в одному часі з людьми але без усвідомлення цього, та певно що час для равлика і людини є окремим

  • @Svjatoslav-ww9ln
    @Svjatoslav-ww9ln20 күн бұрын

    чи час існує? а чи швидкість існує?

  • @user-ge8dj5sb6h
    @user-ge8dj5sb6h14 күн бұрын

    Умний! Мабуть філософ.

  • @user-pk9mi9wp5
    @user-pk9mi9wp520 күн бұрын

    Час - це просто життя. Немає життя, немає і часу.

  • @user-bo2lg5gl4g
    @user-bo2lg5gl4g20 күн бұрын

    Всю жизнь был уверен, что время это иллюзия. Приятно узнать, что я такой не один.

  • @user-hz1gl4ui3c

    @user-hz1gl4ui3c

    20 күн бұрын

    Иллюзия из медицинской терминологии, и находится в основе бредовых умозаключений. А вот абстрактный объект с логической опорой на материальные объекты, причём опора устойчивая - то что работает в сознании.

  • @user-jx4wc6su1c
    @user-jx4wc6su1c11 күн бұрын

    Все що є в наявності людей це час. Час який данний природою на життя , тому ми живемо у просторі, але оперуємо в першу чергу саме часом.😊

  • @Notindifferent-me8qg
    @Notindifferent-me8qg17 күн бұрын

    Температура теж умовне поняття, але ж на ній багато що "зав'язано", в тому числі час приготування їжі... А якщо трохи серйозніше, людство створило годинник (термометр, лінійку, транспортир, терези тощо) під час вирішення практичних завдань світу відчуттів (тобто такого, де предметом досліджень є дещо, яке можна помацати, покласти до рота або вдягнути на себе) аби не померти від голоду, холоду чи нападника, тому наміри пізнати параметри світу, який поза межами людського сприйняття, приречені на отаку "кризу сучасної фізики".

  • @Zmarnoid
    @Zmarnoid16 күн бұрын

    Для мене ще з дитинства безкінечність часу та простору, завжди були дуже важкими для сприйняття питаннями, роздуми про що закінчувалися дитячим плачем та істерикою.

  • @dongjuang4196
    @dongjuang419620 күн бұрын

    Чому такий хайп саме з приводу часу? Теорія Ейнштейна по новому глянула і на простір також. Давайте сумніватись в тому чи простір існує. Ми не можемо пояснити як виникає час? А як виникає простір ми вже пояснили? Вас турбує, що час односпрямований як стріла? А чому не турбує, що електрон має негативний заряд, а простір лише три виміри? Існує багато речей, що незрозумілі, парадоксальні, не пов'язуються із нашим сьогоднішнім розумінням того, як все влашовано. Але наші стурбованості з цього приводу аж ніяк не перекреслюють реальності. Стосовно "парадокса дідуся" - це взагалі з області анекдотів. Може якийсь письменник колись напише роман про парадокс математики: як комусь вийшло додати 2+2 і отримати 5, але тоді виник парадокс, бо вже не виходить 2+2=4. І всі кинемось з'ясовувати чи існують закони математики через цей витвір письменника фантаста. А чи не здається вам, що "парадокс дідуся" є нічим іншим, як залізобетонним доводом того, що в минуле потрапити неможливо? Все, теорему доведено, жодного парадоксу не існує. Існує лише жорстка детермінантність цього світу. Світу, який ми (через свою обмеженість) вважаємо насиченим можливостями, котрих просто не існує через цю непохитну детермінантність, яка проявляється зовні, як однонаправлений час.

  • @nalexv8893

    @nalexv8893

    15 күн бұрын

    Чому ж не виходить? Є теорія паралельних світів (і це не вигадки письменників, а напрацювання вчених). Якщо дідуся вбиває онук, то він створює паралельний світ, певне розгалудження, в якому його (онука - вбивці) вже немає, але у цьому світі він все ще залишається... Так це виглядає як з фантастичних історій. Але зараз ми чомусь нормально сприймаємо те, що якби людина здійснивши подорож зі швидкістю світла повернувшись назад застала б своїх дітей старшими за себе (теорія відносності).

  • @dongjuang4196

    @dongjuang4196

    15 күн бұрын

    @@nalexv8893 а є ще теорія потойбічного світу. Причому існує вже кілька тисяч років. Чому би не повірити в цю теорію, адже вона виглядає не менш фантастично! А якщо теорія виглядає фантастично, значить вона вірна (доведено теорією відносності Ейнштейна).

