#38 253V to już przeszłość. Falownik już Ci się nie wyłączy.

Ғылым және технология

#38 253V to już przeszłość. Falownik już Ci się nie wyłączy.
Witajcie Kochani,
Dzisiaj wraz z Waldkiem udaliśmy się na pokaz urządzenia firmy CR-GAMA. Urządzeniem tym jest regulator napięcia fazowego. Dzięki temu rozwiązaniu rosnące napięcie w sieci nie będzie powodowało wyłączenia się falownika i będzie w sposób ciągły obniżane do bezpiecznego poziomu. Powszechnie wiadomo, że fotowoltaika powoduje wzrost napięcia w sieci w słoneczne dni. Jest kilka sposobów, aby uniknąć wyłączania się falownika. Można zainstalować magazyn energii lub zacząć żyć off grid. Są to jednak dużo droższe rozwiązania niż kupno urządzenia firmy CR-GAMA. Jeśli zatem posiadasz instalację fotowoltaiczną i Twój falownik się wyłącza, to koniecznie obejrzyj ten krótki materiał. Zapraszam na relacę z naszego wyjazdu.
Jeżeli masz pytania, to zadaj je w komentarzach lub pisz bezpośrednio do firmy CR-GAMA.
CR-GAMA Sp. z o.o.
43-316 Bielsko-Biała
Aleja Armii Krajowej 220
biuro@crgama.pl
www.crgama.eu/
tel: 33 500 03 53
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tradycyjnie zapraszam także na kanały partnerskie. Z osobami z tych kanałów często wspólnie rozmawiamy i nagrywamy dla Was różne ciekawe filmy.
‪@PompaCiepłaiPV‬
‪@DobryProjekt‬
‪@mrAkumulator‬
‪@napradpoPolsce‬
‪@TomaszZylkaPV‬
‪@PaneleFotowoltaiczne‬
‪@DreamMedia0‬
‪@ZeptoBoxpl‬
‪@Luksiuelektryk‬
‪@Dzidek1‬
‪@Kenny88‬
‪@maxiservicediy‬
‪@smart-diy‬
‪@siaznatury6659‬
#fotowoltaika
#regulatory
#wysokienapięcie
#tauron
#opłacalnośćFotowoltaiki
#ekoniezależny
#offgrid
#falownik
#like
#subskrypcja
Link do serwera DISCORD:
/ discord
Kontakt: ekoniezalezny@gmail.com

Пікірлер: 228

  • Жыл бұрын

    Napiszcie proszę co sądzicie na temat tego urządzenia. Jestem ciekawy Waszych opinii.

  • @advancedadvanced3814

    @advancedadvanced3814

    Жыл бұрын

    Można do Pana jakiś kontakt mailowy? ;)

  • Жыл бұрын

    @@advancedadvanced3814 Jest w opisie filmu.

  • @ralfxx5930

    @ralfxx5930

    Жыл бұрын

    Co sądzicie na temat tego urządzenia? Mniej więcej to co bym myślał na temat tabletki po łyknięciu której alkomat nie pokazuje promili u kierowcy...

  • Жыл бұрын

    @@ralfxx5930 Czyli zakładasz, że to ściema?

  • @zciech6352

    @zciech6352

    Жыл бұрын

    ​@ Urządzenie to robi dokładnie to co założył konstruktor, obniza napięcie o powiedzmy 5 woltów. A jego budowa jest prosta jak budowa cepa. składa się z transformatora toroidalnego posiadajacego 2 uzwojenia jedno 245V i grugie nawiniete grubym drutem ok. 5V którego jeden koniec jest wpiety w wejściowy rozłacznik izolacyjny drugi w wyłacznik nadprądowy, przez to uzwojenie przepływa cały czas prąd pobierany/wysyłany z domowej onstalacji do elektrowni. uzwojenie 245V natomiast wpiete jest do przewodu neutralnego a drugi koniec przez zestyk przekaźnika (i być moze mały dławik) do przewodu fazowego wejściowego rozłącznika izolacyjnego. przekażnik jest sterowany woltomierzem. Uzwojenia są tak połaczone, że w momencie załaczenia zestyku w przekaźniku w uzwojeniu przez uzwojenie 245V przepływa prad, który w uzwojeniu 5V indukuje napięcie. Uzwojenia sa tak połaczone, że tworzą autotransformator, odejmuje się ono odnapięcia wejściowego i na wyjściu otrzymujemy napiecie Uvoltomierza-5V. Nadaje się wspaniale do chronienia instalacji domowej przed skutkami wzrostu napięcia sieci ponad normę, ale nie nadaje sie dla prosumentów, chyba, że bedzie wpięte juz za punktem styku inwerter-siec publiczna. Ale nie za tą cenę. (na podstawie analizy klatki pierwszego filmu p. Waldka "Już Ci się falownik nie wyłączy - FOTOWOLTAIKA" 1:40 przedstawiającej wnętrze urządzenia)

  • @Luksiuelektryk
    @Luksiuelektryk Жыл бұрын

    Czy tylko ja widzę że do sieci jest wpychane 259V!? Kryminał panowie KRYMINAŁ!!!

  • @zciech6352

    @zciech6352

    Жыл бұрын

    Aby to zobaczyć trzeba mieć trochę wiedzy, ale miernik Pana nie kłamie, wyraźnie tyle pokazał. Oczywiście mozna wmówić niewprawnemu widzowi, że to sąsiad tyle wepchnął, a ja nawet wiem który to złośliwie robi :).

  • @patrykgrzeskowiak6756

    @patrykgrzeskowiak6756

    Жыл бұрын

    Miałem na myśli, co z tego że oni se obniżeniżą przed falownikiem jak do sieci idzie prawie 260? Powiedz mi Darku co można zrobić z takimi delikwentami?

  • @Luksiuelektryk

    @Luksiuelektryk

    Жыл бұрын

    @@patrykgrzeskowiak6756 zgłaszać do dostawcy energii elektrycznej

  • Жыл бұрын

    Przez krótki czas tak. Ale falowniki przez krótki czas mogą na to pozwolić. To jest zgodne z normą nc rfg. Jeżeli taka wartość utrzymywałaby się dłużej (nie pamiętam dokładnie ile), to wtedy falownik musi się wyłączyć. Stąd u niektórych napięcie skacze nawet do 270V. Masakra, ale nic na to nie poradzimy.

  • @Luksiuelektryk

    @Luksiuelektryk

    Жыл бұрын

    @ Piotrze jak długo patrzyłem to nie był to pik na 3-4 sekundy tylko cały czas było ponad normatywne.

  • @robertdec3713
    @robertdec3713 Жыл бұрын

    To nie może być nic innego niż zwykłe autotransformatory. I jeśli dzięki nim energia wpływa do sieci przy napięciu powyżej 253V to jest to działanie NIELEGALNE.

  • Жыл бұрын

    Oni twierdzą, że to nie są autotransformatory.

  • @benjaminbarbarossa4699

    @benjaminbarbarossa4699

    Жыл бұрын

    @ Lepiej pojechać spotkać się z twórcą urządzenia EKO OZE i znim porozmawiać. Jego urządzenie produkowane jest przez zamela.

