No video

#12 Offgridu ciąg dalszy - integracja z falownikiem SMGII przez HA oraz schemat podłączenia offgrid.

Dzisiaj cholernie długi materiał ale i przerwa była długa, mam nadzieję że nie będziecie zbytnio znudzeni, w razie czego polecam konsumować na raty :)
Obiecane linki:
github.com/sys...
Timestampy:
0:00 Początek filmu - luźne pogaduchy
3:50 Prezentacja integracji z falownikiem
10:18 Części niezbędne do połączenia z ESP32
20:31 Instalacja i konfiguracja ESPhome
36:02 Schemat podłączenia offgrid w domu

Пікірлер: 95

  • @SiBex_ovh
    @SiBex_ovh7 күн бұрын

    Masz najlepszy film o wpięciu falownika offgrid w instalację, skoro masz teraz deye to idealny byłby drugi film ze schemetem pod niego. Wiem że tutaj powiedziałeś ale dla wielu to jest nie czytelne a robisz coś czego inni nie robią, OMAWIASZ SCHEMAT więc czekam na taki odcinek !.

  • @SiBex_ovh

    @SiBex_ovh

    7 күн бұрын

    a już jak bym się rozmarzył to bym prosił o pokazanie przed deye przełącznika bypas 1-0-2 ze stykami pomocniczymi które w przypadku bypassu deye-a zasiliły by 230v wyzwalacz nadprądówki zza deye by przepuszczone napięcie nie przyszło do deye od strony LOAD niszcząc falownik - wiele osób pokazuje sieć/agregat|1-0-2 a nikt nie dba by zabezpieczyć LOAD.

  • @kaslopoland
    @kaslopoland Жыл бұрын

    Bardzo ciekawie się ogląda, kawał dobrej roboty👍 Pozdrawiam 😉

  • @piotrw8222
    @piotrw8222 Жыл бұрын

    Kawał dobrej roboty. Pozdro

  • @cattledogpl
    @cattledogpl Жыл бұрын

    Dziękujemy.

  • @Raf_P.
    @Raf_P. Жыл бұрын

    40:00 Tak w kwestii wyjaśnienia. Takiego elektryka który mówi takie rzeczy że możemy sobie N połączyć za i przed falownikiem to wysłałbym do szkoły i to najlepiej jednym wielkim kopniakiem. To że elektrycy nie rozumieją co robią to standard...niestety. Typowy elektryk to koleś po zawodówce, który najbardziej skomplikowaną rzecz jaką robił to wyłącznik schodowy. ;) Natomiast wyjaśniając....mamy do czynienia z prądem zmiennym a co za tym idzie żeby połączyć ze sobą coś za falownikiem i przed trzeba by to ZSYNCHRONIZOWAĆ (!) czyli góry sinusoidy w punkcie X muszą się zgadzać z górami w punkcie Y. Jeżeli nie będą to dojdzie do przymusowej "synchronizacji" , która objawia się dokładnie tym samym co zwarcie międzyfazowe - tam mamy o 120 stopni przesunięte właśnie fazy między sobą i jak połączymy L1 z L2 to będziemy mieć taką właśnie "synchronizację" czyli prąd zwarciowy. Oczywiście w przypadku przewodu N jest nieco lepiej bo prąd wraca tym przewodem do ziemi i jeżeli impedancja jest tam odpowiednio niska to mamy szansę nie zrobić sobie problemu, natomiast wystarczy żeby ktoś uszkodził nam N za naszą skrzynką rozdzielczą i mamy zwarcie po między L za falownikiem i L przed - czyli wybuchnie mam taki falownik. :) Kolejną sprawę w przypadku połączenia N za i przed to powstawanie dodatkowych prądów - o charakterystyce pików - podczas takiego połączenia prąd z L1 (przed falownikiem) będzie się łączył z Lf(faza za falownikiem) z jakimś przesunięciem. Raz że wartość napięcia będzie różna co już powoduje powstawanie różnicy potencjałów i co za tym idzie prądu (w stronę gdzie akurat jest niższy potencjał) to jeszcze dodatkowo dochodzi impedancja do N - standardowo to uziom przy stacji trafo. Mamy wiec wykres prądu o charakterystyce pików, które właśnie "buczą" i obciążają falownik...a jeśli impedancja do N nagle wzrosła by do nieskończoności - czyli N by się upalił to mamy w tym momencie zwarcie którego nasz falownik nie wytrzyma na pewno. Nie róbcie wiec takich idiotyzmów!

