Андрій Журжій про перший ПІФ-REIT Inzhur на комерційну нерухомість, медичний канабіс, приватні КІФи

❤ Будемо вдячні за фінансову підтримку на ПАТРЕОН, вона допоможе приносити глядачам ще більше користі! / familybudgetcomua ❤
🏡 "Спочатку ми будували комерційну нерухомість і продавали її великим компанім. Потім вирішили спробувати продати один об'єкт великій кількості приватних інвесторів, і залишити його в укравлінні. Тоді ми гадали, що винайшли геніально нову бізнес-модель! А коли вивчили ринок, зрозуміли, що вона існує вже більше 60 років і називається REIT - real estate investment trust" - такий був початок історії компанії Inzhur. Сьогодні у нас в гостях Андрій Журжій - підприємець, який знається на комерційній нерухомості в Україні.
Які вимоги до REIT-компаній? Як можна отримати крутий домен REIT? Яка дохідність інструменту для інвесторів? І при чом тут медичний канабіс? - Про це все ви дізнаєтеся, подивишись інтерв'ю нашого гостя.
Лінк компанії: www.inzhur.reit/
❓Напишіть, будь ласка, в коментарях, чи ви вважаєте, що в Україні почали вже зміщуватися акценти з однушки біля метро в бік професійних управляючих компаній?
🏡 Часомітки:
00:00 Вступ
01:35 Про діяльність Андрія Журжія
02:50 Про історію REIT-фонда, Американська національна асоціація REIT-компаній
05:20 Як працює українська система REIT
08:45 Що саме купує інвестор? Яка дохідність інструменту?
12:30 Орендний дохід - доларовий?
15:40 Про дохідності, внески та дивіденди.
21:00 Переваги REIT-моделі у порівнянні з апарт-готелями
23:30 Чому REIT-компанія, а не ПІФ?
26:50 Про КІФи і ПІФи
28:50 Вартість адміністрування фондів
30:30 Інші ідеї та бізнеси. Медичний канабіс
34:30 Про житлове будівництво
#UAinvestors #нерухомість #reit
😎 НАВІГАЦІЯ по каналу "Сімейний Бюджет":
сині відео - для інвесторів, зелені - управління бюджетом і фінтех,
оранжеві - платникам податків та ФОПам, рожеві - батькам.
Під кожним відео є тематитичні хештеги, плюс для вас на каналі понад 40 плейлістів
/ familybudgetua .
😎 ПІДРИМУЙТЕ, будь ласка, відео лайком та рекомендуйте друзям!
ПІДПИСАТИСЬ на канал:
/ @familybudgetua .
😎МІСІЯ "Сімейного Бюджету":
допомагати українцям приймати розумні фінансові рішення.
Будемо вдячні за фінансову підтримку на ПАТРЕОН, вона допоможе приносити глядачам ще більше користі! Плюс для підписників є подарунки та бонуси.
/ familybudgetcomua
😎 Корисні посилання:
Купити "Любов і бюджет" Любомира Остапіва: www.yakaboo.ua/ua/ljubov-ta-b... .
Купити "Малюк і бюджет" Любомира Остапіва: www.yakaboo.ua/ua/maljuk-ta-b... .
Реферальний лінк WISE: wise.com/invite/u/lyubomyro1. .
Якщо ви робите покупки через наші реферальні посилання, ви дозволяєте нам заробити невелику комісію для утримання каналу. Це ніяк не здорожує покупку для вас, а іноді навіть навпаки. Дякуємо за підтримку!

Пікірлер: 134

  • @FamilybudgetUa
    @FamilybudgetUa Жыл бұрын

    Напишіть в коментарях, будь ласка, чи ви вважаєте, що в Україні почали вже зміщуватися акценти з однушки біля метро в бік професійних управляючих компаній? Чи ви би хотіли вкластится в REIT-об'єкт в Україні?

  • @tatyanaivanova3219

    @tatyanaivanova3219

    Жыл бұрын

    Особисто моя думка: тренд 100% не змінився. Я думаю кількість об'єктів оренди і кількість управляючих про це доволі голосно говорять. В цілому REIT - доволі цікавий інструмент, я думаю проблема в тому, що в нашій країні мало довіри (до всього, тим більш до чогось нового), Висновок: до квартир більше довіри.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@tatyanaivanova3219, я згоден з вами, що це питання довіри. І наше завдання результатами своєї роботи її завойовувати. Результати роботи REIT в США однозначно говорят про те, що це кращий і більш ліквідний інструмент ніж квартира, що має значно більше можливостей продовжувати генерувати стабільний грошовий потік в кризових ситуаціях.

