A DOGZ podcast hatodik adása: Zseniális műszer van a kutyák orrában, mi erre alkalmazzuk őket

Үй жануарлары мен аңдар

A szimatolás képessége éppen annyira elengedhetetlen tulajdonsága a kutyáknak, mint az ugatás. A DOGZ podcast 3. évadának 6. epizódjában olyan szakembereket ismerhetünk meg, akik munkájukban a jó orrot mindenek felett valónak tekintik.
Miként lesz valakiből egyfajta modern Kántor, aki a rendőrök munkàjàt segíti? Milyen feladatokra alkalmaz a rendőrség kutyákat és mi alapján választja ki őket? Melyik kutya találja meg legügyesebben a szarvasgombát a hazai erdőkben, s miért nem disznókkal, hanem ebekkel keresik őket? Hogyan hagyatkoznak a tudományos élet szereplői a kutyák szaglására és miként segítik a kutatásaikat?
S vajon a tenyésztés jelenlegi irányvonala mennyire támogatja a ritkán használt képességek megmaradását?
A legfrissebb podcastunkban Gerhát Petra és vendégei, Milus Márta szarvasgombász kutyakiképző, Hajdu Tamás, az ORFK rendőrkutya kiképzője és Ujhelyi Tamás, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem vadászati tanszékének oktatója, szagláskutató a munkakutyák különleges világát tárják fel nézőink-hallgatóink előtt.

Пікірлер: 1

  • @ferencadamko4749
    @ferencadamko47497 ай бұрын

    Köszi, nagyon tetszett. Jó volt olyanokat hallgatni akiknek tényleg van gyakorlati tapasztalataik a kutyákkal. Profik. Ja, és szeretik a kutyát 🙂 Viszont nagyon elkeserítő, hogy 5-6 generáció alatt elveszhet az az ösztön aminek jellemeznie kellene a kutyát. A Mudi csoportban van ismerős, és azt látom, hogy csak formára, a sztenderdre tenyésztenek. Van valami kezdeményezés a terelési vonal megtartására, de a többség, áh. Egy dolgot nem értettem az U vitamint.

Келесі