No video

А що - так можна було??? Як заряджати систему на 48 вольт зарядними пристроями на 24?

‪@bogdankushlyk‬
Перекрутив акумулятори.
Раніше було: 2х12в поєднані в 24 вольти, два таких паралельно. Пасивне балансування через плюсові та мінусові шини. Заряджали два контролери на 24 в, відбирав потужність мережевий інвертор на 24в також. Проблема яка була - замалий відбір потужності, максимум що він міг - це 150-155 миттєвих ват забрати і все...
Тож тепер система стала інакша.
Тепер акумуляторні банки 4х12в поєднані в єдину послідовну зв'язку, щоб було на кінцях 48в. Віповідно відбирати потужність можемо вже з 48 вольтової системи тим самим мережевим інвертором. Відбір став значно кращим. Пік який вдалось зафіксувати наразі був 1600 ват. А от заряд здійснюється парами по 24В. Тобто одну пару 24В заряджає один контролер на 24В, а другу пару 24В заряджає другий контролер 24В. Все працює чудово. Задача з потенційно можливим розбалансуванням буде вирішена шляхом додавання активного балансира на 48В, який уже в дорозі і десь за місяць приїде.
Спостерігаємо і дивимось. Задача зафіксувати моменти відключення системи на відбір потужності (має статись на 44 вольтах), і зафіксувати момент включення знову на відбір. має статись коли підніметься напруга назад до 47 вольт.

Пікірлер: 31

  • @user-pt4tk5cf9j
    @user-pt4tk5cf9j2 ай бұрын

    Дуже цікаво😮

  • @AnatolRudenko
    @AnatolRudenko2 ай бұрын

    Помічник альтернативщиків-початківців, дякую!

  • @daimonkor
    @daimonkor2 ай бұрын

    які float, absorb, min voltage для 24 В системі для гелевих акумуляторів звичайних 12 В по 200 Ач кожний? Дякую за інфу.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    Якщо куплятимете нові - з кожним акумом іде інструкція і там все буде написано. Але є загальні дані які підходять для більшості акумів. На float як правило іде перехід при 28.8 вольтах. Мін напруга як правило близько 21, може чуть менше, 20.5. Absorb не використовується в простих контролерах, в інших випадках використовувати заводом встановлене значення.

  • @lEuroSportl
    @lEuroSportl2 ай бұрын

    Доброго дня, питання, маю екофлоу дельта 2 (критерії у неї до прийнятя сонячнох панелі до 15а 60в 500ват) Питання ящо придбати сончну панель яка буде підходити по критеріям до 15а і до 60 в але більше 500 ват +++ наприклад 550ват) чи є якись обмежувач чи вимикач коли вати будут перебільшувати 500 ват ?

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    гарне питання. не знаю на нього точної відповіді, бо не знаю що там всередині того ecoflow. але якщо вірити тому як це працює в інших контролерах - то він мав би просто обмежити струм і не приймати більше, ось і все. суть в тому що це не панель пихає заряд в пристрій, а якраз навпаки - це пристрій каже - дай мені стільки скільки я прошу, ну і якщо панель може - то дає.

  • @lEuroSportl

    @lEuroSportl

    2 ай бұрын

    @@bogdankushlyk так все вірно, тех підтримка каже що якщо буде більше 500 він буде вимикатися, але застрегають що може не спрацювати і згоріти. То і намагаюсь щось знайти те що буде вимикати, в ютубі показують якісь запобіжники між інвертором і і сонячними панелями.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    то може просто краще взяти панель на 500-510 ват? а не на 550

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    хоча якщо чесно - я би просто брав ту панель що пролазить по Voc та по Isc, щоб Voc був меншим за 60V, а Isc був меншим за 15А. більша потужність панелі в даному випадку це скоріше плюс, бо краще працюватиме в неоптимальних кутах і в хмарну погоду. зарядний пристрій просто не зможе фізично взяти більше потужності ніж здатен через себе пропустити.

  • @lEuroSportl

    @lEuroSportl

    2 ай бұрын

    @@bogdankushlyk поки таку не знайшов шо і бренд був хороший

  • @gamemoments2243
    @gamemoments22432 ай бұрын

    з власного досвіду відмовився від такої схеми, коли контролер всю енергію направляє на батарею, а інвертер забирає з батареї. Швидко помирає акб. Гібридний інвертор працює за іншим принципом та використовує батарею для підмісу, а не все гоняє через неї

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    ну мені саме такий режим і треба, тому що в мене стоїть саме така задача. інвертор передає цю енергію на інший гібрид з батареями LiFePO4, де все працює як слід. а тут я вирішую задачу, коли з 3 невеликих вітряків в мене відбиратиме потужність всього 1 батарейний інвертор. і мені все одно на строк служби батарей. їх задача не зберігати енергію, а бути буфером. і по ціні це найдешевше рішення.

