#24 JAKI STYROPIAN ZAMIAST XPS? IZOLACJA TERMICZNA ŚCIAN PIWNICY

W końcu przeszedł czas na styropian, a dokładnie na izolację termiczną ścian piwnicy. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak to wygląda u nas - zapraszamy na najnowszy film. ;)
Zostaw po sobie komentarz dla zasięgów, łapkę w górę i zasubskrybuj - będzie nam bardzo miło! :)
____
INSTAGRAM 👉 / domek.na.wzgorzu
TIK TOK 👉 vm.tiktok.com/ZMey6CsGA/
Współpraca/Collaborations 👉 kontakt.domek.na.wzgorzu@gmail.com
____
Kierownik budowy radzi
Jak wybudować dom?
Ile kosztuje dom?
Ile kosztuje budowa domu?
Budowa domu koszty
Ile trwa budowa domu?
Budowa domu od czego zacząć?
Budowa domu systemem gospodarczym
Etapy prac podczas budowy domu
Budowa domu energooszczędnego
Nowoczesny dom parterowy
Nowoczesna stodoła
Dom typu stodoła
Dom na płycie fundamentowej
Budowa domu 2021
Dom krok po kroku
Budowa systemem gospodarczym
Dlaczego budowa domu jest taka droga
Rzeczywisty koszt budowy domu
Projekt domu nowoczesna stodoła
Dom szkieletowy stalowy
Dom szkieletowy
Budowa domu na skale
Działka budowlana o dużym spadku
Działka o dużym nachyleniu
XPS
Styrodur
Styropian
Izolacja termiczna
Ile kosztuje styropian?
Izolacja ścian piwnicy

Пікірлер: 15

  • @magdah2919
    @magdah29193 жыл бұрын

    Super. Czekam na drenaż. Bardzo lubię Wasz kanał. Oglądam i czekam jak na ulubiony serial ☺️ U nas tez non stop pada od prawie miesiąca. Za tydzień będzie już więcej słońca. Pa

  • 3 жыл бұрын

    Drenaż będzie całkiem niebawem, bo już w najbliższą sobotę 🙂 Bardzo miło nam słyszeć, że czekasz na nasze filmy 🙂 Aż chce się kręcić jeszcze bardziej po takich słowach 💪

  • @SebastianOO7
    @SebastianOO73 жыл бұрын

    7:09 W tym miejscu izolacja powinna przeciąć mur i połączyć się z izolacją, która wychodzi z za narożnika patrząc z prawej strony. Mur po lewej powinien być oddzielony od reszty konstrukcji, a przy izolacji (przecięciu) można wykonać dodatkowy trzpień wzamcniący. Cała filozofia 😊

  • 3 жыл бұрын

    Podczas projektowania zastanawiałem się nad tym, ale biorąc pod uwagę gabaryty tej ściany, oraz nierównomierne obsypanie, które z czasem będzie się jeszcze zmieniać, to trochę się wystraszyłem jej stateczności. Rozwiązanie, o którym piszesz, rozwiązałoby również kwestie odprowadzenia wody z drenażu, co poruszę w kolejnym filmie, ale strach wziął górę i wybrałem wariant bezpieczny konstrukcyjnie :)

  • @efektmurowany
    @efektmurowany3 жыл бұрын

    Styropian fundamentowy może i jest wodoodporny bo woda go nie zniszczy, ale nie ma właściwości ktore ma xps, jest to gorszy materiał. Jak nasiąknie wilgocią to lambda nic Ci nie da - a każdy poza xps ma o wiele większą nasiąkliwość - a jak wilgotny styropian to będzie zimno i współczynnik przenikalności ciepła idzie w siwy dym i zostaje tylko na papierze 😊 A co do mostku to moim zdaniem takie pominięcie mogło by być zastosowane powyżej gruntu gdzie jest zmienna temp. A tak to zasypane ziemią zostanie cały czas w chłodzie i zrobi mostek na stałe - co może powodować kondensację wilgoci w tamtym rogu wew. domu.

  • 3 жыл бұрын

    Izolację termiczną zawsze trzeba stosować zgodnie z warunkami panującymi na budowie oraz tymi, jakie będą panowały podczas eksploatacji obiektu. Każdy temat trzeba rozpatrywać indywidualnie, a nie generalizować, bo tak jest wygodnie. W Internecie często można znaleźć kłótnie ludzi, którzy myślą, że jest złoty środek na każdą sytuację. W naszym przypadku woda jeśli się pojawi, to od razu spłynie, wiec nie ma mowy o nasiąkaniu.

  • @marekpilipczuk9440
    @marekpilipczuk94403 жыл бұрын

    Ciekawy materiał, przydatny😀👍, mam pytanie odnośnie zbrojenia słupów, u mnie w projekcie wychodzą poza ławę fundamentową 45cm, Czy nie lepiej wyprowadzić odrazu poza ścianę fundamentowa i poźniej łączyć ? Czy trzymać się projektu? . Pozdrawiam i łapka w górę ✋😁

  • 3 жыл бұрын

    Przepraszam, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. :( Jak możesz, to wyślij zdjęcie projektu mailem, wtedy Ci odpowiem. Na własną rękę zmian bym nie robił, tylko trzymał się projektu, ale wiadomo w projekcie zawsze może wkraść się błąd, więc fajnie to sprawdzić :)

  • 3 жыл бұрын

    Po zobaczeniu projektu zrozumiałem pytanie ;) jak najbardziej można wyprowadzić wyżej zbrojenie, ale pamiętaj, że wygodniej jest pracować, jak wytyki są krótsze. Nie będzie jednak błędem, jak wyciągniesz sobie dłuższe pręty, pomijając zakład (to zawsze oszczędność w stali).

  • @marekpilipczuk9440

    @marekpilipczuk9440

    3 жыл бұрын

    Dzięki za odpowiedź. Powodzenia przy dalszych pracach👍.Czekam na kolejne filmy😁

  • 3 жыл бұрын

    Nie ma za co :) Kolejny film już jutro, wiec długo nie będziesz musiał czekać :D

  • @kacperss4737
    @kacperss47373 жыл бұрын

    Ciekawi mnie ten drenaż a tak pozatym masz stal na strop 12 zebrowana 5100 za tonę masakra

  • 3 жыл бұрын

    Film o drenażu już niedługo.

  • @kacperss4737

    @kacperss4737

    3 жыл бұрын

    @ 👍👍 a tak według cb to stanieje stal czy nie ty masz juz kupioną stal czy nie ?

  • 3 жыл бұрын

    Stal na pewno już nie stanieje i jedyne czego możemy być pewni to tego, że jeszcze pójdzie w górę. My już mamy całe zbrojenie kupione, ponieważ wiedziałem, że nie ma na co czekać :)

Келесі