  • @gl7743
    @gl774320 күн бұрын

    Про час скільки написано-переписано всіляких дурниць, і все заради того, щоб залишити слід в науці. Насправді такі особи можуть тільки наслідити, що й наробили. Так що ж це таке - час? Якщо вілкидати всі нашарування минулих "праць" до голої абстракції, то залишиться всього два слова - Тривалість процесу. Все! І немає єдиного часу, він окремий для кожного. Починається процес - пішов і час, скінчився - все, його час теж скінчився. Це не матерія, його не можна квантувати. Таким чином реально не існує. Всім зрозуміло?

  • @Willi_Koss

    @Willi_Koss

    20 күн бұрын

    я бы назвал это: фокус внимания наблюдателя.

  • @gl7743

    @gl7743

    20 күн бұрын

    @@Willi_Koss Та ні, ще простіше, навіть фокуса ніякого немає, просто видумка для зручності міряти тривалість.

  • @Willi_Koss

    @Willi_Koss

    20 күн бұрын

    @@gl7743 почему нет фокуса?

  • @gl7743

    @gl7743

    20 күн бұрын

    @@Willi_Koss Тому що для фокуса потрібно щось матеріальне.

  • @Willi_Koss

    @Willi_Koss

    20 күн бұрын

    @@gl7743 не обязательно. Например я не хочу тратить на вас время, время тут выступает как фокус внимания. Я хочу заняться более для меня важным. Понимаете вот продолжительность этого внимания в фокусе и есть время.

  • @jipdee9215
    @jipdee921520 күн бұрын

    Мені здається, що поняття часу існує лише в людській свідомості, як один із способів вимірювання та контролю суспільних процесів. Це моя суб'єктивна думка.

  • @user-sq3vo8bp9y
    @user-sq3vo8bp9y20 күн бұрын

    Час - невд'ємна властивість матерії. Зупинка (відсутність) часу означала би зупинку руху всіх елементарних частинок, електронів та подібного. При цьому матерія припиняє існування. Між іншим кіноплівка сама по собі це ще не рухомий фільм. ... Питання про час, швидше, не про те, чи він існує, а чому він сАме такий, яким чином на нього впливає гравітація та перемішення, маючи на увазі механізм

  • @Serg283

    @Serg283

    15 күн бұрын

    То може рух - невід'ємна властивість матерії, а час придумали люди для вимірювання цього руху?)

  • @PavloLukashuk
    @PavloLukashuk12 күн бұрын

    Тю 🤔, 01:30... так це ж давно все пояснено !😏

  • @PavloLukashuk

    @PavloLukashuk

    12 күн бұрын

    Упс, що тут "заброненого" 🤷‍♂️Ще раз , доступне пояснення....kzread.info/dash/bejne/fGSZzLmtd7iwZJM.htmlsi=Jx2B9IYmUw-8-pRQ

  • @andrixmaster
    @andrixmaster19 күн бұрын

    Я думаю, що час людина вигада, щоб спростити рух. Щойно винайдуть інший метод поділу чи квантування руху, то час зникне з формул. Наприклад, замість часу можна використати мінімальну можливу кількість застосованої сили до найменшої частинки і напрямок. Після сталого наслідку цієї дії можна буде робити альтернативні часу розрахнки. А ще думаю, що неможливо створити формулу всього. Можливо створювати формули взаємодії між різними типами частинок. Адже якщо частинка інша, то і влачтивості змінюються.

  • @user-jz2qt5ew6u
    @user-jz2qt5ew6u13 күн бұрын

    ЧАС, це СВІДОМІСТЬ...

  • @kansascityshuffle_
    @kansascityshuffle_11 күн бұрын

    час - це спосіб вимірювання ентропії.

  • @Porohobot
    @Porohobot15 күн бұрын

    Время возникает в процессе взаимодействия материй. Пространство?

  • @bilash_g
    @bilash_g20 күн бұрын

    Час це умовність ,як і одиниці виміру часу , які придумало , або винайшло людство у процесі своєї еволюції для зручності свого існування. Плинуло собі життя , і у голові п'ятикантропа не існувало поняття ні часу , ні його виміру.

  • @user-ml4kd7lb9r
    @user-ml4kd7lb9r19 күн бұрын

    Так ведь иллюзия не только время, а всё абсолютно. Так что можем делать свою жизнь как захотим, пользуясь окружающими условиями, которые тоже иллюзия.

  • @user-ee4up7lv5t
    @user-ee4up7lv5t18 күн бұрын

    відповідь є в древніх ведичних знаннях і вже давно з незапяматних часів.

  • @user-dx8nx2rq8c
    @user-dx8nx2rq8c18 күн бұрын

    Час, простір, енергія, матерія…, матеріальні прояви навколишнього середовища, в якому існує людина. Заперечувати наявність цих матеріальних субстанцій, може лише істота в якої відсутній мозок.

