Археологічні розкопки. Полонне

⚡️Що стало відомо під час археологічних розкопок у м. Полонному?
28 вересня у Полонному відбулася пресконференція біля ділянки в історичному ареалі пам‘ятки національного значення, а саме: костелу святої Анни.
Це місце було обрано не випадково. Як повідомляє старший науковий співробітник Державного підприємства «Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України», Павло Нечитайло, це не серце міста, а за словами Михайла Кучери :«Саме тут у нас знаходилось Городище №1, і це для Полонного дуже важлива локація. Скоріше за все, саме звідси починалося старовинне Полонне. І ми хочемо перевірити, що знаходиться тут під валами фортеці XVII ст.»
В рамках гранту від Українського культурного Фонду Міністерства культури та інформаційної політики «Археологічна школа «Літописне місто Полонне» 18 вересня археологи розпочали дослідження. Головною метою археологічної складової цього гранту стали не тільки наукові дослідження, а й інтеграція Полонської громади в ці археологічні дослідження.
Детальніше про це дивіться у нашому сюжеті.

Пікірлер: 58

  • @Pavelqq
    @Pavelqq3 ай бұрын

    Чудово що такі роботи проводять

  • @VyvirkaSira
    @VyvirkaSira7 ай бұрын

    Дуже цікаві знахідки і розповідь! Археологи сподіваються залучати до досліджень місцеве населення... Та, як почитати тут коментарі, видно, що геть не просто такі речі пояснювати "простим людям" (їм хочеться золота й срібла в розкопках 😁).

  • @nicknick8884
    @nicknick88842 ай бұрын

    Дякую, цікаво!

  • @andriidubinin955
    @andriidubinin9557 ай бұрын

    Дякую за розповідь! Дуже сподобався коментар 28:00 "Знахідки часів Русі" без додатку "Київська". Звучить гордо... Держава називалась "Русь". Вона мала столицею Київ. Зараз нащадкам пора будувати свою "Україну-Русь". ❤

  • @user-vs4wz5bs1t

    @user-vs4wz5bs1t

    7 ай бұрын

    Повірте вони не для того копають щоб встановити якийсь історичний факт. Скоріш за все це знайшли якісь чорні копачі і коли влада про це дізналась то відразу викликала цих щоб вони знищили цю знахідку. В тих краях кожен рік десь трапляється провал і кожного разу приїздять ось такі археологи, щось там начебто роблять а потім все засипають сміттям заливають лайном і говорять що воно не представляє історичної цінності!!! Боюсь що ці підземні міста суперечать легенді про славну київську Русь. Про Русь яку видумав Петро 1 .

  • @Vasiliy7331

    @Vasiliy7331

    7 ай бұрын

    @@user-vs4wz5bs1t Хіба наші історики, описуючи часи Русі, керуються якимись там вигадками божевільного Петра І..? І що вас так засмучує в історії славетної Київської Русі (Русі). Можливо ці підземні міста вже були побудовані на закаті Київської Русі (Русі), коли війська монголів робили набіги на Русь, тому й були прийняті такі безпекові рішення, як закопуватись у землю, робити оборонні укріплення і відстоювати своє місто.

  • @dimkuk109

    @dimkuk109

    4 ай бұрын

    укрусь? ахахааха

  • @dimkuk109

    @dimkuk109

    4 ай бұрын

    @@user-vs4wz5bs1t киевская русь искусственный термин не имеющий никакого отношения к петру 1

  • @yuryodesa7564
    @yuryodesa75647 ай бұрын

    Павле, плюс! А свинцева грамота - 2 плюси!

  • @user-zr9oj1mb7n
    @user-zr9oj1mb7n8 ай бұрын

    Оператору треба було б при показі речей ілюструвати розповідь точніше і показувати ті знахідки, про які йшла мова. Вітання автору розкопок від колеги з Києва Андрія Ч. Люльки в кадрі справді ранні, є оригінальні фасони. Успіхів у подальших дослідженнях.