  • Жыл бұрын

    @@benjaminbarbarossa4699 Rozmawiałem z Damianem na ten temat.

  • @siaznatury6659
    @siaznatury6659 Жыл бұрын

    Właśnie zaczynam oglądać. Zobaczymy co to za cudo. Potem się wypowiem co o tym myślę

  • Жыл бұрын

    OK. Napisz, co uważasz na ten temat.

  • @jacekgrzegorzek7367
    @jacekgrzegorzek7367 Жыл бұрын

    Zaczynam tracić szacunek do Waszej twórczości na KZread. Przecież to ewidentnie autotransformatory. To jest nie legalne, karalne itd. Taniej i prościej jest po prostu ustawić w falowniku wyższe nastawy zabezpieczenia nadnapięciowego. Ten sam efekt i również nielegalny. To nie jest dobre rozwiązanie. Nie da się inaczej zmniejszyć napięcia w sieci niż zmianą przełącznika przekładni transformatora - ale to musi zrobić ZE. Proponuje nie robić ludziom wody z mózgu. Jak się ZE kiedyś za takie perełki weźmie to dopiero będzie płacz na KZread i posypią się srogie kary.

  • @jacekgrzegorzek7367

    @jacekgrzegorzek7367

    Жыл бұрын

    Mam dla Was lepszy pomysł na film o regulacji napięcia w sieci. Metodę mam w 100% skuteczną ALE MOŻE GROZIĆ ŚMIERCIĄ toteż proszę potraktować to jako żart. Też jest nielegalna i do tego wymaga sprawności fizycznej. Myślę że Piotr da radę, co do Waldka mam pewne wątpliwości. Metoda jest tania, praktycznie bezkosztowa. Potrzebna jest tylko czapka kominiarka. W skrócie wygląda ona tak: idziesz po drutach od domu i w końcu dojedziesz do stacji transformatora SN/nn. Tam patrzysz skąd jest ona zasilana, to będzie albo napisane, albo musisz iść po drutach SN. W końcu dojdziesz do GPZ-tu z którego jest zasilany transformator który zasila Twój dom. Stacja GPZ zazwyczaj jest bezobsługowa, napowietrzana, ogrodzona siatką. Należy uważać bo na górze siatki jest zazwyczaj drut kolczasty. Obiekt jest monitorowany więc trzeba być szybki i nie dać się złapać, dlatego trzeba najpierw zrobić rozeznanie wzrokowe od zewnątrz. Należy uważać bo napięcie 110 000V to nie zabawka i zabija od razu. Nie można liczyć że jakiekolwiek zabezpieczenia nas ochronią. Zazwyczaj z człowieka zostają tylko buty. W każdym razie na takiej stacji stoją transformatory. Taki transformator jest wyposażony w podobciążeniowy przełącznik zaczepu transformatora. Taki przełącznik jest dostępny z poziomu gruntu. Wewnątrz jego skrzyni są zazwyczaj dwa przełączniki. Zaczynamy od przełącznika L/R (local/remote) czyli po polsku lokalnie/zdalnie. Należy ustawić go na local. Potem drugi przełącznik jest zaczep wyżej lub niżej (niestabilny) jak go się przekręci w kierunku "zaczep niżej" to włączy się silnik i przestawi zaczep niżej co nam obniży napięcie do czasu aż przyjedzie pogotowie energetyczne i przywróci nastawę domyślną. I wtedy trzeba poczekać aż odjadą i powtórzyć operacje. Wadą jest fakt że na takiej stacji są zazwyczaj dwa transformatory i nigdy nie wiadomo który nas zasila. Jeszcze raz podkreślam że ta metoda to tylko dla fachowców. UWAGA Wysokie ryzyko śmierci dla ludzi bez przeszkolenia.

  • @zciech6352

    @zciech6352

    Жыл бұрын

    @@jacekgrzegorzek7367 Nie takie rzeczy się robi ze szwagrem po pijaku. J-23 Stawka większa niz życie.

  • @overcloker16

    @overcloker16

    Жыл бұрын

    @@jacekgrzegorzek7367 w sumie efekt i ryzyko podobne jak z tym cudem tu wychwalanym

  • Жыл бұрын

    My jedynie pokazujemy, co dzieje się na rynku. W żaden razie nie popieramy nielegalnych działań. W tym jednak wypadku nie wiemy, jak to działa a producent zarzeka się, że nie jest to autotransformator.

  • Жыл бұрын

    Pomysł nietuzinkowy :)

  • @siaznatury6659
    @siaznatury6659 Жыл бұрын

    Obejrzałem. No to wynika z tego że tylko 0.5kw może być odebrane. 0.5kw x 3 fazy to jest 1.5kw energii w tej obudowie stracone. To NIEMOZLIWE bo ciepło wytworzone 1500w spaliloby tą skrzyneczke.

  • Жыл бұрын

    Mnie też się tak wydaje. Chyba, że tam jest jakiś porządny radiator w dolnej części.

  • @PP.EKOTECH

    @PP.EKOTECH

    Жыл бұрын

    Tys prowda ! Powiedzioł Kwicoł.. ! ;) Pozdro !~

  • Жыл бұрын

    @@PermanentnyZespolTourettea Oczywiście, że tak. Im większa autokonsumpcja tym lepiej. Niestety ludzie tego nie rozumieją.

  • @zdzisawbedkowski7338

    @zdzisawbedkowski7338

    Жыл бұрын

    @ Bufor ciepła ,podłogówka latem ?Jedynie grzałka do grzania bojlera -myślę.

  • Жыл бұрын

    @@zdzisawbedkowski7338 Nikt nie mówi, że bufor ciepła ma być oparty o wodę.

  • @MarkO-ee1dz
    @MarkO-ee1dz Жыл бұрын

    Uznanie dla chęci, jednak nie tędy droga. Przekaźniki nie mogą zarządzać falownikiem, to nie są lata 70-e Panowie. Falownik musi to robić sam. Jeśli falownik nie posiada takiej funkcji to zakup falownika był niewłaściwy. Ja nie mam takiego problemu mimo iż napięcie często przekraczało 260V a i tak znacznie taniej jest przekonać Tauron do obniżenia napięcia w sieci. W moim przypadku 253V włącza OFF-GRID i żegnaj Tauronie aż do czasu kiedy wszystko wróci do normy. Teraz Tauron się poprawił, jest 232V max a i tak lepiej jest mi korzystać z OFF-GRID-a bo niema dnia. w którym by nie wyłączali prądu. Jeszcze jest jeden problem, zanik napięcia nawet na sekundę powoduje reset wszystkich urządzeń albo " zwiechę" i co w tedy? Zapytajcie Sławka ile kosztuje zanik napięcia w obrabiarkach CNC

  • Жыл бұрын

    Bo OFF GRID to przyszłość. Ja także nie mam problemów z napięciem. Zawsze stabilne 230V.