  • @michalctakanych
    @michalctakanych2 ай бұрын

    Привет!Все так и должно быть.Интересно узнать про реальную! работу 12в балансиров.По поводу свинца - для длительной работы ! ему необходимо делать раз в месяц полный профилактический цикл.Заряжать до точки кипения (указана на самом акуме)стабильным напряжением с контролем тока.при достижении нужного напряжения и снижения тока до 2% от емкости акума,снижать напряжение на акуме до 13,8 с контролем тока,как только ток превысит 2% напряжение опять увеличивается до уровня точки кипения и все идет по новой.Если сработает за один раз и ток через короткое время не увеличиттся - с акумом все гуд.Если будет частое изменение - внутри акума разбаланс по банках и (или) зачатки сульфатации.При совсем плохих акумах,ток переключения делается до 10% и со временем понемногу снижают.В акуме происходит полный! химический процесс,что сильно добавляет акуму жизни.На эту тему написаны целые докторские.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    доброго дня. є таке з приводу довговічності... я думаю, що стабілізації можна добитись вимкненням відбору потужності на якийсь час (на день наприклад). ці контролери розумні - вони знають що таке режим float заряду, тож вони мали б цю задачу виконати. та сама фігня до речі потрбіна і для літієвих акумуляторів. там я роблю процедуру повного заряду десь раз у два місяці. просто переключаю на один день режим роботи Deye з "Solar Sell" на "Zero Export to Load" і тоді він спершу покриває власне споживання. тоді заряджає акуми як положено до упора і переходить в режим підтримання заряду і тільки тоді віддає в мережу надлишок. ну а балансир як тільки приїде - так і поставлю. побачимо що воно дасть.

  • @michalctakanych

    @michalctakanych

    2 ай бұрын

    @@bogdankushlykНе все так просто.Это занимает некоторое время.Еще в 90 делал для товарища автономные зарядные для восстановления, для каждого 12в акума, в батарее 8S.Проработали они без проблем 8 лет,в солнечной станции в круглогодично жилом особняке без электричества.потом хозяин перешел на единичные свинцовые элементы 10 000 ач и сборку 48S.Для каждого элемента пришлось делать управляемый балансир на ток 300а.Все проработало до войны 14 года.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    серйозна система

  • @michalctakanych

    @michalctakanych

    2 ай бұрын

    @@bogdankushlyk Да,тогда свинец снимали с эксплуатации,все СГЭП переходили на литий,ну и свои могли купить акумы по остаточной - поляна и порешали.

  • @user-sol
    @user-sol2 ай бұрын

    мені здається через кілька діб у Вас буде дуже великий розбаланс по збіркам 24 в, краще б я помилявся

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    побачимо. думаю що не буде, для того цей тест і є. але згоден що балансир має бути, він уже в дорозі. але все ще спитаю - великий це скільки? 0,5вольта? 1 вольт? 2 вольта?

  • @user-sol

    @user-sol

    2 ай бұрын

    @@bogdankushlyk В мене на літії розбаланс 0,220в і це катастрофа kzread.info/dash/bejne/m42b17KHlanFmdI.html

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    на літії так, ну але це ж гель. я свідомо не брав сюди літій. літій у мене з гібридом живе в іншому місці. а ці буферні.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    пройшла доба. переміряв по 12V банках. різниця між найбільшою і найменшою 0,01V... якось так. подивимось завтра і далі як буде.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    пройшло дві доби. між банками 12V розбаланс 0,02V, між парами 24V розбалансу нема, сотка в сотку.

  • @sweetest.potato
    @sweetest.potato2 ай бұрын

    Для себе я би, мабуть, обмежив відбір до 48 * 0,1 * ( напр.: 48 * 0,1 * 100 =~ 500 Вт), шоб батарейки пожили подовше. І те саме з зарядом. Все ж таки для GEL чи AGM великий струм - це великий стрес.

  • @bogdankushlyk

    @bogdankushlyk

    2 ай бұрын

    воно само відбалансує, треба дати йому 1-2 дні попрацювати щоб стабілізувалась робота. відбір і заряд буде десь на рівні 30А в результаті. ну і не варто забувати що частина заряду зразу ж іде мимо батарей, тому навіть якщо буде 40А - я не переживаю.

Келесі