A Nílusban alig van víz. Etiópia gigagátja óriási problémát okoz egész Afrikának?

Үй жануарлары мен аңдар

Mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy a Nílus, a Föld leghosszabb folyója, mennyire fontos Afrika számára. A kontinensen közel 300 millió ember él olyan vidéken, ahol nem könnyű tiszta vízhez jutni, nyugodtan mondhatjuk tehát, hogy a víz itt valóban élet-halál kérdése. A Nílus deltája és völgye ad otthont Egyiptom 95 millió lakosának és itt koncentrálódik gyakorlatilag az egész egyiptomi gazdaság. Hogyan lehetséges, hogy Egyiptom katonai erővel fenyegeti Etiópiát a Nílus vize miatt?
#Pandora HU#

Пікірлер: 292

  • @katalinvalasek1838
    @katalinvalasek18382 жыл бұрын

    Nagyon tetszett,mert egyben nagyon is új ez ami most történik a Világban! Lassan már ott is jó lesz az élet ahol nem igazán mondhattá: ",egyszer lesz jobb is" .

  • @jozsefkovacs6343
    @jozsefkovacs63432 жыл бұрын

    A mindkét fél számára előnyős megoldás az lenne, hogy az alatt a 3 év alatt, amig az etióp tározót feltöltik az egyiptomiak a Nasszer tó vizével pótolnák az 50 % - os vízhozam csökkenét. A tó vize erre elég. Ezzel párhuzamosan az etiópok a megtermelt áramukkal kipótólnák - ingyen - az asszúáni erőmű csökkenő villamos áram termelését.Ezután megkezdődhetne a Nasszer tó újratültése, ami kb. másfél évig tartana.. Természetesen erre az időre is vonatkozna az etiópok villamosenergia kipótlási ( in gyenes) kötelezettsége. Természetesen ehhez szükséges egy 2000 Mw - os teljesítményű távvezeték kiépítése.. Minden más megoldáson veszít mindkét fél.

  • @imrelorincz8332
    @imrelorincz83322 жыл бұрын

    nagyszerű tudósítás, köszönöm

  • @babikajtar1669
    @babikajtar16692 жыл бұрын

    Köszönöm szépen hogy elmondta, bemutatta

  • @zelenagreen3145
    @zelenagreen31452 жыл бұрын

    Remek téma, jó feldolgozása. Nálad végre, nem csak a sablonos videókat látni. Remélem, látunk még hasonló érdekeseket! Sok sikert kívánok hozzá!

  • @akoskovacs9

    @akoskovacs9

    2 жыл бұрын

    Csak szólok hogy ez nem az ő videói

  • @mihalytamas2433

    @mihalytamas2433

    2 жыл бұрын

    köze nincs a videokhoz csak a magyar kommentárt adja alá

  • @gyorgyadam8517
    @gyorgyadam85172 жыл бұрын

    Köszönöm a videot . A hiradókban nagyok kevés tudósítás van Etiópiárol. Bennem még a kecskepásztor ok es szegenység képe volt meg.

  • @filiona21
    @filiona212 жыл бұрын

    Nagyon èrtèkes infó,köszönöm.

  • @jozsefkovacs6343
    @jozsefkovacs63432 жыл бұрын

    A Kárpát medence évi vízhozama ( eső és folyó ) kb. 180 milliárd m3. A Nílus évi vízhozama kb. 89 milliárd m3 A Kárpát medence lakossága kb.30 millió. Egyiptomé, Szudáné és Etiopiáé összesen kb. 300 millió. A számok magukért beszélnek.

  • @Tomi83max

    @Tomi83max

    2 жыл бұрын

    Így igaz ! 👍👌

  • @Not-impossiblebutHard19
    @Not-impossiblebutHard192 жыл бұрын

    Szuper köszönjük szépen 🥰

  • @kerepeczkilaszlone4723
    @kerepeczkilaszlone47232 жыл бұрын

    Remek videó, nagyon tetszik! Köszönöm!

  • @imrefacsar6424

    @imrefacsar6424

    2 жыл бұрын

    "Elfelejtették" elmondani hogy Etiópiát Soros György globalista Kínai kommunista maffiája építi ! Ők nyomják oda a tengernyi fénymásolt dollárjukat ! Azt hazudták a videó elején hogy Etiópia és Libéria sosem volt gyarmat ? Ez egy marhaság mert Etiópia és Libéria is ezer éve a rabszolga kereskedők gyarmata ! 😂👍✔

  • @spontanvideok246
    @spontanvideok2462 жыл бұрын

    Ez nagyon tetszett ez a video. Remélem a józan észre hallgatnak és tiszta élhető Világot, Tisztességes Mennyiségű Villamosenergiát élelmet és ételt kapnak amivel felszámolható az Éhezés egyszer és mindenkorra.😍

  • @gamingsider

    @gamingsider

    2 жыл бұрын

    Most gondold el.. Ha megszűnik az éhezés, jönnek az új poronytok. Mert szaporodni akkor is kell, ha nem tudják felnevelni(Tudod itthon a dakotáknál van ilyen) és mégtöbben lesznek, akik éhezni fognak..

  • @stfnsipos

    @stfnsipos

    2 жыл бұрын

    Ha van mit enni mégjobban szaporodnak . Iskolázni is kellene őket . Nem hadira gondolok mint eddig, kalasnikovval 10 éves gyerekek. RETARDÁLTAK!

  • @gizellaungvari2197
    @gizellaungvari21972 жыл бұрын

    Nagyon hasznos a müsorod. Gratulalok.

  • @idakissne4025
    @idakissne40252 жыл бұрын

    Szuper videó! Köszönet érte!

  • @tiborvaspori8971
    @tiborvaspori89712 жыл бұрын

    Nagyon tetszett; sok ilyen kellene!

  • @zoltandeveny9599
    @zoltandeveny95992 жыл бұрын

    Még több ehhez hasonlót!!!

  • @AndorasHH
    @AndorasHH2 жыл бұрын

    A videó ismét kiváló, volt régen egy jó megoldás és nem volt vita... Apartheid. 🙋‍♂️

  • @attilagm
    @attilagm2 жыл бұрын

    Köszi, ismét jó volt! :) Egy kis pontosítás: Ha a világ leghosszabb folyója a kérdés, egy helyett muszáj kettőt megneveznünk. Sokáig minden hivatalos leírásban az szerepelt, hogy az egyiptomi Nílus mondhatja magáénak ezt a kitüntető címet, a közelmúltban azonban változott a helyzet, az akkori mérések szerint az Amazonas előzött, ugyanis a dél-amerikai folyót 6992 kilométeresre mérték.A legújabb kutatások szerint az Amazonas 6992 km hosszúságú, majdnem eléri az elképesztő 7000 km-es hosszt. Az Amazonast a Wikipédia 6650, a Nílust pedig 6575 kilométeresre tartja.

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    ez most olyan tyúk vagy tojás kérdés, vagy mint a himalája esetében.

  • @Mrszigonyos1

    @Mrszigonyos1

    2 жыл бұрын

    a legújabb mérés alapján az amazonas7002km de még mindig van felfedezetlen rész

  • @b.lukacsborbala5278
    @b.lukacsborbala52782 жыл бұрын

    Kívánom hogy…….Győzedelmeskedjen a józan ész a Nílus völgyében!Köszönöm a videót érdekes és bizakodó.

  • @HollosySzabi

    @HollosySzabi

    2 жыл бұрын

    Fantasztikus kívánság! Sajnos szó szerint, igaz én is ezt szeretném...

  • @b.lukacsborbala5278

    @b.lukacsborbala5278

    2 жыл бұрын

    @@HollosySzabi Most fantasztikusnak tűnhet ,de egyszer valósággá válik!Volt már rá példa!Nem?