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Heh ale rozprawka, no ale prawdziwa. Swoją drogą tydzień temu zrobiłem uprawnienia D+E i w materiałach nic nie było właśnie o takim przypadku. Z ciekawostek dodam że o ile chińskie falowniki wymagają tej separacji to np takie Deye wręcz zaleca żeby nie rozdzielać N 🤔

  • @Raf_P.

    @Raf_P.

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 najwyraźniej ten falownik Deye ma synchronizację faz za i przed falownikiem - jeżeli tak jest - to "chapeau bas" - ale musimy mieć na to jasne potwierdzenie w instrukcji producenta.

  • @haloperidol8359

    @haloperidol8359

    10 ай бұрын

    @@zepsujtosam07 Deye też jest chiński.

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    10 ай бұрын

    @@haloperidol8359 zaprojektowany na zachodzie

  • @nastasavalentin9754
    @nastasavalentin97547 ай бұрын

    przydatne, ale miło byłoby mieć napisy

  • @bigos_bez_grzybow
    @bigos_bez_grzybow Жыл бұрын

    Wow 👍💪

  • @tomek3350
    @tomek3350 Жыл бұрын

    Dzień dobry. Bardzo, bardzo ciekawy odcinek. Ja osobiście od 2 miesięcy posiadam inwerter off-gridowy ESB 6 kW firmy Azo Digital. Dopiero podczas eksploatacji wykryłem pewną rzecz, o której nie ma ani słowa w instrukcji, tzn.: podczas zmiany trybu pracy z bypass'owego na zasilanie z baterii lub paneli dochodzi do zamiany polaryzacji na wyjściu inwertera: praca bypass--> L na wyjściu jest fazą, natomiast, gdy zmieni się tryb pracy na bateryjny lub panelowy na oznaczonym wyjściu L nie ma fazy, a potencjał znajduje się na przewodzie N!!!. Bo o ile dla ogromnej rzeszy urządzeń nie będzie to miało większego znaczenia czy L jest w lewej czy prawej "dziurce w gniazdku" (pod warunkiem, że te zmiany i ciągłe "pstrykanie" nie będzie się odbywało pod obciążeniem bo niektóre urządzenia są na tyle czułe, że wykrywają taką zmianę i zaczynają wtedy fiksować (odbiornik TV "mryga" i zaciemnia się kilka razy w ciągu sekundy, zasilacz awaryjny przełącza się w tryb przetwornicy). Dochodzi tu jeszcze jeden bardzo istotny aspekt - oświetlenie. Instalacje oświetleniowe projektuje się i wykonuje tak aby do wyłącznika doprowadzać przewód fazowy!!!. W przeciwnym razie dochodzi do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji: a) potencjał z sieci do odbiornika NIE BĘDZIE przechodził przez zabezpieczenie nadprądowe!!! b) po wyłączeniu oświetlenia wyłącznikiem urządzenie będzie cały czas pod napięciem!!! Kontaktowałem się w tej sprawie z przedstawicielem producenta, który przekonywał mnie, że tak zbudowane są wszystkie inwertery off-gridowe i jak chcę mieć fazę w stałym położeniu bez względu na tryb pracy to mogę sobie dokupić na Allegro coś w rodzaju "przejściówki :-). link: allegro.pl/oferta/zasilanie-awaryjne-ups-pieca-stala-faza-adapter-9003637894 Kiedy go uświadomiłem o ewentualnych zagrożeniach wynikających z odwrócenia polaryzacji na wyjściu z inwertera to mi odpisał, że w instrukcji jest taka informacja o zmienności polaryzacji. Ponieważ instrukcje zazwyczaj czytam dokładnie i ze zrozumieniem poprosiłem, żeby mi wskazał w którym miejscu tej instrukcji jest taka informacja (pod groźbą złożenia zawiadomienia do UOKiK urządzenia potencjalnie niebezpiecznego) po dwóch tygodniach mi odpisał, że.... pracują nad zmianą instrukcji Zastanawiam się, czy w opisywanym przez Pana falowniku również dochodzi do sytuacji zamiany położenia N i L w zależności od trybu pracy, bo jeżeli nie to znaczy że Azo Digital po porostu wprowadza klientów w błąd (chociażby poprzez twierdzenie, że wszystkie off-grigy są tak konstruowane). Pozdrawiam Tomasz