  • @VolodymyrKreschenko

    @VolodymyrKreschenko

    Жыл бұрын

    Цікаво, але 1 об'єкт це ризик, особливо в умовах війни. Я б віддав перевагу меншому шматку від більшої кількості об'єктів. Стосовно тези "жити як хочемо" та пасивного доходу - тут треба рахувати: умовно при такій дохідності (10%) потрібно інвестувати приблизно 120к долл щоб отримувати щомісяця 1000 долл, тому не все так добре,як хотілося б, але хоча погоджуся, що 10 річних у долларах виглядає досить привабливо. А що по страхування об'єктів? Виплата у долларах чи гривнях? А інші об'єкти будуть приблизно такі ж по дохідності?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@VolodymyrKreschenko, дякую за коментар. 1. Сервіс якраз і дозволяє інвестувати в незначну частину об"єкту. Умовно 10 - 100 кв.м. і саме на цю площу отримувати свою частку орендного доходу. В майбутньому докуповуючи частки в інших об"єктах. 2. Інвестувати 10 000$ чи 150 000$ це особисте рішення інвестора. Комусь і 5 000$ пасивного доходу на місяць буде мало, а комусь плюс 100$ буде більш ніж достатньо. 3. Звертаю увагу, що 10% річних це до податків. Після податків буде 9%. 4. Об"єкти обов"язково страхуються або керуючою компанією або орендарем. Але на жаль страховка не покриває ризики війни. 5. Виплата офіційно на картку в гривні. 6. Кожен об"єкт матиме свою дохідність в залежності від ситуації на ринку. Маю надію, що прояснив. Якщо є додаткові питання, то задавайте.

  • @9TSOKOL

    @9TSOKOL

    Жыл бұрын

    Цікава, проте мені поки не зрозумілий весь бізнес і довіра...

  • @alexbakakin2188
    @alexbakakin2188 Жыл бұрын

    Кілька питань цікавить: 1.Від старту дії Фонду всі сертифікати на первинному ринку розміщуються Журжію і Ко. Потім фондом купується нерухомість (невідомо за якою ринковою-неринковлю ціною, чи це публічно розкриваєте?) і йде в оренду (тут теж не прозоро). Тож нові інвестори купують сертифікати (заходять у фонд) вже на вторинному ринку. Звідки тоді вони мають бути впевненим, що ви не переоцінили вартість активів (збільшили) перед моментом початку продажу ІСів? 2. Як можна говорити про дохідність в USD, коли гроші заносяться у гривні і в активах нерухомість? Як ви переоцінили нерухомість з початку війни і як це вплинуло на розрахункову вартість ІСів? 3. Який горизонт інвестицій? Викуп ви не зобов'язуєтесь робити, ліквідного ринку цих паперів немає. Тож як мені вийти з проекту через, наприклад 5-7 місяців і не втрати при цьому 30-100%?

  • @TheGlobalCanal

    @TheGlobalCanal

    6 ай бұрын

    1) Є наявні договори оцінки. Наразі відомо, що нерухомість переоцінена десь у 3 рази. 2) В договорах оренди є прив'язка до долару, але вона обмежена 10% рісту курсу у рік. Тому фактично це гривневий актив з частковою прив'язкою до долара. 3) Рейт готовий викупати сертифікати. Але звісно він не може викупити всі, бо ціна нерухомості завищена у 3 рази. Тому все буде добре, лише поки люди тримають гроші у цій бульбашці. П.С. Я маю вкладення у Інжур Оушен, але збільшувати долю вже не планую.

  • @alekseisnuff
    @alekseisnuff Жыл бұрын

    Дякую @Сімейний Бюджет та @Андрій Журжій за цікаву можливість для інвестицій. Дуже цікаво і вже залишаю заявку.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Олексій, дякую за довіру!

  • @bubochkana
    @bubochkana Жыл бұрын

    Дякую за відео, дуже цікава і актуальна тема. Особливо під час майбутньої відбудови

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Анна, дякую за коментар!)

  • @UnicornPron
    @UnicornPron11 күн бұрын

    Вкладусь коли стане повноцінним REITом

  • @user-er8ds9xd8l
    @user-er8ds9xd8l Жыл бұрын

    Дякую, цікаве інтерв'ю, все по - ділу : цифри, ризики, сроки, коротко і ясно, дякую.

  • @kovalchukIhor
    @kovalchukIhor Жыл бұрын

    Поява першого REITу безумовно радує. Здивувала комісія за управління - 15-16%) Якби мінімальний поріг був би трохи менший - диверсифікувати би свій портфель.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Ігор, що саме вас в цьому дивує?) Ми віримо в проекти в яких всі учасники процесу заробляють. Якщо ми як керуча компанія знайшли гарний об"єкт, що забезпечує високу пасивну дохідність інвесторам після вирахування всіх витрат, то це ж добре для всіх!))) З іншого боку, якщо ми не дотягуємо до прогнозованої дохідності, то наша виногорода, як керуючої компанії пропорційно зменшується. До речі, за період повномаштабного вторгнення саме за рахунок відмови від нашої винагороди ми змогли збалансувати інтереси орендаря і інвесторів. Мінімальний поріг на жаль встановлений законом для такого роду продуктів.

  • @kovalchukIhor

    @kovalchukIhor

    Жыл бұрын

    Мав на увазі що в порівнянні з американськими аналогами комісія завелика, але розумію, що там і об'єми більші, що дозволяє знизити комісію. Я лише за те щоб оператор заробляв, а звичайний українець мав можливість інвестувати. В будь-якому разі, бажаю успішності проекту!

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@kovalchukIhor, щиро дякую!)