  • @evam789

    @evam789

    11 ай бұрын

    czy w tym wypadku masz dwa falowniki jeden ongrid drugi offgrid? ja tak właśnie chcę zrobić ale mój elektryk nie rozumie tej koncepcji... pomoc mile widziana :)

  • @zciech6352
    @zciech6352 Жыл бұрын

    Napiszę to tak, Pan mnie nie przekonał, zwłaszcza te dosyć mętne opowieści o cewkach pochłaniajacych energię, w pole magnetyczne i to 500W :). A cena dwukrotnie przewyższa wartość. To troche takie cudo jak ten słynny kociołek na wodę z Lichenia z COP=5. Generalnie to by trzeba to kupić, rozebrać i sprawdzić jak to działa i gdzie się podziewa to pole magnetyczne, prawdopodobnie jest wysyłane w kosmos i ogrzewa Galaktykę. To, że urządzenie robi to do czego jest przeznaczane jest niewątpliwe, pytanie tylko, czy jak twierdza Panowie, rzeczywiście nie powoduje zwiększenia napięcia po stronie dostawcy energii. Pomiary w filmie Wadka wbrew temu co wmiawiał nam Pan wyraźnie wskazują, że podwyższają,

  • Жыл бұрын

    No właśnie nie do końca podwyższają. Podczas pomiarów ja byłem w garażu i podawałem wartości z woltomierzy urządzenia. Po mojej stronie były one około 1-2V wyższe niż po stronie licznika. Czyli wynikałoby z tego, że jednak nie podwyższa. Ale moje przypuszczenie nadal jest takie, że nadmiar w taki czy inny sposób idzie w ciepło.

  • @zciech6352

    @zciech6352

    Жыл бұрын

    😀

  • Жыл бұрын

    @@zciech6352 Jeśli tak jest, to nie rozumiem tylko jaki cel przyświeca temu, aby to ukrywać.

  • @benjaminbarbarossa4699

    @benjaminbarbarossa4699

    Жыл бұрын

    @ Cel jest taki, że koszt zrobienia tego czegoś jest powiedzmy 3 stówy a cena całości z tysiaka. # transformatory 500W które spalają nadmiar produkcji w tej rozdzielnicy, całkowity bezsens marnowanie energii, lepiej zrobić to na 3 przekaźnikach "Przekaźnik kontroli napięcia TVPS1-63PV /TVPS1-63K" po 170zł i spalać nadmiar produkcji w farelce która dmucha ciepłem w łazience albo nagrzać wodę w bojlerze. U mnie to pracuje tak, że grzeje wodę w bojlerze a jak nagrzeje, to reszte nadmiaru spala elektryczna podłogówka w łazience i korytarzu.

  • Жыл бұрын

    @@benjaminbarbarossa4699 Właśnie dlatego uważam, że równie ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie routera energii.

  • @TomaszZylkaPV
    @TomaszZylkaPV Жыл бұрын

    Witam i pozdrawiam serdecznie

  • Жыл бұрын

    Również pozdrowienia Tomku.

  • @miroslawjaroszek3843
    @miroslawjaroszek3843 Жыл бұрын

    Fantazja ich poniosła z tą cena

  • Жыл бұрын

    No tanie to nie jest.

  • @PP.EKOTECH
    @PP.EKOTECH Жыл бұрын

    Witaj Piotrze. Fajny film.. ! Waldi załapał sie po Krakowsku.... do naładowania Kijanki..! ;) Ha ha :) Jest dobry... ! ;p Pozdrowionka dla Waldka ...! ;) Co do urządzenia .. - ciekawe .. aczkolwiek ... są tańsze i lepsze rozwiązania.. ! ;) Pozdrawiam serdecznie z Podhala - Paweł P. Hej !

  • Жыл бұрын

    O jakiś zaległy komentarz się odnalazł bez odpowiedzi :)))))

  • @PompaCiepłaiPV
    @PompaCiepłaiPV Жыл бұрын

    Ciekawe jak to Piotrze zmontowałeś 😉🤔 Bo przy nagraniu byłem 😁

  • Жыл бұрын

    Dość szybko. Ale myślę, że fajnie wyszło.

  • @PompaCiepłaiPV

    @PompaCiepłaiPV

    Жыл бұрын

    @ No to po moim filmie od razu oglądamy

  • Жыл бұрын

    @@PompaCiepłaiPV Koniecznie...

  • @mareks6934
    @mareks6934 Жыл бұрын

    jak zobacze wskazania pomiarow napiec na falowniku i na liczniku w czasie rzeczywistym - 2 kamery - wtedy sprawa sie wyda co to cudo robi

  • Жыл бұрын

    Myślę, żę temat będzie żył i uda się doprowadzić do ponownych testów.

  • @ireneuszkrzton9649
    @ireneuszkrzton9649 Жыл бұрын

    Dobra a co jeśli napięcie jest ponad 260 i utrzymuje się ponad 4 h i więcej czy to dalej ma sens bo chwilowo jeśli występuje takie skoki to ma to sens a w przypadku godzinnych przekroczeń energii? To cały ten nadmiar energii przynosi straty?

  • Жыл бұрын

    Przede wszystkim napięcie w sieci nie powinno być aż tak wysokie. Oczywiście słyszałem o lokalizacjach, gdzie ponoć nawet jest więcej niż 270V, ale to chyba jakieś jednostkowe przypadki. Generalnie obciążenie danej fazy odpowiednim prądem spowoduje spadek napięcia na tej fazie. Niezależnie od tego, według mnie należałoby zgłosić do ZE, że napięcie jest bardzo wysokie i że urządzenia w domu są narażone na uszkodzenie się. Myślę, że prezentowane urządzenie spokojnie powinno sobie poradzić z problemem tak wysokiego napięcia, ale warto to jeszcze przedyskutować z producentem - firmą CR GAMA.

  • @Kenny88
    @Kenny88 Жыл бұрын

    "Urządzenie pochłania energię, ale nie w całości" 🤔 W sumie wiosna, lato, część jesieni lecę off grid to wszystko mi jedno co się dzieje w sieci zawodowej. Im więcej instalacji wyspowych tym większy problem będą mieli on gridowcy. Są coraz bardziej popularne takie instalację i trzeba o tym wspomnieć. Mniej sąsiadów będzie odbierać energię, a jak podrożeje prąd to nawet Ci bez pv mogą bardziej oszczędzać i mniej potrzebować energii od prosumentów.

  • Жыл бұрын

    Dokładnie tak. Ale na ten aspekt niewielu zwraca uwagę.

  • @Kenny88

    @Kenny88

    Жыл бұрын

    @@PermanentnyZespolTourettea Mam sąsiada z instalacją i pralka napiernicza nie wtedy gdy jest produkcja. W dodatku najczęściej i tak ktoś jest u nich w mieszkaniu 🤷 Niby z niskiego napięcia może iść na średnie, ale sam nie wiem jak to jest. Może faktycznie coś tam wpycha, ale wątpię by to były znaczące wartości. Jedyne co może zwiększyć świadomość obywateli i racjonalne użycie energii elektrycznej to drastyczne podwyżki.