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Tomku bardzo cenny komentarz, z tego co pamiętam niestety większość tych falowników tak ma i faktycznie rozwiązaniem jest przejściówka o której wspomniałeś. Obecnie nie mam już SMGII tylko Deye pełna hybryda 1faz i chociaż ma stałą fazę to mnie krew zalewa bo przerzuca na wyspę napięcia z sieci (chociaż ciągnie tylko z baterii i paneli) a bywają bardzo wysokie przez co padają mi np żarówki ledowe w domu.

  • @tomek3350

    @tomek3350

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 Jeżeli dobrze zrozumiałem, to przy bypass daje napięcie do wyspy 1:1 co do potencjału sieci - OK, ale to co napisałeś oznaczałoby, że podczas pracy na bat/pv generuje dla wyspy napięcie przemienne stosując jako wzorzec wielkości potencjału wartość z energetyki, czy tak?? To faktycznie jakaś abberacja, mając na uwadze fakt, że obecnie w słoneczne dni u mnie w sieci z energetyki nierzadko jest 254, 255V. Dodatkowo w opisie mojego ESB producent podaje, że jego inwerter przy niewystarczającej energii z paneli (w trybie SolarUtylitybatery) "dobierze" sobie energię z sieci lokalnej..... nic bardziej mylnego (kolejne "niedoprecyzowanie" lub raczej świadome oszustwo w instrukcji). Przeprowadziłem fizyczne sprawdzenie - poniżej opis - wyszła lipa... ****************************** Aby sprawdzić poprawność działania tego programu do obwodu wpiąłem trzy obciążenia (silniki elektryczne pomp) o mocach odpowiednio 1250W, 900W i 750W. Podczas sprawdzeń ok godz. 9.30 w bezchmurny dzień panele generowały moc w przedziale 2300-2450W Zakładając poprawną pracę inwertera zgodnie z regułą określoną dla programu SUb przy załączeniu trzeciej pompy o mocy 750 W powinno dojść do "wspomagania" wyjścia AC inwertera energią z Sieci energetycznej poprzez bypass. W tym przypadku prąd "wpływający " do inwertera powinien oscylować w okolicach "brakujących" 2-2,5A, a na wyświetlaczu powinny być "aktywne" oba tory dystrybucji energii tzn.: pierwszy z paneli PV oraz wspomagający bypass (taki układ przedstawia instrukcja inwertera ESB na str. 41 w tabeli ostatnia kolumna trzeci wiersz). W opisanym sprawdzeniu jednak zachowanie inwertera było zupełnie inne tzn.: zasilanie odbiorników (trzech pomp) zostało zrealizowane TYLKO przez bypass i wówczas amperomierz wskazał na wejściu do inwertera płynący prąd 12,37A ******************************* Producent jak zwykle zaczął kręcić, podając że ta opcja to dotyczy tylko układu z włączonym odpowiednim priorytetem ładowania baterii - tyle tylko, że ja pytałem ich o wspomaganie zasilania wyspy, a nie wspomaganie ładowania akumulatora...🙂 Generalnie chciałbym Cię zapytać czy poleciłbyś posiadany przez Ciebie inwerter SMGII czy może raczej iść w nową wersję Deye (plusem tego, który posiadam jest fakt, że przy zasilaniu pv/bat ZAWSZE daje mi 230 niezależnie od wartości w sieci z energetyki)

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@tomek3350 zajrzyj proszę na naszego Discorda discord.gg/8XcKQMx9

  • @tomek3350

    @tomek3350

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 Dzięki

  • @josifkami6665

    @josifkami6665

    Жыл бұрын

    @@tomek3350 Tak jest. Ten falownik jest gówno warty.. Nie mogę go opanować.