  • @lenakindly4282
    @lenakindly428216 күн бұрын

    мы жевем сегодня одним днем и все

  • @deluxebluesband
    @deluxebluesband7 күн бұрын

    Нічого не зрозуміло, але дуже цікаво.

  • @jacobbubyr2892
    @jacobbubyr289213 күн бұрын

    Не тільки часу, ще й простору немає

  • @stefankochmar8035
    @stefankochmar803520 күн бұрын

    Час може бути вектором ентропії всесвіту.Все інше для зручності людина підтасовує.

  • @user-bl5jt6lw6o

    @user-bl5jt6lw6o

    20 күн бұрын

    Логічно і ентропія не дасть повернутися в минуле, в майбутнє - так, там ще нема нашої ентропії... Чув ще один гарний вислів - часопростір, як кентавр, це четвертий вимір і наш трьохмірний всесвіт рухається в ньому...

  • @stefankochmar8035

    @stefankochmar8035

    20 күн бұрын

    @@user-bl5jt6lw6o уявіть собі що мураха бачила як з "чорної діри"гігантозавра випадає "біомаса енергія" чи уявить вона собі справжню картину того що відбувається 😂

  • @Genadej1

    @Genadej1

    19 күн бұрын

    час - допоміжна абстрактна фізична величина, що дозволяє фіксувати зміни інших величин у процесі розвитку явищ, у т.ч. і суспільних змін, окремих людських життів. Навіть ідея-думка складається з ланцюжка-послідовності окремих тверджень, мінімальних змістовних понять, тверджень і висновків

  • @robinhood-ua
    @robinhood-ua12 күн бұрын

    якщо порівняти з компьютерною грою наш всесвіт, то у грі можна відкатити зміни назад, тобто повернутися якби у минуле, але при цьому відбудеться відкат для усіх гравців і персонажів, але те все маячня всеодно всі помруть)

  • @tryslavihor6533
    @tryslavihor653315 күн бұрын

    Час це бог Год (God). Погода - те що дає бог, гадати - питати у богів, гідність - одна із духовних (божественних) якостей. Год, година - міра часу. Год - бог часу.

  • @19chief53
    @19chief5320 күн бұрын

    👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @user-he9zq3uk6v
    @user-he9zq3uk6v8 күн бұрын

    Пространство рассматривается как неизменяемая структура времени. Время рассматривается как функция пространства.... (с) Г.П. Грабовой "Практика управления .... "

  • @user-el5gk9up6r
    @user-el5gk9up6r13 күн бұрын

    Відповісти можу тільки прикладом: коли тікав від крилатої ракети за 5 метрів від бетонного складу, то час мабуть для мене розтягнувся, адже їй до розриву було метрів 20, розкидало з/б огорожу на сотні метрів, а мені, відразу через кришу під ноги, лише камінці

  • @user-iy2we6de2o
    @user-iy2we6de2o16 күн бұрын

    зараз це просто зручна уявна величина, як гроші якими ми шось оцінюємо. Але можливо є десь паралельні світи і все значно складніше

  • @grayaudio8657
    @grayaudio865720 күн бұрын

    Маячня. Час існує. Але ми не розуміємо його природи.

  • @user-be1ub6ej3m
    @user-be1ub6ej3m20 күн бұрын

    Час існує, поки не буде доведено зворотнього

  • @igorkinakh

    @igorkinakh

    20 күн бұрын

    Часу не існує, бо просто не доведено. Існування грошей довелено, але їх не існує! Ця хвора уява допомогає процвітати...

  • @user-hz1gl4ui3c
    @user-hz1gl4ui3c20 күн бұрын

    Час це філософський, абстрактний об'єкт - потрібен для планування, аналітичної роботи.

  • @user-xo4so8ih4o
    @user-xo4so8ih4o14 күн бұрын

    Є минуле є майбутнє тільки теперішнього часу не існує, тож це ілюзія

  • @blackjakchik
    @blackjakchik15 күн бұрын

    Чи існує минуле і майбутнє, чи існує теперішнє, і якщо так, то наскільки воно "широке"? 1сек, 1мкс, який найменший проміжок ми сприймаємо? І якщо час таки дискретний, то ми живемо і сприймаємо тільки його якусь дискретну частину і усвідомлюємо себе в цьому теперішньому. Чи час перманентний потік?

  • @osopanda999
    @osopanda99921 күн бұрын

    Дякую за цікаве відео.❤ Це якось мені змахує на нігелізм. Не впевнена чи то добра ідея мішати філософію та точні науки.

