A buddhizmus lesz a 21. század vallása? / 21VloG a vallások jövőjéről

Légy te is a 21VloG patronálója és beszéljük át személyesen a vlogban felvetett témákat! / 21vlog
Gyere a PegaPollra és vitassuk meg ott ezeket a kérdéseket!
pegapoll.com/community/6006b8...
Instagram: / vona.gabor
/ masodikreformkor
Facebook: / vonagabor
/ masodikreformkor
#VonaGábor #21VloG #vallás

Пікірлер: 161

  • @vona_gabor
    @vona_gabor3 жыл бұрын

    Íme a témához kapcsolódó poll a Pegapollon. Szerinted melyik lesz a 21. századi vallásosság legmeghatározóbb tendenciája?pegapoll.com/poll/609d7b1f24aa9a0001bb85b8

  • @4zdr456

    @4zdr456

    3 жыл бұрын

    Egy dolog kimaradt a listáról, ami szerintem kifejeztten fontos, még akkor is, ha nem feltétlenül vallásról, hanem spiritualitális megközelítésről van szó. Még ez nem körvanalazódott ki teljesen, de azok akik a reality shifting-el (egy tudatosan felépített álomvilág megalkotásával és megélésével) foglalkoznak, talán pont egy úgy nemzedéke lesz azoknak, akik az álomvilágot és a valóságot akarják majd egyesíteni. Ez a gyanúm már az előző videódban felmerült, amikor többek között a VR lehetséges berobbanásáról beszéltél, de csak most kezd összeállni a fejemben egy ilyen nagyon pragmatikus és nagyon gyakorlatias spiritualitásnak a lehetősége. Modhatni az új kereszt lehetne a intuíció/logika, valamint a valós/virtuális metszete is.

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    @@4zdr456 Hm. Ez nagyon érdekes. 👍

  • @oliverkiss3365

    @oliverkiss3365

    3 жыл бұрын

    Fogj össze Puzsérral Gábor! Nagyon jó páros lennétek!

  • @antaloross2444

    @antaloross2444

    3 жыл бұрын

    @@4zdr456 Akkor ha jól értem lesznek, mesterségesen előállított valóság követök? Dehát már egy jóideje nem a valóságban élünk.

  • @4zdr456

    @4zdr456

    3 жыл бұрын

    ​@@antaloross2444 Maga a kérdés jogos. A különbséget úgy tudnám a legegyszerűbben felvázolni, hogy jelenleg még mindig az általunk ismert valóságot érzékeljük, csupán a róla alkotott képünk a virtuális. Ezzel szemben, én azt vetettem fel, hogy lehetséges egy olyan, gyakorlatias spiritualitásnak a kialakulás, amely az ember természetes álomvilágának meghódtása által, és/vagy a már addigra tökéletesített VR technológia által tudna segítséget nyújtani például a különféle alkotói tevékenységekben (mondjuk géprajzban). Ez nem az "álomvilág követését" jelentené, sokkal inkább annak integrálását a mindennapi életünkbe. Persze ezt a témát még nyugodtan lehetne tovább elemezni/fejtegetni/részletezni, ugyanakkor egyenlőre még csak ennyi állt össze fejben. Nem mindhogyha rajtam múlna a kialakulása...

  • @gergelyvida2603
    @gergelyvida26033 жыл бұрын

    Végre FAM! Hogy megfiatalodott!

  • @fordfofelugyelo

    @fordfofelugyelo

    3 жыл бұрын

    És van haja!! 😁

  • @Ginoalvara

    @Ginoalvara

    3 жыл бұрын

    És egyre jobbakat mond:)

  • @stamas

    @stamas

    3 жыл бұрын

    Én nem tudtam hogy fam is szereti a kiskugyákat

  • @johannal.3487

    @johannal.3487

    3 жыл бұрын

    @@stamas Mindenki szeretei a kiskutyákat.

  • @laszlokocsis1917

    @laszlokocsis1917

    3 жыл бұрын

    Vicces ez a FAM-ozás Komolyra forditva a szót Farkas attila Márton romai katolikus aki buddhista egyetemen tanitja a buddhizmust. Én öt Puzsér Róbert mesterének tartom. De ahogy látom Puzsér Róbert még sokáig lesz tanitvány mint az apostolok

  • @beatamrazik4671
    @beatamrazik4671 Жыл бұрын

    Kedves Gábor, Nagyjából 2 éve nem írtam kommentet,mert nem hallottam/láttam semmi olyat ami erre késztetett volna.... Minden elismerésem azoké az embereké akik meglátják ebben a világban az illúziók mögötti lényeget. Lenyűgöz mikor valaki ilyen tisztán látja az egó játszmáit, a fogyasztás poklát....biztosan sokat tapasztalt,”harcedzett” az illető, ritkaság a mai világban. Biztosan meghallgatom meg párszor Köszönöm

  • @danimolnar7575
    @danimolnar75753 жыл бұрын

    Nagyon jó videó, tartalmas gondolatok. Köszönöm!

  • @andraskertesz9296
    @andraskertesz92963 жыл бұрын

    Ennyi vlogos videó után is megdöbbenek. Hogy ismertem ennyire félre Vona Gábort? Hogy lehet, hogy ez az arca sosem látszott a politikában? A jobbikos pofára esés kellett ahhoz, hogy kiteljesedjék benne az Ember? Sosem láttam még ilyen fordulatot, de próbálom elhinni, hogy igaz amit látok. A vlog a leghatározottabban tartalmas, okos és ugyanakkor szelíd is. Végre érdemes figyelni mit mond!

  • @FNorbert

    @FNorbert

    3 жыл бұрын

    ha megfigyelted az utolsó 2-3-4 évét akkor már látszódott ez a vona gábor..csak hát nehezen tudja elfogadni egy ember ha más változik.

  • @gyulakovacs2371

    @gyulakovacs2371

    3 жыл бұрын

    Vona Gábor mindig ilyen volt, ha valaki jól megfigyelte. Csak most politika mentesen ki is tudja mondani

  • @bandyel2007

    @bandyel2007

    3 жыл бұрын

    Akkor nem erre a "termékre" volt szükség....

  • @DrRhyhm

    @DrRhyhm

    2 жыл бұрын

    2012 után látszódott már ez a Vona, ő volt az oka, hogy jobbról középebbre vitte a pártot. Csak az emberek nem tudják kezelni a jellemfejlődést és emiatt titulálják "árulásnak". Finomodott a nézete, de nem jobbról balra vándorolt, szóval ez nem árulás.

  • @nkulrow3492
    @nkulrow34923 жыл бұрын

    Kétszer feliratkoztam és kétszer leiratkoztam már erről a csatornáról, és lám itt vagyok megint. Ami igazán érdekes, hogy elég sok " Szórakoztató " irodalmat olvasok, ( Weird, Horror, Sci-fi, ) és belemártogatom a lábamat néha " Mélyebb " írásokba is, és mégsem hatnak az itt elhangzott gondolatmenetek elcsépeltnek vagy önismétlőnek. Szinte mindegyik videó tovább tágítja a perspektívámat, mert én is beleszaladok " Buborékokba " amikből nehezen látok ki. Köszönet az összes szépen összeszerkesztgetett gondolatért.

  • @zoj1993
    @zoj19933 жыл бұрын

    Egy Vona-FAM-Puzsér vitára kíváncsi lennék a témában.