  • @Vasiliy7331

    @Vasiliy7331

    7 ай бұрын

    На рахунок неякісного оператора -- згоден)).

  • @flitegame8735
    @flitegame87356 ай бұрын

    Був на конференції звязаною з цими розкопками. Там був якийсь відомий археолог та він розказував що найшли половину давньої гармати

  • @user-tt1yh1bd9x
    @user-tt1yh1bd9x7 ай бұрын

    Дуже цікаво.Оператору краще камеру в руки не брати взагалі.

  • @user-vs4wz5bs1t
    @user-vs4wz5bs1t7 ай бұрын

    Все що він каже брехня! За це йому і гроші платять!!! Під кожним містом в тому регіоні є ще підземне місто. Під Любаром, під Старокостянтинівом, під Острогом. І багато ще де. І це не якісь там підвали чи тунелі це цілі жилі квартали засипані землею! Я особисто був в багатьох таких місцях і ми знаходили там дуже цікаві речі! І коли влада дізнавалась що десь новий провал то це місце моментально оточували мінти , потім приїздили ось такі наче археологи, спочатку вони теж щось там шукали а потім заливали лайном з ферм і засипали сміттям а інколи , як що це було за містом , то навіть підривали! З цікавих знахідок це монети з зображенням клеопатри. Або срібна печатка на вигляд зовсім сучасна, чітко видно що це звичайна , начебто сучасна штамповка з нескладним орнаментом. Я коли знайшов дуже здивувався бо це знаходилося два поверхи нижче рівня землі під півметровим слоем грунту. Що від нас приховує влада ??? Що тут було??? Одні запитання!!!!

  • @user-vp8vb6rv4y

    @user-vp8vb6rv4y

    2 ай бұрын

    Щось мовчать наші друзі😂😂

  • @sniper2557
    @sniper25578 ай бұрын

    🤔👍

  • @oriybrahman5376
    @oriybrahman53768 ай бұрын

    То, деж ? Під шаром глини взявся чорнозем?

  • @---ge9ew

    @---ge9ew

    7 ай бұрын

    ти не повіриш, я в себе на ділянці під шаром піску найшов чорнозем, чув? пісок, а ти про глину!

  • @DuckDuckUA
    @DuckDuckUA7 ай бұрын

    А чому археологи чи якийсь окремий археолог, не зробили ще собі канал, де б знімали як проходять розкопки і всяке інше?

  • @nikevetal
    @nikevetal8 ай бұрын

    Схоже на отмазки

  • @byi356
    @byi3568 ай бұрын

    От паны красавцы! Сначала 10 метров земли насыпали во время строительста (италянцы строили), а потом ещё в 19 веке это всё пол метровым шаром глины закатали. Археолог хоть понимает, как это осуществить технически? Сколько это кубов? И ради чего? Ох уж эти сказочники....

  • @user-zy7pe9cl2e

    @user-zy7pe9cl2e

    8 ай бұрын

    вот вы самий умный и мислящий человек человечество будет слушать только вас потому что вы знаете толк в правде наконецто вы обявились спасибо расскажите надоели эти сказки что нам обычным людям делать и может у нас вообще быть другая точка зрения чем ваша правдивая 😄

  • @user-tz6rl8sm1p

    @user-tz6rl8sm1p

    7 ай бұрын

    @@user-zy7pe9cl2e саме так!!! Ми мислячі і розумні... Вас саме це заділо???

  • @user-tz6rl8sm1p

    @user-tz6rl8sm1p

    7 ай бұрын

    @@user-zy7pe9cl2e чи роздратув саме точний стьоб???

  • @user-tt1yh1bd9x

    @user-tt1yh1bd9x

    7 ай бұрын

    Москалику,нам Чорне море викопати як раз плюнути ,а ти про якісь пару кубів.