  • @loncsoslompos610

    @loncsoslompos610

    2 жыл бұрын

    Európai vagy afrikai józan ész? Afrikában az a norma, hogy folyamatos a háború, polgárháború, a kétezres években is volt már vagy 50 kisebb-nagyobb fegyveres csetepeté. Afrikai országokban az a "nemzeti minimum", hogy belezik egymást :)

  • @imrefacsar6424

    @imrefacsar6424

    2 жыл бұрын

    "Elfelejtették" elmondani hogy Etiópiát Soros György globalista Kínai kommunista maffiája építi ! Ők nyomják oda a tengernyi fénymásolt dollárjukat ! Azt hazudták a videó elején hogy Etiópia és Libéria sosem volt gyarmat ? Ez egy marhaság mert Etiópia és Libéria is ezer éve a rabszolga kereskedők gyarmata ! 😂👍✔

  • @b.lukacsborbala5278

    @b.lukacsborbala5278

    2 жыл бұрын

    @@imrefacsar6424 Sajnálom én ezt nem tudom. Mindenben meg lehet találni az arany középutat amely mindenkinek elfogatható.És ha ez megtörténik akkor békességben és elégedettségben élhetnek szeretteikkel ott az emberek.Én csak ezt tudom.

  • @gyorgyzsoldos1818
    @gyorgyzsoldos18182 жыл бұрын

    Igen ez a rész nagyon tetszett 👍

  • @laszlobarta2823
    @laszlobarta28232 жыл бұрын

    Döbbenet, hogy a 30 éve még a nyomor és éhezés szimbólumának számító Etiópiában már olyan autópályák vannak mint itt, és olyan magasházak, ill. gyorsvasút, amilyen itt sincs! Tehát néhány dologban már ők is előttünk járnak. Ideje lenne felébrednünk, és elzavarni ezt a felkészületlen, oktalan , tohonya politikai osztályt! (oldaltól függetlenül!)

  • @sza.bencee

    @sza.bencee

    2 жыл бұрын

    Az, hogy vannak jó autópályák, még nem jelenti, hogy közel járnának Mo. fejlettségéhez. Az utak jelentős része nincs leburkolva, nincs normális közoktatás, stb. Az vitathatatlan hogy a 90-es évek óta mérföldekkel gyorsabb ütemben fejlődik Etiópia, de azért szerencsére még nem tartunk ott, hogy a világ egyik legszegényebb országával van egy szinten Mo.

  • @BGWordneemig
    @BGWordneemig2 жыл бұрын

    Jó lett nagyon!

  • @stuntface
    @stuntface2 жыл бұрын

    Olvastam régebben egy elég tényfeltáró angol cikket ebben a témában. Probléma nem is igazán a gát vagy annak az összege. Hanem az Etióp villamoshálózat katasztrofális állapota. Aminek újbóli kiépítése kb 4-5X a gáténak előzetes becsülések alapján. Tehát lesz az országnak egy erőműve ami eltudná látni az egész országot árammal, de nem fogja mert infrastruktúra erre nem áll készen. Hatalmas felelsleg fog keletkezni amit eladhatnak, de jól tálalták a népnek. Olyan mintha megépítenének a világ legmodernebb vasútját, de pénzünk nem lenne arra, hogy régi szakadt mozdonyokon kívűl mást üzemeltessük rajta. Ezért bérbeadjuk a kereskedelmi szállítmányozó cégenek akiknek kitudják használni. Ebből származó bevételek meg se közelítik a projekt árát. Egyszerűsítve ez a helyzet Afrikában.

  • @BiharyGabor

    @BiharyGabor

    2 жыл бұрын

    "Ebből származó bevételek meg se közelítik a projekt árát." Nem értem, ez miért lenne így általánosságban, a konkrét helyzet elemzése nélkül.

  • @stuntface

    @stuntface

    2 жыл бұрын

    @@BiharyGabor Cikk kitért arra is, hogy a környékbeli országoknak se jobb energia szállítási infastruktúrája.Tehát a gát álltal papíron megtermelt energiát se tárolni se továbbítani nem tudják. Ebből adodóan míg ezek a fejlesztések meg nem történnek a gát nem fogja kitermelni kapacitását. Tehát eladott áram és belefketetett összeg jóideig köszönöviszonyban se lesz egymással. Hosszútávban gondolkodnak akkor van fantázia a projektben. Mondjuk logika azt diktálta volna, hogy építkezés kezdetével ország áram infrastruktúrájába is annyi pénz fektettek volna mint a gátba lehet 70% ki is tudták volna használni eladásokkal együtt a kapacitást. Jól emlékszem a jóslat 45%-ra saccolja mire teljesen üzembe áll. Etióp álam ezután kezd fejleszteni meg a környékbeli országok. Ami kb logikán felül áll. Egy biztos, lehet soha nem fogom látni élőben, de felírtam a bakancslistámra.

  • @BiharyGabor

    @BiharyGabor

    2 жыл бұрын

    @@stuntface Mit jelent a "jó ideig"? Az energiatermelés megteremtése után az elosztás infrastruktúrája már pillanatok alatt fel fog épülni üzleti alapon, hiszen hatalmas kihasználatlan nyersanyag- és munkaerőkapacitást lehet vele lendületbe hozni. Ezzel nincs gond. Azzal egyetértek, hogy ennek időszükséglete összemérhető a feltöltés egyiptomiak számára létfontosságú elhúzásának idejével, tehát a racionális megoldás a lassabb feltöltés és az üzleti együttmüködés lenne. De erre nem nagyon van jel Etiópiában.

  • @hajnas6
    @hajnas62 жыл бұрын

    Nagyon tettszik.Tömör érthető.

  • @tomika2700
    @tomika2700 Жыл бұрын

    Ez jó befektetés volt. Okos.

  • @vargapeti2457
    @vargapeti24572 жыл бұрын

    Nagyon klasz videó . Gratulálok. Lehetet volna 45-60 perces is

  • @MmooRTy
    @MmooRTy2 жыл бұрын

    Sok, erőteljes napfény, kevés víz, teljesen logikus, hogy napenergia felhasználása helyett vízerőművet építenek!

  • @ToRaHUN

    @ToRaHUN

    2 жыл бұрын

    Az meg tobbe kerulne kevesebb aranhozammal

  • @tinatiny3973

    @tinatiny3973

    2 жыл бұрын

    Én is erre gondoltam, van nagy sivataguk ahova lehetne napkollektorokat építeni

  • @MmooRTy

    @MmooRTy

    2 жыл бұрын

    ​@@ToRaHUN Kizárt, nem csak napelem létezik..

  • @kornadaso2749

    @kornadaso2749

    2 жыл бұрын

    Mert az egyik 12 órán át termel kiszámithatatlanul míg a másik stabil termelést képes produkál a nap minden percében.

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    Ahol a Kék Nílus ered, ott bőséges a csapadék. Tehát a vízhozammal nem lesz probléma. A vizierőmű 6000 MW-os lesz, az gigászi energia. Ehhez képest a naperőművek nudlik! Összehasonlításként a Paks II 2400 MW lesz. A Visontai Hőerőmű pedig 800 MW. Magyarországon a legnagyobb naperőmű 20 MW-os, vagyis nudli.

  • @davidkovacs4475
    @davidkovacs44752 жыл бұрын

    Is the BEST!

  • 2 жыл бұрын

    Nem is gondoltam volna Etiopiáról , amit most elmondtál .👍

  • @lacilaci8685
    @lacilaci86852 жыл бұрын

    Igen, ugye rólunk is azt mondják, milyen rengeteg vizünk van. Hát igen, addig amíg nem kulcskérdés a víz. Mert amint így lesz drága szomszedaink könnyen elvehetik és ha akkor majd nem lesz haderőnk mehetünk a fenébe.

  • @gradit27

    @gradit27

    2 жыл бұрын

    "drága szomszedaink könnyen elvehetik" És mégis hogy veszik el? Megfordítják a gravitációt?

  • @zoli55l
    @zoli55l2 жыл бұрын

    Ez valamiért nagyon érdekes, látványos, és izgalmas is volt. Bár szerintem a gazdasági csoda a népesség növekedése miatt van, mert 50% 20 év alatti. Az emberekre kapnak hielt, hisz ők termelik vissza a felvett pénzt, s Iszlám országba kamat sincs. Mi fejenként mind a majd tíznillióan évi kb félmillió kamatot fizetünk. Nem törlesztést, csak kamatot. Ha ennyivel többet költhetnénk, itt is jobban menne a szekér.