  • @PP.EKOTECH

    @PP.EKOTECH

    Жыл бұрын

    Tys prowda Panocku ! ;) Powiedzioł Pyzdra ! ;) Hej ! ;)

  • Жыл бұрын

    @@PermanentnyZespolTourettea Dokładnie tak. Tylko OFF GRID rozwiązuje problemy sieciowe. Życie bez sieci się upowszechnia i myślę, że najbliższa dekada będzie tutaj decydująca. Oby jak najwięcej ludzi odłączyło się od ZE.

  • @TomaszZylkaPV
    @TomaszZylkaPV Жыл бұрын

    Jak dla mnie Eko-Oze-PV jest lepszy bo stracpna energia grzeje wodę

  • Жыл бұрын

    No to nie ulega wątpliwości :)

  • @piotrnowik
    @piotrnowik Жыл бұрын

    Niestety, nie kupuję tego "kota w worku". Na stronie producenta nie ma żadnych konkretnych informacji na temat tego "produktu". Rozumiem, że producent nie chce zdradzić, co jest w środku, by nie okazało się, że jedynie "dwa druciki, jedna żarówka i trzy styczniki" 🙂

  • Жыл бұрын

    No niestety nie chcą powiedzieć. Ale prędzej czy później ktoś to kupi, rozkręci i powie co i jak.

  • @igorhejke4523
    @igorhejke4523 Жыл бұрын

    Cewka nie pochłania energii tylko obciąża sieć mocą bierną. Faktycznie podłączenie cewki jako odbiornika powoduje obniżenie napięcia, a energia wydziela się na przewodach sieci. Podobny efekt uzyskamy przez zmianę ustawień falownika na zmianę strategii regulacji mocy biernej Q=f(u)

  • Жыл бұрын

    Ciekawy pomysł. Myślisz, że to właśnie tak jest rozwiązane? Cz nie byłoby to zbyt proste?

  • @igorhejke4523

    @igorhejke4523

    Жыл бұрын

    @ nie byłoby za proste. Tak właśnie można regulować napięcie w danym punkcie sieci. Potwierdza to ten drugi człowiek w filmie, że jest to nie do końca zgodne z instrukcją eksploatacji sieci. zakładam, że facet uzyskuje cos fi < 0.6 a dopuszczalne jest 0.928 ( tg fi 0.4). Nic się nie dzieje że stanem sieci poza stratami po stronie Taurona.

  • Жыл бұрын

    @@igorhejke4523 Pasowałoby mieć takie urządzenie i dokonać dokładnych pomiarów wszystkich parametrów. Może faktycznie tutaj odbywa się sterowanie mocą bierną.

  • @jj-mr7bl
    @jj-mr7bl Жыл бұрын

    👍👍👍👍👍👍👍👍👍

  • Жыл бұрын

    Dzięki. Pozdrawiam

  • @RafaLigeza
    @RafaLigeza Жыл бұрын

    Dość często jest tu mowa o pętli zwarcia, więc czy przypadkiem nie działa to na zasadzie autotransformatora który tak dobiera napięcie aby po stronie sieci było jak najbliżej 253V. Bo teoretycznie jeśli ktoś ma dużą fotowoltaikę i cienkie przewody to spadek napięcia może wynosić kilka volt, więc takie podwyższenie napięcia na tym urządzeniu do przykładowo 256V może sprawić, że na punkcie styku do sieci jest 253V. Mowa jest również o dodatkowym obciążeniu.

  • Жыл бұрын

    Producent się zarzeka, że nie jest to autotransformator.

  • @piotrsch1976

    @piotrsch1976

    Жыл бұрын

    @ bo to oszust....

  • @piotrsch1976

    @piotrsch1976

    Жыл бұрын

    Ten gość nawet nie wie co to pętla zwarcia bo używa tego określenia nie do tego problemu o którym mówi. Powinien mówić o impedancji linii zasilającej, pętla zwarcia to obwód zamykający się awaryjnie między linią i uziemieniem ochronnym, ale ten dyletant i oszust nawet mówić fachowo nie potrafi.

  • Жыл бұрын

    @@piotrsch1976 Nie, to nie jest oszust i jak już było na wielu materiałach widać nie jest to autotransformator. Zasada działania jest inna i dość prosta. Sławek z kanału @Panele fotowoltaiczne pokazywał jak to działa w szczegółach.

  • @matej9032
    @matej9032Ай бұрын

    Cewka wpycha bo podnosi napiecie do 260 zapewne czyli kryminał

  • Ай бұрын

    Producent twierdzi, że nie.

  • @overcloker16
    @overcloker16 Жыл бұрын

    Od 8 do 13 minuty "specjaliści wyjaśnili" wszystko. Widzowie sami mogą posłuchać ich "profesjonalizmu", zakładam, że Panowie chcieli stworzyć symetryzator (i zrobienie tego dobrze to jest duże i drogie wyzwanie, ale warto to robić), ale Panom nie do końca to wyszło i teraz wciskają ściemę o gromadzeniu energii w polu magnetycznym albo cieple :) Da się to zrobić, ale nie takie ilości energii. A autor kanału na końcu powiedział nieprawdę, bo nawet spece przyznali, że ich wynalazek wpycha do sieci kiedy napięcie jest zbyt wysokie (łamiąc prawo i ryzykując kary dla właściciela instalacji). Niech każdy robi co chce jego sprawa, ale nie płaczcie potem że płacicie wysokie kary i jeszcze sąsiedzi Was pozwą o naprawę sprzętu (tak, da sie, jak ktoś odwala takie numery montując takie wynalazki).

  • Жыл бұрын

    Niestety mamy za mało informacji na obecną chwilę, aby coś więcej powiedzieć. Wydawało się, że urządzenie działało a skoro ma atest i badania potwierdzające zgodność z normami, to nikt się nie doczepi. Być może jest to rodzaj symetryzatora połączonego z rezystorami. Myślę, że temat będzie żył i wkrótce dowiemy się więcej.

  • @zciech6352

    @zciech6352

    Жыл бұрын

    @ Raczej nie ma atestu i badań. Kiedyś było 300 mil do nieba, a teraz mamy 6 wkrętów do wiedzy. (a i jedna papierowa plomba). Użyj MOCY wkretaka.

  • @overcloker16

    @overcloker16

    Жыл бұрын

    @ zgadzam się, że 100% nie mamy. Ale warto by było dodać wyraźny disclaimer i to kilka razy..... choćby taki, że sporo ludzi ma mniej lub bardziej zasadne wątpliwości i ostrzega przez montażem tego. To by zmusiło Prezesa i Pana Jacka do większej precyzji. I nie chodzi mi o zdradzania jakiś tajemnic handlowych, bo jeśli to działa jak opowiadaja (na co daje 1% szansy) to niech sobie godnie zarobią. I szczerze im kibicuje, kłopot jest taki, że wygląda to na nie do końca przemyślany produkt i testowany na klientach... niestety

  • Жыл бұрын

    @@zciech6352 Na kanale u Waldka były pokazywane badana wykonane prze AGH. Myślę, że taka akademia raczej nie będzie ściemniać.

