#20 KIEDY MOŻNA ZACZĄĆ PRACE PO BETONOWANIU? CO WARTO WIEDZIEĆ

Betonowanie płyty fundamentowej zakończone! No to kiedy można wejść z pracami na świeży beton? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym filmie. ;)
Zostaw po sobie komentarz dla zasięgów, łapkę w górę i zasubskrybuj - będzie nam bardzo miło! :)
____
INSTAGRAM 👉 / domek.na.wzgorzu
TIK TOK 👉 vm.tiktok.com/ZMey6CsGA/
Współpraca/Collaborations 👉 kontakt.domek.na.wzgorzu@gmail.com
____
Kierownik budowy radzi
Jak wybudować dom?
Ile kosztuje dom?
Ile kosztuje budowa domu?
Budowa domu koszty
Ile trwa budowa domu?
Budowa domu od czego zacząć?
Budowa domu systemem gospodarczym
Etapy prac podczas budowy domu
Budowa domu energooszczędnego
Nowoczesny dom parterowy
Nowoczesna stodoła
Dom typu stodoła
Dom na płycie fundamentowej
Budowa domu 2021
Dom krok po kroku
Budowa systemem gospodarczym
Dlaczego budowa domu jest taka droga
Rzeczywisty koszt budowy domu
Projekt domu nowoczesna stodoła
Dom szkieletowy stalowy
Dom szkieletowy
Budowa domu na skale
Działka budowlana o dużym spadku
Działka o dużym nachyleniu
Zalewanie płyty fundamentowej
Betonowanie płyty fundamentowej
Wylewanie płyty fundamentowej
Betonowanie
Kiedy zacząć prace po wylaniu płyty fundamentowej?
Żeby beton nie pękał
Pielęgnacja betonu
Świeży beton

Пікірлер: 24

  • @klisiu999
    @klisiu9993 жыл бұрын

    super robotka pozdro z Dublina

  • 3 жыл бұрын

    Dziękuje bardzo za miłe słowa 💪🙂

  • @aygor9350
    @aygor93503 жыл бұрын

    No i mury pną się do góry. Powoli, fachowo i do przodu. :):):)

  • 3 жыл бұрын

    🙂💪

  • @efektmurowany
    @efektmurowany3 жыл бұрын

    Dobra robota Grześku! Z tym uziemieniem to mnie zaskoczyłeś - masz pełną izolację ławy od spodu i będzie z boków, a poza tym zbrojenie miałeś wiązane a nie spawane - ale może to specyficzny przypadek i to rozwiązanie dedykowane ….

  • 3 жыл бұрын

    Tak jak wspominałem w filmie, nie jestem wielkim specjalistą w dziedzinie elektryki. Moja wiedza pochodzi od kolegów inżynierów elektryków, oni radzili mi wszystko połączyć ze sobą. Przy uziomach nie ma potrzeby wszystkiego spawać, ponieważ odpowiednia powierzchnia styku daje taki sam lub podobny efekt. Podam dwa przykłady: 1. Bednarkę przy wykonaniu otoku można skręcać za pomocą specjalnych łączników. 2. W konstrukcjach prefabrykowanych żelbetowych zawsze stosuje się marki połączone ze zbrojeniem. Wszystkie prefabrykaty łączy się ze sobą za pomocą marek, tak aby wyrównać potencjał.

  • @efektmurowany

    @efektmurowany

    3 жыл бұрын

    @ tak, ale w prefabrykatch zbrojenie jest spawane na moją wiedzę aby zapewnic stałe połączenie, a bednarka skręcana jest właśnie dla zapewnienia połączenia; zbrojenie wiązane drutem wiązałkowym takiego połączenia nie daje. Nie twierdzę, że to jest źle ale skonsultował bym poprawność z projektantem uziomu aby zatwierdził poprawność rozwiązania - z prądem nie ma zabaw 😅😇

  • 3 жыл бұрын

    Byłem w dwóch punktach prefabrykacji elementów żelbetowych i nie nie kojarzę, żebym widział pracowników spawających zbrojenie, chociaż mogłem nie zauważyć. Na rysunkach warsztatowych, również nie spotkałem się nigdy z opisem dotyczącym konieczności spawania. Najczęściej ze spawaniem spotykam się przy wystawianiu konsol na słupy, gdzie spawanie ułatwia precyzyjny montaż zestawów kotwowych. Wracając do tematu uziomu, to właśnie to, co wykonałem, zostało skonsultowane, a dokładnie polecone mi do wykonania, przez kolegę doświadczonego inżyniera elektryka. Może to rozwiązanie nie jest zgodne z normami, ale widać, że jego doświadczenie mówi, że takie połączenie działa. Kazał mi wyciągnąć ze dwa pręty, a ja wyciągnąłem kilka więc któryś może zadziała ;) Ja chciałem właśnie wstawać bednarkę w siatkę, ale podobno nie ma to znaczenia.