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    az iszlám országban is van kamat csak nem annak nevezik, hanem részesedésnek

  • @dezsobiro7757
    @dezsobiro77572 жыл бұрын

    Háborús fenyegetozes helyett,miért nem telepítenek hatalmas naperomuveket a tengerparthoz közel, és sotalanitsanak nagymennyisegu tengervizet,nappal sotalanitanak,és éjjel öltöznek, és eltelik a három év, feltelik a víztározó, megmarad a sotalanito felépítmény is,és Egyiptom meg gazdagabb lesz.

  • @MrPyroMaster
    @MrPyroMaster2 жыл бұрын

    Ez a kényes rendszer mindaddig fog működni, míg az éghajlati változások megengedik. Ez már nem sok idő... Már jelenleg is majdnem az egész Nílus el van öntözve, miért hiszik azt a politikusok, hogy minden marad így ahogy most? Én egyébként az Etiópok oldalán állok. Hosszútávon a környezetnek is jót tehetnek, mert a nagy víztározóval és a felhasznált vízzel való növénytermesztéssel megváltoztathatják a Kék Nílus vízgyűjtő területén a mikroklímát, ami pozítív hatású is lehet akár a vízhozamra. De a tárolókat mindenképp lassan kell feltölteniük! Esetleges áradások idején gyorsítani a folyamatot.

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    Addig állj csak féllábon, amíg a Nílus vízét teljesen elöntözik.....!

  • @MrPyroMaster

    @MrPyroMaster

    2 жыл бұрын

    @@laszlohegedus4038 😂 Szerintem nézd meg még egyszer a videót! Úgy néz ki elsőre nem jött át! Igazat mondanak benne, a téma már régebben is foglalkoztatott és több forrásból jártam utána. Hidd el, el fogják öntözni, akár ebben az évtizedben! A Nílus is csatlakozik azokhoz a nagy folyókhoz, amik ma már nem érik el a tengert az emberi beavatkozás miatt. Kína két legnagyobb folyója, vagy az Amerikai Colorado, folyó már nem éri el a tengert, mert elöntözték.(még ha csak szezonálisan is) Csak szólok, hátha új az infó! És ha Etiópia megépíti a gátat, akár 2 éven keresztül teljesen el tudnák zárni a Kék Nílust, ami több mint a felét hozza a vízhozamnak. Emellett Egyiptom is épp kezdi bővíteni az öntözéses területeket. És ezek a jelenlegi éghajlati feltételekre vonatkoznak, a kíma pedig nagyon sokat fog változni az elkövetkező 5 évben. Most vagyunk a tagadás utáni "hu bazdmeg" időszakban, amikor rájöttek, hogy szétkúrtuk a klímát és ez nagyon rossz lesz nekünk. Igaz, hogy a témában foglalkozó kutatók már 30 éve kongatják a vészharangokat.

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    @@MrPyroMaster A klímaváltozásért az emberiség nem felelős! A klímaváltozás az embertől független folyamat. A Föld történetében már sokszor volt felmelegedés és lehülés is, amikor még ember nem is létezett. A klímaváltozás nem tévesztendő össze a környezetszennyezéssel! A kettő nem ugyanaz.

  • @MrPyroMaster

    @MrPyroMaster

    2 жыл бұрын

    Jó akkor helyesbítek az előző hozzászólásomon, hogy a legtöbben már túl vannak a tagadás korszakán. Tényekkel állsz le vitatkozni. A tények meg makacs dolgok!

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    @tesorohun1 A Kék Nílus csak a kisebbik hozamot jelenti. A főhozam a Fehér Nílus, ami az Egyenlítő vidékén a trópusi esőktől bőségesen öntözött vidéken a nagy tavakból ered. Ez olyan óriási vízhozamot jelent amit képtelenség elöntözni.

  • @stfnsipos
    @stfnsipos2 жыл бұрын

    Mi lesz mind ezzel mikor a "felmelegedés" miatt fel jönnek északabbra. 🤔

  • @gaborpecznyik1119

    @gaborpecznyik1119

    2 жыл бұрын

    ja fele 20 év alatti?: atya ég

  • @KondaszKata
    @KondaszKata2 жыл бұрын

    Érdekes de ott ahol bővében van Nap, ott nem merül fel annak nagymértékű hasznosítása áramfejlesztésre?

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    nem, mert éjjel megűáll az éálet

  • @eszkep
    @eszkep2 жыл бұрын

    Agyhalott áll környezetvédők mindeközben az atomenergiát ekézik. Mennyi bőrt akarnak még lehúzni sivatagi folyón? Amúgy annak csak örülök, ha szomjanhalás, vagy éhenhalás révén levezetik a túlnépesedést.

  • @adammadarasz2987
    @adammadarasz29872 жыл бұрын

    Ismét remek video6l, Afrikában nem élnék semmi pénzért sem, de miért épül ennyi vizerőmű??

  • @attilakelemen6970

    @attilakelemen6970

    2 жыл бұрын

    Logikusnak tűnhet a kérdés, hogy Afrikában miért nem napelem parkokat telepítenek, azonban az olyan országokban, ahol a lakosság nagy része még a mélyszegénységnél rosszabb színvonalon él, fontos tényező, hogy egy duzzasztó gátat nem igazán lehet ellopni és eladni.

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    @@attilakelemen6970 Voltam sokszor Egyiptomba és megdöbbentett, hogy ott is sötét van éjszaka. Az volt a szerencsém, hogy a hűtő (a éjszakai) 35 fokba nem napelemmel működött.

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    Az élethez, termeléshez szükség van áramra. Fajlagosan vizierőművel lehet legolcsóbban előállítani. Szabályozza a folyót is, megszünteti az árvizeket, megkönnyíti az öntözéses gazdálkodást.

  • @nasahu01
    @nasahu012 жыл бұрын

    A gát végső helyét az Egyesült Államok Rekultivációs Irodája határozta meg a Kék-Nílus felmérése során, amelyet 1956 és 1964 között, Haile Selassie császár uralkodása alatt végeztek.

  • @viragmezei9899
    @viragmezei98992 жыл бұрын

    Van aki felvirágoztatja a hazáját, van aki leamortizálja. Kinek mit oszt az élet!

  • @laca7882

    @laca7882

    2 жыл бұрын

    Mire gondolsz Mezei Virág ilyen gyönyörű névvel, mert már hatan like-olták a mondanivalódat, csak nem tudom, hogy mit?

  • @viragmezei9899

    @viragmezei9899

    2 жыл бұрын

    @@laca7882 amit a videó bemutatott az bizonyos fokig előre lépés, amit egy ideje kis hazánkban tapasztalok az pedig lejtmenet. Nem szeretnék vitába bocsátkozni. Ez csak egy vélemény volt.

  • @argentinosdogos

    @argentinosdogos

    2 жыл бұрын

    Tévedés, nem az élet osztja. Emberek alakítják! Élhetnénk egy sokkal jobb világban is, de az emberi gonoszság közbeszól.

  • @0Zatrasz

    @0Zatrasz

    2 жыл бұрын

    Te nyílván nem Mo.-on élsz, ezért írsz bárgyú ostobaságokat.

  • @laca7882

    @laca7882

    2 жыл бұрын

    @@viragmezei9899 Válaszoltam az előbb ami egy felsorolást tartalmazott és mind azt bizonyította, hogy semmilyen lejtmenet nincs ma Magyarországon, de valaki eltüntette, mert nyilvánvaló igazsàgot tartalmazott. Ennyi.

  • @domokosantal4401
    @domokosantal44012 жыл бұрын

    Miért nem hoznak létre napelemparkokat? A földrajzi adottságok nagyon kedvező feltételeket biztosítanak.

  • @kornadaso2749

    @kornadaso2749

    2 жыл бұрын

    Mert a napelem este nem termel szinte semmit? (Ráadásul este van talán a legnagyobb fogyasztás lásd. Világitás:D)

  • @arpadheizer7126

    @arpadheizer7126

    2 жыл бұрын

    Vicces, hogy bizonyos hőfok felett romlik a hatékonysága a napelemnek. Szóval sivatagban nem a legjobb.

