No video

AI a nasz cyfrowy ślad. Śmiertelny czy nieśmiertelny? | Webinar

W erze cyfrowej każdy klik, wpis na blogu czy zdjęcie staje się częścią naszej cyfrowej spuścizny, pozostawiając po sobie trwały ślad w wirtualnym świecie. Czy te fragmenty naszego życia mogą nadać nam rodzaj cyfrowej nieśmiertelności?
Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak duża ilość danych, które po sobie zostawiamy, przyczynia się do kreowania cyfrowej wersji nas samych, która może przetrwać i uczynić nas nieśmiertelnymi. Zastanowimy się, czy dzięki technologiom AI możliwe jest uczynienie człowieka „wiecznym” poprzez naśladowanie jego zachowań, rozmów, a nawet myśli, opierając się na zgromadzonych danych. Omówimy też, kto ma prawo do zarządzania naszymi danymi po śmierci i jakie są możliwe scenariusze dla naszej cyfrowej obecności: czy powinna ona trwać wiecznie, czy być kasowana, przekształcana w cyfrowy pomnik - a może nawet stawać się bazą do tworzenia AI naśladujących zmarłych?
Na te i inne pytania odpowiada Jowita Michalska, specjalistka od nowych technologii, założycielka i dyrektorka generalna Digital University.
Wydarzenie towarzyszy wystawie czasowej „Serce tamtego miasta. Kolekcja Żydowskiego Instytutu Historycznego” i warsztatom „Digitalizacja i wirtualne zbiory: od papieru do metadanych”.
Materiały do spotkania: bit.ly/AIwebin...
_____
Wydarzenie jest finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy #EEAGrants #Funduszenorweskie #EOG #EEANorwayGrants

Пікірлер