  • @user-ze5lx4rt5p
    @user-ze5lx4rt5p Жыл бұрын

    Доброго дня, це чудова новина, тільки починаю розбиратися саме з пасивним доходом, і сума для інвестиції дуже маленька, а тут така тема, дякую таким людям за розвиток нашої держави.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Руслан, дякую за коментар! Успіху вам у ваших починаннях!)

  • @v.novostavskyy5291
    @v.novostavskyy5291 Жыл бұрын

    Проблеми в рітейл інвестуванні як і в інших галузях одна - довіра і юридична сторона. Дуже велика кількість ризиків повязаних із шахрайствами, це проходили навіть в ПІФах і навтіь в Банках. Тому квартира є дуже цікавим психологічно вкладенням - ти контролюєш обєкт і він записаний на тебе, ти контролюєш усе. Або довіряєш кошти на заході, нам ще дуже довго будувати довіру і всі гучні скандали відкочують все назад (як там рітейл інвестори Мотор Січі зараз?). Але в той же час дуже круто, що щось таки створюється і я надіюсь що це все вдовгу. Дуже добре, що він почав зі слів важливості довіри. Успіхів Андрію!

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Володимир, щиро дякую за коментар!!! Такого роду продукти дуже важливі як для інвесторів так і для економіки країни, і мають сутєвий податковий вплив на бюджет! І ви праві, що це в довгу і потрібно пройти тривалий але вірю, що успішний шлях побудови довіри! Успіху вам!

  • @user-yz9sx6me7x
    @user-yz9sx6me7x Жыл бұрын

    Дуже цікаве відео. я таке відео чекав довго. ця тема мені дуже цікава .дякую Вам.

  • @FamilybudgetUa

    @FamilybudgetUa

    Жыл бұрын

    тішимося, що були корисними! запрошуйте друзів на канал, шукайте відео за тегами, які вас цікавлять! :) Н.

  • @user-je4vv6wp2d
    @user-je4vv6wp2d Жыл бұрын

    Дуже цікаве інтерв'ю, дякую.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Сергій, дякую за відгук!!!

  • @alekseyblekot119
    @alekseyblekot119 Жыл бұрын

    Дякую за цікаву бесіду, навіть не очікував що в Україні щось таке може бути! Судячи по старшому поколінню - купити квартиру і здавати її, - це крутий інвестор, котрий знається на "пасивному" доході. А до всяких REITs люди ставляться підозріло))

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    І це нормольно. Бо немає історій успіху! Наша буде першою!!! ;) І справді пасивною!

  • @user-no6of8ix7g

    @user-no6of8ix7g

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii Вітаю! В документах на сайті пише, що фонд працює всього буде лише 9 років на дату написання коментарю. Як може працювати ваша модель, якщо за 9 років сума яка була інвестована не вийде в 0 і фонд вирішить не продовжувати свою роботу та не викупить сертифікати? Тоді виходить інвестор піде в мінус. Чи я щось пропускаю?

  • @trzchnl
    @trzchnl Жыл бұрын

    Дякую за відео! Слава Україні !

  • @user-lp4wo1ur5z
    @user-lp4wo1ur5z Жыл бұрын

    Чудовий випуск!!! Таких би компаній побільше в Україні! Чи є можливість виходу з об'єкту і як це відбувається?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Олександр, дякую за коментар! Для виходу, як і у випадку з класичною нерухомістю, потрібно знайти покупця і продати. Можете зробити це самостійно або звернутись до нас і ми допоможимо за комісію (на зараз1% від вартості).

  • @ANC010

    @ANC010

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii як визначається вартість сертифікату на дату продажу?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@ANC010, якщо ми продаємо зараз, то вартість в доларах * на курс НБУ. Якщо інвестор, колись через пару років, то він сам визначає ціну за яку хоче продати, а далі вже питання чи є покупець за таку ціну. Мало б бути не дешевше ніж придбав, а якщо все добре в Україні, то дохідність 10% це буде багато і можна буде продати з меншою дохідністю відповідно за дорожчою вартістю. Маю надію, що зрозуміло написав)

  • @alexanderp258
    @alexanderp258 Жыл бұрын

    Світовий океан поділяється на 4 головні частини: Тихий океан, Атлантичний океан, Індійський океан, Північний Льодовитий океан. На карті є Південний океан) А за випуск лайк

  • @Viktoriya_Tel

    @Viktoriya_Tel

    Жыл бұрын

    Країни-члени Міжнародної гідрографічної організації в 2000 році прийняли рішення про виділення Південного океану, а його північну кордон провели по 60 паралелі південної широти. З тих пір ця назва з'являється на картах світу, і на нашій планеті знову 5 океанів. 😉

  • @Dmytrotro

    @Dmytrotro

    Жыл бұрын

    ​@@Viktoriya_Tel потужна відповідь

  • @timzolotogolovy4131
    @timzolotogolovy4131 Жыл бұрын

    @Андрій Журжій, дякую що активно відповідаєте! В мене таке питання: чому існує правило що цп дозволяється мати тільки у власного депозитарія? В чому проблема для керуючої компанії, якщо вони будуть зараховані на рахунок у іншого депозитарія?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Tim, дякую за запитання! Сервіс Inzhur - це цілісний продукт, який дозволяє максимально просто придбати, зберігати і продати частку в об"єкті. В цьому процесі задіяні керуюча компанія і депозитарій. В рамках продукту послуги відкриття рахунку і зберігання частки є безкоштовними і здійснюються на підставі публічного договору (на сайті це умови та парвила надання послуг). По мірі розвитку сервісу ми плануємо запустити додаток. Юридичні документи вже виписані з урахуванням цих планів. Якщо ви хочете зберігати свою частку в іншого депозитарія, то зможете після придбання подати розпорядження до депозитарія і перевести на інший рахунок. Але втратите додаткові можливості, які надаються нами в рамках публічного договору.