  • @Vasiliy7331

    @Vasiliy7331

    7 ай бұрын

    @byi356 Москаль, згинь звідси і більше ніколи тут не з'являйся. Свої висери, залиш для рашистських ютуб каналів і блогерів. Тут тобі не місце.

  • @irynanord
    @irynanord8 ай бұрын

    А які ще найближчі сусідні городища чи укріпленні міста були поруч?

  • @Allber1962

    @Allber1962

    7 ай бұрын

    на всіх водних маршрутах, насамперед з заходу на схід мали бути такі місця...в місцях перетину маршрутів водних і сухопутних... якщо в полонному, то на скелі навпроти впадіння притоку хоморець в хомору...ще на хоморі в грицеві...на случі в мирополі, в колодяжному... щось би мало бути у великій березні бо там чисто річковий маршрут захід-схід завершувався і відбувався перехід через варварівку далі на річку деревичка. приток случа... тобто місць таких мало бути достатньо...вони не були такими велелюдними, як зараз... а ще були неукріплені поселення вздовж річкових маршрутів... деякі збереглися, як коханівка, великі каленичі, малі каленичі..адже крім руху за течією треба було рухати човни і проти течії...для цього вздовж і селилися люди, які надавали подібні послуги..

  • @user-hd1qk7wm1p
    @user-hd1qk7wm1p8 ай бұрын

    Находок небогато

  • @dragonk4677
    @dragonk46778 ай бұрын

    Дивно чути від археолога :господь дає.Наче вчена людина. Цей вислів більше підходить священникам. А як же ті підвали , які буває відкриваються в містах, які зразу ж бетонують , не вивчаючи ? Чому таке відношення до історії?

  • @user-tz6rl8sm1p

    @user-tz6rl8sm1p

    7 ай бұрын

    Бо, що тепер підвали раніше були першими поверхами... І мало що можна знайти в тих підвалах і ходах... Наприклад запис того, що відбувається (на момент катастрофи) ... Дуже багато населення було завалено глиною в своїх помешканнях і ще були якийсь час живими... Хтось міг і написати на стіні, чого він помирає... І саме та супертаємниця от цих "істориків"...

  • @user-iv8lz9po2n
    @user-iv8lz9po2n8 ай бұрын

    А що ж ти як археолог не пояснюєш аудиторії, звідки під шаром глини 19 століття взявся чорнозем? Або де взялася там глина? її що тачкою туди навезли? Чи до твоєї голови це не доходить? тебе не вчили чому так сталося?

  • @nikolasstelmakh493

    @nikolasstelmakh493

    8 ай бұрын

    І чому ж так сталося ?

  • @user-iv8lz9po2n

    @user-iv8lz9po2n

    8 ай бұрын

    @@nikolasstelmakh493 ну так запитай вченого археолога, це він все життя землю рив і книги читав а не я

  • @dragonk4677

    @dragonk4677

    8 ай бұрын

    У них немає відповіді на ці питання. Їм простіше розповісти про черепки.

  • @user-tz6rl8sm1p

    @user-tz6rl8sm1p

    7 ай бұрын

    @@nikolasstelmakh493 відповідь на це запитання викладено в коментарях...

  • @user-dd1sn7gc8x

    @user-dd1sn7gc8x

    7 ай бұрын

    Дуже дивує ваша хамська манера спілкування на ти.

  • @AcademFi
    @AcademFi8 ай бұрын

    Де золото, де срібло? Схоже на фальсифікацію!

  • @user-tz6rl8sm1p
    @user-tz6rl8sm1p8 ай бұрын

    От так і робиться підміна історії нашого краю!!! На початку цього відео промелькнула план-карта форту зірка і тут же брехня про назву "полонія"... Це брехня, бо та фортеця зірка мала назву Воля!!! До катастрофи яка відбулася 19 століття... І глина на чорноземі є доказом тієї катастрофи...

