#65: Яка система опалення краща? Радіатори, тепла підлога обо гібридна система опалення?

Ғылым және технология

Щоб визначитись з системою опалення, кожен з експертів відстоюватиме свою позицію.
Експерти: Анатолій Губарєв - керівник представництва компанії KERMI в Україні
Сергій Моринець - інженер компанії KERM
Таймкоди:
00:00 Старт
01:00 Вхідні дані
02:48 Енерційність системи у трьох випадках...
05:50 Скільки часу необхідно до досягнення комфортної температури в приміщенні?
07:17 Щодо комфорту та стабільності температурного режиму...
10:00 Переваги "комфорту" в системах обігріву
11:25 Компенсація холодного повітряного потоку від вікна
14:45 З точки зору складності побудови...
17:43 Яка система більш економічна?
19:45 А якщо система опалення на основі теплових насосів?
26:42 Підсумки по всім трьом системам опалення...

Пікірлер: 21

  • @user-dh6re8ql2x
    @user-dh6re8ql2x3 жыл бұрын

    це спроба №1.. вийшло так собі... але ми ще до даного питання вернемося!!! ))

  • @dmytromarchuk2412
    @dmytromarchuk24123 жыл бұрын

    Доброго дня. Дуже цікаве і повчальне відео. На мою думку гибридна система опалення найкраща, вона забезпечує 100% комфорт. Але коли ми бачимо вартість цієї системи, то не кожен може собі її реалізувати. Радіаторна система в житловому будинку це чудово, з точки зору: простоти, вартості, комфорту. Але зі сторони естетики, це вже відходить на другий план. Мало хто хоче в сучасному будинку мати радіатори під вікнами). Тому система опалення теплою підлогою є хорошим варіантом. Вона в себе включає комфорт, естетику, ну і вартість посередню. Тому кожна ця система має право на життя, а її вибір залежить від потреби людини.

  • @bibav3992
    @bibav39923 жыл бұрын

    Дякую за інформацію

  • @user-gj1im9ub5r
    @user-gj1im9ub5r3 жыл бұрын

    Мені здається дошка трохи за мала😂🤣 Для Вас трьох)

  • @Ligamaxeu
    @Ligamaxeu Жыл бұрын

    Супер, дякую

  • @Pozhydaiev
    @Pozhydaiev6 ай бұрын

    Прекрасне інформативне відео, дуже вам дякую! Шкода що повністю не розкрили тему напольного покриття та типів матеріалів та їх властивостей. Окрім паркетної дошки, а от шодо вінілу (кварцвінілу та інших) було б цікаво почути думки щодо застосування у всіх цих трьох системах опалення. Також чи є сенс у приватному двоповерховому будинку робити різні системи на 1 та 2 поверсі та використовувати різні матеріали підлоги? І не зовсім розкритою залишилась тема із застосуванням теплих (холодних) стін та стелі, які там нюанси.

  • @Installers_Academy

    @Installers_Academy

    6 ай бұрын

    Скоро будуть опубліковані відео із форуму, де піднімалися, теми як реверсивних панельних систем, так і мало інерційних підлог від компанії Альфа Мікс.. раджу переглянути

  • @Pozhydaiev

    @Pozhydaiev

    6 ай бұрын

    @@Installers_Academyдякую, буду чекати

  • @sersydor
    @sersydor Жыл бұрын

    Але всерівно треба робити стяжку на ті тонни, бо якщо на кухні і у ванній тепла підлога, а у вітальні та кімнатах радіатори, то будуть перепади підлоги - пороги і потрібно стягувати під рівень теплої підлоги

  • @sergiykozakov4040
    @sergiykozakov40403 жыл бұрын

    Цікавий бал, корисно, цікаве було декілька варіантів автоматизації системи . Чекаю. А стосовно розбору в деталях кожної системи також було б добре !!!

  • @user-hp5ji4bs8w

    @user-hp5ji4bs8w

    3 жыл бұрын

    Бажаємо комфорту і економії потрібно радіатори +тепла підлога. Але початкові фінансові вкладання найбільші. Знайомо,цікаво для клієнтів це побачити .я на стороні Сергія .

  • @vitalijsadovskiy7489
    @vitalijsadovskiy74893 жыл бұрын

    Один із важливих факторів системи опалення «тепла підлога» - економічність енергоресурсів (газу) завдяки усім іншим перерахованим позитивним відмінностям (з досвіду власника гібридної системи, а до того - радіаторної).

  • @RadioLab

    @RadioLab

    9 ай бұрын

    А звідки економічність? Котел спалив 10кВт газу, система опалення переносить це тепло (енергію) в приміщення. Тобто приміщення може отримати 10кВт від котла як теплою підлогою, так і за допомогою радіаторів. Де тоді економія газу захована? А економічність вже виникає тоді, наскільки швидко приміщення втратить закачане в нього тепло, тобто наскільки приміщення утеплене. І економічніше буде там, де будинок нормально утеплений. А буде там тепла підлога чи радіатори, то це не дуже важливо, бо система опалення переносить тепло, радіаторна вона чи тепла підлога. І вже далі якщо приміщення не утеплене, то відбуваються втрати тепла через перекриття, стіни, підлогу, вікна. І котел з системою опалення компенсує охолодження приміщення, і чим більші втрати тепла - тим більше треба наприклад газу, щоб компенсувати втрати тепла приміщенням. ККД котлів наразі 90%+, тобто можна порахувати скільки кВт забирає в себе система опалення і потім ця енергія віддається потрібним приміщенням. Енергія не виникає з нікуди і не зникає в нікуди.

