A fenevad | | Végigjátszás | Bemutató | Vélemény | Játékszabály

Ойын-сауық

Twitch: / pumisix
Instagram: / pumigame
Discord: / discord
Ahogy görcsösen szorongatod a fegyveredet, és pattanásig vannak feszülve az idegeid, valami zajra leszel figyelmes. Odakapod a fejed, de nem látsz semmit. Izzadtság gyöngyözik homlokodon, a hideg verejték lecsorog halántékodon. Noha vadásznak kiáltottak ki, nem mernéd az irhádat tenni rá, hogy nem téged cserkésznek be éppen. Valamit megpillantasz a szemed sarkában. Nem kell odanézz, hogy tudd: a Fenevad rád talált...
Sziasztok!
Mostani videónkban a Fenevad című aszimmetrikus, titkos mozgásos, egy a többiek ellen típusú társasjátékot mutatjuk be nektek. A játék koncepciója, hogy az egyik játékos a címszereplő szörnyeteget irányítja, míg a többiek az ellene verbuválódott vadászok csapataként igyekszik helytállni félelmetes ellenfelükkel szemben. A vadászatban 2-4 játékos vehet részt, és nagyjából 30 perc / játékossal kell számolni, mi mégis inkább azt mondjuk, hogy vagy négyen, vagy sehogy üljetek neki. Nem rossz kevesebb fővel sem, de teljesen más élményt nyújt, máshogy alakulnak az erőviszonyok. Az alap szabályok nem túl bonyolultak, minden játékos a körében kijátszhat 1 vagy 2 kártyák, és az ezekre írt akciót hajthatja végre, vagy eldobhat 1 lapot a kezéből, és cserébe csak lép 1 mezőt, de ekkor nem lehet második akciója. A lapoknak van egy színkódja, ami lehet piros vagy türkiz, és ugyanolyan színű lapokat egy körben nem lehet kijátszani. Innentől kezdve pedig a játék abból áll, hogy a forduló elején milyen kártyákat draftolnak maguknak, illetve egymás elől a játékosok, azokat hogyan osztják be a köreikben, esetleg milyen extra kártyákat tudnak beszerezni (mind a szörnynek, mind a vadászoknak van egy-egy saját paklija, amihez a másik fél nem fér hozzá), és mit kezdenek a meglévő akcióikkal. Van még pár szabály, amikre oda kell figyelni, pl. a szörny mozgása során nyomokat hagy el, amiket fel kell fedni, amikor egy játékos olyan mezőre lép, vagy a szörny találkozik egy telepessel, akkor bizonyos kártyákat csak bizonyos tereptípusokban lehet kijátszani (ez főleg a szörnyeket korlátozza), de alapvetően nem egy túl bonyolult játékról van szó. Igazából, ha a témája nem egymásra vadászó, élet-halál harcot vívó szereplőkről szólna, akár 12-14 éves kortól bátran javasolnánk, így viszont szülőkre bízzuk, ki mikor érzi elég érettnek hozzá a gyerekét.
Annyit még hozzátennénk, hogy a játék megosztó lehet. A titkos mozgásos jellegéből fakadóan a szörny, aki végig tisztában van az eseményekkel, lehet, hogy jobban fogja élvezni a játékot, mint a vadászok, akik vaktában tapogatóznak, és ez nem feltétlenül fog mindenkinek tetszeni. Ettől függetlenül egy esélyt szerintünk megér adni a játéknak, mert érdekes élményt nyújt, a megjelenése pedig sokak számára magával ragadó lehet. A szörnyek megjelenése, a kártyák grafikái mind remek hangulatot teremtenek. De ha élesben is szeretnétek látni a vadászatot, kattintsatok a linkre, és nézzétek meg a videónkat!
• A fenevad | | Végigjá...
00:00:00 - Bevezetés
00:02:40 - Játékszabály
00:23:23 - Játék
02:14:25 - Játékvégi beszélgetés / értékelés

