206. Maarja Lillemäe ja Alar Tamming, "Neljas tee"

"[Richard, H.] Bucke’ile näis loogiline, et osad inimsoo liikmed jõuavad uuele teadvustasemele varem kui teised. Tema üheteistkümne tunnuse alusel koostatud lahtirebinute nimekirjast leiame teiste hulgas Buddha, Jeesuse, Plotinose, Muhamedi, Francis Baconi, William Blake’i ja Walt Whitmani. Bucke’i raamat avaldas sügavat muljet Ameerika psühholoogia esiisale William Jamesile, kes kirjutas oma „Usulise kogemuse mitmekesisuses“ [1], et ükski tõsiseltvõetav reaalsuse käsitlus ei saa avardunud teadvusseisunditest mööda vaadata. Ta lisas, et Indias on püüdlus kosmiliste teadvusseisundite poole olnud sajanditepikkuse ajalooga teadus. „Kuigi 20. sajandi laborites ja klassiruumides võidutses Darwini evolutsiooniteooria, kerkis Bergsoni ja Bucke’i hereesia üles uutes ja ootamatutes konfiguratsioonides. Esimese maailmasõja järgses Euroopas esindasid seda sellised idamaa gurud nagu Krishnamurti ja Georgi Gurdžijev, kes tutvustasid taoliste vaimuseisunditeni jõudmiseks vajalikke praktikaid,“ kirjutab Jay Stevens [2]," võib lugeda mu suvel Edasis ilmunud esseest "Murtud müür" [3].
Nii Krishnamurtist kui Gurdžijevist oleme oma sarjas juba rääkinud. Esimene oli jutuks 99. vestlusringis "Sinus endas kobra" [4] (Siim Lill ja Jonas Nahkor), teine 125. saates "Pühad hümnid" [5] (Robert Jürjendal ja Rainis Toomemaa). 206. keskustelus tuleme Gurdžijevi juurde jälle tagasi, sedapuhku on stuudios Maarja Lillemäe ja Alar Tamming [6] ning fookuses Gurdžijevi õpilase Pjotr Uspenski raamat "Neljas tee" [7].
Peatse kohtumiseni!
H.
---------------
[1] • 12. Jüri Allik ja Toom...
[2] www.amazon.com/Storming-Heave...
[3] edasi.org/197938/hardo-pajula...
[4] • 99. Siim Lill ja Jonas...
[5] kzread.infoBUAXrbPc...
[6] kzread.infoe4t8jhQO...
[7] transpersonaalne.ee/toode/pjo...

Пікірлер: 11

  • @tarmotamm8
    @tarmotamm87 ай бұрын

    Väga hea saade!!

  • @enemets3688
    @enemets36888 ай бұрын

    Põnev kuulamine! Huvitavad külalised. Aitäh!❤

  • @heietuli
    @heietuli8 ай бұрын

    Enesemäletamise terminit võib ka nimetad enese meeleshoidmiseks. Eesti keeles on sõna meel, mis haarab nii mõtlemise kui tundmise. Enesemeeleshoidmine.

  • @mailigrauen7204
    @mailigrauen72047 ай бұрын

    Ei tea kui seda saadet riigikogulastele kuulata anda, kas paneks neid mõtlema ja millestki aru saama?🤔

  • @martraastas6100
    @martraastas61004 ай бұрын

    😁👍

  • @kunotaberland
    @kunotaberland8 ай бұрын

    Mõtlen juba ammu, et miks me muudkui määratleme või otsime oma mina läbi paljusõnalisuse ja paljulugemuse kaudu...

  • @mustikas22
    @mustikas223 ай бұрын

    Väärtuslikud baasteadmised.

  • @ylevane
    @ylevane8 ай бұрын

    Saatuse tahtel suri P. Uspensky oma õpetajast paar aastat varem

  • @helennelis-naukas200
    @helennelis-naukas2004 ай бұрын

    kahjuks me keegi ei suuda olla 24/7 nii kohal et oled ka ootamatusteks valmis, näiteks ilmub koosolekule ootamatult keegi kes sinna ei pidanud tulema, ja hakkab äkki verbaalselt ründama ja sa asud automaatselt kaitsesse sest sa polnud selleks valmis.Sa loodad et ta lõpetab, aga ta jätkab ja ajab sind veel rohkem rööpast välja, nii et lõpuks sa ei lase lihtsalt tal enam rääkida, räägid tast üle, pärast kirjutab ta su peale salaja ülemustele kaebekirja, mida siis nüüd edasi teha ?

  • @P66ranekull
    @P66ranekull7 ай бұрын

    Täiesti mõtetu saatejuht kes lihtsalt ajab paska ja venitab enda sõnadega, mulle ei meeldi, et saatejuht nii pikalt räägib

  • @EdmundBurkeiSelts

    @EdmundBurkeiSelts

    7 ай бұрын

    KZread'is on palju teisi saatejuhte. Loodetavasi leiate kellegi, kes Teile rohkem istub. Head pühapäeva! H.