  • @firaizmus
    @firaizmus3 жыл бұрын

    Szerintem jobb irányba haladna a világ, ha pl az iskolákban a Zent, vagy Tao-t tanítanák a keresztény hittan helyett. Logikusabb elméket szűlne. Amúgy érdekes, és jó videó lett.

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    Egyetértek. ​ Nekem nagyon tetszik az őszinteséged, és az, hogy ennyire megváltoztál (pozitiv értelemben). Kérlek, folytasd tovább munkádat. Nagyon jól esik számomra, hogy megemlítetted a buddhizmust. Szépen lassan majd rá fognak jönni az emberek, hogy minden baj forrása a szeretet, az el nem fogadás hiánya! Rémísztgetések az alvilággal (Alsóvilág, tehát a Föld nevű bolygó). Kérlek olvass el pár apokrifnek (tiltott TUDÁS) idézetet, és rájössz, hogy valóban hogy is működik az univerzum :) Bár nem értem, hogy a tudást miért kellett tiltani, titkosítani. Te komolyan el tudod képzelni, hogy az Isten leszólt a pápának, hogy légy már szíves, b@szd pofán a papjaidat, és... Az egész világ a karma, reinkarnáció elve, törvénye alapján működik. Akár tetszik, akár nem! Bár Jézus neve (tehát maga a szó) szanszkritul "Fény gyermekét" jelent. "Én vagyok a világ világossága" A világosság = fény? Igen, az ember testbezárt ISTENI fény, más szóval élve lélek! Az ábrahámi vallások hisznek a végítéletben... akkor mi értelme van egyébként bármit is csinálni? Ez olyan, mint a feltámadás karácsonykor! Komolyan, egy Istennek meg KELL születnie? Ha meg ábrahámita szemmel nézzük, és azt mondjuk, hogy isten mindig is volt, akkor a teremtés pillanata be se következhetett volna! Csak úgy szólok prolikáim, hogy az emberiség kevesebb, mint 15 éven belül újra meg fogja hódítani a Holdat, és talán a Marsra is el fogjuk vinni az életet, jó ^_^" ? Sőt, jó pár ezer, millió,tízmillió év múlva talán már a Naprendszeren kívül, más bolygókra is el fogunk látogatni, és ott letelepedni, és a génszerkesztésnek köszönhetően simán elélhetünk majd több száz évig ^_^ erőforrás, hely bőven van ;) A Fényhordozó Luciferkóval kapcsolatosan én szívesen megemlítenék egy idézetet a jelenések könyvéből, amit maga Jézus nyilatkoztatott ki az Ő angyalával kapcsolatosan :)) Tudod, ez olyan, mint amikor a bűnös lélek megmosta az Úr fiának lábát, csak a sok prolinak az már nem jut eszébe, hogy ez a cselekedet nem volt más, mint a házasságra való felkészítés rituáléja! Ezért is mondta Jézus, hogy "Nincs bűnös, csak tudatlan, akir tanítani kell". A többi csak a papok locsogása! Értem én, hogy a 451-es bűnözőknek érdeke volt, hogy ember és Isten között közvetítő réteget hozzanak létre, vagyis a papságot. De nekik szépen, lassan majd bealkonyul. Érdekes, ahogy az európai szélsőjobb kisajátította magának a kereszténységet annak ellére, hogy Jézus nem volt SEM európai, SEM fehérbőrű, mondjuk ez Ádám és Éva vérfertőző kapcsolatára is igaz! Nem a kereszténységet támadom, hanem a 451-től terjedő hazugságokat, a nevetsége, felesleges félelemkeltést. Egyébként, a kereszténységnek nagy szerepe volt az iszlám megteremtését illetően is, csak erről nem nagyon szoktak beszélni ugyebár! A másik probléma pedig ott van, hogy sokan azt sem tudják, mit raknak össze következő életükre! Peace!

  • @BoshiNagare
    @BoshiNagare2 жыл бұрын

    Kedves Gábor! Nekem nagyon tetszik az őszinteséged, és az, hogy ennyire megváltoztál (pozitiv értelemben). Kérlek, folytasd tovább munkádat. Nagyon jól esik számomra, hogy megemlítetted a buddhizmust. Szépen lassan majd rá fognak jönni az emberek, hogy minden baj forrása a szeretet, az el nem fogadás hiánya! Rémísztgetések az alvilággal (Alsóvilág, tehát a Föld nevű bolygó). Kérlek olvass el pár apokrifnek (tiltott TUDÁS) idézetet, és rájössz, hogy valóban hogy is működik az univerzum :) Bár nem értem, hogy a tudást miért kellett tiltani, titkosítani. Te komolyan el tudod képzelni, hogy az Isten leszólt a pápának, hogy légy már szíves, b@szd pofán a papjaidat, és... Az egész világ a karma, reinkarnáció elve, törvénye alapján működik. Akár tetszik, akár nem! Bár Jézus neve (tehát maga a szó) szanszkritul "Fény gyermekét" jelent. "Én vagyok a világ világossága" A világosság = fény? Igen, az ember testbezárt ISTENI fény, más szóval élve lélek! Az ábrahámi vallások hisznek a végítéletben... akkor mi értelme van egyébként bármit is csinálni? Ez olyan, mint a feltámadás karácsonykor! Komolyan, egy Istennek meg KELL születnie? Ha meg ábrahámita szemmel nézzük, és azt mondjuk, hogy isten mindig is volt, akkor a teremtés pillanata be se következhetett volna! Csak úgy szólok prolikáim, hogy az emberiség kevesebb, mint 15 éven belül újra meg fogja hódítani a Holdat, és talán a Marsra is el fogjuk vinni az életet, jó ^_^" ? Sőt, jó pár ezer, millió,tízmillió év múlva talán már a Naprendszeren kívül, más bolygókra is el fogunk látogatni, és ott letelepedni, és a génszerkesztésnek köszönhetően simán elélhetünk majd több száz évig ^_^ erőforrás, hely bőven van ;) A Fényhordozó Luciferkóval kapcsolatosan én szívesen megemlítenék egy idézetet a jelenések könyvéből, amit maga Jézus nyilatkoztatott ki az Ő angyalával kapcsolatosan :)) Tudod, ez olyan, mint amikor a bűnös lélek megmosta az Úr fiának lábát, csak a sok prolinak az már nem jut eszébe, hogy ez a cselekedet nem volt más, mint a házasságra való felkészítés rituáléja! Ezért is mondta Jézus, hogy "Nincs bűnös, csak tudatlan, akir tanítani kell". A többi csak a papok locsogása! Értem én, hogy a 451-es bűnözőknek érdeke volt, hogy ember és Isten között közvetítő réteget hozzanak létre, vagyis a papságot. De nekik szépen, lassan majd bealkonyul. Érdekes, ahogy az európai szélsőjobb kisajátította magának a kereszténységet annak ellére, hogy Jézus nem volt SEM európai, SEM fehérbőrű, mondjuk ez Ádám és Éva vérfertőző kapcsolatára is igaz! Nem a kereszténységet támadom, hanem a 451-től terjedő hazugságokat, a nevetsége, felesleges félelemkeltést. Egyébként, a kereszténységnek nagy szerepe volt az iszlám megteremtését illetően is, csak erről nem nagyon szoktak beszélni ugyebár! A másik probléma pedig ott van, hogy sokan azt sem tudják, mit raknak össze következő életükre! Peace!