  • @elodrev7093

    @elodrev7093

    2 жыл бұрын

    A napelemparkokhoz kellenek a vízierőművek. A vízierőművek legnagyobb előnye, hogy ki-be kapcsolható az energiaszükséglet és az áramtermelés mennyisége függvényében.

  • @domokosantal4401

    @domokosantal4401

    2 жыл бұрын

    @@kornadaso2749 A napelemeknek az egyenlítő környékén van a legnagyobb nyeresége. Az emberek este/éjszaka kevés áramot használnak. Ha a napelemek annyira értelmetlenek, akkor miért van már rengeteg felhasználva a világ minden táján, sőt még az űrben is? Több országban jelentős támogatásokat lehet igényelni napelemes rendszerekre. Értelmetlen befektetésekre adnának jelentős támogatásokat?

  • @maradokmagamura2494

    @maradokmagamura2494

    2 жыл бұрын

    @@domokosantal4401 csak napelem a korlátolt termelési időszak miatt egyenlőre nem a leg stabilabb🤔.Kiegészítő energia forrás kell mellé.Atomerőmű Vizierőmű Hőerőmű. Ebböl itt a víz valósítható meg. KINAI PÉNZBŐL ÉPÍTETT VASÚT ÉS VÍZIERŐMŰ🤪❗ A VASÚT 3X HOSSZAB ÉS NÉGY VÁGÁNYOS NEM KETTŐ VÁGÁNYOS MINT BUDAPEST-BELGRÁD . KB. UGYAN ANNYIBÓL ÉPÍTETTÉK MINT EZT TERVEZIK.🤪🤪🤪

  • @padospados56
    @padospados562 жыл бұрын

    következö háboru a viz miatt lessz.a következö migráció szintén a viz meg élelmiszer miatt lessz.

  • @attilanagy2492

    @attilanagy2492

    2 жыл бұрын

    A migráció szerinted miről szól, mindenki szeretne nyugati élet szinvolnalat jobb meg élhetést ha másképp nem megy hát el foglaljuk eröszakkal.amit írtál nagyon igaz.

  • @istvancsincsa
    @istvancsincsa2 жыл бұрын

    ....08 : igen,még én is úgy tanultam,hogy a Nílus a Föld leghosszabb folyója,de manapság a kvizekben az Amazonast jelölik annak - ezt meg úgy tanították,hogy a legbôvízûbb folyam.Dehát,úgy néz ki,hogy a rendszerváltással ezt is megváltoztatták,mint pl. a középkor idôtartamát.Annakidején (1956 - 64 ) úgy tanították,hogy a római birodalom bukásától ( 476 ) az angol polgári forradalomig ( 1642 ) tartott.Ezt is átírták a reneszánsz idejére...miért ???

  • @DyraCaptain
    @DyraCaptain2 жыл бұрын

    Mi lesz ezekkel 20 - 30 év múlva mikor 2x - 3x ennyien lesznek? Akkor is elég lesz a víz?

  • @62rob53

    @62rob53

    2 жыл бұрын

    50%-a fiatal! Mennyien lesznek ezek...

  • @enikovoloczi4350
    @enikovoloczi43502 жыл бұрын

    Lehet, hogy nagy butaságot mondok most, de itt, ahol kevés a zöld terület, nem lenne jobb az atomerőmű? Ha mi, Európában, hamarabb gondolunk az atomerőmű építésre, mikor csupa zöld területeink vannak, akkor nekik ezt miért nem lehet megpróbálni?

  • @belabaksay-roka900

    @belabaksay-roka900

    2 жыл бұрын

    ...Ja... És atomerőművekkel qrvára jól lehet öntözni is... (Pláne, hogy a legtöbb atomerőmű, _qrvára vízigényes is_ ...) By the way... Egyiptomban kb. annyi zöldterület van, mint Magyarország teljes területe! (Az ország 90%-a ugyan, sivatag, de a maradék 10%, az nagyobb terület, mint hazánk...) By the way 2... Elég gond a világnak, hogy Irán is atomhatalom akar lenni... Hát még, abból mekkora balhé lenne (szó szerint...), ha Egyiptom is nukihoz jutna, közvetlenül Izrael mellett... By the way 3... A "hagyományos" (hasadóanyagos) atomerőműveknek *nincs jövője* ! A *magfúziós* erőműveké a jövő. Energetikai szempontból sokkal hatékonyabbak lesznek, és biztonsági szempontok szerint is messze megfelelőbbek, mint a hasadóanyagos atomerőművek. (A fúziós erőművek révén, még atombomba se állítható elő...) Franciaországban az ITER kísérleti magfúziós projekt nyomán, 5-10 éven belül megépítik az első - ipari méretű - magfúziós erőművet. A britek pedig alig 2 napja jelentették be, hogy a saját magfúziós erőművi projektjükben sikerült egy új technológiás megoldást kialakítaniuk, amely még az ITER-féle technológiánál is ígéretesebb megoldást kínál!

  • @MrSHARK84
    @MrSHARK842 жыл бұрын

    Azt nem értem, ott ahol sivatag van és tűző napsütés reggeltől estig, miért gátat kellett építeni, miért nem napelemfarmokat... 🤨 Ez a megoldás gondolom fel se merült bennük, főleg, hogy talán még olcsóbban is jön ki, mint egy ilyen gát felépítése.

  • @belabaksay-roka900

    @belabaksay-roka900

    2 жыл бұрын

    ...Ja... És napelem-táblákkal messze jobban is lehet _öntözni_ a termőföldeket, mint vízzel... Ne röhögtess! (De tényleg...) By the way... Amikor az asszuáni gát épült, még híre-hamva sem volt a napelem-táblák energetikai felhasználásának... (Még a technológiát se nagyon alkalmazták az űrkutatáson kívül, nemhogy olyan mennyiséget lettek volna képesek gyártani, ami már gazdaságos energiatermelést biztosított volna...) Nem a gát a probléma, hanem *az* , hogy Egyiptom (és általában Afrika) lakosságának növekedése, _minden józan megfontoláson felüli mértékű_ ! ("Ó-görögül": szaporodnak, mint a nyulak...) Amely "szaporulat" vízigénye is *exponenciális mértékűvé* lett!... (That is the problem...) Ezért várhatóak rövidesen: háborúk *_a vízért_* ...

  • @MrSHARK84

    @MrSHARK84

    2 жыл бұрын

    @@belabaksay-roka900 Sorry, de a videóból az derül ki, hogy a gátat áramtermelés céljából építették, és nem azért, hogy több vizet fogjanak meg, ezért írtam a napelemeket. Ha így tettek volna, akkor Egyiptom nem lenne miért lázadjon.

  • @belabaksay-roka900

    @belabaksay-roka900

    2 жыл бұрын

    @@MrSHARK84 Egy gát és a hozzá tartozó víztározó, eleve azt implikálja, hogy "ők, ketten" (t.i. a gát és a víztározó, együttesen), _vizet "fognak vissza"_ !... (Benne van a nevibe'...) Egy *annyira* vízhiányos régióban pedig, mint Észak-Afrika, eleve nemcsak energiatermelési céllal építenek gátat... (De ez, a videóból is "lejön".) Arról nem is beszélve, hogy egy vízerőmű is eleve arra "épül" (szó szerint), hogy az erőművi rendszer _előtt_ , vizet "fognak vissza"... (Máskülönben inadekvát dolog, vízerőműről beszélni...) A napelemes erőmű viszont, eleve környezetkárosító "megoldásos" megoldás...: - károsítja a természeti látványt (magától értetődően) - károsítja az ökoszisztémát, hiszen akár _30-50 négyzetkilométernyi_ olyan anyagot "plántál" a környezetbe, aminek ott semmi keresnivalója! És a tetejébe *csökkenti a talaj-párolgást* - a pára-termelődést -, vagyis: _regionális vízhiányt eredményez_ ! - károsítja az emberi létezést, mivel az áramtermelésen kívül, semmi hasznot nem eredményez az ember javára - ellentétben egy víztározóval, ami a lehetséges áramtermelésen túl, ivóvizet "szolgáltat" az ínséges évszakokban, és még halak milliói is otthonra lelhetnek benne. Összefoglalva: A magam részéről, inkább szavaznék egy víztározóra, mint egy napelem-"tározóra"... Arról nem is beszélve, hogy az energiatermelés - az elektromos-energiatermelés - jövője a *magfúziós erőmű* , nem a napelem-erőmű!...