Пікірлер: 16

  • @HDaveN
    @HDaveN7 ай бұрын

    Csak hogy legyen ellenvélemény is, hogy aki nagyon akarná ezt, ne menjen el feltétlen a kedve. 2-3 fővel nyomtam párat, fenevadként. Legutóbb a vadászok győztek. Első játék határozottan homály. Fogalma sincs az embernek, hogy egy körben milyen távolságokon belül tud majd mozogni, odaér-e valahova, mennyit támadhat, stb. Második játékra egyertelműsödik, de még mindig van mit kitapasztalni. A vadászok amikor rájöttek, hogy mit csinálnak, és elkezdtek összedolgozni, marhaizgalmas lett a vesztes csata vége. A vadászok eldobatták a kezemből az egyetlen támadó lapomat, tudtam szerezni másikat. Helyezkednem kellett mert ugye a helyszínt is nézni kell pár lapnál, farkasokat is vittem volna oda (az egyik farmernek már csak 1 sebzést kellett volna bevinni és nyerek, folyamatosan ott voltak körülötte a vadászok, úgy kellett helyezkedni, és az utolsó csapás előtt mindig valahogy blokkoltak) és az lett a vége, hogy mindig megoldottam az adott helyzetet, 1 támadó lapom maradt, amit erdőből tudok indítani, úgy akadályozták meg, hogy átalakították az erdőt faluvá... Ez tipikusan az a játék, amit nem lehet 1-2 játék után "objektíven" minősíteni, ki kell ismerni rendesen a lehetőségeket, ezt tényleg rendesen ki kell ismerni. Tény, hogy amíg alig ismeri az ember milyen kereteken belül mozoghat/tevékenykedhet, nem nehéz rosszul csinálni, főleg vadászként. Ha olyanok játszák, akik mögött már van 3 játék, egyből nem tűnik olyan balanszolatlannak.

  • @kubinyi-kiralybalazs4153
    @kubinyi-kiralybalazs4153 Жыл бұрын

    Szerintem egy strat játék általában, azzal kezdődik hogy védelmet építesz ki - jelen esetben csapda és őrtorony. Ha arra fókuszál két fő, hogy épít, a másik pedig üldöz, akkor jobban levédenétek a szörny mozgását. Szerintem ennyire nem rossz a játék, ki kell tanulni a jó stratégiát. HA a szörny nagyon jól használja ki a képességét, akkor 3 főnek jobban kell összedolgoznia, hisz 3 fő vs. 1 És még azt is fontos kiemelni, hogy a szerencse faktor is szembe jön a játékban - a kártyák felhúzása sokat alakítja a játék menetét. A fenevad nyílván erősebb, mint 3 különböző képességgel bíró vadász ... plusz kiegèszitès: boardgamegeek.com/boardgame/281549/beast "hunters are never stronger than the Beast. Only when hunters communicate, strategize and combine their actions can they bring down the Beast before it’s too late."

  • @csabaviragh9193
    @csabaviragh9193 Жыл бұрын

    Most csomagoltam el a játékot. 2en játszottunk, én irányítottam a 2 vadászt. A játék megcsillantott némi hamis reményt. A szárnyasfenevadat (Mara) sikerült a pálya szélére szorítani, mire ő visszateleportált a kiinduló pontra, és kezdődött az egész üldözés elölről. A harmadik éjszakán már olyan erős volt, hogy félpályán átmozgott és leölte a városi polgárt csapdák ide vagy oda. Mivel a polgárok nem fedték fel a nyomait, még a jelzőfény se lépett életbe, hogy szegénymanus elmozoghasson. És ez volt a nap eleje. Míg én azt hittem, hogy nyomon vagyok, már megint fél pálya távolság választott el tőle. Ugyan ez volt a helyzet az előző játékban, ahol én voltam a hidra. Utolsó nap, simán odakúsztam a városhoz, a vadászokkal nem törődve 3 fejjel a szomszédos mezőről támadva 1 csapással megnyertem a játékot. Elképzelés nagyon jó. Grafika tetszetős, Játékmechanika rendben. Fenevad-vadászok balanszolása a béka hátsója alatt.

  • @pumigame

    @pumigame

    Жыл бұрын

    Mi is így éreztük. Hátha a kiegészítő jó irányba tud változtatni a játékon

  • @mihalykovacs4055
    @mihalykovacs4055 Жыл бұрын

    Bíztam benne, hogy ezt beszerzitek... Üdv.