  • @halivudestevez2
    @halivudestevez23 жыл бұрын

    Jóga, jobb közérzet: nem baj az, nem kell egyből arra gondolni, hogy így több energiánk lesz hajhászáshoz, egyszerűen csak egy gyógytorna, igen, jobb közérzet, nem bűn az. Lehet, hogy így reklámozzák. De sok minden másra is jó a jó közérzet.

  • @ernoglonczi3858
    @ernoglonczi38583 жыл бұрын

    Ilyet még soha nem csináltam: lájkoltalak. Gratulálok! Kezdek hinni a fejlődésben😂🤣

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    🙏🏻

  • @ernoglonczi3858

    @ernoglonczi3858

    3 жыл бұрын

    @@vona_gabor Kérlek szépen, me bántsd többet a cigányokat! Van nekik elég bajuk. Abba rugni, aki a földön van? Ök nem élnek, csak vegetálnak. És ezt még ök sem tudják. Ebben talán lehetne segiteni nekik. Ha valoban akarjuk, sikerülhet. Ök is Isten gyermekei.

  • @adambarics8519
    @adambarics85193 жыл бұрын

    Ha a vallások bevennék a folyamataikba a kontemplatív tanokat és elkezdenének a jó és erkölcsös emberek tudatában is rendet tenni, ami a felébredés valamely formájához vezetne, az elég hatásos lehetne, bár az ima is felfogható annak, aztán, hogy ez mögött milyen tapasztalat lapul, fene tudja, mármint a Kozmoszt illetően és így a vilaglátást. Illetve a jógának sosem volt szerintem célja az ego megsemmisítése, inkább a meghaladása:) jó volt a videó, köszönöm!

  • @szigethyorsolya
    @szigethyorsolya3 жыл бұрын

    Örülök a videónak, fontos, hogy bekerüljön a közbeszédbe a keleti vallások kiüresedése is. Ahogyan a kereszténységnek is kitermelődtek a képmutató követői, úgy a buddhizmuséi is kitermelődőben vannak... Gyakran keltenek bennem ellenérzéseket azok a "divatbuddhisták", akik nárcisztikus énerősítőnek használják a vallást, külsőségeikben, bizonyos szokásaikban buddhistákká válnak, miközben mélyebb üzeneteit nem keresik.

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Nagyon egyetértek. Csak azon szoktam gondolkodni, hogy amikor az egohízlaló buddhisták miatt bosszankodom, akkor nem bennem is az ego kapcsol-e be? 😉🤪

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    A kereszténység mikor nem volt képmutató ?

  • @danielremete4214
    @danielremete42143 жыл бұрын

    Könyvajánló 🙂 Chögyam Trungpa Cutting Through Spiritual Materialism

  • @zoltantoth1821
    @zoltantoth18213 жыл бұрын

    Érdekes gondolatok, de attól hogy díszként használjuk egy vallás jelképeit, még nem valljuk azt a vallást, szóval nem gondolom, hogy a buddhizmus mint vallás teret nyerne. Több helyen látok én is Buddha szobrokat, de senki nem mondta még - akinek volt - hogy buddhista lenne. A keleti vallások mint a buddhizmus vagy a taoizmus ettől függetlenül megállják a helyüket a mai világban is, mert a tudomány nem tudja őket cáfolni. Inkább filozófia, mint vallás. A keresztény tanítások épp ezért szorultak háttérbe, mert a tudomány ezer helyen megcáfolta már. Érdekes videó volt, tetszett az okfejtés!

  • @MarcellDessewffy
    @MarcellDessewffy3 жыл бұрын

    Óriási! És az ezt követő is!

  • @robertvarga5788
    @robertvarga57883 жыл бұрын

    A keleti vallások terjedésében egy fontos tényező kimaradt. Az hogy Ázsia (a Kínai diktatúrával az élen) egyre szűkebb teret ad ezeknek a vallasoknak, Európa pedig egy tágas hely nekik és igény is van rá. Kicsit megcsömöröltünk a fogyasztói társadalomtól Európában, Ázsia viszont most fog igazán bele kóstolni.

  • @tubsrallo1303
    @tubsrallo13033 жыл бұрын

    Tisztelt Vona Gábor! Szeretnék kapcsolatba lépni önnel,segitségét szeretném kérni. "Segítségkérés" címmel emailt írtam önnek. Egy kizsákmányolós cégröl lenne szó,ahol egy mozgássérült srácon való röhögcsélés a vezetőség legjobb szórakozása,többek között.Kihasználnak fogyatékos,beteg embrereket,elszórakoznak rajtuk,majd ha már nincs rájuk szükség (próbaidő lejárta után ) is kirúgják őket,1 év után is,dióhéjban. Bízom benne érdekli önt a történet és segít valamilyen módon. Puzsér Róbertnek is írtam egy emailt,de valószinüleg nemfog eljutni hozzá. Ha esetleg ön nem tud segíteni,annyit tegyen meg hogy Puzsér Úrnak továbbküldi a segitségkérő levelem,ezel is esélyt adva.

  • @arpadszeiff
    @arpadszeiff3 жыл бұрын

    Szilánkok: - Vallással kapcsolatban egy fontos kérdés elmaradt. Hány éves korban, és milyen formában ajánlott vallással, vagy ateizmussal, vagy politikai nézetekkel, találkoznia valakinek. Ezt egyesek már levinnék az bölcsődés korra. De az a tapasztalatom, hogy azok, akikkel ezt túl korán tették meg, az nem meggyőződésből, nem az adott vallás, filozófia, stb. szelleméből, hanem beidegződésből lesz "hívő". A beidegződésből hívőktől a falat tudom kaparni. Sőt az a legszörnyűbb érzés, amikor velem körülbelül hasonló nézetet vall valaki, beidegződve. Mert az ilyen csak lejáratni tudja azt amiben hisz. - Beidegződés folytatás. Tulajdon képen a politika gátlástalanabb része előnyben részesíti azt, ha az emberek beidegződésből hisznek valamibe. Őket tudja álszent célokhoz leginkább mozgósítani. - Vallás, mint közösség kovácsoló. Én ateista vagyok. El kell ismernem, hogy vallásos barátaim közösségeit néha kicsit irigylem. Az ateizmus ilyet nem tud teremteni. - Zárás. Ateista vagyok. Nem szégyellem, örülök minden anyagi gyarapodásomnak. De tudom, hogy ez rövid öröm. A tartós örömöt az szeretteimmel való viszonyban keresem.

  • @VladiFx

    @VladiFx

    3 жыл бұрын

    Ami a gyerekek vallásos nevelését illeti: az én lányom 6 éves, és az óvodában van hittan. Ezt úgy kell elképzelni, hogy bibliai meséket olvasnak nekik, gyerekekre szabva, utána rajzolgatnak róla. Teljesen veszélytelen módon. Másik: ugyan ezen lányom mostanában azt kérdezgeti, hogy a halál után lesz -e belőle másik élőlény, és milyen és miért olyan? Honnan szedi ezeket? Ezek ilyen buddhista nézetek. Tehát egy kisgyereknek egyszerűen vannak ilyen gondolatai, ezekkel foglalkozni kell.