  • @gaborkiss1485
    @gaborkiss14852 жыл бұрын

    Ha már Afrika, mi a helyzet a napenergiával?

  • @attilanagy1811

    @attilanagy1811

    2 жыл бұрын

    A sivatagba nagyon rizikós napelemeket és kollektorokat rakni a sok homokvihar miatt! Ahol meg nincs, vagy nem számottevő a homokviharok jelenléte, azt inkább jobb mezőgazdasági területként hasznosítani, mert enni is kell néha...!

  • @argentinosdogos
    @argentinosdogos2 жыл бұрын

    0:13 - A víz máshol is az élet feltétele, ebben semmi különbség nincs a kontinensek között!

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    Ott csak a Nílus van. A Nílus a Víz! Nincs másik folyó, patak, forrás karsztvíz. Az viszont igaz, hogy Luxorba találkoztam egy ídős emberrel aki már látott esőt...

  • @laszlototh2220
    @laszlototh22202 жыл бұрын

    És ez a Kina akarja a világot vezetni?

  • @tamasvari7015
    @tamasvari70152 жыл бұрын

    Mennyivel simább volt az autópálya mint nálunk pl az M1 Tatbánya és Győr közt.

  • @laca7882

    @laca7882

    2 жыл бұрын

    Talán mert nem Európa legforgalmasabb útvonalainak egyike és sosincs tél.

  • @argentinosdogos

    @argentinosdogos

    2 жыл бұрын

    @@laca7882 Meg azért, mert nem annyit loptak, mint nálunk!

  • @loncsoslompos610

    @loncsoslompos610

    2 жыл бұрын

    @@argentinosdogosMInden felmérés szerint Etiópiában a korrupció körökkel magasabb, mint kis hazánkban.

  • @attilanagy1811

    @attilanagy1811

    2 жыл бұрын

    @@argentinosdogos Nektek mindenről csak a lopás jut eszetekbe...! Miért nem jelölteted magad miniszterelnöknek és akkor példát mutatnál, hogy Nagy Miklós pártja bizony nem lop! Jaaaa..., hogy nincs ész hozzá...! Hááát, akkor számodra marad a hit, miszerint az országvezetők lopnak! Ez viszont, jó sok embert nem érdekel!

  • @imrefacsar6424

    @imrefacsar6424

    2 жыл бұрын

    Pedig ugyan az a maffia építi ezt is azt is. Csak itt a magyarok többet lopnak. "Elfelejtették" ugyanis elmondani hogy Etiópiát Soros György globalista Kínai kommunista maffiája építi ! Ők nyomják oda a tengernyi fénymásolt dollárjukat ! Azt hazudták a videó elején hogy Etiópia és Libéria sosem volt gyarmat ? Ez egy marhaság mert Etiópia és Libéria is ezer éve a rabszolga kereskedők gyarmata ! 😂👍✔

  • @robertevi3896
    @robertevi38962 жыл бұрын

    !

  • @farseverosapirico6248
    @farseverosapirico62482 жыл бұрын

    Egyébként a filmnek meg kellett vón emlíTEnie azt is, hogy amit a leninista szovjetónirossz legyalult Afrikán, azt most a kínai beruházók hozzák rendbe, s aki nézi a CGNT kínai tévécsatit ( jó angol nyelvlecke !), lát6ja, mekkora ott a fejlődés, ahol a kínai konszernek befekTEtnek....

  • @attilanagy1811

    @attilanagy1811

    2 жыл бұрын

    Pontosan!

  • @imrefacsar6424

    @imrefacsar6424

    2 жыл бұрын

    "Elfelejtették" elmondani hogy Etiópiát Soros György globalista Kínai kommunista maffiája építi ! Ők nyomják oda a tengernyi fénymásolt dollárjukat ! Azt hazudták a videó elején hogy Etiópia és Libéria sosem volt gyarmat ? Ez egy marhaság mert Etiópia és Libéria is ezer éve a rabszolga kereskedők gyarmata ! 😂👍✔

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    @@imrefacsar6424 ezt már elsütted százszsor. hülye vagy?

  • @istvanpellus281
    @istvanpellus2812 жыл бұрын

    Egyiptomnak van más lehetősége is a fejlődéshez. Az ország nyugati oldalán lévő sivatagi rész, nagy lehetőséget rejt magába.

  • @stfnsipos
    @stfnsipos2 жыл бұрын

    Mondjuk napelemekkel talán lehtne valamit kezdeni ott is.(ahol van ennyi nap)

  • @zoltanivanyos2896

    @zoltanivanyos2896

    2 жыл бұрын

    vagy nem

  • @davidnagy2894
    @davidnagy28942 жыл бұрын

    Lassan Nílus vizének 100% fel fogják használni és még ez is kevés lesz nekik.

  • @Huntech_

    @Huntech_

    2 жыл бұрын

    Etiópia vagy Egyiptom?

  • @davidnagy2894

    @davidnagy2894

    2 жыл бұрын

    @@Huntech_ nekik még jut valami de a tengerben már nem fog bele ömleni A Nílus

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    Hülyeség!

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    És miért baj ha felhasználják? Sósabb lesz a tenger? A globális felmelegedéssel emelkedik a tengerek szintje, ők a Nílus vizének a felhasználásával küzdenek ez ellen. (Ez pont akkora marhaság mint amit te írtál.)

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    @@davidnagy2894 A tenger még nem reklamált. Majd jóllakik a sarki jéggel!

  • @laszlokantor2621
    @laszlokantor26212 жыл бұрын

    De mi a ráknak annyi purgyé????

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    jólesik a keccintés

  • @kornadaso2749
    @kornadaso27492 жыл бұрын

    Baszus.... Már ők is be fognak elözni? (Nem kérek politikai eszme cserét😅)

  • @laca7882

    @laca7882

    2 жыл бұрын

    Persze már napi 2 dollárból élnek 110 milliónyian, de most majd lesz nekik egy szép és szükséges vizierőművük.

  • @imrefacsar6424

    @imrefacsar6424

    2 жыл бұрын

    "Elfelejtették" elmondani hogy Etiópiát Soros György globalista Kínai kommunista maffiája építi ! Ők nyomják oda a tengernyi fénymásolt dollárjukat ! Azt hazudták a videó elején hogy Etiópia és Libéria sosem volt gyarmat ? Ez egy marhaság mert Etiópia és Libéria is ezer éve a rabszolga kereskedők gyarmata ! 😂👍✔

  • @janospal5197

    @janospal5197

    2 жыл бұрын

    @@imrefacsar6424 már nagyon hiányzott innen még egy , idióta, fideszes hozzászólás!

  • @tiborzolnai5367

    @tiborzolnai5367

    2 жыл бұрын

    @@janospal5197 nem fideszes, és az idiota pont te vagy, ha nem ismered fel a szarkazmust...

  • @ratkooporonty
    @ratkooporonty2 жыл бұрын

    Kétlem, hogy ez etióp erőmű, inkább csak ott van és az áram se oda megy ahol most nincs. Nálunk is lekötötték már a XIX. század vívmányát sok onnan is ahol azelőtt volt, tekerhetik a biciklis tévét Olyan mint a magyar gazdaság. Tud valaki mondani egyetlenegy olyan magyar gyárat vagy bármit ami valamit előállít és azt eladja? Mert, hogy ez (lenne) a magyar gazdaság! A Mercédesz német gazdaság! Na jó, vannak szabászatok akik a Mercédeszbe gyártanak üléshuzatot vagy kipufogó véget.Jól keresnek!