  • @lech.b2826
    @lech.b28264 ай бұрын

    Analizując schemat instalacji off-gird przy pracy PV lub akumulatorach urządzenia zabezpieczające jak RCD, nadprądowe przy doziemieniu nie zadziałają jeśli w gniazdach odbiorczych nie wykonano zerowania. Można wykonać test pomiarami. jakie napięcie w obwodach odbiorczych (gniazdach) występuje między L-PE i N-PE miernikiem instalacji zmierzyć Zs L-PE w gniazdach odbiorczych

  • @piotrem1559
    @piotrem1559 Жыл бұрын

    Takie pytanko, jeżeli mam przejściówkę z rj45 na rs 232 bodajże to muszę lutować te piny skrętki czy mogę wpiąć w ten wtyk

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    nie wiem czy 12v nie usmaży czegoś przypadkiem, na 3 kablach wlutować i zakleić klejem na ciepło najbezpieczniejsza opcja

  • @piotrem1559

    @piotrem1559

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 czyli zamiast tej przejściówki na dongla wpiąć kabel z końcówką rj45 i dalej tak jak w filmiku? Ja mam inny falownik bo to azo esb 6kw 24 i bardzo mało informacji jest jak to konfigurować. Na innym kanale ktoś pisał że łatwo z solar asistantem, ale zero konkretów. Dzięki.

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@piotrem1559 niestety nie mam informacji odnośnie AZO, wiem że ta metoda działa do SMGII, metoda "pipsolar" do SMLIII

  • @piotrem1559

    @piotrem1559

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 narazie odpuszczę, może coś się uda wyszukać, widziałem na tym Twoim linku od tego pana ma kod do jk bms, to będzie też przydatne, bo akurat takiego mam, dzięki raz jeszcze.

  • @krzysztofTech17
    @krzysztofTech17Ай бұрын

    Jest jakaś problem nie mogę tego uruchomić, próbowałem na różne sposoby sam esp32 instaluje sie reszta nie.

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Ай бұрын

    Hej, czasami tak jest z tym yaml, trzeba kombinować ja na początku to nawet kilkadziesiąt razy podchodziłem do tematu

  • @krzysztofTech17

    @krzysztofTech17

    Ай бұрын

    @@zepsujtosam07 trochę to trwało całe dwa dni nie poddawałem się ale zaskoczyło i działa .Pozdrawiam

  • @br754
    @br754 Жыл бұрын

    Super..... Na którymś z poprzednich filmów wspomniałeś, że falowniki chińskie EaSun połączone w system 3 fazowy (3 x parallel) i w ustawieniach przypisane pod 3P1, 3P2, 3P3 (ustawienia Nr 28) nie mają przesunięcia fazy. Czy jednak w Easunach o oznaczeniu IGRID jest przesunięcie faz w ustawionym systemie 3F (według programu 28)?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Mają, mają. Posłuchałem się nieco głupiej dyskusji na discordzie i zaufałem osobom niby bardziej "doświadczonym". Zrobiliśmy u kolegi tydzień temu trzy falowniki SMG II z przesunięciem faz i pięknie działają

  • @sylwesters.4048
    @sylwesters.4048 Жыл бұрын

    Dobra robota. Proszę podsumować podsumowania zime z offgridem a najbardziej jakieś podliczenie stringu w pionie na ścianie. Czy warto było czy lepiej tradycyjnie pod kątem 30-40stopni jak wszyscy ? Jaka byłaby różnica?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Hej, dzięki za miłe słowo. Ciężko porównywać produkcję zimą z dachem bo w słoneczne dni panele dobijały 100% swojej mocy z tabliczki znamionowej a w ciemne, pochmurne czyli tak naprawdę przez większość zimy produkowały jakieś 30% mniej niż te na dachu (60W vs 100W). Czy żałuję? Nie do końca bo to był stosunkowo łatwy montaż i panele oraz złączki będą pracować w lekkich warunkach z dobrym chłodzeniem. Co bym zrobił inaczej? Poszedł w Deye (co na dniach się stanie) i postawił dom płaszczyznami dachu wschód-zachód co do 1°. Wtedy jedno MPPT od rana drugie od wieczora. I to jest moim zdaniem przepis na sukces. Pozostaje kwestia zasugerowania obecnie nam panującej władzy zmian w przepisach odnośnie mocy wytwórczej na instalacji bo tylko i wyłącznie falownik powinien być wyznacznikiem.