  • @aleksandrkaplan7716
    @aleksandrkaplan7716 Жыл бұрын

    Дуже цікаво, маю 2а питання: 1) В розповіді звучало про два об'єкти Сільпо та Макдональдс. Перший з орієнтовними цифрами присутній як на сайті, так і в презентації. А що до 2го, він ще в процесі запуску? Тобто для інвестування доступний зараз тільки один об'єкт? 2) Офіс знаходиться в Києві, як і об'єкти (Києвська область) чи є плани по розвитку в західних областях? Та відповідно для знайоства з вами, інвестування та підписання договору обов'язково їхати в Київ, чи можливо у вас вже є філіали в інших містах?)

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Олександр, вітаю! 1. Зараз доступний лише фонд 1001 - об"єкт, що орендується Сільпо в Лісниках. Найближчі пару місяців ми відкриємо предзамовлення на фонд 2001 - об"єкт Макдональдз. Фонд стврорений але об"єкт зможемо викупити тільки після його відкриття і роботи протягом кількох місяців. Це потрібно, щоб мати змогу коректно його оцінити. Також маємо ще один магазин в Києві, що орендується Сільпо. Він вже працює. Плануємо запустити його в продаж весною 2023 року. Літом 2023 буде запропоновано ще один ресторан, що орендується Макдональдз. 2. Плани розвитку на заході України є) Зайомство можливе онлайн, а для підписання документів ми запропонуємо офіс партнерського банку.

  • @aleksandrkaplan7716

    @aleksandrkaplan7716

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii дякую, за вичерпну відповідь)

  • @konstantinsh4998
    @konstantinsh49984 ай бұрын

    Добрий день! Уточніть, будь ласка, як застраховані об'єкти інвестування під час війни? Відповідно які гарантії виплат страховою компанією за такими договорами власникам об’єкту інвестування ( власнику сертифікату ПІФ), якщо номінально наслідки військових дій під час військового стану - то форс-мажор? Знову ж таки чи покриває страховка втрачений прибуток інвестора?

  • @FamilybudgetUa

    @FamilybudgetUa

    4 ай бұрын

    дякуємо за запит! 1) є більш свіжа розмова зі спікером kzread.info/dash/bejne/loirsMOJd6mXcdY.html. 2) за детальними питаннями краще звертатися безпосередньо до Inzhur www.inzhur.reit/ . Н.

  • @romanpyndyk3702
    @romanpyndyk3702 Жыл бұрын

    Взагалі цікаво, але прибутковість інвестицій порівнюється і наразі ОВДП дає до 20% дохідності при значно більших гарантіях. Коли дохідність як мінімум зрівняється то це стане цікавою інвестицією.

  • @halynahalyna8706
    @halynahalyna8706 Жыл бұрын

    Добрий день! Скажіть, яким чином сплачуються податки? Самостійно чи фонд сплачує?

  • @FamilybudgetUa

    @FamilybudgetUa

    Жыл бұрын

    Фонд є податковим агентом, утримує 9+1.5 Л.

  • @kyryloreketskyi2025
    @kyryloreketskyi2025 Жыл бұрын

    Дякую за відео, та є питання. Якщо купити квартиру - заробляєш 2 рази: 1. На оренді 2. Коли продаєш квартиру на різниці в ціні Як тут це працює? Інвестор вклав на 10 років, за цей час нерухомість виросла в ціні, а далі через 10 років спливає контракт і він перестає отримувати дивіденти, чи в інвестора є частка в нерухомості і що далі з нею відбувається?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Kyrylo Reketskyi, дякую за питання. Відповідно до законодавства інвестор є співвласником всього майна, що належить пайовому інвестиційному фонду нерухомості. Інвестуючи співвласник отримує право як на щомісячні дивіденди на свою частку за рахунок оренди так і на свою частку в прирості вартості нерухомого майна. Відповідно у разі продажу нерухомості через 10 років інвестор, як співвласник майна так само заробляє на різниці ціни.

