A cirkusznak fontosak az állatok - beszélgetés Petró Eszterrel

Үй жануарлары мен аңдар

Hogy alakul az ember-állat kapcsolódás a cirkuszi létben? Mit tesz a cirkusz azért, hogy a különböző állatvédelmi szempontok teljesüljenek? Hogyan élnek a cirkuszi kutyák?
Ezekről a kérdésekről beszélgettünk a legújabb DOGZ podcast Exkluzívban, Petró Eszterrel, a Fővárosi Nagycirkusz állatvédelmi referensével, etológusával.

Пікірлер: 4

  • @Supermelon2
    @Supermelon23 ай бұрын

    Ember-állat kapcsolódás: dolgozniuk kell, ha akarják, ha nem… idomítják őket, ha akarják ha nem. Semmi köze a természetes viselkedésükhöz, amit műveltetnek velük. Ha a cirkuszi állatok beszélni tudnának, az emberiség elsüllyedne szégyenében. Én már így is elsüllyedek hallgatva ezt a nőt. Szégyen.

  • @kf6h4hjj5

    @kf6h4hjj5

    3 ай бұрын

    Az állatok nem emberek. Gyakran bizony eszközök, például megesszük őket, vagy munkára fogjuk, vagy cipőt készítünk a bőrükből. Az ember bizony az állatok fölé rendeltetett, ez az élet rendje. Ahogy az oroszlán sem kérdezi meg a gazellát, hogy megeheti-e, nem fog-e valakinek hiányozni, LOL. Ez a természetes rend, és jól van ez így.

  • @kf6h4hjj5
    @kf6h4hjj53 ай бұрын

    Én a cirkuszban veszélyes vadállatokat, nem ugráló kiskutyákat szeretnék látni.

  • @HardcorebergO
    @HardcorebergO3 ай бұрын

    A cirkuszban az állatok eszközök. Lehetne szórakoztatni állatok exploitaciója nélkül is. Ezt egy etológus hogyan tudja fejben lerendezni?! És a vadon élő állatokat foglalkoztató produkciókat, hogyan képes magával elszámolni? Azok mozgás igénye, ösztönei és természetes viselkedése az nem számít. A pénz, amit az érdeklődők hoznak az számít. 'Tréning módszerek' a szó amitől fel kellene gyulladnia az emberek fejében a piros lámpának. 🚨 Felháborító. És hogy etológus pszichológus adja hozzá az arcát. Nyilván a képzés az nem.elég az együttérzéshez. Sajnálom. De ez szörnyű. 😢

Келесі