  • @Foxbacsi
    @Foxbacsi2 жыл бұрын

    A legújabb mérések szerint nem a Nílus a leghosszabb folyó, az Amazonas az, aminek 1994-ben találták meg a forrását az őserdőben, és mely felfedezés elsővé tette a listán.

  • @JuditMail

    @JuditMail

    Жыл бұрын

    "Nilus az egyik leghosszabb folyoja..." nem mindegy. ..hallgasd vissza

  • @rudolflribi
    @rudolflribi2 жыл бұрын

    A videó jó,de.Sokan nem látják a problémát.Ezekben az országokban 1960 óta hatványozottan szaporodtak az emberek!Épp Etiópiában 1958-ban 24,8 millió lakos volt.Most 120.Nem ártana elgondolkodni,hogy jó irányba tart-e vajon a Föld népességének növekedése?A jelenlegi műszaki eszközök,de főleg a társadalmi berendezkedések a világon ezt nem teszik lehetővé.A helyes műszaki fejlődést a multinacionális társaságok és a hatalmas tőkével rendelkezők gátolják,miközben ész nélkül szaporodnak egyes államokban az emberek.A fokozott energia termelés tönkreteszi a Füld élővilágát,s evvel önmagunkat is veszélybe sodorjuk!

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    Nem mindenki törődik a Föld sorsával és él olyan tudatosan mint a Magyarok! Mi fogyunk, pedíg szaporodnunk kéne, hogy több tudatos ember legyen a világon.

  • @gyugyu1975

    @gyugyu1975

    2 жыл бұрын

    Ez politika...

  • @tamastorok8512

    @tamastorok8512

    2 жыл бұрын

    @László BarabásNem bajlódnak ott a sok gyerekkel. Az utca neveli őket. Viszont ha sok a gyerek van aki eltartsa az öregeket. Persze ez pont Etiópiában nem releváns hiszen 3% a 60 év feletti lakosság. Inkább Ázsiában a jellemző hozzáállás.

  • @zenyka1
    @zenyka12 жыл бұрын

    A legújabb expedíciónak köszönhetően már az amazonas a leghosszabb folyó.

  • @sandorbenedek3856
    @sandorbenedek38562 жыл бұрын

    ez csak a valódi probléma elfedése. a valódi probléma pedig az, hogy ezeken a területeken jóval többen élnek, mint amennyi embert ezek a területek el tudnak tartani. de nem baj! majd lejátsszák egymás közt, vagy majd a németek befogadják őket. lassan ott is többségben lesznek, tudják majd befolyásolni a politikát.

  • @verestamas3920
    @verestamas39202 жыл бұрын

    Ezek szerint lesz még Egyiptomi gyarmat Etiópiából.

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    Egyiptom és Szudán már tartott közös hadgyakorlatot az Etióp határnál! Egyiptomba ötéves kötelező sorkatonaság van, tehát van elég képzett emberük.

  • @gaborbaranyai9880
    @gaborbaranyai98802 жыл бұрын

    Furcsa, hogy a nemzetközi egyezmények csak Egyiptomnak és Szudánnak adtak jogokat. Egyiptomban alig van vízgyűjtő területe. Míg Etiópiában van a Kék-Nílus vízgyűjtő területének jelentős része.

  • @tamastorok8512

    @tamastorok8512

    2 жыл бұрын

    Idejétmúlt, gyarmati korból való egyezmények. Nem csodálom ha az etiópok nem tekintik kötelezőnek magukra nézve.

  • @envagyokmagam9105
    @envagyokmagam91052 жыл бұрын

    Az Etiópok egész jól kijöttek a segély szállítmányokból.

  • @jozsefharpauer1765

    @jozsefharpauer1765

    2 жыл бұрын

    Kína ölt bele nem kevés pénzt.

  • @xjawzzzz11
    @xjawzzzz112 жыл бұрын

    Jó a geopolitika, és kihasználják. Na és?

  • @imrebernath3655
    @imrebernath36552 жыл бұрын

    Etiop csoda=Kinai befektetés.

  • @tundetorok923
    @tundetorok9232 жыл бұрын

    ezt csinàltàk a tòtok is.

  • @tamastorok8512

    @tamastorok8512

    2 жыл бұрын

    Most már talán el kéne ismerni, hogy mekkora baromság volt kimaradni belőle!

  • @mikerenton5808
    @mikerenton58082 жыл бұрын

    Dzsibutiban jóskának szobra van

  • @Mrszigonyos1
    @Mrszigonyos12 жыл бұрын

    csak a második leghoszabb

  • @hobizoli
    @hobizoli2 жыл бұрын

    mondjuk Egyiptom miért nem csinál a tengervíz sótalanítókat, mint Izrael....?

  • @krisztiankadosa9310

    @krisztiankadosa9310

    2 жыл бұрын

    Mert nincs rá pénze valószínű .

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    oda is áram kell, soros meg nem egyiptomi

  • @tamastorok8512

    @tamastorok8512

    2 жыл бұрын

    @@TheTerke Izraelben Soros György egyáltalán nem népszerű ember!

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    @@tamastorok8512 és méltán...pont ez az izgalmas ebben a témában

  • @tamastorok8512

    @tamastorok8512

    2 жыл бұрын

    @@TheTerke Igaz. A migránsok jelöletlen bankkártyáinak töltése helyett akár sótlanítók építésére is használhatná a pénzét, de valamiért nem.

  • @ervinlaszlohorvath3330
    @ervinlaszlohorvath33302 жыл бұрын

    Remek összefoglalót láthattunk a problémáról. Ám a történelemnek még nincs vége. Azoknak az embereknek a folyamatos létszámnövekedése nem állt meg és belátható időn belül nem is fog. Ez az igazi probléma. 50 év múlva egy 250 milliós Egyiptom fog farkasszemet nézni egy 300 milliós Etiópiával, a 250 milliós Szudán pedig eldöntheti, hová akar állni. A Nílus vize akkor már kevés lesz, bármit is csinálnak, még Egyiptomnak egymagának is. Vagyis MINDENKÉPPEN diverzifiokálniuk kell a vízforrásaikat, egyszerűen nincs más út. Kérdés, hogy sótalanított tengervíz előállításához lesz-e elegendő energiájuk. A desztilláció eléggé energiaigényes (még az energia nagy részének visszanyerése mellett is), a fordított ozmózis módszere pedig olyan ipari (főleg műanyagipari) hátteret feltételez, ami jelenleg nincs. A kulcskérdés: elsősorban az energia, másodsorban a gazdaság és ipar fejlesztése. Mind a kettőhöz az kell, hogy a zöldek ne vessék meg a lábukat arrafelé, mert abból borzalmas nyomor lesz.

  • @emikoussi14

    @emikoussi14

    2 жыл бұрын

    "Mind a kettőhöz az kell, hogy a zöldek ne vessék meg a lábukat arrafelé, mert abból borzalmas nyomor lesz." Ezt az orbitális butaságot magától találta ki?

  • @ervinlaszlohorvath3330

    @ervinlaszlohorvath3330

    2 жыл бұрын

    @@emikoussi14 Akik ebben a világban eszméletlen baromságokat találnak ki. A vízerőművek ellen is tiltakoznak (Dél-Amerikában volt ilyen először) Az a baj, hogy sokan nem észlelik a TENDENCIÁKAT, amelyek a rendszreváltás óta egyre észrevehetőbbek, és nem hosszabbítják meg ezeket a tendenciákat a jövőre. Majd kitalálnak vaalamit a tengervíz sótalanítása ellen is, ebben biztos vagyok.

  • @soncarcorsol3603

    @soncarcorsol3603

    2 жыл бұрын

    @@emikoussi14 A mai sötététzöldek egy bolsevik politikai szekta a feministákhoz ,anarchistákhoz hasonlóan .

  • @imrefacsar6424

    @imrefacsar6424

    2 жыл бұрын

    "Elfelejtették" elmondani hogy Etiópiát Soros György globalista Kínai kommunista maffiája építi ! Ők nyomják oda a tengernyi fénymásolt dollárjukat ! Azt hazudták a videó elején hogy Etiópia és Libéria sosem volt gyarmat ? Ez egy marhaság mert Etiópia és Libéria is ezer éve a rabszolga kereskedők gyarmata ! 😂👍✔

  • @terezapanza
    @terezapanza2 жыл бұрын

    Al Nilam... ami fent van az van lent... ¿^?^¿

  • @argentinosdogos
    @argentinosdogos2 жыл бұрын

    A Kék Nílus Etiópiában ered, úgyhogy Egyiptom bakaphatja Pákópapinak tövig keresztbe!