  • @overcloker16

    @overcloker16

    Жыл бұрын

    @ ale co Oni zleciło temu AGH? Dokładnie, precyzyjnie.... bo ja mogę im wysłać nawet autotransformator i to w większej obudowie i tak zlecić badanie, że z góry wiem, że dostanę wnioski o jakie mi chodzi... stąd są normy i dopuszczenia, a nie badanie na uczelniach. Zresztą Panowie jakoś nie wspominali jakie normy to spełnia tylko cały czas o tych badaniach które sami zlecili.... no comment

  • @mariuszkostarek6440
    @mariuszkostarek6440 Жыл бұрын

    🙂🙂

  • Жыл бұрын

    Dzięki. Pozdrawiam.

  • @jarosawpaciorek8869
    @jarosawpaciorek8869 Жыл бұрын

    W filmie Waldka sugerowałem, że dławiki są wpinane szeregowo, teraz zakładam że jednak równolegle. Czyli jest to kompensator (nieświadomy) energii biernej pojemnościowej. Powkładali na każdą fazę dławiki o mocy 500 Var i te dławiki są włączane w momentach podwyższonego napięcia. Z jednej strony musi to się grzać cholernie a z drugiej nie daje rady obniżyć napięcia dlatego doktoranci z AGH zalecili dołączanie dodatkowych obciążeń, np. grzałek elektrycznych. O poborze energii biernej indukcyjnej, za którą zakład może naliczać dodatkowe opłaty tylko wspomnę. Trzymać się od tego z daleka!

  • Жыл бұрын

    U osób prywatnych póki co nie naliczają. Jak zaczną, a raczej kiedyś zaczną, to się dopiero wesoło zrobi.

  • @dziupla2000
    @dziupla2000 Жыл бұрын

    Eko zależny .. czy sytuacja z podwyższonym napieciem się może zakończyć w sytuacji gdy bedą rozliczenia godzinowe od 2024 ?

  • Жыл бұрын

    Pewnie nie od razu. Ale jak magazyny energii i auta elektryczne się upowszechnią, to z czasem będzie tylko lepiej.

  • @siaznatury6659

    @siaznatury6659

    Жыл бұрын

    Jak cena energii wzrośnie wieczorem A w dzień będzie tańsza w proporcji 1zl dzien/ 3 zł wieczorem to ludzie znaczną myśleć jak zuzywac prad

  • Жыл бұрын

    @@PermanentnyZespolTourettea Zgadza się. Tylko wątpię, aby któremukolwiek OSD na tym zależało. Zwłaszcza w czasie, gdy rynek energii ma zostać uwolniony. Oni teraz jeszcze chcą się jak najwięcej nachapać, bo wiedzą, że po uwolnieniu rynku rozpocznie się ich agoniczny koniec. Ludzie sami zaczną budować nowe fragmenty infrastruktury, które po połączeniu w całość stworzą nową sieć.

  • Жыл бұрын

    @@siaznatury6659 Wtedy zacznie się optymalizacja i inwestowanie w automatykę domową oraz tym bardziej przechodzenie na OFF GRID.

  • @siaznatury6659
    @siaznatury6659 Жыл бұрын

    Falowniki same w sobie mogą według normy wpuszczać przez 10 min do 264v. Ciekawe ile byłoby z tym sterownikiem po stronie sieci ?? 280??

  • Жыл бұрын

    Trzeba by to sprawdzić. Ale bez kupna się nie obejdzie.

  • @RonRPL
    @RonRPL Жыл бұрын

    A czy nie lepszy byłby falownik, który wpycha swój prąd w fazę o najniższym napięciu albo żeby zasilał fazy niesymetrycznie?

  • @robertdec3713

    @robertdec3713

    Жыл бұрын

    To bardzo dobry pomysł, w niektórych sytuacjach zapobiegłoby to wyłączeniu falownika. Zmniejszyło by ilość wyłączeń. Kwestia oprogramowania falownika, myślę, że producenci mogli by łatwo zaimplementować taką funkcjonalność.

  • Жыл бұрын

    Tak to powinno działać, ale mam rażenie, że producentom chyba na tym nie zależy.

  • @jacekgrzegorzek7367

    @jacekgrzegorzek7367

    Жыл бұрын

    Są takie rozwiązania. Zasadniczo są to falowniki które wspomagają autokonsumpcję. Montuje się dodatkowe przetworniki na wyjściu z instalacji domowej do sieci i dzięki temu falownik umie ocenić ilość energii pobieranej przez budynek. Wtedy tak rozdziela moc aby maksymalnie była zjedzona na bieżąco. Tylko jest jak zawsze pytanie o ekonomię. Normalny falownik kosztuje koło 5tys zł a ten lepszy to koszt 12tys zł. Czyli dwa razy drożej. Budując instalacje fotowoto patrzy się zazwyczaj na czas zwrotu. Każda dodatkowa złotówka to dłuższy czas zwrotu.

  • Жыл бұрын

    @@jacekgrzegorzek7367 Ja myślę, że wszystko można policzyć. Oczywiście, że wyższa cena spowoduje dłuższy czas zwrotu. Ale przy szybko rosnących cenach energii i braku systemu Net-Metering te dodatkowe 5-7 tys zł. szybko się zwróci.

  • @jacekgrzegorzek7367

    @jacekgrzegorzek7367

    Жыл бұрын

    @ Oczywiście że wszystko można policzyć. Matematyka nie kłamie, ekonomia nie kłamie. Oczywiste że koszty energii elektrycznej muszą wzrosnąć i to znacznie, wystarczy wejść na stronę PSE i zobaczyć ceny RCE by oszacować co nas czeka. Można założyć że PiS w roku wyborczym nie dopuści do aż tak drastycznych podwyżek cen bezpośrednio dla Kowalskiego lecz Kowalski i tak zapłaci te ceny, czy to w chlebie czy u fryzjera..... Lecz nawet gdyby. Zwiększenie autokonsumpcji tylko nieznacznie może pomóc ze zbyt wysokim napięciem. Problem ten może rozwiązać tylko magazynowanie energii w godzinach szczytu słonecznego i to w ramach efektu skali, pojedyńcze instalacje nie wiele tu dają. Aby osiągnąć efekt skali potrzeb są oczywiście jakieś zachęty ze strony ZE bo inaczej każdy ma to głęboko. Pomysł jest prosty i ekonomicznie w miarę tani. Wystarczy wykorzystać magazyn energii który prawie każdy już ma w domu więc ten magazyn nic nie kosztuje, jedynym kosztem jest przekaźnik sterowniczy i trochę kabla. Głównym kosztem jest ten przekaźnik sterowniczy. Każdy potrzebuje ciepłej wody i to właśnie bojler jest tym magazynem energii. Próbowałem tym pomysłem zainteresować Zamela ale podobno już nad czymś podobnym pracują. Wyobraźmy sobie że wystarczy tylko zmienić sterowanie tymi bojlerami i zniknie problem zbyt wysokiego napięcia w sieci. Należy zrobić prosty trik. Bojler utrzymuje normalnie temp. 35-40*C to temperatura "wystarczającą" aby się umyć natomiast w godzinach szczytu słonecznego bojler podbija tą temperaturę do 80-90*C. Najlepiej jakby miał zasilanie trójfazowe i dogrzewał tą fazą na której jest najważniejsze napięcie. Oczywiście trzeba przewidzieć histerezę i fajnie by było sterować go centralnie przez ZE. Efekt skali: 1000 bojlerów 4kW to sterowanie 4MW obciążenia. 10tys bojlerów to 40MW. To są już konkretne moce. Aby podgrzać 200l wody o 40*C potrzeba 9,3 kWh. Bojler elektryczny to prawdziwy ekonomiczny magazyn energii i prawie każdy go już ma. Trzeba tylko zrobić system sterowania sterowany z dystrybucji mocy Rejonów energetycznych i zachęcić finansowo ludzi aby poczuli sens montażu takiego systemu. W skali kraju mówimy o sterowaniu obciążeniem rzędu bloku energetycznego przeciętnej elektrowni. A magazyny oparte na akumulatorach to na razie ekonomiczna utopia, zwiększenie autokonsumpcji to również bajer bo dla netmetingu mówimy o potencjalnych 20% zysku z bieżącej produkcji. To na prawdę nie jest warte tych 7tys zł.