  • @fabionsa88

    @fabionsa88

    4 ай бұрын

    Він можливо має на увазі що тепла підлога має інерційність і якщо цим правильно користуватись то буде економія… тобто маємо кімнатний програматор з дельтою в скажімо 1,5-2 градуси цельсію і котел буде працювати один раз на день десь 2 години на нагрів приміщення з теплою підлогою. Говорю як власник такої системи.

  • @RadioLab
    @RadioLab9 ай бұрын

    Ніякий варіант не кращий, обидва нормальні. Бо система опалення - це система для перенесення (транспортування) тепла від котла в приміщення. Колись взагалі тепло переносилося повітрям від печі по будинку, бо не було систем опалення. Буде тепліше там, де краще утеплення приміщення. Тепловтрати ніхто не відміняв і система опалення ПРОСТО компенсує втрату тепла приміщенням. Котел віддає системі опалення певну кількість тепла (енергії), а система опалення транспортує тепло до потрібного приміщення. Якщо котел віддав системі опалення 10кВт, то система опалення ці 10кВт десь віддасть, і не важливо це радіатори чи тепла підлога. В вже економічність залежить від того, наскільки опалюване приміщення швидко охолоджується, які в нього тепловтрати. А тут вже відіграє саме УТЕПЛЕННЯ, і чим краще утеплення, тим менші втрати тепла і тим більша економія наприклад газу. Енергія не виникає ні звідки і не зникає в нікуди, це основа. Тепла підлога просто своєю площею має більший контакт з повітрям і приміщення швидше нагрівається, але і не забувайте, що і котел махає на теплу підлогу шо скажений спочатку, бо відбір тепла величезний через величезну площу теплообміну. Ну і тепла підлога краща, якщо у вас для опалення використовується тепловий насос, буде краща ефективність роботи теплового насоса, але і батареї можна поставити більші при використанні теплового насоса. Ну і тепла підлога, це питання комфорту, але і ціна відповідна. Ну і утеплений будинок літом буде не так нагріватися, утеплення працює в дві сторони.

  • @vamaan1971
    @vamaan19713 жыл бұрын

    «Применение в помещении плоских греющих поверхностей, отдающих значительное количество тепла излучением, где бы они ни располагались, всегда будет создавать более благоприятный микроклимат, чем при обогреве помещений чисто конвективными приборами». [Отопление. Андреевский А.К. 2 изд. Высшая школа, 1982.]

  • @dmytromarchuk2412
    @dmytromarchuk24123 жыл бұрын

    Цікавить таке питання: Маючи будинок, два поверхи приблизно 110 м2. реалізувати систему опалення тепла підлога з конденсаційним котлом, замонтувавши 2 окремі колектори на перший та другий поверхи, і використати виключно насос з котла (тобто обєднавши труби першого і другого поверхів). Чи такий варіант має право на життя і чи він буде дієвим?!

  • @user-instalytor

    @user-instalytor

    3 жыл бұрын

    Поделюсь своими наблюдениями этого вопроса --если квадратура теплого пола больше 60-70м2 котловому насосу будет реально сложно справится с гидравликой ,тем самым возможны в дальнейшем проблемы .Но у вас есть возможность --или доказать это ,или опровергнуть 👍🧿🇺🇦

  • @Installers_Academy

    @Installers_Academy

    3 жыл бұрын

    говоримо абстрактно, оскільки у технічному завданні багато прогалин..) Номінальна продуктивність котлового насосу має знаходитись у межах 0,8-1 м.куб/год.. (це залежть від моделі насосу, теплової потужності котла та гідравлічного опору системи опалення і т.д.)... при проектуванні системи обігріву підлогою я б приймав за основу різницю температури між подачею та звороткою контурів ТП на рівні 5-7 градусів... При умові, що гідравлічний опір контурів буде у межах "робочої точки" насосу (відсутні аномально довгі контури протяжність більше 80-100 м.. + - )... виходить що максимальна потужність, яку може стабільно трансопртувати котловий насос по системі опалення із вказаною вище різницею температур буде у межах (1.163*7*1 = 8,141 кВт.) - правде це вже у режимі стабільної роботи... на етапі прогріву системи буде більше).. Отож, якщо пікові теплові втрати будинку будуть у межах 8 кВт, я не бачу проблем у даній схемі.. якщо ж пікові тепловтрати у Вашого будинку більше 8 кВт, тоді варто викристати "гідравлічну стрілку" та додатковий насос, чия продуктивність та напір відповідатимуть системі опалення...

  • @dmytromarchuk2412

    @dmytromarchuk2412

    3 жыл бұрын

    @@Installers_Academy Дуже дякую за вичерпну відповідь. Але ще маю одне питання) Якщо ми монтуємо гідравлічну стрілку, ми можемо замонтувати додатково 2 насоси, розділивши 2 обіги, + терморегулятори на перший та другий поверхи окремо. Чи є сенс це робити на будинок площею 110 м2 , чи простіше обєднати в один обіг і замонтувати один насос як ви і пропонуєте?!

  • @Installers_Academy

    @Installers_Academy

    3 жыл бұрын

    є сенс тільки в тому випадку, якщо вам потрібно забезпечити регулювання різних температур теплоносія на відповідних поверхах.. або ви маєте наміри вимикаючи насос управляти постачанням теплоносія на відповідний поверх...

Келесі