3D nyomtatás - FreeDee Webinár: 4 rejtett Cura funkció a szeletelésen túl

Ғылым және технология

Online előadás eredeti dátuma: 2020.04.30.
Az open-source alapokon fejlesztett Cura talán a legelterjedtebben használt 3D nyomtatás előkészítő szoftver. A szoftvert eredetileg David Braam fejlesztette, aki később az Ultimaker alkalmazásába került, akik nem korlátozták tovább a nyílt forráskódú szoftver felhasználását. A szoftver népszerűségét az is mutatja, hogy a FreeDee által forgalmazott 5 FDM nyomtató márka közül 3-nak is a Cura-ra épül a szeletelője. A webinár során a több, mint egymillió felhasználóval büszkélkedő Ultimaker Cura szoftverben mutatunk 4, szerintünk izgalmas és látványos, kissé rejtett funkciót, amivel szeretünk dolgozni vagy épp játszani, ha úgy adódik.
A 4 bemutatott funkció:
• Ironing - ha nem elég sima
• Fuzzy skin - ha túl sima 😊
• Modifiers - különböző beállítások egy nyomtatási projekten vagy akár egy alkatrészen belül
• 3 szín 2 fejjel
A webinárban használt eszközök és szoftverek:
Ultimaker Cura előkészítő szoftver:
ultimaker.com/software/ultima...
Ultimaker S3 asztali professzionális kétfejes 3D nyomtató:
shop.freedee.hu/termek/ultima...
További webinárok:
www.freedee.hu/3d-tudasbazis/

Пікірлер: 4

  • @tori5005
    @tori50053 жыл бұрын

    Nagyon jó videó! Részletes, érthető, és külön kiemelném, hogy a szemléltetés rengeteget segít a megértésben. Sajnos kevés ilyen jó videó található a neten. Magyarul meg annyi se. Gratulálok a készítőnek!

  • @sunking3dprinting
    @sunking3dprinting4 жыл бұрын

    Helló! Jó lett a videó, kár, hogy ezekre ebben az országban nincs nagy igény :( Viszont ha adhatnék egy javaslatot, akkor lehetne videó a sense 3d scennerről, de úgy nagyon kivesézve, hogy mit tud, mit nem tud, van-e hozzá valami komolyabb program, ilyesmi. Csak mert kb. 2 éve már, hogy vettem tőletek, és még nem tudtam sok mindenre használni. Fórumokon is felbukkan, hogy másnak is van vele gondja, mert nincs hozzá értelmes magyar videó. Előre is köszi,várjuk a többi videót!

  • @s.j.z.janosszecsi
    @s.j.z.janosszecsi Жыл бұрын

    Szia nagyon tetszett köszönöm szépen az infókat , olyan kérdésem lenne hogy a cura programnál ha a támasztékot lehet esetleg anyagában gyengíteni(ne legyen ugyan az a kitöltése mint a figuránál ) , mert ahogy használom túlzottan kemény mint maga a figura és így borzasztóan nehéz leválasztani a modellről . Előre is köszönöm

  • @theremay
    @theremay3 жыл бұрын

    Ha valakit a lényeg érdekel: 6:00-tól: Ironing 10:30-tól Cura vonatkzoó beállításai 14:20-tól: Fuzzy skin 15:40: Cura beállítások 24:25 (!): Fuzzy skin-t módosító beállítások 18:40: Különböző beállítások "egy" objektumon belül (ez áll egyébként single nose/head nyomtatókra is, nem tudom, miért keverte ide a bevezetőben a dual-t) 27:30-tól ismét a különböző beállítások "egy" objektumra 31:13 a Modifier mesh alkalmazása, ténylegesen egy objektumra 46:36 több színnel nyomtatás (post processing pug-in) 50:50 2 fej -> 3 szín Jó volt, látszik, hogy tapasztalt a srác és több olyan apró részletre felhívja a figyelmet, amivel sok munkaórát (és anyagot...) megtakarít a nézőnek - de minden bizonnyal lesz ez még jobb is. Tudom, nehéz megszokni, de előadás közben nem érdemes kalimpálni a képernyőn céltalanul a kurzorral, meg az sem lenne baj, ha egy témakört egyszerre mondanátok el, vagy ha pl. vonszolással nyitsz meg egy objektumot, akkor azt azért érdemes szóban elmondani (a "behúzom" lehet szleng is, plusz többször lehet akár behozom-nak is érteni), mert így kicsit bűvésztrükk hatása van a tálcán a semmiből megjelenő testeknek, ugyanis a közvetített Cura ablakban az nem látszik, mit művelsz azon kívül. Ilyesmikre gondolok.

Келесі