  • @erikabako-horvath4794

    @erikabako-horvath4794

    3 жыл бұрын

    Szerintem tökjó dolog az óvodai, iskolai hittan, ha értelmesen csinálják, mondom ezt úgy, hogy ateista családban nőttem fel, nem jártam hittanra, a gyerekeim viszont igen. Az ovis tematika a teremtett dolgok szépsége köré csoportosult, szinte már környezetismeret, meg sokat kreatívkodtak is.

  • @arpadszeiff

    @arpadszeiff

    3 жыл бұрын

    @@VladiFx Volt egy idős hölgy ismerősöm. Ő a Horthyi korszak végén illegális kommunista volt, és emellett buzgó hívő. És hiába agitálták őt, értette is az agitációt, de benne ez a kettősség megmaradt. Aztán történt, hogy épp hittan órán volt, és egy csapat zsidót tereltek el az iskola előtt. A hittantanár kinézet, és elégedetten mosolygott a látványtól. Na! Akkor és ott minden, amit érzelmileg beleégett, azt az az egy aljas mosoly törölt. De senkinek nem kívánok ilyen sokkot. A történet példa, hogy gyerekkorban olyat is bele lehet nevelni az emberbe, amitől később akkor sem tud elszakadni, ha már nem ért vele egyet. Szerintem ez az egyén szabadságának durva korlátozása.

  • @peterlipcsei475
    @peterlipcsei4753 жыл бұрын

    Ez egy figyelemre méltó videó!

  • @balazsbanfi9043
    @balazsbanfi90433 жыл бұрын

    Ji-Kingről is csinálhatnál egy videót... Mivel a keleti hagyomány alapműve. És évezredek tapasztalata bizonyítja hogy működik! A Dalai Láma is a könyv bölcsessége segítségével menekült meg a kínai hódítóktól.

  • @balazsbanfi9043

    @balazsbanfi9043

    3 жыл бұрын

    Óriási potenciál van abban a könyvben! Annyi hogy még egy könyvet lehetne belőle írni.

  • @VladiFx
    @VladiFx3 жыл бұрын

    Ez a fogyasztói buddhizmus, amiről beszélsz, ez nem zajlott le már a hippik utáni korban? New wave? Egyébként ezzel nem értek egyet, a buddhizmus nagyon jól elkezdett helyzekedni valami new green irányba. A facebookon rendszeresen szembejön valami buddhista mester természetvédelmi tanítása, legközelebb jobban odafigyelek rá. Egyébként én ilyen szerény életmódnak kézelem a buddhizmust. Kicsit a fogyasztói társadalom buddhista jellegű jelensége talán a minimalizmus. Az iszlámot én sokkal keményebbnek tartom, kikezdhetetlennek tűnik számomra. "Az iszlám nem oldódik coca colában." Végezetül ha nagyon gonosz lennék, megkérdezném, hogy melyik vallás áll hozzád közel. De mivel nem vagyok, így csak annyit kérdezek a válaszra várva: "hippi -e vagy?" :P

  • @fordfofelugyelo

    @fordfofelugyelo

    3 жыл бұрын

    Én is a Minimalizmust érezném az első lépésnek!!

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Teljesen egyetértek. A buddhizmus green irányba is elmozdul. De például kapitalizmus alternatívát is mutat a buddhista közgazdaság-elméletek által. Szerintem a buddhizmusnak ez a rugalmassága és pszichológiai alapja adja az erejét, mindenhez tud szinte idomulni, és ez adja majd a fogyasztói verzió bázisnak is az erőt, hiszen a tömeg majd a maga képére formálja.

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Ami pedig az én ,,vallásomat” illeti, felekezetileg római katolikus vagyok, de sem gyakorló, sem elhagyó nem vagyok. Lényegében a saját egyéni vallásprofilomon dolgozom, amire Jézus mellett a szufizmus, a védánta, a buddhizmus és számtalan filozófiai irányzat hatott. Meghatározó olvasmányaim egyetemistaként Hamvas Béla, Kaczvinszky József és Eckhart mester művei voltak. Hatott rám a tradicionalizmus is, amely a vallások metafizikai alapjának egységét képviseli. Azt tapasztalom, hogy a különféle vallások legnagyobb alakjai értelmi, érzelmi és spirituális tekintetben egymásra jobban hasonlítottak, mint a saját hittársaikra.

  • @Gandalfonzo

    @Gandalfonzo

    3 жыл бұрын

    @@vona_gabor Na igen, mivel a kulonbozo intezmenyesitett vallasok leginkabb az emberek szetvalasztasaban erdekeltek. Ha egy helyre szuletnek azok a gondolkodok, valszeg meg inkabb hasonloak lettek volna.

  • @VladiFx

    @VladiFx

    3 жыл бұрын

    @@vona_gabor Egyik: lehet, hogy nem is olyan rossz, ez a buddhizmus divat. Lehet, hogy nem a buddhizmus oldodik majd fel, hanem a fogysztói társadalom. Mindenesetre előrelépés a valláspótlékok, a gagyi és az ateizmushoz képest. Másik: Ha a mélyben akkor a hasonlóság a vallások között, akkor a felszínen miért akkor a különbség? Nem lehet, hogy a kultúra, vallás kialakulását és megjelenési módját befolyásolja az a természeti környezet amiben kialakul? Nem furcsa, hogy az iszlám a közel és közép kelet, észak afrika sivatagos, félsivatagos részein terjedt el leginkább?

  • @gergogal5639
    @gergogal56393 жыл бұрын

    Fura kifejezés, ez az elkorcsoult buddhizmus. Amennyit én tudok a kérdéskörről, úgy Buddha tanításai a kezdetektől fogva erőszakmentesen terjedtek, nem tiltva és negálva az adott térség korábbi vallási-spirituális eszméit, hanem alkalmazkodva, azok elemeit magukba emelve. Mondhatjuk úgy, hogy a „buddhizmus” alkalmassá tette magát arra, hogy egy új kultúra be tudja fogadni Buddha felébredésről szóló tanítását. Ilyen szempontból, amíg a „fogyasztói buddhizmus” a felébredést szolgálja, úgy meg tud felelni az eredeti tanításoknak. Ha nem, akkor az nem a Buddha Útja. Gondolom, azt azért sokan tudják, hogy olyan, mint egységes buddhizmus, -izmusként nem létezik. Mint ahogy a Dalai Láma sem a buddhista pápa. Több átadási vonal, tanítási irány szolgálja a felébredést. Magyarországon is több vonalnak vannak remek tanítói, mesterei, akiktől hitelesebb információkat lehet szerezni a témában. Fun fact: A pocakos kopasz figura eredetileg egy kínai szerzetes volt, Pu-Taj. Amit összekoldult, odaadta a gyerekeknek és a rászorulóknak, miközben a kedvességet és jókedvet sugározta. Mint a Mikulás. A történelmi (Sákjamuni) Buddhával nem célszerű összekeverni, bár Pu-Taj alakját Maitreja Buddhával is azonosítják.

  • @tamasflp
    @tamasflp3 жыл бұрын

    Szerintem érdemes egy kicsit mélyebbre ásni ebben a kérdéskörben. Vajon miért van szüksége az egyénnek vallásra? Amiatt, mert nem képes feldolgozni a saját halandóságát? Netán amiatt, mert szüksége van a Maslow-féle szükségletpiramisban is említett csoporthoz tartozásra? Talán azért, mert igénye van egy egyértelműen megfogalmazott iránymutatásra? Sejtésem szerint ezek - és egyéb kevésbé jelentős tényezők - állnak a vallás iránti igény mögött, legalábbis az egyének szintjén. A tudomány választ ad ezekre a kérdésekre, viszont a probléma az, hogy ezt nem teszi meg önmagától. A tudományos szemléletmód igényli, hogy az egyén önmaga tegye fel a kérdéseket és keresse meg a válaszokat rá.