  • @igorvyshnianchyn8983

    @igorvyshnianchyn8983

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii Дозвольте ще одне питання. У випаду якщо інвестор вирішить достроково, в силу власних обставин, вийти з цієї інвестиції - як відбувається продаж сертифікатів та за якою ціною? За номінальною ціною вказаною в сертифікаті?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@igorvyshnianchyn8983 , доброго дня. За ринковою ціною на момент подання заявки на продаж. Мінус 3% комісії. На зараз з моменту заявки до отримання грошей пройде 3-5 робочих днів. Ми щодня укладаємо зараз десятки угод. Але заявки на продаж від інвесторів ще не було жодної )

  • @serhii2309
    @serhii2309 Жыл бұрын

    Трохи не зрозуміло про стратегію розвитку фондц. Які плани на найближчі роки по нових будівництвах? Які локації є пріоритетними? Яка мінімальна площа майбутньої побудови у пріоритеті? Спочатку йде початок побудови а потім підпис контрактів чи ви одразу будується під контракт?(типу 1200 м2 під Ашан і 100 м2 під старбакс наприклад)

  • @FamilybudgetUa

    @FamilybudgetUa

    Жыл бұрын

    ми ці питання в рамках розмови не розглядали. в описі є сайт, ви можете напряму звернутися до компанії і задати всі питання! Н.

  • @serhii2309

    @serhii2309

    Жыл бұрын

    @@FamilybudgetUa Дякую)) Просто Андрій відповідав під іншими коментарями, тому здавав питання скоріше йому)

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    ​ @Сергей Василенко , вітаю! Спробую відповісти) 1. Ми не залучаємо кошти під будівництво. Пропонуємо інвестувати виключно в готові і працюючі об'єкти. Ще до моменту будівництва знаємо з ким і на яких умовах буде укладено контракт. 2. Щодо перспективи розвитку, то очікуємо в лютому максимум в березні запустити фонд Inzhur 2001. Він буде інвестувати в нежитлові будівлі ресторанів переданих в оренду мережі Макдональдз. Спочатку у власності буде один ресторан, але протягом року докупимо ще один або навіть два. І плюс 2-3 ще в 2024 році. Тобто це буде фонд який інвестуватиме не в один, а в багато об'єктів, але під конкретного орендаря. Також 2023 році буде ще мінімум 1 магазин з орендатором Сільпо. Можна більше, але все буде залежати від війни та очікувань суспільства. 3. Щодо локацій і орендарів, то виходячи з нашого досвіду, ми обираємо для інвестування окремо розміщені нежитлові будівлі з паркінгом, які відповідають наступним критеріям: - розташовані в гарних локаціях - вздовж основних автотранспортних магістралей з інтенсивним трафіком; у місцях великого скупчення людей людей (вокзали, міські ринки тощо); в середині наявних житлових кварталів або поряд з активною житловою забудовою; - орендарі - загально відомі українські або міжнародні компанії; - довгостроковий договір оренди укладений на 10 - 30 років; - орендар інвестує значні кошти в адаптацію (ремонт, обладнання) нерухомості під власні потреби; - орендар ефективно і безперервно працював під час епідемії КОВІДу; Якщо є ще питання, то готовий відповісти!)

  • @ivank7066
    @ivank7066 Жыл бұрын

    Дякую за відео. Бажання вкладати не з'явилося)) Або РЕЙТ в США, Світі, або квартира біля метро

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Іван, дякую за коментар! Наступного разу буду більш переконливим ))) Успіху вам!!!

  • @valentynosypenko
    @valentynosypenko Жыл бұрын

    Побачив коментарі про опцію виходу за 30 днів, це робить продукт привабливішим ніж апарти, на мій суб'єктивний погляд. Наразі маю 2 проекти спільного інвестування в Україні куди увійшов як маленький інвестор, усюди хоч і низька ліквідність частки але була теоретична можливість її продати. Війна показала що реальна ліквідність близька до нуля і по сьогодні. Мені не вистачало інформації, чи страхується об'єкт (цей і майбутні) від ризиків пошкодження/знищення чи ці ризики на інвесторі?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Валентин, всі об"єкти страхуються в обов"язковому порядку. Але звертаю увагу, що страховка не покриває військові ризики. Щодо продажу за 30 днів, то це наші очікування, а не гарантія. Я вже тут писав, що умовно в жовтні 2021 ми б без проблем за 30 днів розпродали весь об"єкт, а в березні 2022 не продали б жодного метру. Все залежить від ринкових умов в конкретний момент. З нашого досвіду під час кризи будь-який актив складно продати без значиних дисконтів. Якщо все стабільно, то з продажем немає проблем, але й інвестори не дуже хочіть продавати якісні активи (звісно, якщо не якийсь форс-мажор).

  • @user-vo6qk6gu5z
    @user-vo6qk6gu5z Жыл бұрын

    Якщо потрібно буде вивести інвестицію з об'єкта і поякій ціні я зможу його продати.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Андрій, як з будь якої нерухомості по ринковій ціні на момент продажу. Зараз ми продаємо виходячи з дохідності 10% річних в доларах до податків. Якщо ситуація зміниться і на ринку буде вважатись гарною дохідність на рівні 5%, то зможете вийти з гарною премією. Продати частку можете самостійно або з нашою допомогою (на зараз комісія 1% від варстості). Все залежить від реальних умов, які будуть в той чи інший момент на ринку.

