#005

zenmodszer.com
Zen szemléletű integratív tanácsadás:
zenmodszer.com/egyeni-beszelg...
Önismereti és minden más megközelítése Zen szemmel...
Egyéni és csoportos jógaórák...
#zenmodszer #zenmeditacio #önismeret #önfejlesztés #zen #terápia #pszichológia #filozofia #integratívpszichoterápia #tanácsadás #szenvedés #illúziók
Facebook: profile.php?...
Instagram: / zen.modszer
TikTok: / zenmodszer

Пікірлер: 9

  • @veronikavari8631
    @veronikavari86312 ай бұрын

    Nagyon értékes tartalmat kaptam, köszönöm szépen!

  • @ZenModszer

    @ZenModszer

    2 ай бұрын

    Köszi szépen a visszajelzést! :)

  • @sandorszmodics3800
    @sandorszmodics38002 ай бұрын

    Ha másokat nem hibáztathatok akkor hogyan állapíthatom meg az ő felelősségüket az életem alakulásában a saját felelősségem mellett ? Mert az nonszensz állítás lenne, hogy csak egyéni felelősség van.

  • @ZenModszer

    @ZenModszer

    2 ай бұрын

    A Zen útja arról szól szerintem, hogy egyre kevesebb szenvedést hozzunk létre saját magunk számára, és ez által másoknak is... Ha belátjuk a saját felelősségünket, akkor meglátjuk, hogy hogyan viszonyultunk az adott helyzethez, mit nem láttunk tisztán... levonjuk a következtetéseket, és a jövőben ugyan azt a hibát nem követjük el újra, ha tényleg megtanultuk a leckét... mások felelősségét is megláthatjuk a dolgok mögött mint melléktermék, de érzelmileg csak addig fog minket zavarni, amíg a sajátunkat rendbe nem raktuk... mert valójában ha például átvág egy bizalmasunk, akkor a rossz érzést azért vetítjük ki a másikra, mert egyszerübb rá haragudni, mint magunkra, hogy miért kerültünk az adott helyzetbe... mert minlé tisztábban látunk, annál jobban látjuk, hogy milyen félelmek, kompromisszumok vezettek minket oda... viszont valójában a rossz érzéssel belülről arra akarjuk ösztönözni magunkat, hogy fejlődjük meg, amit meg kell... addig hibáztatjuk a másikat, amíg valamilyen multbéli ragaszkodás miatt nem merünk még ránézni arra, hogy milyen cselekedetek vezettek minket az adott helyzetbe... én azt vettem észre, hogy amint belátjuk a saját felelősségünket, akkor utána tudunk úgymond megbocsájtani a másiknak is, mert meglátjuk azt, hogy valójában volt egy rossz működésünk, és ez a pofon kellett ahhoz, hogy fejlődjünk, és tisztább tudattal kevésbé legyünk a jövőbe kiszolgáltatottak.... szóval természetesen mindenkinek van felelőssége, de úgymond azzal nekünk nincs dolgunk, ha maradunk az alap koncepciónál, hogy a célunk, hogy tisztítsuk a látásunkat, egyre kevesebb felesleges szenvedést hozzunk létre magunknak és a környezetünknek is.... persze meg kell vizsgálni, hogy az adott illetővel van -e még dolgunk, mert ha kapcsolatban vagyunk, akkor tisztázni kell a dolgokat, meg kell húzni a határainkat... de ha az a cél, hogy az adott eseményt feldolgozzuk, és már ne zavarjon be a működésünkbe, akkor arra a részre érdemes koncentrálnunk, hogy mi hogyan dolgozzuk fel a környeteünkből beszűrődő információkat.... ha feldolgoztuk hogy mi történt, akkor látjuk tisztán a jelenben is, hogy mit kell tennünk...remlém tudtam segíteni... :)

  • @ritapap8399

    @ritapap8399

    2 ай бұрын

    Nagyon értelmesen, érthetően, tisztán magyarázol. Köszönöm! 🙏

  • @ZenModszer

    @ZenModszer

    2 ай бұрын

    @@ritapap8399 Köszönöm szépen! :)

  • @edelmester8850

    @edelmester8850

    2 ай бұрын

    Engedd el. Nem a te feladatod megállapítani mások felelősségét. Azt mindenkinek önmagának kell(ene) megtennie. Mindazonáltal természetesen igazad van, nincs olyan hogy csak te vagy a felelős az életed összes eseménye miatt, mint ahogy az sem igaz, hogy csak mások. Valahol a kettő között van az igazság. És van olyan is, amiről meg senki sem tehet.