  • @brzoza512
    @brzoza5123 жыл бұрын

    Odnośnie uziemienia zbrojenia - to ja osobiście pierwsze słyszę. Raczej wszyscy podpinają jeszcze do zbrojenia ław fundamentowych uziom z całej instalacji elektrycznej - czyżby wszyscy się mylili?

  • 3 жыл бұрын

    Nie miałem na myśli uziemiania zbrojenia, a raczej ze względu na izolację przeciwwodną z papy, wykonać otok. Zbrojenie płyty, konstrukcja stalowa domu, uziom instalacji elektrycznej, instalacja odgromowa, mają zostać włączone do otoku, tak aby miały jeden potencjał.

  • @Enter_World
    @Enter_World3 жыл бұрын

    Czy nie lepiej byłoby zastosować ocynkowany uziom wyprowadzony poza beton? Ocynkowany uziom by nie rdzewiał a pręt zbrojeniowy pewnie tak

  • 3 жыл бұрын

    Może byłoby i lepiej, ale akurat nie miałem bednarki, a koledzy elektrycy powiedzieli mi, że pręt zbrojeniowy w zupełności wystarczy. Oczywiście, zabezpieczę go tak, aby nie skorodował. Dodatkowo dodam, że korozja jeśli nie jest usuwana ze stali, to jej ekspansja kończy się na określonej grubości, więc pręt nigdy nieznikanie 🙂

  • @Enter_World

    @Enter_World

    3 жыл бұрын

    @ dobrze wiedzieć a rdza nie zmniejsza zdolności przewodnictwa elektrycznego? :)

  • 3 жыл бұрын

    Rdza jest nadal żelazem tylko, że utlenionym. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że zardzewiały drut na łące, gdzie wypasa się krowy zwany również "pastuchem", razi prądem zawsze, niezależnie od kondycji drutu. Wracając do uziomu, to na wszelki wypadek kazałem zostawić kilka prętów, do których się włączy bednarkę.

  • @avatardarkking666
    @avatardarkking6663 жыл бұрын

    Jak zabezpieczasz trzpienie ? Z góry dzięki za odpowiedź. "D

  • 3 жыл бұрын

    Bardzo chętnie odpowiem na Twoje pytanie, ale potrzebuje, abyś trochę doprecyzował pytanie. Zabezpieczyć trzpienie można, przed wieloma czynnikami, dlatego proszę o pomoc we wskazaniu tych konkretnych :)

  • @avatardarkking666

    @avatardarkking666

    3 жыл бұрын

    @ no przed wilgocią ? Dajem szlam :D racja ? :D

  • 3 жыл бұрын

    Jeśli mowa o izolacji przeciwwodnej poziomej pod trzpieniem/słupem, to najlepiej zastosować szlam, ponieważ daje najlepszą powierzchnię przed kolejnym betonowaniem. Szlam nie jest oczywiście jedynym materiałem izolacyjnym, ale na pewno jest wart uwagi.

  • @urszulakaliszuk4529
    @urszulakaliszuk45293 жыл бұрын

    Coś żona się nie udziela ostatnio.

  • 3 жыл бұрын

    Ostatnio często jeżdżę na budowę bezpośrednio po pracy, a gdy już jeździmy razem, to fakt, Dominika jest wtedy głównie głosem zza kamery :D Mamy w planach niebawem wypuścić film pogadankowy i wtedy na pewno żonka się pokaże :)

  • @domwdoliniesanu.4787
    @domwdoliniesanu.47873 жыл бұрын

    Płyty w suche miejsce i jeszcze wykorzystacie.

  • 3 жыл бұрын

    Część płyt uchowała się w całkiem dobrym stanie, dlatego chłopaki na pewno je jeszcze wykorzystają 🙂 Pozdrawiam!

  • @dawidg.9270
    @dawidg.92703 жыл бұрын

    że monolitu nie robicie tylko murujecie.

  • 3 жыл бұрын

    Jeśli chodzi o mur oporowy, to tak, będziemy murować z dość masywnymi trzpieniami.

Келесі