  • @pavloboiko8522
    @pavloboiko8522 Жыл бұрын

    Дуже цікаво, але дохідність звучить надто привабливою. Що відбувається після сроку оренди? Яка ліквідність такої інвестиції?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Павло, дохідність дійсно гарна і прорахована від грошового потоку, що щомісячно сплачується орендарем за мінусом витрат на обслуговування продукту. Щодо договору оренди, то якщо об"єкт в гарній локації (а ми розуміємось на цьому), то контракт продовжується на новий термін. Якщо щось сталося з орендарем, то здається іншому орендарю або продається і гроші виплачуються інвесторам. Якщо захочете продати свою частку в об"єкті, то зможете продати самі або звернутись до нас і ми за невелику комісію допоможемо це зробити. Все як з класичною нерухомістю.

  • @MLSSLM

    @MLSSLM

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii дякую за оперативні відповіді) Також цікава ліквідність. "ми за невелику комісію допоможемо це зробити" - можете озвучити скільки може зараз отримати інвестор, який на початку року вклав 10000$ та хоче вийти з об'єкту?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@MLSSLM, 10 000$ по курсу НБУ (за мінусом нашої комісії в 1% від вартості) і протягом 30 днів продамо. Але на мою думку війна не найкраща точка для виходу. І якщо говорити про нерухомість, то горизонт інвестування роки, а не місяці.

  • @MLSSLM

    @MLSSLM

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii дякую за відповідь!

  • @serhii_sh
    @serhii_sh Жыл бұрын

    Чи змінювалась ціна за актив (я так розумію за 1 кв м зараз 5364$) на протязі року?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Сергій, 5 364$ це вартість 3 (трьох) кв.м. Вартість розрахована виходячи з грошового потоку, який генерується за договором оренди. В доларах не змінилась, а в гривні виросла.

  • @serhii_sh

    @serhii_sh

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii дякую за роз’яснення. Буду думати.

  • @alexbakakin2188

    @alexbakakin2188

    Жыл бұрын

    @@serhii_sh рекомендую в кожній інвестиції думати як ви з неї вийдете... А тут варіантів майже немає. Жодних гарантій виходу, окрім чекати 11 років. І жодних гарантій, що КУА не продасть актив в кінці по заниженій вартості (знаючи наших оцінювачів майна).

  • @pavlosaikevych
    @pavlosaikevych Жыл бұрын

    Цікаво чи компанія є податковим агентом інвестора і чи потрібно буде вказувати ці доходи вручну у щорічній податковій декларації?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Павло, так компанія є податковим агентом і утримує в момент виплати 9% ПДФО і 1,5% військового збору. Окрему декларацію подавати не портібно, якщо ви тільки не є особою, яка зобов"язана декларуватись.

  • @user-qs3ul5jq4n

    @user-qs3ul5jq4n

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii ФОП 3 група зобовʼязаний декларувать такий прибуток?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@user-qs3ul5jq4n , ні. Ви інвестуєте як фізична особа

  • @Vitaliy2707
    @Vitaliy2707 Жыл бұрын

    У рейтах ціна фонду може як зростати так і падати. Якщо просідає вартість кв м, то як це вираховується і відображається на долі фонду? Ви пишете що можна продати самому чи можете продати за 1%, але може бути що просяде ціна чи ліквідності та покупців не буде за цю вартість?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Віталій, в рейтах які торгуються на біржі так. В не біржових більше залежить від поточної дохідності яку може забезпечити рейт. Класичний рейт це багато об"єктів в портфелі і дивіденди один раз на рік. Наша модель трохи інша і адаптована до українських реалій: один рейт = один об"єкт в портфелі і дивіденди щомісячно. Вартість метра може просісти або зрости, якщо просяде або зросте розмір орендної плати. Щодо продажу, то ми можемо продати але не гарантуємо це. Все залежить від ситуації на ринку. Умовно в вересні-жовтні 2021 року весь об"єкт в 3 604 кв.м. можна було продати за 30 днів, а в березні-квітні 2022 року ми б з вами не продали жодного метра. Тому все як зі звичайною нерухомістю залежить від попиту і пропозиції.

  • @Vitaliy2707

    @Vitaliy2707

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii Одже цей момент з продажу не дуже позитивний для інвесторів, тщ продати самостійно частки не знайомим людям майже не можливо на відміну від квартири

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@Vitaliy2707, я гіпотетично погоджусь з вами, але думаю, що тут все залежить від конкретного інвестора і його навичок і досвіду. Коли ми говоримо про продаж квартир, то більшість інввесторів користуються послугами ріелторів, і цю фукцію в нашому випадку виконує Inzhur, який маючи власну клієнтську базу зможе заробити на перепродажі.

  • @user-jf3uf2ur4e
    @user-jf3uf2ur4e Жыл бұрын

    Я не зовсім зрозумів як саме регулюється reit. Це ж не акції? Ви сказали про домен REIT, ви маєте на увазі домен у зоні ".reit"?

  • @FamilybudgetUa

    @FamilybudgetUa

    Жыл бұрын

    Лінк компанії: www.inzhur.reit/ . Мається на увазі домен .reit, послухайте відео, там все зрозуміло. Н.

  • @nikqwery1897
    @nikqwery1897 Жыл бұрын

    Черговий скам. Скіко платять за рекламу?