  • @sylwesters.4048

    @sylwesters.4048

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 czyli jednak sam fakt paneli w pionie nie jest dobrym pomysłem. Plusy to chłodniej i bez śniegu ale jednak kąty słabe.

  • @sylwesters.4048

    @sylwesters.4048

    Жыл бұрын

    Opowiedz w następnym nagraniu o tym Wschód-Zachód

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@sylwesters.4048 wiesz co, zobaczymy co ukręci od przełomu kwietnia/maja jak wejdę w prosumenta te 3,6kwp, zima w naszym kraju nie sprzyja panelom pod żadnym kątem. Tylko turbina wiatrowa w pasie północnym kraju i piękna sprawa to turbiny wodne ale rzeki w PL należą do spoconych Januszy z wódek polskich...

  • @sylwesters.4048

    @sylwesters.4048

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 omów na swoim kanale procedury podłączenia deye do sieci i ścieżkę jak to wszystko ogarnąć.

  • @Rob-Sam
    @Rob-Sam Жыл бұрын

    Oglądamy 👍 PS. Byłeś na ENEXIE?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Niestety nie dałem rady w tym roku, nad czym bardzo ubolewam.

  • @Rob-Sam

    @Rob-Sam

    Жыл бұрын

    ​@@zepsujtosam07 Ok. Rozumiem. PS. U mnie jest rozdzielczość do wyboru tylko 360? Tak ma być?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@Rob-Sam za chwilę powinna być fHD bo KZread przeprocesowuje do wyższej rozdzielczości

  • @marcotchu611
    @marcotchu611 Жыл бұрын

    Dobrze sobie radzicz ,tak dalej. Mam pytanie będę miał 4 lub 5 paneli po 450w l falownik żółty czy niebieski 24v czy 48v .Chcę mieć zabezpieczenie na czarną godzinę.

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Hej Marco, dobrze że pytasz. Jeśli tylko jakieś podstawowe oświetlenie, lodówka i pompka obiegowa w piecu to spokojnie na 24v możesz, bez znaczenia czy żółty czy niebieski byle SML III, nie II. 😀

  • @marcotchu611

    @marcotchu611

    Жыл бұрын

    ​@@zepsujtosam07 Wielkie dzięki Kolego.

  • @krzysztofzukowski3005

    @krzysztofzukowski3005

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 Mam pytanie. Czym różni się SML III od SML II ?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@krzysztofzukowski3005 Krzysztofie naprawili kilka wad fabrycznych względem poprzednika i chyba lekko zwiększyli akceptowana moc z paneli

  • @krzysztofzukowski3005
    @krzysztofzukowski3005 Жыл бұрын

    Witam. Próbuję zainstalować wg Twego poradnika, ale zaciąłem się przy 21:55. Problemem jest framework esp-idf. Wyskakuje komunikat "WARNING The selected ESP-IDF framework version is not the recommended one. If there are connectivity or build issues please remove the manual version. "

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Spróbuj wkleić mu editem gotowego Yaml, zapisz, wyjdź i po prawej stronie masz więcej opcji i tam poszukaj manualnego pobrania pliku .bin.

  • @adamkor6908
    @adamkor6908 Жыл бұрын

    Hej, Jaki protokół komunikacji używa ten inwerter? Szukam czegoś do IGrid SV II który używa P18

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Tutaj jest niby RS232 ale rejestry jak w modbusie 485 :D

  • @bombjack33
    @bombjack33 Жыл бұрын

    co do tej separacji tzw masy (N) dla wydzielonych obwodów które mają być obsługiwane przez falownik (OFF GRID).. to czy faktycznie jest to niezbędne gdy mamy hybrydę, która działa tak że jednak pobiera też zasilanie z sieci, i wspiera się nim do ładowania baterii czy też zasilania odbiorników tych wydzielonych (tzw bypass). to mnie nurtuje. bo jakby to był falownik co daje zasilanie tylko z PV i baterii no to ok .. robimy oddzielne obwody (w tym N) dla wydzielonych odbiorników. ale jak jest taki mieszaniec/hybryda ?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Ostatnio mieliśmy na grupie discordowej rozkmine z tym odnośnie Deye i chociaż w instrukcji mówią że smart load może mieć eNke wspólna to jednak wszystkie serwisy i inżynierowie Deye zalecają separację dla falownika który przechodzi w offgrid przy braku sieci. Przy bypassie one się łączą normalnie w środku z tego co pamiętam

  • @bombjack33

    @bombjack33

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 ok dzięki za info. zrobię próbę z 1 obwodem.

