Apolena Rychlíková: Čeká nás velká debata o péči a práci pečujících. Levicové nálepky nechápu

Ойын-сауық

Apolena Rychlíková v podcastu Crunch mluví o novém dokumentu Hranice Evropy, kde s novinářkou Sašou Uhlovou ukazují práci migrantů v západní Evropě, o chystaném mediálním projektu zaměřeném na „pomalou“ žurnalistiku i o levicových nálepkách.
Poslechněte si celý podcast! Partnerem podcastu je Elka Lounge.
Podcast Crunch také vyráží do offlinu! Přijďte na živé natáčení rozhovorů Čestmíra Strakatého s influencerkou Terezou Salte, hudebním producentem NobodyListen a odborníkem na AI Michalem Pěchoučkem 29. dubna v pražském Campu. Lístky jsou již v prodeji na cc.cz/eventy/crunch-live/

Пікірлер: 17

  • @matotuHELL
    @matotuHELL2 ай бұрын

    Člověk s Apolenou Rychlíkovou samozřejmě nemusí souhlasit, když třeba v komentářích projevuje svoje názory. (O tom komentáře jsou.) To je jistě legitimní. Nemusí ho zajímat její témata. Může mu připadat jako "chytroprdka", což tu reflektuje. Někdy to tak mám, ale ty záštiplné vyhrocené nálepky jsou podle mě fakt mimo a když takhle slyším rozhovory s ní, vnímám, že o svojí práci do hloubky přemýšlí, mluví s klidem a argumenty. Přináší třeba zase jiné pohledy a to může být cenné. Má můj respekt.

  • @6Rory66
    @6Rory662 ай бұрын

    Díky za vyzdvižení tématu pečujících.

  • @jakubcipera217
    @jakubcipera2172 ай бұрын

    další rychlíkovic přísavka

  • @psisteak4122
    @psisteak4122Ай бұрын

    Tadyty komunisti na postupu, to je fakt vec ... Jeden aby uz shanel nejakej pozemek nekde v Americe.

  • @JohannVee
    @JohannVee22 күн бұрын

    Je to docela vtipný rozhovor. Paní Rychlíková se zde snaží působit "v pohodě" a "nad věcí", ale přečtěte si její komentáře na X. Kdyby to byly jen pouhé názory, ale ona je extrémně nekonzistetní, neustále si protiřečí a spousta jejích lží působí až záměrně. Tam kde není problém a lidi jsou v pohodě, ten problém snaží najít nebo vytvořit a to fakt není normální. A rozhodně by si neměla stěžovat na to, že je na X bublina, co je na ní zlá a jen jí nálepkuje.. Nálepkovalo jí maximálně pár noname hulvátů v komentářích, ale to je internet, takový komenty jsou v každé diskuzi. Obecně dostávala čočku za ty svoje hloupé názory, kdy občas člověk myslel, že to psalo dítě a ne dospělý člověk. Paní Rychlíková by především potřebovala trochu sebereflexe.

  • @josefkotnour5018
    @josefkotnour50182 ай бұрын

    "Lejblovat", "narace", "storytelling" - možná by to chtělo o trochu víc zapřemýšlet, pro jaké publikum je tento rozhovor směrován.

  • @rz6354

    @rz6354

    2 ай бұрын

    kruh v nose to vysvětluje

  • @pigikprasatko1253

    @pigikprasatko1253

    2 ай бұрын

    Je to pro Holešovické a Karlínské hipstery a hipsterky. I když těmto slovům nikdo moc nerozumí, tak se plácaj po zádech, jak jsou nad sojovým laté světoví...

  • @drahomiralunackova479

    @drahomiralunackova479

    2 ай бұрын

    ​@@rz6354i pro mě to mnohé ,,naznačuje,,. Když toto někdo dokáže nosit. Co tomu předcházelo??

  • @saltyrodrick1306

    @saltyrodrick1306

    16 күн бұрын

    Rozhovory Čestmíra Strakatého obecně poslouchá i mladší publikum (mě nevyjímaje). Obecně bych i tak u rozhovoru týkajícího se nějaké současné události nehodnotil, na jaké publikum cílí. Navíc narace je slovo české, přebráno z latiny, obecně jako spoustu dalších slov. Storytelling je čím dál tím víc používané slovo v kruzích, kde je takového slova potřeba, protože v češtině nemá jednoduchý ekvivalent, který by v běžném dialogu nezněl neohrabaně. Sice by se dalo užít něco jako: umění vypravování příběhu (či něco podobného, musel bych si přesně najít kontext využitý v rozhovoru), ale myslím že nahradit 3 slova za 1 smysl dává. Rád takovéto příklady přirovnávám ke kapesníku a jeho dřívějšímu názvu, jistě si vzpomenete. Slovo labelovat (lejblovat) už do vašeho narativu (ano, též slovíčko, které byste možná zařadil do Vašeho seznamu) celkem pasuje. Dokázal bych snad odargumentovat, že nové generace si vybírají, jak jazyka využijí. Jazyk se vyvíjí a dle mě by se tomuto vývoji nemělo bránit (pokud nejde o jiné, úplně zdegenerované názvy, u těch bych snad udělal výjimku). Tato logika by se dala aplikovat i na druhé zmíněné slovíčko, a dokázal bych chápat že s ní nesoucítíte. Shrnul bych to tak, že kritizovat slovník užívaný v diskusi (pokud opět, není absolutně zdegenerovaný) by nemělo být to první, po čem by se kritici měli vrhat. Obsah a výsledek diskuse je mnohem důležitější (který se tímto komentářem nesnažím nijak bránit, vlastně ani po rozhovoru jsem do tématu neschopen úplně vniknout - musel bych shlédnout dílo paní Rychlíkové). Celkově můj i Váš komentář mi přijdou dosti povrchní a svým si krátím čas.

  • @josefkotnour5018

    @josefkotnour5018

    16 күн бұрын

    @@saltyrodrick1306 Jasně - narativ jsem přijal, vysvětlení, že je to slovo české, přejaté z latiny, mi vnutilo na tvář největší úsměv tohoto dne. Ale "storytelling" by se podle mě snad dalo "počeštit", ale chápu, že zedníci vždycky budou mít kalvas a fanku, strojaři šupleru a ráčnu a rolnu, tak filmaři budou mít storytelling. Ale je to něco jako brněnský hantec, kterému ostatní nerozumí. A hantecem se do médií nemluví, že? A že slovník paní Rychlíkové je překážkou pro lepší proniknutí do problematiky, to se shodneme, že? Hezký den

Келесі