  • @FamilybudgetUa

    @FamilybudgetUa

    Жыл бұрын

    Чому скам? Реклама на каналі позначена як Новини Компаній Л

  • @valera4618
    @valera4618 Жыл бұрын

    Было бы интересно увидеть рейт на украинский бирже ценных бумагах.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    на все свій час;)

  • @OKOK-hm2is

    @OKOK-hm2is

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii а у в нашому правовому полі ETF взагалі юридично можливо оформити?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@OKOK-hm2is , мені здається, що так щоб захистити інвестора, то ні! І головне питання: для чого? Питання дроблення великого об'єкту на менші частини ми вирішили)))

  • @OKOK-hm2is

    @OKOK-hm2is

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii Простота і ліквідність. Хоч я інвестую в довгу, все одно спокійніше знати, що при потребі я при зможу швидко вийти в кеш. Американські REIT ETF я продаю за один клік мишкою, а через кілька годин гроші по свіфт уже приходять на рахунок)

  • @igorgalochka430
    @igorgalochka430 Жыл бұрын

    Я вважаю (що в даний час), що вартість об'єкту для інвестицій в розмірі 5000$/кв.м. завелика (навіть враховуючі вартість землі) в порівнянні з квартирою в ОСББ біля метро.

  • @kovalchukIhor

    @kovalchukIhor

    Жыл бұрын

    5000 - це не ціна квадратного метра, а мінімальна сума інвестицій. Ви купуєте не квадратні метри, а долю фонду, який володіє об'єктом.

  • @igorgalochka430

    @igorgalochka430

    Жыл бұрын

    @@kovalchukIhor А у Фонді щось ще є (крім цього супермаркету та зем. ділянки під ним)?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@igorgalochka430, більше нічого

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Ігор, 5 364$ це розмір мінімальної інвестиції для цього об"єкту встановлений законом і вартість 3х кв.м. Вартість одного метру 1 788$

  • @igorgalochka430

    @igorgalochka430

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii Дякую, що розтлумачили! То тепер інша справа! А це (цифри прив'язки до кв.м.) якось відображено в документах інвестора? Чи буде в цей фонд додаватись нерухомість, таким чином за 5 364$ стане ще більше кв.м у ранього інвестора?

  • @alaxacbar
    @alaxacbar Жыл бұрын

    Кому нележить земельна дiлянка пiд об'ектами в Лiсниках ? Швидко збудована конструкцiя-ангар в довгостроковiй арендi Сiльпо звiсно цiкава, але бiльш цiкава в перспективi спiввласнiсть на земельну дiлянку пiд магазином. Зараз же неможно продати нерухомiсть без продажу дiлянки ?

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Сергій, земельні ділянки під будівлею, як і сама будівля належать фонду частку в якому пропонуєтья придбати. Купуючи частку інвестор стає співвласником і бідувлі і земельної ділянки під нею. Щодо ангару, то я б не спрощував. Це сучасна будівля щільно насичена інженерними мережами. Доречі, забезпечена власним дизель-генератором на 500 кВт!!!

  • @alaxacbar

    @alaxacbar

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii з дiлянкою - вже цiкаво! дезель генератор бачив - вiн величезний! )

  • @denysyevstratenko309
    @denysyevstratenko309 Жыл бұрын

    У компанії на сайті вказані дивіденди з кв.м. в розмірі $120,4 за 9 міс 2022р, але це не дає 10% річних при вартості кв.м. в $5300. Можна замовити виклик пояснювальної бригади?🙂

  • @ivanpopovych6148

    @ivanpopovych6148

    Жыл бұрын

    І в мене виникло таке питання, тільки там здається йшлося про 8 місяців, з січня по серпень

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Денис, вартість 1 кв.м. складає 1 788$. Але враховуючи вимоги закону мінімальна сума інвестиції для цього об"єкту складає 3 564$ або 3 кв.м.. Щодо дивідендів, то 120,4$ (по курсу НБУ) це розмір дивідендів за 8 місяців 2022 року в розрахунку на 1 м.кв. За 9 місяців там вже більша сума (є певне заниження дивідендів на нашому сайті :) ми це усунемо). Також зверніть увагу, що з цієї суми в момент виплати утримується 9% ПДФО і 1,5% військового збору.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@ivanpopovych6148, перегляньте будь ласка вище коментар з цього приводу. дякую!

  • @denysyevstratenko309

    @denysyevstratenko309

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii дякую

  • @danieru3
    @danieru3 Жыл бұрын

    Цікаво ознайомитися з продуктом, виникло бажання вкласти

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    залиште будь ласка контакти тут або замовте зворотній дзвінок на сайті. дякую!

  • @dociates7955

    @dociates7955

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii скажіть, будь ласка, страхування ж не включає умовне влучання ракети і зупинку роботи Сільпо на невизначений період? Що в таких випадках прораховували робити? На Youcontrol пише про несплати податків вашим фондом

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@dociates7955, страхування не покриває військові ризики. Доведеться залучати додаткові кошти на відновлення. З приводу податкового боргу, то завтра з"ясую і повернусь. Дякую, що звернули увагу!!!

