Akustický molitan a první mýtus o tomto materiálu

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Akustický molitan je materiál používaný pro akustickou úpravu prostoru. Jedná se o pěnový materiál vyrobený z polyuretanové pěny, který má díky své struktuře vysokou schopnost pohlcovat zvukové vlny.
www.akusticka-pena.cz/zbozi-c...
Tento materiál se používá zejména v hudebních a nahrávacích studiích, divadlech, kinech a konferenčních místnostech, kde je potřeba snížit nežádoucí ozvěny a vylepšit kvalitu zvukového projevu. Akustický molitan se také často používá při stavbě nahrávacích studiových stěn nebo akustických kabin pro telefonické konference.
Akustický molitan se vyrábí v různých tvarech, velikostech a tloušťkách, takže lze snadno přizpůsobit jeho použití konkrétním potřebám a prostorům.
Mýtus číslo 1: „Odhlučním si akustickou pěnou stěny či dveře a nebude skrze ně slyšet…“
Když se často na obrazovkách setkáváme s akustickými jehlany, které jsou umístěny na celou stěnu nebo dokonce celou místnost, může to vést k mylnému předpokladu, že nalepením akustické pěny na stěnu ji úplně odhlučníme a nebude skrze ni slyšet. Avšak dosažení vysoké neprůzvučnosti konstrukce není tak snadné. Akustické pěnové jehlánky slouží především k absorpci zvukových vln a snižování doby dozvuku v daném prostoru, což vede ke zlepšení srozumitelnosti zvuku. Tyto pěnové jehlánky jsou vyrobeny z lehké prodyšné pěny s otevřenou buněčnou strukturou, což umožňuje, aby skvěle plnily svou funkci. Pokud si zakoupíte akustické pěnové jehlánky na odhlučnění dveří nebo zdi od souseda, může vás to trochu zklamat.
/ akusticka.pena

Пікірлер: 6

  • @125644kovi
    @125644kovi Жыл бұрын

    super, díky za vysvětlení

  • @Kulhyy_
    @Kulhyy_ Жыл бұрын

    Ahoj, chci se zeptat. Někde jsem slyšel, že plato od vajec by mělo mít podobný efekt jako akustická pěna (jehlan). Proto se chci zeptat co je na tom pravdy nebo jestli to aspoň trochu pomůže než samotný holý strop. Předem díky za odpověď.

  • @akustickapenacz

    @akustickapenacz

    Жыл бұрын

    Zdravím, já Vám to tady pravděpodobně mohu vyvracet, jak chci, že je to hloupost. Nejlepší je, si to vyzkoušet na vlastní uši.

  • @peterpeter5723

    @peterpeter5723

    8 ай бұрын

    ​@@akustickapenacztak vyskusal som. plata od vajec maju rovnaky akusticky efekt ako pena. (rivnaka vyska ihlanov)

  • @nolife66666

    @nolife66666

    6 ай бұрын

    @@peterpeter5723 tak rovnou zajděte vyzkoušet i na ORL (ušní). 😀

  • @alivisualizeros1237

    @alivisualizeros1237

    2 ай бұрын

    @@nolife66666 no uplne rovnaky efekt to asi nebude, nicmene plata od vajec fungujou obstojne. Pan ve videu ma naprostou pravdu, je skoda, ze tam dele nepodrzel jeden obrazek, a totiz to, ze kdyz zvuk narazi na prekazku, pricemz zvuk JE kmitani molekul, teda pohyb, tak se energie zvuku rozdeli na tri slozky. Cast se odrazi zpet stale jako zvuk, cast projde skrze prekazku, no a cast se premeni na teplo. Vlastne rozhybe molekuly te prekazky. A jak bylo receno, vetsinou nam jde o jednu, nerbo druhou vec. Aby se zvuk neodrazel zpet a nerusil nas, nebo aby neprochazel skrze zed a nerusil nekoho.. Rovna zed, odrazi zvuku hromadu zpet, asi jako micek. Ale zkuste hodit micek do jehlanu, obrazne mysleno.. :) Od sikme steny se zvuk odrazi bokem, nejlepe do dalsi sikme steny sousedniho jehlanu, a pri kazdem narazu se kus energie, meni na teplo. Krasne porezni vec ten zvuk proste sezere. Jako DIY jsou dobry ty vajca + deky a podobny. Proti ruseni sousedu, je idealni, jak bylo ve videu receno, hodne husta tezka hmota. Idealni jsou napr piskovcove kvadry, nebo jeskyne :DD Mozna mel pan jeste zmionit detail, kdyz mluvil o onom celoplosnem pokryti, ze take zalezi na vysce zvuku, protoze vysoke tony se lepe siri vzduchem, zatimco hluboke pevnou hmotou. Cili kvuli vyskam, je nutne utesnit vsechny skviry a pote oblozit necim tezkym :D tvl samej indzenyr tady :DDD

Келесі