  • @Bogdan.Slaboszewski
    @Bogdan.Slaboszewski Жыл бұрын

    To bardzo źle, ze nie chodzi o szczegóły tech., bo to podstawa. EKO OZE przesłal schematy, której same sie bronia.

  • Жыл бұрын

    Nie chciałem za bardzo ciągnąć za język. Ale temat jest rozwojowy i na 100% będziemy go kontynuowali.

  • @radekwoffgrid6872
    @radekwoffgrid6872 Жыл бұрын

    Super sprawa dla tych co msjas problem z napięciem. A zmieniając temat to Piotr posłuchałem i są baterie litowe z auta na ten moment już hula 20 kwh a bedzje jeszcze co najmniej drugie tyle

  • @overcloker16

    @overcloker16

    Жыл бұрын

    Nie super sprawa, tyko mega kłopoty. Dopóki takich cudaków jest niewielu to wszyscy to olewają, ale jak zacznie być to bardziej powszechne to wtedy zacznie się nagonka :) i kary.... zamiast pisać do ZE, poprawić instalację WLZ i do falownika (większe przekroje) to ludzie kupują kolejne cudowne urządzenia.... ehhh szkoda to komentować, ale trzeba ostrzegać tych co nie mają wystarczającej wiedzy o elektryczności, a są na tyle ostrożni, żeby sprawdzić takie rewelację i opinie o nich

  • @radekwoffgrid6872

    @radekwoffgrid6872

    Жыл бұрын

    @@overcloker16 ja tylko oceniam działanie... Sam bym nie montował bo mam tak zrobiona instalację że potrzeby nie ma tak jak mówisz firma montująca dają za mały przekrój kabla to go zmieniłem i spadek napięcia ewidentnie widać do tego mam tak ustawione urządzenia w domu żeby brały wtedy kiedy jest największa potrzeba

  • Жыл бұрын

    Znakomicie. Lecisz na 400V czy na 800V?

  • @radekwoffgrid6872

    @radekwoffgrid6872

    Жыл бұрын

    @ nie Piotr ja narazie raczkuje... I mam on grid 9.9 na huwawei i to narazie działa ale zrobiłem druga instalacje 5 kw na growat spf 5000 48v i do tego jest magazyn Energi 20 bedzje 40 i to sobie ma narazie hulać... Boję się narazie większego napiecia... Ale buduję za budynkiem firmowym kolejna instalację i tam bedzje już sofar solar hybrid 20 kw i myślę że tam już się zacznie

  • Жыл бұрын

    @@radekwoffgrid6872 To pozostaje mi tylko życzyć Ci powodzenia. I daj czasem znać jak Ci to wszystko wychodzi, zarówno na niskim jak i na wysokim napięciu.

  • @Rrayford
    @Rrayford Жыл бұрын

    Wszelkie sterowniki obniżające napięcie to ściema, co z tego, że u siebie obniżymy napięcie jak do sieci i tak nie wepchniemy ... Tak naprawdę montując takie urządzenie sami sobie szkodzimy bo obniżając w sieci napięcie powodujemy, że sąsiad zaczyna sprzedawać swój prąd. Trzeba zrobić taki sterownik żeby wpływał na podświadomość sąsiadów, jak za duże napięcie w sieci niech oni obniżają napięcie a my wtedy możemy wpychać dla nich swój prąd i tyle w temacie.

  • Жыл бұрын

    W pierwszej kolejności obniżamy u siebie, czyli robimy dobrze dla naszego sprzętu RTV/AGD, który najbardziej cierpi przez podniesione napięcie w sieci.

  • @Rrayford

    @Rrayford

    Жыл бұрын

    @ Jedynym słusznym rozwiązaniem na 253V jest pakowanie w tym czasie jak nie idzie do sieci, pakować prąd do akumulatorów, a po południu jak słoneczko przestaje już smalić z tych akumulatorów wysyłać do sieci

  • Жыл бұрын

    @@Rrayford Pakowanie energii do akumulatorów jak najbardziej. Ale oddawanie z nich do sieci nie ma sensu póki co. Jak wejdą taryfy dynamiczne i będzie można na tym fajnie zarobić to będzie miało sens. Ale do tego też trzeba mieć magazyn min. 50kWh. Inaczej szkoda się bawić w oddawanie energii z akumulatorów. Jedynie ma to sens na własny użytek, aby gdy już słońce nie świeci zdecydowanie przedłużyć sobie czas autokonsumpcji.

  • @andrzej3511
    @andrzej3511 Жыл бұрын

    Mam tylko jedno pytanie: czy a jeżeli tak to u jakiego dystrybutora/dystrybutorów to cudo ma oficjalną akceptację/homologację używania. TYLKO TA JEDNA INFORMACJA mnie ciekawi.

  • @zciech6352

    @zciech6352

    Жыл бұрын

    Obawiam się, ze ilość takich dystrybutorów jest równa ZERO. Gdyby było inaczej producent z cała pewnościa nie omieszkał by o tym powiadomić ewentualnych klientów.

  • @andrzej3511

    @andrzej3511

    Жыл бұрын

    @@zciech6352 Ja nawet nie mam li tylko obaw. Ja mam pewność. Pytanie było retoryczne.

  • Жыл бұрын

    Myślę, że jeszcze u żadnego. Faza testowa trwa. Zobaczymy, co będzie dalej.