  • @cattledogpl
    @cattledogpl Жыл бұрын

    dobra zabieram sie za lutowanko czy mozna prosic na maila schemat dla rj45 w schemacie 568B? bo powoli sie gubie a nie chce spalic falownika :) patrzac od tylu na dsub9 gdzie lutuje kabelki z rjtki to dajemy je na te gorne piny gdzi ejest ich 5 w rzedzie, dolnego nie ruszamy. Pierwszy pin gorny to uziemienie, trzeci pin (na dsub9) to bialo pomaranczowy a czwarty to jaki kolor?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@cattledogpl najbezpieczniej zasilanie wziąć z kabla micro USB do ESP z najtańszej ładowarki telefonowej

  • @cattledogpl

    @cattledogpl

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 tak zrobie :) balem sie tylko ze jak pomieszam kabelki jeszcze tx z rx itd to moge tez cos upalic :)

  • @bartkula1469
    @bartkula1469 Жыл бұрын

    Jak się sprawuje chiński falownik? Na Discordzie było coś o wymianie na Deye?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Taki jest plan. Chińczyk sprawuje się doskonale, po prostu krew mnie zalewa że tyle nadprodukcji się marnuje przy offgridzie bez oddawania w sieć 🤔

  • @off-gridfotowoltaikamichalb

    @off-gridfotowoltaikamichalb

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 Jakubie można to przeżyć wystarczy podnieść standard życia klimatyzator lub jakaś grzaleczka na okresy przejściowe grzałka więcej wykozysta u mnie mało pilnowałem to tylko 250kwh w marcu poszło w grzanie domu też nie wszystko wykorzystanie ale ja przymykam na to oko życzę ci abyś się nie rozczarował siecią pozdrawiam Michał

  • @Konrad016pl

    @Konrad016pl

    Жыл бұрын

    Ja mam zielonego easuna smx 2 5.6 kw i za cholere nie moge sie polaczyc z aplikacją smart ess. Probowalem i ciagle ze bledne hasło.

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@Konrad016pl słyszałem że niektórzy mają na start problemy z tym donglem wi-fi dlatego SMG to najlepsza opcja bo mamy home Assistant oraz możliwość dołożenia większej ilości falowników

  • @eja-tw1bb

    @eja-tw1bb

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 Drogi Kolego. Co zamiast SMG II? właśnie się dzisiaj dowiedziałem, STOP ze sprzedażą wersji 5,6 kW. I w najbliższym czasie nie ma szans. Szanowny Kolego - jak żyć? co polecisz zamiast tego SMG II? zależy mi na paralell, i prawdziwym dobieraniem energii z zakładu energetycznego (nie przełączaniem na bypas ja to @tomek3350 opisał) no i oczywiście integracją z HA przez ESP. Ratuj :) chciałem kupić 2 - kupiłem 0...

  • @slawomircz4582
    @slawomircz4582 Жыл бұрын

    Przez kabel internetowy idzie się połączyć z falownikiem bez jakiś problemów i czemu te easuny nie łączą się

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Ale z czym się nie łączą?

  • @slawomircz4582

    @slawomircz4582

    Жыл бұрын

    ​@@zepsujtosam07 z wi fi

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@slawomircz4582 czasami nie idzie sparować z tym donglem chińskim od Wi-Fi, wtedy jedyny ratunek w home Assistant i esphome

  • @slawomircz4582

    @slawomircz4582

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 tzn inwerterdataloger łączy się ale dataloger router nie

  • @cattledogpl
    @cattledogpl Жыл бұрын

    chyba nie mozna tego instalowac przez wifi bo przeciez modul rs232 nie ma za pierwszym razem nawet wgranego tego oprogramowania wiec wszystko za pierwszym razem musimy zrobic z podlaczonym modulem przez usb do komputera gdzie odpalonego mamy home assistance, akurat u Pana to poszlo bo modul juz sobie wisi po wifi i jest polaczony z siecia... chyba ze sie myle

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Można po wifi jak tylko złapiesz na byle jakim Yaml dane sieci i się połączy, pozniej to już tylko update Yaml.

