21 лютого Міжнародний день рідної мови. Історія свята.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Історія свята
21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної - бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. В Україні це свято існує з 2002 року, з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України, Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
Це свято є особливим для усіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу та його генетичним кодом. Протягом багатьох віків наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання української мови. Сьогодні наша велична і милозвучна мова гордо лунає з вуст мільйонів людей. Тож головне завдання кожного українця - любити, берегти і збагачувати материнське слово.
Cьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.
За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння. Сьогодні, згідно з Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».
Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Пікірлер: 6

  • @valentinavb9663
    @valentinavb9663 Жыл бұрын

    Всі народи бережуть свою мову і ведуть криваву боротьбу за можливість говорити мовою своїх предків на своїй землі. І українці довгі роки захищають своє законне право користуватися на своїй Богом даній землі - в Україні українською мовою. Скільки видатних, героїчних, прекрасних людей - митців, науковців, філософів та інших потерпали за українську мову і загинули за вільне спілкування українською мовою, та й ще отримали, на довгі роки, забуття та клеймо зрадника. Шануймо і бережімо українську мову як волю, національну незалежність, щастя, ідентичність, унікальність, самодостатність. Слава Україні! Зі святом Української мови!

  • @slytherin_girl3962
    @slytherin_girl3962 Жыл бұрын

    ❤❤❤

  • @brawl_2024
    @brawl_20243 ай бұрын

    Оля Михалівна біг бос

  • @psay.
    @psay. Жыл бұрын

    Вау

  • @user-gc3xf9td2i
    @user-gc3xf9td2i Жыл бұрын

    Негри топ

Келесі