  • @KolomparDemonhill
    @KolomparDemonhill2 жыл бұрын

    Lopott tartalom?

  • @007norrys

    @007norrys

    2 жыл бұрын

    Dobj linket, honnan lopta.

  • @istvanmatrai4075
    @istvanmatrai40752 жыл бұрын

    Nem izraeli pènzből èpūl a gigagàt?

  • @tamastorok8512

    @tamastorok8512

    2 жыл бұрын

    Nem Kínai.

  • @csabatuba5419
    @csabatuba54192 жыл бұрын

    Amazonas a leghoszabb!

  • @westunion5481
    @westunion54812 жыл бұрын

    Megszűnnek az áradások ! Nem lesz ingyen víz ! Egyiptomnak ez a gondja !

  • @bencehorvath7701
    @bencehorvath77012 жыл бұрын

    A videó érdekes és elgondolkodtató, de a világ leghosszabb folyója az Amazonas!

  • @jozsefszatmari4320

    @jozsefszatmari4320

    2 жыл бұрын

    Inkább a legnagyobb vízhozamú😎

  • @sz2582
    @sz25822 жыл бұрын

    Teso kajak azt mondta h a nilus a leghosszabb folyo a foldon💀

  • @belabaksay-roka900

    @belabaksay-roka900

    2 жыл бұрын

    Azé' nem akkora bukta az! 70 uszkve 90 kilométernyi különbségről beszélünk, nem pedig 1-2 ezerről... (Azt a 70-90-et is vitatja néhány 'vízügyes' szakember, mondván: lehet, hogy mégse az Amazonas forrása volt az, amit a '90-es években - állítólag - megtaláltak...)

  • @cootrienman
    @cootrienman2 жыл бұрын

    Meredek kijelenteni, hogy a Nílus a leghoszabb folyó.

  • @0729070756hkj

    @0729070756hkj

    2 жыл бұрын

    Az Amazonas vagy A Missisipi Missuri szerintem is hosszabb.Anno még így tanultam.

  • @007norrys

    @007norrys

    2 жыл бұрын

    Az amazonas elvileg hosszabb, a Mississippi semmiképp.

  • @Huntech_

    @Huntech_

    2 жыл бұрын

    @@007norrys de pár méter tudtommal csak az eltérés a Nílus és az Amazonas hossza közt

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    attól függ honnan ered az amazonasz---még kutatják

  • @melianhoover1910
    @melianhoover19102 жыл бұрын

    Hat,akkor majd osszefognak,es lenyomjak Ethiopiat,es ledozeroljak a gatat.

  • @tamastorok8512

    @tamastorok8512

    2 жыл бұрын

    Ki fog össze kivel? Egyiptom nem határos Etiópiával. Szudán nem fog háborúzni sem átengedni az egyiptomi hadsereget. Egy esetleges támadó hadseregnek óriási logisztikai nehézség lenne eljutni oda, pláne utánpótlást vinni. Az olaszok a jó példa, hogy egy "fejlett" európai hadsereg is mekkora vereséget tud szenvedni lehetetlen környezetben. Dzsibuti, Szudán le van kötelezve előre az árammal. Jól csinálták az etiópok.

  • @gyalogos80
    @gyalogos802 жыл бұрын

    Afrikába vìzerőmű ehhez kell ész... Valaki nem gondolkodna el a nap energián esetleg?

  • @emikoussi14

    @emikoussi14

    2 жыл бұрын

    Próbálj meg 6 Gigawattot naperőművel előállítani. Okoska...

  • @gabriellameiszter9298

    @gabriellameiszter9298

    2 жыл бұрын

    Afrikaban az edesvizet aramfejlesztesre hasznalni hulyeseg,

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    @@gabriellameiszter9298 Kár volt megszólalnod....

  • @gyalogos80

    @gyalogos80

    2 жыл бұрын

    @@emikoussi14 Okoska? Hat jó...🙂 a klima felmelegedés csökkentésére 2050 -ig 20TW , 2100-ig 80TW napenergia előállìtast terveznek. Hat nem egyszerűbb lenne afrikába meg ausztraliába rakni őket mit tönkretenni a folyokat, a termőfoldeket és elcsúfitani mindent... A világot ki tudnák világitani csak afrikábol mellesleg rájuk férne egy kis bevétel is ha azt nézzük ...🙂

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    @@gyalogos80 Hogy szállítanád az áramot pl. Európába?

  • @bendeguzregos5210
    @bendeguzregos52102 жыл бұрын

    4 egész 6 milliárd dollár......4 egész 6 tized inkább,nem?De!

  • @laszlototh5327
    @laszlototh53272 жыл бұрын

    Az emberiség a tudomány mai állása szerint Kelet-Afrikaban ébredt öntudatra. Az emberiség onnan rajzott szét Minden ember eljött onnan a majmok meg ott maradtak.

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    Igen ez érdekes, hogy a fehér embernek miért nem felelt meg a terület, a feketéknek meg igen. Vagyis a feketék miért maradtak ott, és miért nem vándoroltak el? Aztán az is érdekes, hogy ha együtt éltek volna, akkor a keverék emberek miért nem voltak korábban Európában? A bőrszín határozta volna meg az elvándorlási szándékot? Ez nyílván hülyeség! Aztán az is érdekes, hogy a sárgák miért csak Ázsiában voltak őshonosak, és Európában nem? Ázsiában sem volt a fekete-sárga őshonos, vagyis a sárga sem keveredett a feketével korábban Afrikában. Valami itt nagyon nem stimmel...

  • @pirosszirom8998

    @pirosszirom8998

    2 жыл бұрын

    @@laszlohegedus4038 Tudtommal az evolúciós elmélet szerint, az ősi embertípusból alakult ki az északi féltekén a fehér, közép afrikában pedig a fekete bőrszín.

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    @@pirosszirom8998 Akkor a mai fehérember és a sárga ember amikor Afrikában volt még, akkor feketék voltak? De itt nem csak a bőrszín a kérdéses, hanem a testalkat, arcberendezés, haj, stb....

  • @pirosszirom8998

    @pirosszirom8998

    2 жыл бұрын

    @@laszlohegedus4038 Erre vonatkozóan sokféle elmélet létezik, manapság sokan vallják, hogy az ősi európai térség az emberiség őshazája, és innen vándoroltak szét az ősi emberek, akikből azután, a különböző éghajlati és egyéb, létformát meghatározó tényezők következményeként kialakultak a ma ismert típusok. Ha ez valóban így történt, akkor elmondható, hogy a mai típusok még nem léteztek, a kialakulásukhoz viszont százezer évek álltak rendelkezésre, mely idő alatt, könnyen beláthatóan, kialakulhattak. Az is igaz, hogy eléggé sok és különböző földrajzi helyeken találtak előemberi maradványokat, szóval az álláspontok az emberi faj kialakulásáról folyamatosan változnak.

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    @@pirosszirom8998 Nekem is az a véleményem, hogy nem Afrika az egyedüli hely, ahol az ember megjelent, és egészen biztos nem egy időben történt. Akik előbb megjelentek, azok a fejlettebbek. Ilyen az európai és az ázsiai. Aztán az egy érdekes kérdés, ha egy valakitől származunk, akkor kellett lenni legalább kettőnek és még az is feltétel kellett hogy legyen, hogy különböző neműek legyenek, és még az is kellett, hogy a nagyvilágban egymásra találjanak, mert ugye máskülönben a szaporodás lehetetlen. Szóval nagyon nagy rejtély az, hogy hogyan jöttünk létre. Volt egy konferencia a tudósok között Californiában. Ott arra a következtetésre jutottak, hogy a DNS ismeretében a Darwin féle evolúció lehetetlen. Véletlen mutációk nem jöhettek létre, mert a DNS lánc meghatározott rendben müködheti csak a szervezetet. Ha viszont valami nem a meghatározott rend szerint történik, a szervezet elpusztul. Ilyen pl. a rákbetegség, a tumor kialakulása. Sérül a DNS lánc és kész a katasztrófa. Pl. ha dobókockák lapjaira betüket írok fel és kirakom, hogy pl. "Szeretem a kutyákat." egyszerű mondatot és a véletlen mutációk példáját követve elkezdem dobálni a kockákat... mikor esnek a kockák lapjai úgy hogy "Szeretem a kutyákat." egyszerű mondat kijöjjön? Az emberre vonatkoztatva, ennek számtalan esetben a világ több helyén meg kellett volna történnie.