  • @andrzej3511

    @andrzej3511

    Жыл бұрын

    @ Szczerze mówiąc panie Piotrze jestem więcej niż sceptyczny w kwestii atestu, aprobaty - jak zwał, tak zwał. Nie po to ustanowiono drakońskie zasady utrudniające życie właścicielom PV (I jak widać akcja rzucania kolejnych kłód trwa w najlepsze, ze wspaniałymi, nowymi osiągnięciami w tej mierze) by teraz od nich odstępować dla małej firemki bez najmniejszych szans na lobbing. Przeciwnie, jestem przekonany, że wszelkie próby będą tępione ze zdwojoną energią. Ze wszystkimi możliwościami kar włącznie, wśród których odłączenie dostaw będzie tą najlżejszą. Dla "nich" to nie jest wyjście naprzeciw, dla nich to karygodna samowola i wspaniałe potencjalnie źródło dochodów FOR FREE! System jest mocny, system ma się dobrze, system się obroni, a ci, nooo... Jak im tam...? A...! Klienci! No więc oni nie są od wynalazczości tylko od płacenia. TYLKO!!! I nie kręcić tam nosami bo odłączymy! C'est la vie! Bo widzi pan, mamy w Polsce tzw. oligopol współpracujących dystrybutorów, a praktycznie ze względów infrastrukturalnych dużą liczbę lokalnych MONOPOLI. I jak świat światem tylko tow. Lenin wymyślił sposób na rozwalenie takiego systemu. Ale zdaje się, że ta metoda nie jest dokładnie tym o co chodzi szaremu konsumentowi energii elektrycznej... Wracamy więc do punktu wyjścia: mamy operatora, który powiada: "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi?" Że zacytuję śp. proroka: Stanisława Bareję.

  • Жыл бұрын

    @@andrzej3511 Jest to smutna prawda. Ale z chorym systemem należy walczyć i niszczyć go wszelkimi dostępnymi sposobami. Bardzo bym chciał, aby każdy postraszony klient mógł sobie pozwolić na przejście na off grid. Oni są mocni, póki mają klientów. Ale jak tych zacznie ubywać, to zaczną płakać. Niezbywalnym prawem człowieka jest prawo do wolności i nikomu nie wolno w nie ingerować. Ludzie sami dali się omotać systemowi i teraz płaczą.

  • @danielmszczonow3312
    @danielmszczonow3312 Жыл бұрын

    Jeżeli rzeczywiście są tam dławiki w co wątpię , jest to głupotą żeby nadwyżkę energii zamieniać w moc bierną i nie mieć z niej żadnego pożytku.

  • @siaznatury6659

    @siaznatury6659

    Жыл бұрын

    Trzeba kupić i rozebrać. Jeśli to dlawi moc, to co się dzieje z ciepłem? Jeśli przetwarza na bierną, to wyniki badań o których mówią mogą nie być prawidłowe. Albo badanie przeprowadzone na bardzo małej mocy. Zero konkretnych wyjaśnień

  • @robertdec3713

    @robertdec3713

    Жыл бұрын

    Nie da się mocy czynnej zamienić na bierną. Musi się coś grzać.

  • @danielmszczonow3312

    @danielmszczonow3312

    Жыл бұрын

    @@robertdec3713 jak się nie da ??? A falownik wypuszcza napięcie stałe czy przemienne do sieci ??? Na napięciu przemiennym się da obciążać mocą bierną

  • @robertdec3713

    @robertdec3713

    Жыл бұрын

    @@danielmszczonow3312 Nie chce mi się Ciebie uczyć. Wróć do szkoły może...

  • Жыл бұрын

    Dokładnie tak. Wtedy będzie wiadomo co i jak.

  • @merczico1244
    @merczico1244 Жыл бұрын

    W ten sposób oszukuje się sam falownik i do tego momentu jest ok, ale idąc dalej....załóżmy, że takich falowników będzie 10 na danym obwodzie i każdy zostanie oszukany, to w efekcie kilka domów dalej napięcie podskoczy do 270V i nikt nie będzie wiedział dlaczego spaliło się kilka urządzeń u "niewinnych" odbiorców

  • Жыл бұрын

    Ale na filmie u Waldka były robione pomiary na każdej z faz. Po stronie sieci były widoczne różnice napięć. Były one średnio 1-2V niższe niż na wskazaniach tego urządzenia.

  • @steevhamer8402
    @steevhamer8402 Жыл бұрын

    Nie jest już dostępny

  • Жыл бұрын

    Co nie jest dostępne? Urządzonko od CR-GAMA?

  • @jankowalski-kj7zp
    @jankowalski-kj7zp Жыл бұрын

    Który z Panów to Keshe ?

  • Жыл бұрын

    A kto to wie...

  • @daber5426
    @daber5426 Жыл бұрын

    mowa ciała ww podpowiada mi, że coś tu nie gra

  • Жыл бұрын

    Mam nadzieję, że wczorajszy LIVE u Waldka sporo wyjaśnił.

  • @JanKowalski-hz7tw
    @JanKowalski-hz7tw Жыл бұрын

    Cały czas twierdze Fotovoltaika tak ale odcieta od systemu energetycznego. Tylko z magazynami energi I nie będzie problemu dla energetyki i innych użytkowników energi

  • Жыл бұрын

    Dokładnie tak. Dzisiaj ZE są nam zbędne.

  • @JanKowalski-hz7tw

    @JanKowalski-hz7tw

    Жыл бұрын

    @ chyba niebardzo skoro kasę bierzecie od energetyki stwarzacie problemy i na dodatek chcecie jeszcze kase😁

  • Жыл бұрын

    @@JanKowalski-hz7tw Ale kto bierze kasę od energetyki? My tylko pokazujemy pewne rozwiązania, a ja osobiście jestem fanem i zwolennikiem off grid i takie urządzenia nie są mi potrzebne.

  • @JanKowalski-hz7tw

    @JanKowalski-hz7tw

    Жыл бұрын

    @ a nie rozliczacie się z energetyka sorzedajac nadwyżki prądu. Wielu marudzi ze malo energetyka daje za prąd z pv 😁

  • Жыл бұрын

    @@JanKowalski-hz7tw No tacy jak ja nie rozliczają się z energetyką. Mam na nich delikatnie mówiąc wywalone. Off grid to życie bez sieci publicznej i po za tym całym chorym systemem.

  • @SuperTimoteusz
    @SuperTimoteusz Жыл бұрын

    To regulowana opornica a nie cudowne urządzenie !

  • Жыл бұрын

    Poczekajmy na więcej testów. Aktualnie Sławek z kanału @Panele fotowoltaiczne robi testy tego sprzętu. Jestem pewien, że poda prawdziwe wyniki.

  • @IIIImaRcinIIII
    @IIIImaRcinIIII Жыл бұрын

    Ciężko się słucha tego stękania... Następnym razem wyślijcie im pytania wcześniej żeby mogli się przygotować!!!!!

  • Жыл бұрын

    Na LIVE u Waldka była ciekawa dyskusja. Myślę, że warto obejrzeć.

  • @nr5nr528
    @nr5nr5286 ай бұрын

    Kwoty, jakie ru padają, to jakaś abstrakcja!

  • 6 ай бұрын

    To zależy o czym mowa, bo jak dla mnie abstrakcją jest dożywotnie płacenie coraz wyższych rachunków za energię oraz instalowanie fotowoltaiki, która przez zbyt wysokie napięcie w sieci przestaje działać.

  • @nr5nr528

    @nr5nr528

    6 ай бұрын

    @ Zgadzam się całkowicie, dlatego znalazłem ten film na Pana kanale ( oglądam i subskrybuję), ale podzielam zdanie komentatorów, że jest za drogie i twórca nie wie, lub nie umie wyjaśnić zasady działania urządzenia. Eko Oze rozkłada to ustrojstwo na łopatki. Czyż nie?