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    A könyvem éppen erről szól. Szerintem az egész kultúra - beleértve a vallást is /az egyedül a Homo sapiensre jellemző halálszorongás következménye.

  • @tamasflp

    @tamasflp

    3 жыл бұрын

    @@vona_gabor tökéletes, meg is van a következő olvasnivaló - köszi a tippet! :)

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    ​@@vona_gabor Kedves Gábor! Nekem nagyon tetszik az őszinteséged, és az, hogy ennyire megváltoztál (pozitiv értelemben). Kérlek, folytasd tovább munkádat. Nagyon jól esik számomra, hogy megemlítetted a buddhizmust. Szépen lassan majd rá fognak jönni az emberek, hogy minden baj forrása a szeretet, az el nem fogadás hiánya! Rémísztgetések az alvilággal (Alsóvilág, tehát a Föld nevű bolygó). Kérlek olvass el pár apokrifnek (tiltott TUDÁS) idézetet, és rájössz, hogy valóban hogy is működik az univerzum :) Bár nem értem, hogy a tudást miért kellett tiltani, titkosítani. Te komolyan el tudod képzelni, hogy az Isten leszólt a pápának, hogy légy már szíves, b@szd pofán a papjaidat, és... Az egész világ a karma, reinkarnáció elve, törvénye alapján működik. Akár tetszik, akár nem! Bár Jézus neve (tehát maga a szó) szanszkritul "Fény gyermekét" jelent. "Én vagyok a világ világossága" A világosság = fény? Igen, az ember testbezárt ISTENI fény, más szóval élve lélek! Az ábrahámi vallások hisznek a végítéletben... akkor mi értelme van egyébként bármit is csinálni? Ez olyan, mint a feltámadás karácsonykor! Komolyan, egy Istennek meg KELL születnie? Ha meg ábrahámita szemmel nézzük, és azt mondjuk, hogy isten mindig is volt, akkor a teremtés pillanata be se következhetett volna! Csak úgy szólok prolikáim, hogy az emberiség kevesebb, mint 15 éven belül újra meg fogja hódítani a Holdat, és talán a Marsra is el fogjuk vinni az életet, jó ^_^" ? Sőt, jó pár ezer, millió,tízmillió év múlva talán már a Naprendszeren kívül, más bolygókra is el fogunk látogatni, és ott letelepedni, és a génszerkesztésnek köszönhetően simán elélhetünk majd több száz évig ^_^ erőforrás, hely bőven van ;) A Fényhordozó Luciferkóval kapcsolatosan én szívesen megemlítenék egy idézetet a jelenések könyvéből, amit maga Jézus nyilatkoztatott ki az Ő angyalával kapcsolatosan :)) Tudod, ez olyan, mint amikor a bűnös lélek megmosta az Úr fiának lábát, csak a sok prolinak az már nem jut eszébe, hogy ez a cselekedet nem volt más, mint a házasságra való felkészítés rituáléja! Ezért is mondta Jézus, hogy "Nincs bűnös, csak tudatlan, akir tanítani kell". A többi csak a papok locsogása! Értem én, hogy a 451-es bűnözőknek érdeke volt, hogy ember és Isten között közvetítő réteget hozzanak létre, vagyis a papságot. De nekik szépen, lassan majd bealkonyul. Érdekes, ahogy az európai szélsőjobb kisajátította magának a kereszténységet annak ellére, hogy Jézus nem volt SEM európai, SEM fehérbőrű, mondjuk ez Ádám és Éva vérfertőző kapcsolatára is igaz! Nem a kereszténységet támadom, hanem a 451-től terjedő hazugságokat, a nevetsége, felesleges félelemkeltést. Egyébként, a kereszténységnek nagy szerepe volt az iszlám megteremtését illetően is, csak erről nem nagyon szoktak beszélni ugyebár! A másik probléma pedig ott van, hogy sokan azt sem tudják, mit raknak össze következő életükre! Peace!

  • @emb3rke
    @emb3rke3 жыл бұрын

    Papifrankóval megnéznék egy vitát / hard talkot a témáról :)

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Volt már egy vlog beszélgetésem Hodász atyával. Megtalálod itt.

  • @emb3rke

    @emb3rke

    3 жыл бұрын

    @@vona_gabor Ó, szuper, akkor lemaradtam róla. köszönöm szépen.

  • @sunsun9372
    @sunsun93723 жыл бұрын

    Love from Turkey 🤗🇹🇷

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    this video is about the religion of the 21th century: buddhism ^^"

  • @contra0201
    @contra02013 жыл бұрын

    Mind a 4 lehetőség játszani fog.

  • @nataliakarolyi6558
    @nataliakarolyi65583 жыл бұрын

    Hiszek a természetfelettiben! 🌐📣💬💥❤️🧠👁️⚖️

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    én is, és halálunk után jövünk ide vissza az alvilágba, más szóval alsó világba, vagyik a Földre ^^"

  • @arpadszeiff
    @arpadszeiff3 жыл бұрын

    És a vallásosság fonákságaira ez a művészi előadás, és néhány veszett komment szépen rávilágít. Imádom. Take Me To Church (Vigyél templomba) kzread.info/dash/bejne/pGx1y9iygcfbgag.html

  • @botidobra6221
    @botidobra62213 жыл бұрын

    Nehezen. Kb. 6-8%-al csökkent 1980-hoz képest a hívek száma.

  • @adamfor5048
    @adamfor50483 жыл бұрын

    Érdekes gondolatok, főleg, mert az én vélekedésem szerint a buddhizmus jelenleg egyfajta "menekülési" útvonalként szolgál azoknak, akiknek a fogyasztói társadalom zaja túl hangos. Ehhez nagyon hasonló szerepet tölt be az iszlám is, nem véletlenül kapunk hírt rengeteg nyugaton született, nyugati neveltetést kapott emberről, akik sajnos iszlamista szélsőségekhez csatlakoznak. Igaz, az iszlám teljesen más útját választja a fogyasztói társadalommal szembeni ellenállásnak: frontálisan küzd vele, míg a buddhizmus inkább egy rugalmasabb, alkalmazkodóképesebb filozófia az én megítélésemben. Kíváncsi vagyok, hova fog ez kifutni a jövőben!

  • @Gandalfonzo
    @Gandalfonzo3 жыл бұрын

    Fura, ahogy egy óvóbácsinak öltözött manus kvantumfizíkáról meg hasonlókról beszél a fűben ülve. Fura, de szórakoztató:)

  • @johannal.3487

    @johannal.3487

    3 жыл бұрын

    Van valami dress code ezekhez a témákhoz? :)

  • @waryuuugata3860
    @waryuuugata386010 ай бұрын

    13:22 Íme, az egyik talán legékesebb példája a szóban forgó (nyugati) elfajzásnak: Az a „kedves kis duci figura” nem a Buddha, és eleve soha nem is volt az. Nagy kár, hogy ez az alapvető téveszme mára valamiért csaknem gyógyíthatatlanul beépült a (nyugati) köztudatba...