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@dociates7955, відповідно до інформації з кабінету платника податків жодного податкового боргу немає. На Youcontrol вказано, що це станом на червень місяць. Будемо звертатись, щоб виправили.

  • @dociates7955

    @dociates7955

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii дякую за відповіді

  • @digital_refugee
    @digital_refugee Жыл бұрын

    Я був дуже розчарований бачити цього персонажа на каналі сімейний бюджет. Тепер я точно впевнений, якщо подібні люди тут зявляються, то і самі творці цього каналу, не дуже розуміють куди і як потрібно інвестувати. Дуже жаль, що канал займається рекламою подібних скам проектів.

  • @digital_refugee

    @digital_refugee

    10 ай бұрын

    @@Mykola.Moryak , це не РЕІТ а схематоз по тому як викачати гроші з людей. І коли на каналі таких персонажів показують, і рекламують той шлак.... це просто перетворює канал в помийну яму.

  • @Viktor_Myxa

    @Viktor_Myxa

    8 ай бұрын

    @@digital_refugee Оце ти недалекий. Фінансовій грамотності і логіці навчався? А, ну звісно, тобі ж телик потрібно дивитися. У нього дієва супер ідея, а у тебе бажання знайти причину, щоб оправдати свою бідність.

  • @serhii2309
    @serhii2309 Жыл бұрын

    Цікава реалізація.

  • @oleksiizharkov_UkrAz
    @oleksiizharkov_UkrAz Жыл бұрын

    Інжур це не реит.

  • @FamilybudgetUa

    @FamilybudgetUa

    Жыл бұрын

    Чому так вважаєте? Л.

  • @oleksiizharkov_UkrAz

    @oleksiizharkov_UkrAz

    Жыл бұрын

    @@FamilybudgetUa Сьогодні, щоб компанія могла кваліфікуватися як REIT і отримати звільнення від оподаткування на корпоративному рівні, вона повинна задовольняти наступним вимогам Кодексу внутрішніх доходів (Internal Revenue Code): форма організації - корпорація, траст або асоціація; управління має здійснюватися Радою директорів чи довірчих власників; акції мають перебувати у вільному зверненні; організація не повинна являти собою фінансову установу або страхову компанію; мінімальна кількість акціонерів - 100; не менше 90% оподатковуваного доходу має виплачуватись щорічно в якості дивідендів; у власності 5 осіб може бути не більше 50% акцій компанії протягом останніх 6 місяців кожного податкового року; в об'єкти нерухомості має бути вкладено не менше 75% сукупних інвестиційних активів; не менше 75% загального доходу компанії повинно витягуватися з орендної плати або відсотків за заставними в рамках іпотечного кредитування; не більше 20% активів може складатися з часток оподатковуваних дочірніх структур.

  • @Volodymyr_Tsekhmeistruk
    @Volodymyr_Tsekhmeistruk Жыл бұрын

    Цікавий співрозмовник! Треба взяти цю тему на замітку.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Володимир, дякую за відгук!)

  • @user-jf3uf2ur4e
    @user-jf3uf2ur4e Жыл бұрын

    прев'юхи - дно, треба перемотувати, заважає. Якщо я увімкнув це відео то я і так зацікавлений у тому щоб подивитись його

  • @user-xm2oj7pz5l
    @user-xm2oj7pz5l Жыл бұрын

    Он уже по всем телевизорам побегал ))!!!

  • @user-ng5lx7fx3v
    @user-ng5lx7fx3v Жыл бұрын

    Я розумію що каннабіс корисна рослина, але чому куди не глянь бізнесмени вирощують саме його. Що інших корисних немає альтернатив?...Мабудь не так цікаво💁

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    Макс, відверто, я не знаю нікого з України хто б займався медичним канабісом))) а що саме вирощуєте ви? або які корисні альернативи знаєте? окрім грибів.

  • @user-ng5lx7fx3v

    @user-ng5lx7fx3v

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii можливо так і є в Україні. Я не вирощую поки нічого. Але вивчаю як це роблять інші і дуже часто натрапляв в матеріалах що вирощують саме його або ж мають наміри це робити як ідею бізнесу. А на рахунок альтернатив трішки не то мав на увазі помилився, хотів написати що куча ідей бізнесу взагалом і що дуже часто ідея саме з канабісом фігурує. Короче кажучи чув про саме цей напрямок не раз і таке враження склалось. Якщо ви один з першоходів саме в Україні то це чудово для бізнесу та бажаю вам успіху.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@user-ng5lx7fx3v, це дійсно хайпова на зараз тема. Але в реальності дуже складна і капіталоємка.

  • @AndriiZhurzhii

    @AndriiZhurzhii

    Жыл бұрын

    @@user-ng5lx7fx3v, те що ми робимо в Україні зараз заборонено. Цей проект реалізується в Португалії де ми маємо офіційну ліцензію.

  • @user-ng5lx7fx3v

    @user-ng5lx7fx3v

    Жыл бұрын

    @@AndriiZhurzhii зрозумів, а товар в Україні взагалі використовують? Імпортний наприклад чи також ще не користуються в Україні?

  • @user-xm2oj7pz5l
    @user-xm2oj7pz5l Жыл бұрын

    Очередной разводняк )))

Келесі