  • 6 ай бұрын

    @@nr5nr528 Właśnie z tego, co mi wiadomo to zdania podobno są podzielone. Ja też nie wiem jak to działa, ale może niebawem się dowiemy. Wiem, że producent cały czas je rozbudowuje i ulepsza.

  • @krzychuzkrzychuz5145
    @krzychuzkrzychuz51457 ай бұрын

    Urządzenie fajne, ale nie za takie pieniądze!!! Czekam jak chinczycy to skopiują i sprzedadzą za połowę ceny, co życzę zcałego serca wszystkim zainteresownym kupnem!!!

  • 7 ай бұрын

    Chińczycy już nie takie rzeczy skopiowali/sami zbudowali. Oczywiście, że produkt do tanich nie należy, ale jest Polski a to jest najważniejsze. Jeżeli jest to możliwe, to powinniśmy wspierać to, co rodzime a nie to, co chińskie.

  • @ampersc
    @ampersc Жыл бұрын

    Mam , używam w lekko zmodyfikowanej wersji już dobre 2 miesiące i jestem bardzo zadowolony. Obniża dokładnie o 12V nie jak Panowie piszą kilka lub 10V.

  • Жыл бұрын

    I to jest najważniejsze.

  • @mahdirulez
    @mahdirulez Жыл бұрын

    Ja wszystko rozumiem aż do 16:22... bo to takie pokazywanie leśnych ludków. Ale naprawdę polecasz ten „dekompensator mocy biernej” za drobne dwa trzysta z VAT (albo i sześć tysi jeśli ktoś trójfazówkę potrzebuje?). Chcę zobaczyć, jak ci panowie CE dla tego ustrojstwa wystawiają :). I jeszcze mówisz, że to „nie wpływa na sieć zewnętrzną” podczas gdy gość w 11:53 sam się przyznaje, że to „troszeczkę” na nielegalu pcha moc bierną do sieci :) Ja wiem, że jak się takich kolesi zjedzie w podsumowaniu, to następni będą mniej skorzy, żeby się pojawić, ale żeby im zrobić taką laurkę?

  • @mahdirulez

    @mahdirulez

    Жыл бұрын

    A ogólniej żeby nie było, że tylko krytykanctwo, w mojej opinii, krok pierwszy to zasypywanie energetyki pismami o obniżenie napięcia. W międzyczasie można wtyczkę na przykład GoSund Sp111 (60 zł) plus konwektor 1800w za całe 200zł gdzieś postawić, gdzie dodatkowe 1-2°C nie będą szczególnie upierdliwe. Nawet w wersji 3-fazowej, to

  • Жыл бұрын

    Ja niczego nie polecam. Jedynie zastanawiam się nad tym, że być może jest to dobry kierunek. Ale już wiadomo, że to urządzenie wymaga jeszcze wielu ulepszeń i poprawek. Nie twierdzę, że CR GAMA ma złe zamiary. Pamiętaj, że porządny sprzęt wymaga mnóstwa testów i weryfikacji działania. Gdzieś to trzeba sprawdzać, z kimś konsultować i komuś pokazywać. Tylko takie działania mogą doprowadzić do uzyskania zadowalających efektów.

  • @jarosawpaciorek8869

    @jarosawpaciorek8869

    Жыл бұрын

    @ Tu nie ma czego poprawiać czy ulepszać. To jest kompensator energii biernej. Najprostszy dławik włączany równolegle na podstawie pomiaru napięcia. Taką funkcję (realizowaną w formie sterowania energolektronicznego) powinien posiadać każdy falownik PV. Każdy, który spełnia wymogi IRiESD. Prezesa zdziwienie kiedy czytał ten skrót bezcenne :) Każdy falownik PV może w ramach swojej mocy pozornej, w dynamiczny sposób zarządzać poborem lub generacją energii biernej. To czasem pomaga w pracy instalacji PV, ale ogranicza moc czynną falownika i może skutkować pojawieniem się opłat za energię bierną na fakturze za prąd. A ci goście to prymitywni naciągacze. Myślą, ze wynaleźli koło. Dławiki w energetyce stosuje się tyle lat ile ona istnieje.

  • Жыл бұрын

    @@jarosawpaciorek8869 Ja myślę, że temat należy obserwować. Z czasem dowiemy się co z tego wyszło.

  • @mahdirulez

    @mahdirulez

    Жыл бұрын

    @ 16:35 „…zachęcam do kontaktu z firmą CR Gama i do nabywania tych urządzeń” - jeśli to nie jest polecanie… 😉więc wiesz, ja byłbym ostrożniejszy.

  • @pawel_pl83
    @pawel_pl83 Жыл бұрын

    daliście się nabrać. pozdrawiam

  • Жыл бұрын

    Nie sądzę. To potrafi działać. Sławek to udowodnił.

  • Жыл бұрын

    Nie sądzę. To potrafi działać. Sławek to udowodnił.

  • @pawel_pl83

    @pawel_pl83

    Жыл бұрын

    @ ale jak działa? tak jak obiecali ? Warto tyle płacić za sterowanie grzałką ? Są przecież tańsze sposoby..... W dodatku nie mają na to CE i myślisz że te dławiki nie będą się grzać ? ile to popracuje?

  • Жыл бұрын

    @@pawel_pl83 O gwarancje trzeba pytać CR-GAMA. Ale CE to znak nadawany przez samego producenta przez nikogo więcej. Jeżeli oni uznają, że spełnia wymagania i normy, to mogą nadać CE. Cena faktycznie jest dość wysoka i uważam, że powinni to przemyśleć, bo faktycznie inni mają podobne rozwiązania sporo taniej. Ale dajmy i szanse. Jak produkt się upowszechni to pewnie i cena spadnie. Jak ktoś ma odrobinę wiedzy, to może sobie kupić router energii i zrobi dokładnie to samo, a koszt to około 1500 zł.

  • @pawel_pl83

    @pawel_pl83

    Жыл бұрын

    @ pomyliłeś certyfikat CE z Deklaracją Zgodności :)

  • @zbigniewkluza8039
    @zbigniewkluza8039 Жыл бұрын

    O i następne naciągacze

  • Жыл бұрын

    Oj dlaczego od razu naciągacze?

  • @jacek2929
    @jacek2929 Жыл бұрын

    To mowisz ze ile lat już mieszkasz w tej budowie z offgridem? 🤣

  • Жыл бұрын

    88 lat, 5 miesięcy, 17 dni, 11 godzin, 47 minut i 6 sekund

  • @jacek2929

    @jacek2929

    Жыл бұрын

    @ Czyli bramę to tak za 70 lat se założysz 🤣

  • Жыл бұрын

    @@jacek2929 To raczej pytanie do tego klienta. Przecież to nie mój dom. Ja u siebie bramę mam.

  • @Simon323232
    @Simon323232 Жыл бұрын

    Ale się gościu mota z odpowiedzią. 3x 500W obciążenie i tyle. Costam podziała ale slabo

  • Жыл бұрын

    Działa, działa.

Келесі