  • @gyulakovacs2371
    @gyulakovacs23713 жыл бұрын

    A buddhizmusnak sokkal jobban kellene terjednie, valószínűleg tudna ellensúlyozni ezt a sok negatív dolgot, ami az életünkben jelen van. No és több jó ember is lenne, ezzel a világ pozitív irányba változna. A buddhizmus tanításaival vissza lehet élni, de annak keserves következményei lesznek. Lásd karma.

  • @szilviahorvath5609

    @szilviahorvath5609

    2 жыл бұрын

    A karma egyáltalán nem ezt jelenti, kicsit nézzen utána :)

  • @gyulakovacs2371

    @gyulakovacs2371

    2 жыл бұрын

    @@szilviahorvath5609 tényleg? Na fene. De okoska

  • @atti_wise
    @atti_wise3 жыл бұрын

    Valahol olvastam egy kifejezést: "Wellness buddhizmus".

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Hm. Akkor lehet, hogy innen rémlett. 🙄

  • @arminb.9721
    @arminb.9721 Жыл бұрын

    Nem létezik olyan hogy Buddhizmus. A Buddhista tanok pont azt tanítják hogy az izmusok rosszak. Ez a "vallás" hiába lesz népszerű, erre nem lehet ráhúzni azt a köntöst mint az összes többire, mert csak és kizárólag a Jelenen alapul. Ha valaki, eléri az látszik, ha valaki nem éri az is látszik. ;)

  • @kunsagigyula8091
    @kunsagigyula80913 жыл бұрын

    Kiváló videó! Annyiban korrigálnék, hogy a művészet célja nem az, hogy kilépjünk a hétköznapok unalmából. Ez a propaganda (avagy szórakozatóipar) célja. A művészet célja itt nyugaton a transzcendens megtapasztalása. A katarzis.

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    A kettő szerintem nem áll ellentmondásban. A hétköznapokból való kilépés pozitív, felfelé történő formája a katarzis, a művészet. A lefelé tartó, negatív formája pedig a szórakozás.

  • @kunsagigyula8091

    @kunsagigyula8091

    3 жыл бұрын

    @@vona_gabor Köszönöm a választ! Elgondolkodtatott. Így egy fokkal jobban tetszik. Mègis, úgy èrzem, itt a 21. század elejèn, hogy ebben van valami marketingszagú. (Nem gondolom, hogy annak szántad, de a jelenben mégis érzek egy ilyen áthallást) Szinte hallom lelki füleimmel a mély hangon dinamikusan kiejtett szavakat: "Ki akarsz szakadni a hétköznapok unalmából?" /Hanz Zimmer trombiták/ "Művészet! Pezsdülj fel! Valahogy nem èrzem, hogy ennek bármi köze lenne az unalomhoz, főleg, hogy a transzcendens akár az unalom állapotában is megtapasztalható. Sőt meditációs gyakorlat végzése esetén kifejezetten javasolt, hogy ne törekedjünk semmi izgalmasra. Így gondolkodva, lehet jobban tetszene a mondat úgy, hogy "a művészet célja, hogy kibillentse az embert a hétköznapok kóros egyensúlyából". Talán a motiváció a különbség. Ha valamit unaloműzési céllal űzünk, ott nem érzem, hogy lenne felfelé kilépési lehetőség, hiszen itt a vágyainkat hajkurásszuk, azok pedig lefelè visznek. Ebben az állapotban nincs befogadás. A művészet befogadásához nyitott állapot szükséges. Ennek a motivációja nem a vágyak kielégítése.

  • @peterpaladam7934
    @peterpaladam79343 жыл бұрын

    Akit érdekel a magyar "ezotéria", csak éppen tényekkel alátámasztva, annak ajánlom a sorozatot: Asztropolitika 1-11

  • @Sebastian-Castellanos57
    @Sebastian-Castellanos573 жыл бұрын

    Gábor én azzal nem értek egyet, hogy az iszlám nem terjed nyugaton. Harmad generációs török futballisták még ugyanannyira muszlimok, mint a közel-keleten élők. Tehát akik most vándorolnak be alapból kisebb eséllyel fognak bármin is változtatni. Meg lehet nézni Svédországban is mi folyik manapság.

  • @erikabako-horvath4794

    @erikabako-horvath4794

    3 жыл бұрын

    Én azt látom, a 2. generációsak, tehát akik nyugaton születtek, már nem tartják annyira a Ramadant, legalábbis nem végig egy hónapig, hiányzik belőlük az ehhez szükséges mély elszántság, meg a nők is kevésbé hordják a hidzsábot. (Olaszo., főleg marokkóiak, tunéziaiak. Vannak törökök is, ők már eleve modernebbek.)

  • @Sebastian-Castellanos57

    @Sebastian-Castellanos57

    3 жыл бұрын

    @@erikabako-horvath4794 Ott van pl Özil, Gündogan, Can. Futball mellett is tartják...

  • @Right2Laugh
    @Right2Laugh3 жыл бұрын

    Jé, megint eltűnt a kommentem

  • @mazloumkobani2392

    @mazloumkobani2392

    3 жыл бұрын

    Ha pl linket teszel bele, megeshet

  • @peterb7365
    @peterb73653 жыл бұрын

    Kellene még 3 különböző magasságokból felvett drón és legalább két hátulról felvett kameraállás, mert ez így nem vonja el eléggé a figyelmet a mondanivalóról, bár kétlem, hogy az emberek minimum 60% -a ne csak a hangot hallgatná... Frontális mondanivalóhoz nem látom értelmét ilyen dinamikus "akciójeleneteknek"... Na de még végig sem néztem, csak bepofáztam ide így pár perc után, témától függetlenül... Ejnye-bejnye nekem... Inkább hallgatom tovább kép nélkül, mert így tengeribeteg leszek.

  • @robertvarga5788
    @robertvarga57883 жыл бұрын

    Kedves Gábor! Tény, hogy sokan kihasználják a buddhizmus mindenféle célokra (amelyek többnyire materiális célok), de szerintem egy rosszul értelmezett budhizmusra nem a buddhizmus leminősítése a válasz. Sokan adnak a véleményednek, meghatározó társadalmi személyiség vagy, ne állj a budhizmus degradálásanak az oldalára, inkább próbáld meg megismerni és utána alkoss véleményt!

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Szerintem egyáltalán nem degradáltam le a buddhizmust. Sőt! Az európai ,,édesítőszeres” verzióról mondok kritikát.

  • @robertvarga5788

    @robertvarga5788

    3 жыл бұрын

    @@vona_gabor köszi, így már értem!

  • @tamass-du5dx
    @tamass-du5dx3 жыл бұрын

    amirol beszelsz, mar megtortent, mindfulness-nek hivjak es a tanitasok filozofiai alapjai nelkul kb olyan, mint egy pogacsa nelkuli hamburger. a modszer nagyon hasonlo, ha nem ugyanaz, mint egyes iskolak meditacios technikai, csak eppen kiuresitve, materialis celok eleresere butitva.

  • @adambarics8519

    @adambarics8519

    3 жыл бұрын

    Ez a baj, hogy a mindfulnesst eladták úgy, ahogy az sosem volt valójában, ez nem mindfulness, amit csinálnak...egy nagyon jó technika és az igazi célja, a fejlődés gyorsítása, csak mellé kell szegezni a felébredés módszereit és nem a tudomány tárgyává avanzsálni, hanem megérteni és elhelyezni a maga fiókjában. Minden jót kívánok!

