A 108-as vasútvonal felújított szakasza Debrecen és Nagymacs között

Автокөліктер мен көлік құралдары

A videó a Debrecen és Balmazújváros közötti vasútfelújítás első ütemét, a Debrecen és Nagymacs közötti átépített pályát mutatja be. A beruházás főként az új BMW-gyárnak is helyet adó Északnyugati Gazdasági Övezet kiszolgálására épült - teher, és utasforgalmi szempontból is. A pálya teljes hosszában megújult, az állomásokkal és a biztosítóberendezéssel egyetemben. Tócóvölgy és a debreceni kiágazás között egy második vágányt is kiépítettek, amelyet a Nagyállomásba is be fognak kötni. A várhatóan 2025-ben kezdődő második ütemben Nagymacs és Balmazújváros között is megújul az infrastruktúra, illetve megtörténik a teljes vonal villamosítása, amivel elkészülhet Deebrecen első teljes értékű elővárosi vasútvonala. A videó a 2023 júliusi, félkész állapotokat mutatja be.

Пікірлер: 19

  • @pancropp
    @pancropp28 күн бұрын

    ironikus hogy csak akkor lesz valahol mostanság jobb vasti szolgáltatás ha külföldik vagy multik érdekei kerülnek a képbe (BuBe, a röszkei - kína, ez a vonal - bmw, meg még gondolom sok másik ami most nem jut eszembe)

  • @nagyzsombormindenamivasut

    @nagyzsombormindenamivasut

    28 күн бұрын

    sajnos ez így igaz, viszont a második ütem, a Balmazújvárosig történő felújítás már csak az utasok érdekeit fogja szolgálni. Szerencsére itt a személyszállításra is sokat gondoltak, a teherforgalom mellett.

  • @pancropp

    @pancropp

    28 күн бұрын

    @@nagyzsombormindenamivasutigen, láttam az emelt sebességű váltókat;)

  • @lkedvenc6898

    @lkedvenc6898

    22 күн бұрын

    Jó szöveg, csak kár, hogy nem igaz. Mi értelme van ilyen hülyeségeket terjeszteni??? A sátoraljaújhelyi vagy a balatonfüredi villamosítás milyen multis érdekekből történt????

  • @The_Catnip

    @The_Catnip

    14 күн бұрын

    De hogyha a lakosság is jól jár vele, akkor mi a probléma? Nem beszélve arról, hogy el volt hanyagolva a vasút évtizedekig, én örülök minden fejlesztésnek, és nem érdekel, hogy miből valósul meg. Bp-Nyugati - Nyíregyháza-Záhony vonalon lakom, és sokkal jobb/színvonalasabb lett az utazás, és végre nem érezzük úgy, hogy ez a térség nem fog fejlődni sehová. Mindent nem tudunk egymagunk megoldani.

  • @TheTomazoe

    @TheTomazoe

    Күн бұрын

    És ez mikor fog megvalósulni?​@@nagyzsombormindenamivasut

  • @user-xd6us3rd8x
    @user-xd6us3rd8x28 күн бұрын

    A Kiss Bzmot vonat környzet barát

  • @nagyzsombormindenamivasut

    @nagyzsombormindenamivasut

    28 күн бұрын

    remélem csak poénból írtad, a Bz-k sajnos nem erről híresek. Viszont a villamosítás után sokkal környezetbarátabb üzem lesz lehetséges ezen a vonalon.

  • @user-ve2tk5hx2e
    @user-ve2tk5hx2e22 күн бұрын

    Ha hátrafelé filmez akkor fordítva játsza le.

  • @TamasKiss-bv9hz
    @TamasKiss-bv9hz25 күн бұрын

    ❤🤍💚👍👍👍

  • @hungary-zx2lw
    @hungary-zx2lw28 күн бұрын

    Mennyi a maximalis sebesség az új pályán?

  • @nagyzsombormindenamivasut

    @nagyzsombormindenamivasut

    28 күн бұрын

    100km/h-val közlekedhetnek a vonatok az új szakaszon.

  • @metropolitantransports2611

    @metropolitantransports2611

    28 күн бұрын

    @@nagyzsombormindenamivasut Ez egyébként egy mindenhol megállós elővárosi személyvonatnak pont jó is! És köszönöm a videót!

  • @nagyzsombormindenamivasut

    @nagyzsombormindenamivasut

    28 күн бұрын

    @@metropolitantransports2611egyetértek, a Csörgős vonatokkal amúgy sem lehet 100-nál nagyobb sebességre gyorsulni. Esetleg ha villamosítva lesz a pálya, lehetséges hogy engedélyezik rajta a 120 km/h-t is, hiszen elméletben fizikailag alkalmas rá. Nagyon szívesen!

  • @pancropp

    @pancropp

    28 күн бұрын

    @@nagyzsombormindenamivasut azért szerintem érdemes lenne legalább engedélyezett sebességet minél magasabbra tenni (ez esetben max 120-ig ETCS hiányában) ha már gondolom a V-híd jó pénzért felújította

  • @nagyzsombormindenamivasut

    @nagyzsombormindenamivasut

    28 күн бұрын

    @@pancroppremélhetőleg a villamosítás elhozza a 120-as végsebességet, érdemes lenne kihasználni az új infrastruktúra képességeit.

Келесі