  • @shonnews7025
    @shonnews702513 күн бұрын

    Чи існує відносна одиниця виміру швидкості змін матерії, вигадана людьми, що зветься час - існує. Чи є носій часу - можете вигадати, якщо немає чим займатись.

  • @PenguinAntarctic
    @PenguinAntarctic20 күн бұрын

    А чи існує простір? Що це таке? Що таке існування? Чи існують найменші часточки існування?

  • @3aMonolit
    @3aMonolit20 күн бұрын

    Ми можемо виміряти вагу, як наслідок гравітаційної взаємодії, для цього ми використовуєму певну еталонну величину. Час, очевидно, теж просто наслідок взаємодії, який ми вимірюємо за допомогою еталонної величини. Ще, за допомогою еталонної величини, я можу виміряти кретинизм співбесідника, який втирає про час-простір і навіть розказати йому про теорію кретинизму-простору, але це було б кретинизмом.

  • @konan47
    @konan4720 күн бұрын

    Ніхто не може ні додати ні відняти до написаного-створеного богом.Це послідовність-певна гармонія-любов.

  • @denysgolden
    @denysgolden10 күн бұрын

    Все ілюзія, але все і реальність у рамках цієї ілюзії. Сон не реальний, але коли ви спите, сон, який ви дивитесь, для вас реальний.

  • @user-td3wx1kh4h
    @user-td3wx1kh4h19 күн бұрын

    Час це матеріальна річ, як все в цьому житті. Ми люди поміщені в матеріальний світ де є відлік матеріального часу. Час це закон перспективи назад згадка часу, а в перед, це майбутнє, і все це «до часу». Не можна ні повернути час ні обігнати час. У Бога який створив матеріальний світ немає відліку часу, нема початку, нема закінчення Він вічний.

  • @tryslavihor6533
    @tryslavihor653315 күн бұрын

    Ейнштейн вкрав теорію відносності (зкомпілював Пуанкаре і Кюрі) і Пуанкаре загинув якось дивно.

  • @genrihsolomon3920
    @genrihsolomon392020 күн бұрын

    Часу дійсно не існує - вчені як вогню бояться понять вічності та безкінечності. Наш світ створений живою матерією - інакше не пояснити сенс існування життя на Землі, та й самого існування нашої планети. Поява Енштейну - це намагання поховати теорію етеру і почати видобуток нафти, хоча десь до середини 19-го століття людство мало доступ до атмосферного електричества (на багатьох фото того періоду міста залиті яскравим освітленням і газовими лампами такого не зробиш), але тоді ж трапився якийсь світовий катаклізм і та цивілізація зчезла. Так що нашій цивілізації років 150-170. Якось так.

  • @White_Nomad

    @White_Nomad

    20 күн бұрын

    Веришь в свою чушь?

  • @user-oz3ib9ln9c
    @user-oz3ib9ln9c20 күн бұрын

    Час, звісно, існує для видимого - матерії, час не існує для невидимого - духу.

  • @avaheih
    @avaheih9 күн бұрын

    Люди кажуть - час минає. Час каже - минають люди. Люди кажуть - часу не існує. Час каже - людей не існує.

  • @serge_ye
    @serge_ye20 күн бұрын

    Час не існує у вимірах душі, у вимірах невтілених істот. А от в матерії тільки балачки про неіснування часу. Або він жорстко прив'язаний до реальності, або нас пускають вище, щоб не заважали гратися нами

  • @lapot1648
    @lapot164812 күн бұрын

    Брати Люм'єр винайшли кінематограф. Завдяки цьому винаходу ми можемо спостерігати за подіями, які були в минулому. Це я що до мандріуаань в часі.

  • @user-op3gd3ys6p
    @user-op3gd3ys6p20 күн бұрын

    Ще парадокс дідуся просто вирішується в фільмі "месники ендгейм" там подорожі в часі, і будь які дії в минулому ніяк не впливають на того хто відправився в це минуле, тобто, ти можеш повернутись в минуле, вбити дідуся до народження свого батька і себе, але на тебе це ніяк не вплине, логіка там така, минуле в яке ти перемістився, тепер твоє теперішнє, тобто з точки зору того хто подорожує в часі, він не змінює нічого в минулому, він лиш діє в теперішньому, з його точки зору він не порушує жодних причинно-наслідкових зв'язків

  • @vicvic8663

    @vicvic8663

    18 күн бұрын

    Звучить, як нісенітниця) від того, що ти обізвеш минуле теперішнім, проблема не вирішиться. На скільки я зрозумів, переглядаючи Месників та Локі, то персонажі, переміщуючись в минуле, переносяться в альтернативну вітку часу, яка є точною копією поточної вітки. А коли повертаються назад в своє теперішнє, то переміщуються у свою основну вітку. Через це, щоб ти не робив в тій копії, основна вітка часу залишається незмінною.