  • @nemethattila2433
    @nemethattila24333 жыл бұрын

    Én hindu vagyok és többistenhitü. 🙏És Hiszek A Mindennél Többszörös Hatalmu Istenben Aki Vezet Engem🙏 Bhagwan ka bahut dhanyavad 🙏 Istenem nagyon köszönöm 🙏 Bhagwan - Isten Ka bahut - Nagyon Dhanyavad - Köszönöm

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    Szia, én Buddhista vagyok, de érdekel a hinduizmus is. Ne felejtsük el, hogy az eredeti kereszténység, Jézus (Fény gyermeke) tanításait 451-ben kitörölték, apokrifnak nyilvánították, hogy kitalálják az eredendő bűn nevű hazugságot, hogy félelmet tudjanak kelteni az emberekben! Ekkor találták ki, hogyy Isten és ember között szükség van egy közvetítő rétegre, a papságra... Na ja :) Az igazság az, amit Jézus is mondott: "Minden ember testbezárt isteni fény. És fény és fény között NINCSEN különbség" . Én vagyok a világ világossága. Szerintem a világosság meg a fény ugyanazt jelenti, csakhát... egy átlag kereszténynek ez nem jön át, ahogy az sem, hogy a lábmosás éppenséggel a házasságra való felkészítés rituáléja volt akkoriban :) Ezért is fontos, hogy szeressük embertársainkat, mert nem fontos hogyan fordulunk a másik felé, mert senki se tudhatja, hogy mit rak össze következő életére ^^

  • @nemethattila2433

    @nemethattila2433

    2 жыл бұрын

    @@BoshiNagare szálljál ki magadbol !

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    @@nemethattila2433 egyszer mindenki kiszáll magából :)

  • @nemethattila2433

    @nemethattila2433

    2 жыл бұрын

    @@BoshiNagareÓ ha én visszaszállok még rátok egyszer !

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    @@nemethattila2433 fasza

  • @dardan4313
    @dardan43133 жыл бұрын

    "Elkorcsosult buddhizmus lesz a jövő vallása". Ez egy elég szerencsétlen kifejezés. Mihez képest érted az elkorcsosulást ? Ha az eredeti buddhizmushoz képest, ami alatt az indiai szerzetesrendet értem, az összes mai buddhista irányzat elkorcsosult változat. De talán ugyanez igaz a többi vallásra is. A "fogyasztói vallás" sem újkeletű dolog, például Indiában nem ritka, hogy emberek világi iskolában tanulnak, szakmát szereznek, világi munkát végeznek, családot alapítanak, majd miután felnevelték a gyereket, belső spirituális utazásra mennek és jógik lesznek. A buddhizmus és más vallás, filozófia legfeljebb csak "influencer" szerepet fognak betölteni a nyugati ember számára, semmi többet, nem lesz Buddha-szobros giccsparádé a wellness szállodában.

  • @FNorbert

    @FNorbert

    3 жыл бұрын

    "Ez egy elég szerencsétlen kifejezés" Nem az. Meg is magyarázza. Vannak személyek akik az ego növelését célozzák meg a keleti kultúrával, míg a cél az ego elnyomása, pusztitása lenne.

  • @dardan4313

    @dardan4313

    3 жыл бұрын

    @@FNorbert én is megmagyaráztam, már egy nagyobb buddhista irányzat sem pontosan azt képviseli, amit Buddha szerzetesrendje, ettől még elég szerencsétlen megfogalmazás lenne rá az elkorcsosulás. Azt viszont nem tudtam, hogy Gábor az emberek fejébe is képes látni és tudja, hogy a nyugati ember csakis és kizárólag az egója boostolására használná a buddhizmust.

  • @FNorbert

    @FNorbert

    3 жыл бұрын

    @@dardan4313 mintha direkt nem akarnad erteni amit mond. Ugy kell ertelmezni mint azokat az embereket akik miutan penzt adnak a csoviknek buszkeseg erzetet erez, hogy o milyen jofej..vagy aki az aktualis divatbol lesz vegan vagy folytat glutenmentes dietat. Nem azt mondta, hogy az osszes nyugati..hanem azt, hogy nehanyan. Es ez igy van. Sok a kontar joga, mindfulness oktato. Es ezt olyan emberek mondjak akik valoban kompetensek a temaban. Olyan pszichiaterek, pszichologusok akik eltek indiaban, swamiktol kaptak mantrat etc De ez tok normalis egy fogyasztoi tarsadalomban.

  • @szabiracer
    @szabiracer3 жыл бұрын

    a buddhizmus elfajzásáról, Dopeman jutott eszembe! :O

  • @laszlopenzes9499

    @laszlopenzes9499

    3 жыл бұрын

    Miért is?

  • @DemeterCS
    @DemeterCS3 жыл бұрын

    Így elöljáróban annyit tudok erre mondani, hogy mindenképpen kevésbé káros, mint a kerszténység....

  • @botidobra6221

    @botidobra6221

    3 жыл бұрын

    Ezt mondd a rohingyáknak!

  • @DemeterCS

    @DemeterCS

    3 жыл бұрын

    @@botidobra6221 akkor számolj hány embert öltek meg “Isten” nevében, és hányat Buddha nevében.

  • @dardan4313

    @dardan4313

    3 жыл бұрын

    @@botidobra6221 azt azért remélem tudod, hogy a szegény agyonsajnált rohingyák közt szép számú iszlamista felkelőcsoportot működik, amelyek az elmúlt években számos rendőrt, katonát is megölt. Szerintem semmilyen vallású ország nem tűrné ezt el.

  • @FNorbert

    @FNorbert

    3 жыл бұрын

    Ez azért nem állja meg a helyét mert a kereszténység sem káros..az emberek károsak a kereszténységre. Itthon pl a kormány tett azért, hogy negatívan itéljük meg a kereszténységet, ahogy a migrik az iszlám vallást.

  • @DemeterCS

    @DemeterCS

    3 жыл бұрын

    @@FNorbert Igen, ebben egyet tudunk érteni. Ezért írtam a második hozzászólásomban, hogy isten nevében elkövetett bűnökről van szó.

  • @julietfriend
    @julietfriend3 жыл бұрын

    Igen mert meg ebben a vallasban biztos nem csalodott az emberiseg!

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    így van! A kereszténység eddig csak fájdalmat okozott!

  • @iuliusquirinus7599
    @iuliusquirinus75993 жыл бұрын

    A kereszténységről alkotott kép meglehetősen elnagyolt, persze sokan gondolják így a felvilágosodás óta, de az angolszász szakirodalomban már paradigmaváltás történt egy ideje pl. a középkori keresztény filozófiát illetően.

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Ezt kifejtenéd bővebben?