  • @tamasjarmai8931
    @tamasjarmai8931 Жыл бұрын

    Egy négyfős játékélményem van, amiben a három vadász egyike voltam. Érdekes a játék koncepciója, de a vadászok számára óriási hátrány, hogy hiába vannak hárman, fel is kell fedezni a szörnyet, ami nagyon nehéz a szörny gyors haladása/menekülése miatt. Az őrtornyok könnyen kikerülhetőek, nem adnak túl sok lehetőséget a lény helyének azonosítására, amiben ráadásul tartózkodnia is kell egy vadásznak, hogy működjön. A dedukciónak nem sok helye van ebben a játékban, mert következtetni a mozgásra nem lehet, ugyanolyan eredményt a szörny több helyen is elérhet. Inkább a dedukció lehetőségénél egy sokkal nagyobb szerencsefaktor hatását szenvedik meg a vadászok és élvezi a szörny, mert bármerre mehet (két útvonal biztos ugyanoda vezet, közel azonos mozgáshellyel) és 5-öt is mozoghat, míg a vadászok akkor mozoghatnak ugyanannyit, ha teljesen pontosan ki tudják találni a szörny mozgását. Amire valljuk be, elég kevés esély van. Az őrtorony építésére is külön dedikált kártya kell, amit a tárgypakliból kell nagy szerencsével éppen előhúzni, ami azért nagy valószínűséggel nem áll így rendelkezésre. Szerintem a három vadász bármit is csinál, óriási hátránnyal áll szemben a szörny képességei miatt, és egy kicsit is kiszámíthatatlan szörnyirányítással a játék a fenevad által nagyon könnyen nyerhető. Mechanikailag nincs balansz, a vadászok esélytelenek, így vereségre vannak a jelenlegi keretek között ítélve. Nekem a tehetetlenség érzését mutatta meg a játék, hogy ha meg tudtam volna ütni a szörnyet, akkor hiába tudtam, hogy hol van és voltam akár azonos mezőn, de nem tudtam felfedezni az ütés előtt (mert ugye két kék kártyát egy körben nem lehet végrehajtani). Máskor nem volt elég mozgás ahhoz hogy el tudjam érni. A kék és piros színű kártyák ráadásul rossz párosítással rendelkeznek, az még egy komoly korlát a vadászok lehetőségeinek megakadályozására. Szóval vadászoknak nem ajánlom a játékot! :) Igazából a játék Dávid és Góliát harcáról szól, ahol több bekötött szemű Dávid küzd egy Góliáttal, és Góliátot segíti a játék mechanikája, amivel szépen végignézhetik, ahogy a szörny minden célpontot könnyen kinyír úgy, hogy nem tudnak odaérni, mielőtt elhalad onnan.

  • @tamasjarmai8931

    @tamasjarmai8931

    Жыл бұрын

    Ui: A szörny akkor tudja elveszíteni a játékot, ha nem alkalmazza / elfelejti alkalmazni a képességeit... Ez így nagyon egyoldalú játékélmény szempontjából.

  • @Jankoga90

    @Jankoga90

    Жыл бұрын

    Kb 10 partynk van a játékban. 4 játékossal játszuk, és a szörnynek kb esélye nincs. 3 vadásszál elég könnyen legyőzhető. 2-vel sokkal nehezebb.

  • @klikkerTV

    @klikkerTV

    Жыл бұрын

    ​@@Jankoga90ebből is látszik h sokan megint egy játék alapján ítélnek meg egy tök jó játékot! Köszi a véleményed.

  • @djpalotakozpont1787
    @djpalotakozpont1787 Жыл бұрын

    Köszi a videót. Bár ha minden igaz, ez négyből három főnek az első játékalkalma volt, így az összkép később lehetne más, de végignézve a nem rövid játékidőt tényleg az a benyomása támad az embernek, hogy a vadászok túlságosan is le vannak "butítva", aminek az oka érthető, mégis mintha rosszul lenne mechanikailag megoldva a dolog. Pedig egészen nagy potenciál lenne ebben a darabban. Ui.: számok.

  • @fantasy1819
    @fantasy1819 Жыл бұрын

    Játszatok mégegyet így négyen és más legyen a fenevad próbáld ki úgy is mert lehet hogy a vadászokon ment el a játék csak és nem ti voltatok a hibásak meg jólenne látni a kártyátokat is mikor húztok és elmagyarázva mi miért van de tetszett köszi hogy foglalkoztok a játékokkal

  • @Silverchainer
    @Silverchainer Жыл бұрын

    Grafikailag nagyon bejön a game, de végignézve a videót kicsit vegyes az összhatás... Drakula düh -éhez képest hogy hasonlítanátok?

  • @pumigame

    @pumigame

    Жыл бұрын

    Sajnos nem játszottunk a Drakula dühével szóval nem tudjuk összehasonlítani a kettő játékot

  • @peterpalfi5217
    @peterpalfi52174 ай бұрын

    Nem tudjátok, hogy az őrtoronynak mennyi az életereje? Azt leírja a szabálykönyv, hogy a megidézetnek mennyi (1), ami gondolom növelhető. Csak ki vagy mi növelheti? És az őrtornyokét sehol nem írják, hogy mennyi az életerejük és hol lehet növelni, ha lehet.

  • @pumigame

    @pumigame

    4 ай бұрын

    Így hirtelen nem emlékszem. A discord csatornankon van egy külön fül a szabályok ertelmezéséhez írt ott. Többen is tudunk segíteni

  • @ferencmizere6024
    @ferencmizere6024 Жыл бұрын

    most mi van feliratkozak vagy neee ??? összezavartatok csak vicc ment a sub :)

Келесі