  • @IvanBilous-os7iw
    @IvanBilous-os7iw16 күн бұрын

    як тоді пояснити поняття швидкості?

  • @klipsntoola
    @klipsntoola19 күн бұрын

    Так, згоден з вами що час, це всього лише ефект крайньої плоті на комірцеві_) Нічосі, як кардинально змінився голос того хто нашіптує в мікро в цьому та в найпершому відосах на цьому каналі!_) Не знаю чому, але мене чомусь почало дратувати те, що багато хто, почали використовувати ШІшний голос для озвучки текстів для своїх роликів, хоч я ніби навіть зовсім не проти ШІ технологій, а тільки за... я хз з чим це може бути пов'язано... (=_)

  • @tryslavihor6533
    @tryslavihor653315 күн бұрын

    "часовий парадокс" - для зубрьожників, які звикли не думати, а повторювати завчені слова і речення.

  • @OK-ul5no
    @OK-ul5no21 күн бұрын

    А як Ви хочете?

  • @rtfdfhjrggth4220
    @rtfdfhjrggth422020 күн бұрын

    Швидкість світла c - це час який проходить світло туди і назад. Неможливо виміряти швидкість світла в одному напрямку. Ми не знаємо точно чи однаково рухається світло (інформація) від спостерігача та до спостерігача. Можливо це і є причиною чому час рухається тільки в одну сторону.

  • @SlavolyubBogach
    @SlavolyubBogach16 күн бұрын

    Обидва постулати теорії Ейнштейна були спростовані кількома вченими різних країн ще за життя Ейнштейна. Тому посилання на цю теорію її викладання в школі є невіглаством

  • @user-pu8qd9zn1y
    @user-pu8qd9zn1y20 күн бұрын

    Будемо користуватися хронометражем

  • @user-mn7nh2jz7i
    @user-mn7nh2jz7i20 күн бұрын

    Ентропії також ВИКЛЮЧНО В ОДНОМУ НАПРЯМКУ.

  • @user-js8vr6up3n
    @user-js8vr6up3n20 күн бұрын

    Час існує лише там де є рух .нема руху нема і часу.

  • @user-wg5zh5gt3f
    @user-wg5zh5gt3f11 күн бұрын

    Якщо часу не існує, фізика в ще більшій прірві, бо всі її висновки засновані на використанні часу

  • @NIKITAKOGEMYAKA
    @NIKITAKOGEMYAKA20 күн бұрын

    Час складається з періодичності обертання Замлі навколо власної осі та навколо Сонця ! І більше не кажіть, що Ви не знаєте з чого складається час !

  • @igorkinakh

    @igorkinakh

    20 күн бұрын

    Мій улюблений час обіду. 👍

  • @NIKITAKOGEMYAKA

    @NIKITAKOGEMYAKA

    14 күн бұрын

    @@igorkinakh Смачного ! 👩‍🍳

  • @user-nc9jd4sz4c
    @user-nc9jd4sz4c20 күн бұрын

    Чому в останні роки ? Скільки себе пам'ятаю, про це постійно говорили. І викладачі фізики також від цього відштовхувались. Нажаль ці вчителі були змушені покинути Україну ще при совітах. Існує провалля у освіті , тому переглядаємо старі іноземні навколо наукові ролики .

  • @user-iz9jg7lq3p
    @user-iz9jg7lq3p17 күн бұрын

    Час це вибір між секундою і далі. 3 склавих швидкість, відстань,і час . Як що часу не має ?

  • @trollquantum
    @trollquantum19 күн бұрын

    В тій формі в якій ми його собі абстрагуємо він не існує для всесвітніх законів однозначно. Тому всі рівняння які пояснюють взаємодії є дуже спрощеними інвалідами дійсних рівняннь де мають фігурувати не похідні по лінійному часу а щось набагато складніше. Все частіше науковофантастичні фільми дають ґрунт для переосмислення часу як щось абстрактнобагатовимірне. Треба шукати закони ентропії((

  • @user-kz5ll4nk8e
    @user-kz5ll4nk8e15 күн бұрын

    Час існує для тих хто його вимірює 🤔😁

  • @-Teslaworld-
    @-Teslaworld-11 күн бұрын

    Час це одиниця виміру яку винайшла людина,як час трактується відносно всесвіту,чи взагалі це визначення існує,чи просто ця одиниця прийнята відносно існування і перебування людини на землі?це питання)

Келесі