  • @user-tz6rl8sm1p

    @user-tz6rl8sm1p

    7 ай бұрын

    Коротка справка полончанам: Граніт який видобувають в Полонному (і не тільки), це уламки впавшого місяця Лелі... Леля впала і зруйнувалася біля міста Мозирь в Білорусі ( сліди видно на мапах з супутників), ударний кратер спричинений уламками гранітної оболонки завтовшки в 120 метрів має форму пікторалі... Декілька шматків зовнішньої оболонки долетіло і до Волі, зімявши її як іграшку разом із будівлями, бастіонами і людьми... Від зірки лишився тільки дальній бастіон з тогочасним вокзалом (нині костьол)... гігантські уламки увійшли в землю піднявши в небо мільйони тонн поверхневого шару ( в основному глини)... Після катастрофи, люди розібрали зруйновані стіни фортеці і побудували з тієї цегли ряд заводів, а саме кірамік, фарфоровий і багато інших на околицях... В час катастрофи місто Воля була під поляками, а гарнізон охоронявший фортецю був ватіканьський...

  • @user-tz6rl8sm1p

    @user-tz6rl8sm1p

    7 ай бұрын

    На місті "нового" універмагу, коли копали котлован, було знайдено велику бочку золотих польських монет, за долю тієї знахідки збудували полоньську психіатричну лікарню... Іще маловідомий факт, що під костьолом теж знайшли клад, але його віддали Ватікану, за що Ватікан і зробив капітальний ремонт цього костьолу, і мало того, був збудований мур із сучасної цегли, який заховав подалі від очей залишки муру бастіону старої фортеці...

  • @user-tz6rl8sm1p

    @user-tz6rl8sm1p

    7 ай бұрын

    На тепер, топографічні карти зірки Воля знаходиться в архівах Франції і Італії, та скоріше за все і в Україні також, но на відміну від інших країн, "наш" архів закритий, в мене є фотокопія однієї з них...

  • @user-tz6rl8sm1p

    @user-tz6rl8sm1p

    7 ай бұрын

    Висновок: Сучасні історики роблять все можливе для того, щоб люди боронь Боже не взнали правду і цей порядок заведений ще з-за часів Єкатертни 2... а, ось чому всі "влади" ховають Правду про падіння Лелі, не зрозуміло???

  • @dimkuk109
    @dimkuk1094 ай бұрын

    щя набегут свидетели киевской руси и будут фантазии свои писать

  • @user-ur8bv6hd5k
    @user-ur8bv6hd5k4 ай бұрын

    Бетгер винайшов фарфор у 1740 р. Полива буває соляна, свинцева, олов'яна, та полевошпатова. До середини 18 ст люба кераміка це глиняні черепки. Забудь про Русь. Хрести металеві - вони рівнобокі, мальтійсько-католичні, стріли - це все 18-19 ст. Розвиток технологій не дозволяв це робити раніше.

  • @user-ur8bv6hd5k
    @user-ur8bv6hd5k4 ай бұрын

    Ви знаходитесь у полоні карамзинської вигаданої історіїї

  • @user-ur8bv6hd5k
    @user-ur8bv6hd5k4 ай бұрын

    Та нема літописів 12 ст. НЕМА. НЕМА. Запам'ятай це нарешті. Всі оригінали - це 19 ст, і неважливо на що вони посилаються. А давай я створю літопис, скажу що переписав його з пергаменту 1 тис до н е. але оригінал згорів

  • @user-ur8bv6hd5k
    @user-ur8bv6hd5k4 ай бұрын

    Ты подивись на той план російський 1790 р. Він був надрукований у другій половині 19 с. Оригінал де?

  • @user-ur8bv6hd5k
    @user-ur8bv6hd5k4 ай бұрын

    10 століття??? Насмішив. Німці прийшли на ці землі у 1812 р. Це були армії Наполеона, та ольденбургських-романових, які складались суцільно з німців. Українська мова на 40%складається з німецьких слів. От відтоді і починається історія,а не за міфічних Володимира та ярослава

Келесі