  • @cattasting1221
    @cattasting12212 жыл бұрын

    ne haragudj pandora de mégis hogy fenyegetné katonailag úgy hogy a 2 ország nem szomszédos egymással? lol

  • @ferencgurmai8873

    @ferencgurmai8873

    2 жыл бұрын

    Pár nap alatt megszállják eritreát, és lerohanják őket, illetve a vörös tenger nemzetközi vizein a tenger felől, hajókkal, repülővel. Tíz robotrepülő elintézi a gátat, és ennyi. Pillanatok alatt földdel tennék egyenlővé, a nagyon akarnák.

  • @cattasting1221

    @cattasting1221

    2 жыл бұрын

    @@ferencgurmai8873 de nincs tengerpartja és nem szomszédosak lol ahoz hogy háborúzzanak az egyik szomszédnak pl szudán átt kellene engedni az egyiptomi sereget

  • @ottohajnal2298
    @ottohajnal22982 жыл бұрын

    Pár millió liter vízért így hisztiznek...Istenem....megyek, ki is öntöm ezt a palack vizet, már nem bírom meginni...majd később engedek frisset....

  • @bagoistvan3182
    @bagoistvan31822 жыл бұрын

    Ebből gáz lesz....

  • @vondobrogi8196
    @vondobrogi81962 жыл бұрын

    Ha jól tudom a háttérben Kína áll...Gyarmatosítják Afrikát...

  • @Gamcs1120
    @Gamcs11202 жыл бұрын

    Etiopia at olaszok gyarmata lett a 2. világháborúban ha jól emlékszem

  • @ferencgurmai8873

    @ferencgurmai8873

    2 жыл бұрын

    Az csak megszállás volt, és ki is űzték onnan őket. :)

  • @Gamcs1120

    @Gamcs1120

    2 жыл бұрын

    Megszállás volt és beolvasztottàk viszont a szövetségesek ki üzték őket onnan nem az etiopok miatt lett a szabad a terület

  • @Gamcs1120

    @Gamcs1120

    2 жыл бұрын

    Bár nem tudom mikortól számít gyarmatnak de részben mondhatni az volt

  • @ferencgurmai8873

    @ferencgurmai8873

    2 жыл бұрын

    @@Gamcs1120 1935 től 1941 ig, ezt nem nevezném gyarmatnak :)

  • @Gamcs1120

    @Gamcs1120

    2 жыл бұрын

    hát annak szánták valszeg

  • @kevevojtko6398
    @kevevojtko63982 жыл бұрын

    A nílus nem a leghosszabb folyó a földön.az amazonas hosszabb

  • @norbertnagy5654
    @norbertnagy56542 жыл бұрын

    Tetszik a föci tudásod : ,, A Nílus a földünk leghosszabb folyója " xd

  • @TheTerke
    @TheTerke2 жыл бұрын

    senkinek nem volt gyarmata

  • @le78be49
    @le78be492 жыл бұрын

    Az amazonas hosszabb mint a nílus

  • @8000steev

    @8000steev

    2 жыл бұрын

    Ez így igaz, a leghosszabb.

  • @Toska-vz2lf
    @Toska-vz2lf2 жыл бұрын

    az az egy baj van hogy az amazonasz hosszab mint a nilus de attol még jo volt a video

  • @emikoussi14

    @emikoussi14

    2 жыл бұрын

    Ez vitatott. Attól függ, hogy hova helyezed az Amazonas forrását. Ez a Nílus esetében viszonylag egyszerű, de az Amazonasnál korántsem egyértelmű.

  • @imrefacsar6424

    @imrefacsar6424

    2 жыл бұрын

    "Elfelejtették" elmondani hogy Etiópiát Soros György globalista Kínai kommunista maffiája építi ! Ők nyomják oda a tengernyi fénymásolt dollárjukat ! Azt hazudták a videó elején hogy Etiópia és Libéria sosem volt gyarmat ? Ez egy marhaság mert Etiópia és Libéria is ezer éve a rabszolga kereskedők gyarmata ! 😂👍✔

  • @TheTerke

    @TheTerke

    2 жыл бұрын

    ez nem baj

  • @loveisthekey
    @loveisthekey2 жыл бұрын

    kamu

  • @lucken8575
    @lucken85752 жыл бұрын

    Etiópia volt gyarmat.

  • @KoczorSzilard
    @KoczorSzilard2 жыл бұрын

    nem vagyok kedves

  • @skippy7575
    @skippy75752 жыл бұрын

    szar nilus

  • @michelbellancourt210
    @michelbellancourt2102 жыл бұрын

    On l ko pool

  • @tomika2700
    @tomika2700 Жыл бұрын

    Ez persze fals info. Etiópia az olasz fasizmus ideje alatt olasz gyarmat volt.

  • @zoltanhalasz6333
    @zoltanhalasz63332 жыл бұрын

    Mikori adat a "kontinensen (Afrika) közel 300 millió ember él" ? A Wikipédia-án ezt olvasom: " 1,34 milliárd fős népességével (2020)[1] a második legnépesebb kontinens "

  • @laszlohegedus4038

    @laszlohegedus4038

    2 жыл бұрын

    Csak Etiópiában 120 millió ember él!

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    @@laszlohegedus4038 2020 -as adat; 115 millió, Egyiptom pedíg 102 millió. Egyiptomba ötéves kötelező sorkatonaság van és 102 millió szomjas ember akinek jelentős része képzett katona simán eltud picsázni 115 milliót!

  • @tamastorok8512

    @tamastorok8512

    2 жыл бұрын

    @@huzoro Az egyiptomi hadseregről párszor kiderült már, hogy senkit nem tud kipicsázni. Sokan vannak és jól tudnak fogságba esni, megadni magukat. Etiópiával nem határos Egyiptom. Szudánon keresztül nem mehetnek, ha erőszakkal teszik, az utánpótlás megoldhatatlan. Egy nagyszámú hadsereg etetése itatása ellátása utaztatása nehezebb mint felfegyverzése! Egyiptom nem képes komoly hadműveletre Etiópiában. Szállítókapacitása semmi számottevő és az etióp hadsereg igen harcedzett és jól felfegyverzett. Nagy vereség lenne, nem is lesz háború a két ország között. Egy komoly légierő esetleg lebombázhatná a gátat de gondolom van ott védelem. Nem hülyék az etiópok sem. A kínaiak nagyon sokat fektettek ott be. Biztos, hogy a védelemben is segítenek.

  • @huzoro

    @huzoro

    2 жыл бұрын

    @@tamastorok8512 Etiópia nem Izrael! Egyiptomi - Szudáni hadgyakorlatot tartottak nem rég az Etióp határnál. Etióp hadsereg mitől lenne harcedzett? 35 -be az olaszok elfoglaták az országot, őket is a Britek verték ki 44 -be, 77 -be Szomáliától is az Orosz fegyverek és a kubai katonák menteték meg, vagy 88 -ba kezdődöt határháborútól Eritreával, na jó egy kicsit besegített még Szomáliába a felkelők ellen. Gátat bombázni egy rossz ötlet, omlik a gát - jön az ár! A gát nem kínai pézből van, kötvényeket bocsátottak ki a lakosság részére. Természetesen háború azért nem várható, de Etiópiának is engedni kell. Szudán Egyiptom pártján áll, de egy rajta vívott háborút ő sem engedne.

Келесі