  • @iuliusquirinus7599

    @iuliusquirinus7599

    3 жыл бұрын

    @@vona_gaborA kérdés több szempontból körüljárható. Most ezek közül egyik szempontot fogom felhozni. Ahmet Davutoglu, korábbi török miniszterelnök egyik nagyon érdekes könyvében (Alternative Paradigms, 1994) összeveti a nyugati létszemléletet az iszláméval. Érdekes megállapításokra jut. 1. Egyik alapvetése, hogy a pogányság -> kereszténység -> felvilágosodás folyamatában a kereszténység nem egy törés volt, hanem a pogányság továbbélése a kereszténységben (ezzel nem értek feltétlenül egyet, de érdekes a gondolatmenet, és hatalmas mennyiségű forrással van alátámasztva),. Ezt a következő tételekkel támasztja alá: a, Az istenség ontológiai közelsége és konkretizálódása (értsd: a megtestesülés) Az istenség valódi transzcendenciája b, A tudás, ismeret partikularizálódása, ezáltal "szekularizálódása" A tudás, ismeret egysége, ezáltal harmóniája c, értékelméleti pozitivizmus értékelméleti normativitás s ezeknek a következménye a társadalmi életre és a kultúrára. Ami a kereszténység után külön vált, az azért válhatott a felvilágosodásban külön, mert már a kereszténységben is két egybefonódó, ám külön dolog volt. A nyugati dichotómiák nem feltétlenül értelmezhetőek az iszlám világ számára. Maga a "szekularizáció" kifejezés bibliai gyökerű: a saeculum (>bibliai latin: a mostani korszak) és a utolsó ítélet utáni korszak között; a két kard vagy a trón és oltár szövetségének elmélete megkülönbözteti az evilági és az egyházi hatalmat; az invesztitúra-harc; a filozófiában a duplex veritas kérdése (amit sokak szerint tévesen tulajdonítanak Averroesnek, Étienne Gilson szerint a nyugati hitetlenségnek volt a leplezése), a realizmus - nominalizmus vitája, amiből ered az emberi értelem és a valóság közti viszony körüli viták stb.

  • @iuliusquirinus7599

    @iuliusquirinus7599

    3 жыл бұрын

    @@vona_gabor A kereszténység és az ezotéria viszonya nagyon érdekes. A keresztény gondolkodás megkülönbözteti a teremtett értelmet/lelket (intellectus), a teremtett valóságot (res), és a teremtő Istent. Nagyon kínosan ügyel arra, hogy ez a három "világ" ne mosódjon össze. Talán emiatt alakult ki nyugaton a modern természettudomány. Továbbá arra is, hogy Isten ne lehessen természetes módon elérhető. Ezért azt a misztikust kanonizálja általában az egyház, aki 1. elfogadja az egyház közvetítő szerepét a természetfeletti elérésében, 2. nem feltételez azonosságot a három "világ" között.

  • @iuliusquirinus7599

    @iuliusquirinus7599

    3 жыл бұрын

    Egyébként Matteo Ricci és társai, amikor Kínába mentek téríteni, megdöbbentek, hogy nem lehet a keleti nyelvekre lefordítani a "vallás" szót. Annyira organikus volt Kínában az egész. Az egyháznak az is hatalmas problémája volt, hogy a római miserítus teológiai fogalmait egyszerűen nem lehetett adekvát módon kínaira lefordítani.

  • @BoshiNagare
    @BoshiNagare2 жыл бұрын

    Kedves Gábor! Én örülnék, ha a buddhizmus lenne a jövő vallása, de ne csak a 21. századé! Az a baj, hogy még mindig nagyon sok az eredendően "bűnös" előember! Annak is örülnék, amit egyszer Bill Clinton mondott, "az emberiségnek jót tenne az idegen fajokkal történő találkozás", én még annyit tennék hozzá, hogy talán még meg is tanítanának minket az alapvető, EREDENDŐ emberségre!

  • @bandyel2007
    @bandyel20073 жыл бұрын

    Egy dolgot kihagytál Gábor, a politika is csak fogyasztói termék lett, bizonyos értelemben.... Egyébként ha valaki igazán megérti a Buddhizmus lényegét, soha nem fog termékként rátekinteni. Minden a hiteles tanítókon, múlik. kzread.info/dash/bejne/g45kwbxtpNrddc4.html 🕉️🙏

  • @laszlokocsis1917
    @laszlokocsis19173 жыл бұрын

    Vona Gábor Három vallás egyesülése lesz a 21 század vallása. Ezek pedig a Romai katolikus egyház a Görög katolikus egyház éa a Buddhizmus.Olvasd el Joseph de Maistre tanitásait Ő a legnagyobb katolikus zseni

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    A buddhizmus soha nem fog egyesülni a bűnnel.

  • @laszlokocsis1917

    @laszlokocsis1917

    2 жыл бұрын

    @@BoshiNagare Most válaszolok megkésve ugyan de a téma az örök. Nehogy már a budhisták büntelenek legyenek. Abban igazad van hogy a legszelidebb " vallás"

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    @@laszlokocsis1917 én nem hiszek az eredendő bűnben, mert az egy hazugság, egy katolicista szar :) ami a 451-es hamistásokkal kezdődött

  • @krisztinabulla7672
    @krisztinabulla76723 жыл бұрын

    What I can imagine for the future believe is a kinda self- management tendency with regular meditations....to achieve a certain super - human - self in the social- as well as the business life...with lots of veg and fruit and walk and yoga...just take it easy..😉

  • @zsomborkocsor5194

    @zsomborkocsor5194

    3 жыл бұрын

    Véletlen bekapcsolva maradt az angol billentyűzet

  • @bastetem

    @bastetem

    3 жыл бұрын

    Ja...ezt most olyan meno...politika..reklamok..hozzaszolasok..mindenhol franya inglis szovegek...a legtobb nem erti de minek is...es tenyleg nincs magyar billentyuzetem..😉

  • @sandozsandoz9018
    @sandozsandoz90183 жыл бұрын

    Igen a pudizmus hungarikum

  • @theremay
    @theremay3 жыл бұрын

    Eleg eroltetett, de ketsegkivul tetszetos....

  • @ricostos
    @ricostos3 жыл бұрын

    Jobbik

  • @vixari
    @vixari3 жыл бұрын

    "Hollywood jógának" ugyan nem sok köze van a buddhizmushoz, igazán nem is nagyon értelmezhető a "fogyasztói buddhizmus". alapból, tanítói láncolatról beszélhetünk, ami nem sok teret enged valamiféle "fogyasztói buddhizmusnak". szerintem itt kicsit félre lett értelmezve valami.

  • @imreszabo9934
    @imreszabo99343 жыл бұрын

    A gárdistáktól ellopott pénzről kéne beszélni.

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Beszéljünk róla, mert én sem hallottam az ügyről.

  • @halivudestevez2
    @halivudestevez23 жыл бұрын

    Egy vallást látok még kisalakulni: mindenki abban hisz, amiben akar, kialakítja magának. Én pl ötvözöm a Jézusos mitológiát, önsimeretet, meg ... buddhista látvány elemeket. Budhához nem lehet jól imádkozni, nem olyan figura. Jézushoz, meg Máriához lehet, hozzájuk lehet szólni.

  • @vona_gabor

    @vona_gabor

    3 жыл бұрын

    Erről a folyamatról is beszélek a videó vége felé

  • @tamaskovacs5564
    @tamaskovacs55643 жыл бұрын

    "Senki nem mehet az Atyához csak én általam" Jézus Krisztus

  • @rezsonemeth1542

    @rezsonemeth1542

    3 жыл бұрын

    Ez nem úgy értendő hogy a különféle csinált kigondolt istenségek közül kiválasztod őt a házibálványokat kidobod és öt odaállítod a helyükre. Életedet kell áldoznod ahogy ő tette. Vagy a véredet vagy az éveidet. Mert ő út amin járni kell.

  • @BoshiNagare

    @BoshiNagare

    2 жыл бұрын

    ezt 451-ben hazudozták össze, nem ?