  • @cattledogpl

    @cattledogpl

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 ale to przeciez ten modul rs232 musi znac nasze wifi a jak ma znac skoro nie wgralismy mu tego pliku bin? chyba ze mozna wgrac mu inny maly i juz widzi siec wifi i jest do niej podpiety?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@cattledogpl zaraz zaraz, mylisz chyba tego Chińskiego dongla co wali dane w chmurę z esp32 z konwerterem rs232 ttl które są potrzebne do połączenia z Home Assistantem

  • @cattledogpl

    @cattledogpl

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 no nie, chodzi o rs232 ttl przeciez on musi miec wgrany ten pliczek bin ktory jest tworzony z tego calego konfiga wielkiego to jak ma zostac do niego wgrany po wifi jak on za pierwszym razem nie ma danych wifi? nie mozemy tego zrobic po wifi tylko musi byc chyba podpiety przez usb

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@cattledogpl tak, i w filmie o tym mówiłem chyba gdzieś zaraz znajdę czas znacznik

  • @jacekmojski675
    @jacekmojski675 Жыл бұрын

    Czy można użyć esp 8266?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Kolega z grupy próbował, nie udało się, ja też nie byłem w stanie zainstalować na nim, dopiero esp32 pomogło

  • @ryszardp6499
    @ryszardp6499 Жыл бұрын

    POW-HVM5.5K-48V-P Mam taki falownik ciekawe czy to podejdzie do niego, nie robił czasem ktoś testów na takim? w sumie Chińczyk to Chińczyk i obstawiam że jedno i to samo no ale lepiej zapytać.

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Parametry ma zbliżone, jak nie pójdzie z tego linku mojego to standardowe RS232 pipsolar wygoogluj :)

  • @ryszardp6499

    @ryszardp6499

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 Ok dziękuję bardzo, proszę rób filmiki i wrzucaj. Bo wiele się można nauczyć i dowiedzieć.

  • @ryszardp6499

    @ryszardp6499

    Жыл бұрын

    Jeszcze pytanie jeśli wszystko jest spięte przez home assistanta To rozumiem że ustawienie falownika dokonuje się na nim? nie ma możliwości zdalnie czyli na oryginalnej aplikacji lub przez stronę internetową ich chmury?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@ryszardp6499 dokładnie tak, ale z dwojga złego wolę zrobić automatyzację i tylko sprawdzać statystyki gdy jestem w domu niż sprzedawać dane chinczykowi w chmurę. Podobno sa metody żeby HA ogarniać poza domem ale jeszcze się nie zagłębiałem w temat :)

  • @ryszardp6499

    @ryszardp6499

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 Tak tak też jestem tego zdania tylko przydała by się też kontrola nad tym jednak zdalna, A co do dostępu z każdego miejsca wystarczy wykupić publiczne IP u operatora internetu odpowiednio serwerek taki mały jak pokazywałeś w innym filmiku skonfigurować Home asystenta i tyle.

  • @slawek277
    @slawek277 Жыл бұрын

    Cześć

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Dobry wieczór! 🙂

  • @off-gridfotowoltaikamichalb
    @off-gridfotowoltaikamichalb Жыл бұрын

    ja kombinuję z czymś takimi kzread.info_gdLsijUECU?feature=share aby nie mieć dużych strat poz Panie Jakubie

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Michale to jest genialne :D

  • @off-gridfotowoltaikamichalb

    @off-gridfotowoltaikamichalb

    Жыл бұрын

    @@zepsujtosam07 i bardzo tanie względem innych rozwiązań Ok 12 zł na obciążenie u chińczyka jeszcze taniej do tego trochę kabla skrętki wtedy już masz możliwość 4 szt jakieś 2 puszki hermetyczne i ładowarka 12v 2A można również rozbudować to o inne komponenty aby pilnowało napięcia baterii i innych obciążeń np. domowych przekaźnik pryjorytet

  • @slawomircz4582
    @slawomircz4582 Жыл бұрын

    Wrzuć jakiś film

Келесі